Sevmiyorsam Şimdi Neden Başkası Var Diye İçim Yanıyor

nicksizbikims

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2017
314
180
39
30 yasindayım çok güzel olmamakla beraber çokta çirkin oldugumu dusunmuyorum ama bu yasimda hala hayatıma duygusal olarak bir erkek girmedi her kadın gibi bende istedim biri olsun ama olmayincada belki Allah bana yazmamistir kimseyi deyip vazgectim kendimi isime aileme arkadaşlarıma odaklarim mutlu olurum diye dusunurken biri çıktı karşıma imalı laflarla hareketlerle herkesin icinde ilgili yaklasmalarıyla konusmalarıyla ayagimi yerden kesti kalbim tekrar mutlulukla carptı bugün yarın açılır diye beklerken bi baktım ki bi yabancıya dönüşmüş umurunda bile degilim ilgisiz alakasiz bişey oldu sanki yabancidan farkim yok gibi oldu

Cok dusundum kendi kendime mi gelin guvey oldum ben mi oyle hissetmek istedimde oyle dusundum diye ama inanin alakasi yok arkadaslari dahi artik imalı yakistirmalarda bulunuyordu aramizda birsey oldugunu dusunenler vardi bana soyledigi oyle seyler vardı o cumlelerin kendi kendine gelin guvey olmakla alakasi yok hele onca isinin gucunun arasında 10 dk da olsa bana zaman ayırip gelip is zamaninda benimle ilgilenmesi benim icin dunyalara bedeldi

Neyse ilgisizlestikten selami dahi lutuf gibi gördugunu farkettikten sonra neyse dedim kırılıp dökülerek vazgectim umursamamaya calistim sonra zamanla onun hareketlerine zevklerine dusuncelerine baktıkca alakasız iki insan oldugumuzu farkettim en hayirlısı buydu belkide dedim unuturum zaten sevmiyormusumda dedim kendi kendime hakkaten sevmedjgimi dusunuyordum ama bir bakıyordum o yuruyup giderken gozlerim onda takili kalmis yada isin icinde bogulurken cok yoruldu diye icim sızliyor sevmiyorsam bu duygularada anlam veremedim

Taki birkac gundur elinden telefonun dusmedigini farkedinceye kadar normalde telefonu neredeyse eline almayan adam simdilerde elinden dusurmuyor birsey gormedim ama kadinlar hisseder derler ya hissediyorum biri oldugunu var eminim ve ben bunu fark ettigimddn beri icimde bir sızı var zaman zaman gozlerim doluyor kimsenin farkeedigini dusundugum kimsenin olmafigi firsatlarda cocuk gibi agliyorum

Gecengun sansa tum arkadaslarimi sevgilileriyle esleriyle gordum sanki o gun mutlu aile tablosu gorme gunu gibiydi cok dusundum acaba neden ben hep boyle yalnizim ve hep boyle mi kalicam diye
O gün o dalginlikla karsidan karsiya gecerken bi anda keskin bi korna sesi duydum az daha araba çarpıyor surucu tam dibimde direksiyonu kırmasa belkide suan yoktum o andan sonrada sinirlerim bozuldu benim hatam yuzunden az kalsın birinin hayatı kararıyor diye sonrada yalnızlıgım gekdi aklima yolun kenarina gecip cocuk gibi agladım yagmurun altinda

Bi kac gundurde kendimde degilim isten sonra eve gelip yıgılıp kalıyorum ruh gibiyim sanki simdi uyandim aglamaktan sozlerim sismis rengim falan kacmis

Simdi bana kizacaksiniz biliyorum aranizda ne gectide neyin yasini tutuyorsun diyenler olabilir hakli olarak ama nolursunuz biri bana nasil unuturum bu ruh halinddn nasil siyrilirim onu ogretsin suan o insana mi yaniyorum yalnizligima mi onuda bilmiyorum

