Sevgiliyken değişmeyen nisanliyken değişir mi? Evlenince yada. Fikirleriniz çok onemlii

CleanDen2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2022
945
1.720
İyi bayramlar herkese ,
Bal gibi bayramlarımız olsun.
Azıcık burugum çok üzülüyorum toksik iliskimin bitip yarım kalmış hissi. Halbuki neredeyse her iki üç ayda bi aynı şeyleri yasiyorum. Buradaki yorumlar iyi geliyor. Size bir şey danışmak istiyorum. Kafamı kurcalıyor. Dusunmeden edemiyorum nişanlı olsaydık , ciddiyete bindirmedigim için üç yıl olmuştu ailemle tanistirmaidm. Güvenemedigim için. Baskılarına kavgalarimiza. Ama içim içimi yiyor. Herkes kurtuldun birak özgürsün diyor ama öyle degil. Ten uyumumuz çok baskaydi. İyiyken çok iyi ama kötü olunca da boyle. Narsist gibi. Tamam benimde çenem çok ama onun yaptıkları daha agir. Okuyabilirsiniz. sevgiliyken giyime laf eden, bikini giydirmeyen, alkol içmesine laf eden sevgili (ki ailem hiçbirine bisey demez gayet modern bir aileyiz) kendisi daha gelenekçi bir aile yapıya sahip ve doğulu. Nisanlaninca yada evlendiginde değişir mi? Daha da esner miydi? Yoksa daha da mı müdahale ederdi? Yoksa sevgiliyken ettiği küfürler daha ileri gider miydi?

Asla birşey düzelmezdi işin boyutu daha ileriye giderdi ve siz elinizde bir ve birkaç çocuk cehennem hayatı yaşardınız böylesiyle ... Huzur yoksa tenin uyuşacağı ortamı da bulamazsınız zaten.... Bir evlenince düzelir birde çocuk yapınca düzelir mantığıyla başlanan işler tamamen fiyasko oluyor malesef.

Ya bu bende tam tersi oldu ama yanlış yönlendirmek istemem. Çünkü bazı sebepleri olduğunu dusunuyorum. Benim eşim de sevgiliyken çok kiskancti. Ama ikimiz de ergendik. 17 yaşında sevgili olmuştuk. Nişanlaninca değişmeye basladi. Bu da 25 yaşıma denk geliyor. Evlenince çok daha iyi yönde değişti. Şu an 30um. Biz sağlıklı ilişkiyi sevgiliyken değil evlenince yaşadık yani. Bazen konuşuyoruz. O ne kadar çocukça ve saçma davranmişim diye düşünüyor. Ben de şimdiki aklımla hareket etsem asla katlanmazdim, ben de cocukmuşum diye düşünüyorum. Sizin yaşlar kac bu önemli? Yetişkin bir yaştaysaniz degişmeyebilir. Ama sizde işin içinde küfür falan da var. Bizde öyle bir durum hiç olmadı. Hatta bir de kültür farkı da var. Yetistiginiz aileler çok farklıysa problem olabilir. Bizim ailelerimizde de böyle bir şey yoktu. Yani salt kiskanclik olarak değerlendirmiyorum. Genel itibariyle bakmak lazım. Problem gibi görünüyor.

Senin hala onu düşünmen çok normal çünkü yeni bitmiş bir şey ve sevgin var. Ancak insanlar kolay kolay değişmez. Kafa yapısı, aile, kültür, sosyal çevre bunlar insanları şekillendiren şeyler. O da kendi cevresiyle kültürüyle şekillenmiş sende öyle. Ki tek problemde bu değil anlaşılan.

Nisanlaninca yada evlendiginde değişir mi? Daha da esner miydi? Yoksa daha da mı müdahale ederdi? Yoksa sevgiliyken ettiği küfürler daha ileri gider miydi?
Olumlu örnekler var mıdır bilmem ama siz bdvde bu adamları anlatan kadınların konularını okumadınız mı hiç? Hepsi evlenince değişir sanmış şimdi evlendiklerine pişmanlar.

Yeni ayrılmış bu sebeple üzülüyor olabilirsiniz ama nişanlansak nasıl olurdu, evlenince düzelir miydi gibi düşüncelerin içine girip ayrılık sonrası normalleşmenizin önüne geçiyorsunuz.

Ben 26 o 27 evet çok farkli......

Evet mune abla

Ya ben anlayamıyorum. Adam sana küfür ediyor, yutuyor ve barisiyorsun.
Sonra da sana saygı duymasını bekliyorsun.
Sadece kendini adamın yerine koysana, küfür ettigin - kötü davrandığın- her şeyine karistigin ve sonrasında bir şey olmamış gibi yine seni yatağına alan bir kadina saygı duyar mıydın?
Bu yaptığın kaba davranışlar zaten ödüllendirilirken kendini düzeltmek için bir gram çaba harcar mıydın?
Kim ne derse desin , bence insan kendine verdiği değeri alıyor karşıdan. Sen küfreden adamı koynuna alırsan, bir güzel söze - bir jeste affedersen kendisine küfür edilen bir kadın olursun.
İlk küfründe yol vermeliydin

Daha kotu oluyorlar bence

Evlenince evet değişirdi. Ama istediğiniz yönde değil. Daha çok kısıtlardı sizi. Ne bekliyorsunuz ki? En güzel, canım cicim aylarında dahi sizi son derece kısıtlayan adamın evlenince sihirli değnekle sizi olduğunuz gibi kabul edeceğini mi düşünüyorsunuz :)
Çevrenizin söylediğine katılıyorum. Kurtulmuşsunuz. Ayrıca davul bile dengi dengine. Kendiniz gibi biriyle ilişki içinde olursanız daha rahat edersiniz.

Degisiyorlar evet. Sevgiliyken guzel olan bir ciftin nisanlaninca nasil olmasi beklenir? Daha guzel degil mi? Benim nisanlim degismisti mesela cok kotu olmustu ve henuz evlenmemistik bile.
Normal olan bile degisebiliyor(kotu manada), kotu olan nasil iyi manada degisebilir ki?
Senin guvenin bir kere paramparca olmamis mi, senin ittirmenle ilerlememis mi bu iliski? Nisan ya da nikahtan nasil bi medet umuyosun ki birden adama aydinlanma mi gelicek 27 yasina gelmis hoduk olmayi tercih etmis de imzadan sonra beyaz atli prens mi olucak?
Kadinlar neden her kotulugun altinda bir iyilik ariyor yahu, kotu safi kotudur.
Ya bi de senin su cocuk baska bi kiza gitmiyo muydu araniz bozulunca? Yavrucum yutulmuycak seyler yasiyosun farkinda misin?

Evlenince pozitif yönde değişmesi için bi neden var mı? Sevgiliyken, sizin üzerinizde herhangi bi hak sahibi değilken evlenince neden bikini giydirsin ki? Evlenince sizin üstünüzde hak sahibi oluyor demek istemiyorum ama erkek bakış açısıyla ki özellikle sizin anlattığınız tipteki erkek bakış açısıyla evlilik = tapulu mal oluyor. Sevgililikten X2 daha kötü olacaktı. Ama adam iyi manipüle etmiş sizi hala bunları düşündüğünüze göre

Evet çok haklısınız...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…