Sevgiliyken değişmeyen nisanliyken değişir mi? Evlenince yada. Fikirleriniz çok onemlii

Doğru diyorsunuz ama işte bazen üzülüyor

Asla düzelmez daha beter olur , kimseyi düzeltmeye çalışmayın , evlenince genelde kötüyse daha kötü oluyorlar, uğraşmayın siz kimsenin psikiyatri kliniği değilsiniz...

Eve kapatırdı dkdjdjd şaka değil he sevgiliyken ne kadar kısıtlayıcıysa evlenince beteri oluyorlar hiç gevşeyeni olmadı

Bunu kendinize niye yapıyorsunuz ki aşk sevmek bilmediğim duygular değil aşk evliliği yaptım ama davul bile dengi dengine derler, farklı kültürlerde yetişmişsiniz, dünya görüşleriniz farklı, aileleriniz birbiriyle uyumlu değil, sizin giyiminizden aile yapınıza kadar her şey hem sevgilinizin hem ailesinin gözüne batardı, onların gelenek görenekleri size ağır gelirdi, aile ve hayat görüşü olarak birbirine yakın kültürlerde olurdunuz ama karakterleriniz zıt olurdu o zıtlıklar da ikinizi de etkilemeyecek ortak paydada buluşabileceğiniz tarzda olurdu amenna ama sizin birlikteliğiniz mümkün ve mantıklı değil, şimdi acı çekiyorsunuz ama evlenseniz şu an çektiğiniz acıyı bile arardınız çünkü arada nikah olduğundan sevgiliniz size her türlü baskıyı dayatmayı küfürü kendisine hak görürdü, işin daha da acısı bundan sadece siz nasibinizi almazdınız ailenize de ağır hakaretler edilir evinize gelmeleri büyük sorun olurdu.

Acınızı çekin gözyaşınızı dökün ama evlensek düzelir miydi gibi sorularla kafanızı meşgul etmeyin, düzelmezdi buna ikna olmak için biraz zamana ihtiyacınız var ama en azından bu kişiyle evlenerek düzelmeyeceğini uygulamalı görmenizden iyidir.

Doğru diyorsun mune abla. Normali aslında dediğin gibi annemde senin gibi düşünüyor kahır çekemem kahır çekmen içinde dogurmadim diyor

Canim benzer bir surecten gectim
Benim sevgilim de oyleydi
Tum konularini okumadim ama yazdigin bir kac cumle yetti
Degismiyorlar degismeyecekler
Ask bir yere kadar
Sana benzeyen biirni bul
Daha mutlu olacaksin

Doğru diyorsun mune abla. Normali aslında dediğin gibi annemde senin gibi düşünüyor kahır çekemem kahır çekmen içinde dogurmadim diyor
Anneniz çok haklı ablacım, insan evladı acı çeksin huzursuz mutsuz bir evlilik yapsın ister mi? Görünen köy kılavuz istemiyor, eski sevgiliniz küfürbazmış kısıtlayıcıymış, bir kere daha ortada resmiyete dökülmüş hiçbir şey yokken sevdiği kadına küfür eden bazıları ileri gidip dövüyor da böyle adamlardan hayır gelmez, sevgililik dönemi arada ufak tefek anlaşmazlıklar tartışmalar olsa da böyle çiçek böcek sarmaş dolaş aşığım seviyorumlu geçen bir dönemdir, erkek sevdiği kadının saçının teline bile zarar vermez incitmemek için çabalar ama sizin eski sevgili maşallah odundan hallice, bir de böyle adamlar hastalıklı bir kıskançlık duygusundadırlar, evlenince insanı çıldırtırlar, size yazık değil mi?

Son düzenleme:
Bende alkole karşıyım.Madem karşı içmeyen birini bulacak.Kimse kimseyi degistirmemeli.İleride nisan atmak boşanmak daha zor olur.Bence fikir ayrılığı varsa ayrılın.Fikir ayrılığı olur ama senin düşüncen saygı gösterir devam edin derim.Ama mutlu olamazsın sen bu kişiyle.Ozgurlugun kısıtlanır.

İyiye gitmezdi

Kendini bir odaya kilitle aynı mahkum gibi 2 kere demir kapta yemek koysunlar önüne nasıl hissedersin. Hah işte o adamla evlenseydin de öyle olurdun. Özgürlüğe alışmışım diyorsun yok adam değişir mi ? Sevgiliyle boğan adam nikah cüzdanından sonra nefesinin sayısına karisir sen neyin kafasını yaşıyorsun ya ?

Aşıksın hala seviyorsun ama anlaşamıyorsunuz.
Aynı eve girip yıllarca yaşasaydın zaten sende bıkıcaktın.
Yarım kalınca insanda ya şöyle olsaydı böyle olsaydı diye üzülüyor insan .hep soru işaretleri kalıyor aklında .

Evet değişiyor canim tümüyle:) anama laf ettin bacıma göz ettin ailem kırmızı çizgimdir bi de bunlar ekleniyor welcome to hell :) sonra çocuklarla perişan boşanma mevzulari .. yani kca canim kaç bugünü kurtarma geleceğini kurtar

Değişirdi ama kötü yönde , sevgiliyken nişanlıyken bunlara susan evliyken hiçbir halt yapamaz zaten der dozunu arttırırdı

Değişirdi ama iyi yönde olmazdı. Çevremde hep buna şahit oldum. Sanırım erkekler evlendikleri zaman herşey garantilenmiş sayıyolar ve kendilerini salıyolar, sevgiliyken iyi yönde olan durumlar azalıyorken kötü yönde olanlar artıyor. Benim gözlemlediğim bu. Bence daha fazla düşünme.

Asla duzelmezdi küfür de neyin nesi o kim köpek küfür ediyor odun

Bozuk birini düzeltme hayalleri kurmak yerine düzgün biriyle olup mutlu olun. Siz kimsenin rehabilitasyon merkezi değilsiniz küfür vs problemi varsa kendini düzeltip geliştirip size layık olsun önce. Değerinizi düşürmeyin

İnsanlar değişmez.
Davul bile dengi dengine ayrılmak çok isabetli olmus

Evlilik sihirli değnek değil, insanların huyu,karakteri,alışkanlıkları asla değişmiyor.Küfür eden,saygısız erkek asla değişmez.Önüne bak sana saygı duyan,seviyeli,iyi aile terbiyesi almış biriyle yuva kur.Kısacası dengini bul.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…