Canım ya seni en iyi ben anlarım. 30 yaşında bir bekar olaraktan. Şimdi buraya onlarca nasip kısmet kader yazılacak :)) sonra bir anda değişen iyi hikayeler mutlu sonlar, ama gecici teselliler olacak belki sana
..teselliyi ancak ve ancak Allah'a teslim olmakla buluruz.Tevekkül et yalnız değilsin .Ediyorsun da aslında. Yalnız değilim. Yalnız değilsin .Alemlere herseye hükmeden , karıncanın ayak sesini duyan rabbin seni de duyuyor herkesten iyi biliyor.Ya zamanı değil ki olmamış yada hayırlı değil ki vermemiş ..Sen dua et ve sabır ile Allahtan iste. Emin ol ki gün gelecek sen de yalnızlığından sıyrılacaksın .Belki şimdi dua vaktidir, ondan sınıyordur seni , duanı bekliyordur.
Yalnızlık gerçekten çok zor .. çok hak veriyorum.belli bir yaştan sonra akranların da dinlemiyor dinleyemiyor çünkü seni. İşleri güçleri evlilikleri, eşleri çocukları derken artık onlarada kızmamak gerektiğini öğreniyorsun.Ama yalnızlıkta da boğuluyorsun.çok iyi anlıyorum seni . En yalnız kaldığımız zaman Allah'a en yakın olduğumuz hissettiğimiz zaman aslında. Sanki Allah kulum ben buradayım yanındayım beni unuttun diyor. En çok Allahı andığım zamanlar en yalnız olduğum anlar ve nedense gece otobüs yolculukları oluyor.biliyorum ki Ona her halim ayan.
Dua et sabr et şükret yaşımız güzel , en iyi yaslardayız..gelecek günler var daha..duanı bekliyorlar daha güzeli olacak diye:) Bu konuyu da bugün açmıştım bir bak istersen https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/dertliysen-caresiz-degilsin.1053429/#post-54413912

Desteginiz icin tesekkur ederim vakit ayirip uzun uzun yazmissiniz

Yazinizida okudum Allah razi olsun insanin maneviyatina guc katiyor
Isyan etmiyorum etmedigimi dusunuyorum ama artik benimde sevmeye sevilmeye hakkım yok mu diye dusunuyorum

Hatirliyorum soz ettigim cocugun ilk ilgi gösterdiği zamanlar mutluluktan ucuyor gibiydim otesi olmasada olur bubkadarlada yetirim diyordum ama bu kadari bile olmadi diye icim sızlıyor simdi

Cevremde neredeyse herkes ya evli ya ciddi bi iliskileri var ama ben daha kimseyle çıkmadım bile

Hatta bi arkadasim hoslandigi kiza jestler falan yapmak icin ha bire ariyor oyle masum oyle icten seviyor ki ister istemez dusunuyorum acaba biride benim icin boyle hisler besledi mi beni boyle dusunen oldu mu diye

Sanirim gercekten vazgecmek en iyisi en azindan bu kadar uzulnem

Evlilik olmayabilir ama istediginiz halde 30 yaşına kadar tek bir sevgili bile olmamasi çok saglikli gelmedi bana. Belki bir uzman yardimi dusunebilirsiniz.
Farkinda olmadan çok mu tepkisiz ve soguk kaliyorsunuz acaba?

Aranizda birseyler gecse bunun 1000 kati olabilirdin.. muhim olan ne hissettigin senin.. yoksa yatip kalkip afedersin herkes kendi yoluna diyenlerde var ve bu kdrcik bile etkilenmiyolar yani :)

Insan hiç evlenmese de olur.

Ama 30 yaşınıza kadar neden sevgiliniz olmadı sizce? Fazla mi sertsiniz? Fazla mı erkeksisiniz? Muhabbet ederken lafi mi uzatıyorsunuz? Ya da çok pasif mi görünüyorsunuz?

Hiçbirimiz dünya guzeli değiliz. Ben de değilim. Ama hep begenen birileri oldu. Hep sevgililerim oldu. Makyaj yapmaya bile yeni başladım diyebilirim. O da cok hafif. Ki 32 yaşındayım. Benimle ilgili auramin iyi olduğunu ve özgüvenimin yüksek olduğunu söylerler.

güzel saçlarla, hoş kıyafetlerle, Güleryüzle, kendinden emin bir durusla her kadın hoş görünebilir

O erkek başta senle ilgilenmiştir. Kendince senle flört etmiş. Ama sonra ya başkası çıktı ya da başka bişi. Erkekler bunu hep yaparlar. Yani ben mi yanlış anladım diye düşünmenize gerek yok.
Ayrıca bu durumun güzellikle alakası yok. Ama sizin silkelenerek kendinize gelmeniz lazım. Biraz makyaj, giyim tarzı. İmkanınız varsa biraz para dökün. Siz önce özgüveni yüksekmiş gibi davranacaksınız ki, özgüveniniz yükselsin.

Fazla Türk filmine bağlamışsın .. hayat kısa ..bunları yaşamak için daha büyük acılar lazım ..
Uzaktan bakinca böyle dusunmenizi yadirgamiyorum ama soyle dusunun anne babam hep mesafeli insanlar oldu sevgilerini hissettirmediler amca hala dayi teyze falan yok kardeslerde okul vs derken hepsi uzak dustu arkadas cevresi derseniz bir iki kisi haric hep devri daim oluyor evlenenler tayin olup gidenler falan derken bi yalnizlik soz konusu insan basini yaslayacagi bi omuz ariyor sıkılıp daraldiginda dusunmeden arayacagi birini yada gercekten suphesiz sevgi ariyor

Bende anlamadim hic alakasi yokken neden nasil bu hale geldi

Duygularimi bir kenara birakip mantigimla dusundugumde belki onun uzaklasmasi benim icin gokten inmis bir firsat gibi olmali
Cunku neredeyse en ufak bir ortak noktamiz yok zevklerimiz zıt olmamasi en hayirlisi en guzel olani ama iste duygusal olarak kendimi kaptirmisim sanırım

BÖyle hissetmen çok normal .. yalnız , konunda bahsini geçirdiğin duygu durumu yanlış ..

Tabiki birçok insan gibi karşı cinsin ilgisine muhtaç hissedebilirsin , duygusal yoğunluklar da normal fakat flörtten öteye gitmeyen bir ilişki için araba çarptı ,kör oldum :) falan ,fazla .. boşversene , erkek soyu mu tükendi ? Doğru zaman , doğru insan .. sadece biraz beklemen gerek ..

Öncelikle duygularını bu şekilde açıkça yazman, dışarı vurman,hatta ağlaman gerektiğinde ağlaman, içine atmaman çok güzel. Karşı tarafa gelirsek, aklıma ilk gelen şu oldu; evet senden hoşlanmış ve ilgilenmeye başlamış olabilir, seni yavaştan tanımaya çalışıyordur fakat bazı özelliklerin, huyların veya hareketlerin ona uygun gelmemiş olabilir. Bunu gördüğünde de kendini geri çekmiştir. En basit senaryo bu. Bu arada ona uygun gelmeyen özelliklerin yanlıştır demek değil bu. Sadece ona göre değil. Bir başkasının tolere edebileceği şeyler de olabilir ama bu adam edemeyebilir, bu normal. Senin yalnızlığına gelecek olursak, evet Allah 'a inancı olan insanlarız tabi ki kader ve kısmet işleri. Başka söyleyecek bir şey yok. Ama bizim de çabalamamız gerekiyor değil mi? 30 yaşında, kendini bu kadar güzel ifade eden bir bayan olarak, bence bu yalnızlığının somut sebebini biliyor olmalısın. Çünkü insan hayatında en iyi kendini tanır. Bunu kendine itiraf etmeli ve o şey ne ise değiştirmelisin. Örnek veriyorum, kimseyi beğenmemek mi, gözünün aşırı yükseklerde olması mı, senin bazı huyların mı, hep yanlış insanı seçmek mi, dışardan çok soğuk ve mesafeli görünmek mi veya tam tersi mi.... gibi. İnsan hayalleri suya düştüğünde üzülür, belki kendini biraz çok kaptırdın, çok umutlandın. Olsun ama umutlar, hayaller, mutluluklar veya hüzünler hepsi insanlar için. Hiçbirisini yaşamaktan çekinme. Bir daha mutlu olacağın bir fırsat çıktığında yine mutlu ol. Yaşadığımız her şey bize birer ders.

Benim de başıma gelmişti ama inan seneler de geçse nedenini anlayamıyorsun. Üzülme demiyorum çünkü bağlanmışsın. Üzülmen, ağlaman bunlar kötü duygular değil. Bunlar insani duygular. Ama bu dönemi kısaltmak için hayatında değişiklik yap. Yeni çevre, yeni kurs, yeni hobi.. Artık hangisini yapabilirsen..

Oncelikle yalniz olmadiginizi belirterek yureginize biraz su serpmek istiyorum.

Yalniz insanlarin sayisi hizla artiyor ve yalnizlik o kadar vahim bir durum almis durumda ki Ingiltere'de yalnizliktan sorumlu bakanligin kurulacagi haberini okudum dun. Yapilan arastirmalara gore, yalnizlik gunde 15 sigara icmek kadar sagliga zararli imis. Yani, tam bir illet.

Bu isler sans isi. Olmuyor diye uzulmenin anlami olmadigi gibi, uzuldukce aksine olmuyor da. Ne zaman uzulmeyi birakir ve "Aman ya! Olursa olur, olmazsa can sagligi." derseniz o zaman guzel seyler oluyor. Evrenin isleyisi de boyle iste.

O halde ne yapiyoruz? Hayatin kisa oldugunu aklimizdan cikarmayarak ve bir gun gunesin bize de gulumseyecegine inanarak yolumuza devam ediyoruz. Guzel gunler yolda, inanin buna. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…