Sevgilimiz/kocamız maddi olarak ne kadar desteklemeli?

RecelMutefferika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
233
208
Merhaba ablalarim kardeşlerim bugün arkadaşlarımla sohbet esnasında bu konu denk geldi konuşuyoruz bir arkadaşım diyor ki esinde olsa çok zenginde olsa sen de çalışmalisin birşeyler uretmelisin diğer arkadaşımda sevgilim bile olsa ihtiyaclarimi karşılamak zorunda diyor bende sadece dinledim yorum yapmak istemedimbu konuda ki düşüncelerinizi merak ettim. İyi geceler hayırlı bayramlar

Çalışmanın zengin-fakir, evli-bekar olmakla ilgisi yok. Mümkünse olması gereken bir şey.
“Sevgilim tüm ihtiyaçlarımı karşılamak zorunda” diyen arkadaşınıza yorum dahi yapmıyorum :)

23 yaşındaymışsınız; arkadaşlarınız da aynı yaşlarda sanırım. Okuyor musunuz; çalışıyor musunuz ?

İlk arkadaşın haklı, diğeri parazit. Ona hangi çağda yaşadığını sorun. Çalışmak istemez anlarım, ama sevgilisinin kendi ihtiyaçlarını karşılaması gerektiğini düşünen bir zihniyet bilemiyorum artık. Yorumsuz.

Çalışmanın zengin-fakir, evli-bekar olmakla ilgisi yok. Mümkünse olması gereken bir şey.
“Sevgilim tüm ihtiyaçlarımı karşılamak zorunda” diyen arkadaşınıza yorum dahi yapmıyorum :)
Ya bence de herkes parasını kazanmalı ama şey falan dedi erkek para harcadığı kadına değer verir diğer arkadaşımda sizin gibi karşı çıktı

Ya bence de herkes parasını kazanmalı ama şey falan dedi erkek para harcadığı kadına değer verir diğer arkadaşımda sizin gibi karşı çıktı
Değer verme ölçütü para harcamak olsaydı en çok zengin ya da ünlüler aldatmazdı bence :)
İnsan sevdiği insana maddi manevi elinden geleni yapar ama “zorunda” diyen birine günahımı vermezdim. Kerizlemek gibi o arkadaşınızın yaklaşımı yani ben sevgisine bile emin olamazdım onun çünkü yaklaşımı bana göre çirkin.

Parazit demek de biraz kaba oldu ama onun görüşü ne diyeyim sevgilim beni simartmayacaksa niye var kocam beni bakmayacaksa niye evleniyorum falan diyor
Niye kaba olsun tam da karşılığı. Çalışmak istemez anlarım, kimse çalışmak zorunda değil. Dinen de kadınlara çalışmak zorunlu tutulmamış. Neden, çünkü ev, çocuk vs sorumlulukların var. Ama evli barklı olmaksızın elin adamlarına ihtiyaçlarını gidertmenin normal olduğunu düşünen bir kafa yapısının benim tarafımdan saygı duyulacak hiçbir tarafı yok. Sevgili mi oluyorsun aç mı doyuruyorsun belli değil.

Yaa kullanici adınız çok tatlı bence de ortada samimiyet ve sevgi varsa bu arkadaşlık içinde geçerli herkes birbirine maddi manevi destek olmalı

Doğru söylüyorsunuz aslında teşekkür ederim

Tüm ihtiyaçlarını karşılamak zorunda mı pes ben çalışmıyorum kocam olduğu hâlde bak sevgili değil kocam tüm ihtiyaçlarımı karşılamak zorunda demiyorum bu nedir yani pes

Not arkadaşınız için dedim sizin için değil

Eşimin bir el parmağı kadar farklı gelir kaynağı var. Benim sadece kira gelirim var. +17 yıllık evliyiz onun bana ayırdığı bütçe evden ve kendinden hep ayrı oldu. Benim geliriminde bana faydası ona saçma gelebilecek bir isteğimde oradan kullanma rahatlığı verdi ve tartışma vs önlemiş oldu. Veya ona hediye alacağım zaman yine kiradan alırım adamın parası ile adama hediye almayayım diye.

Çalışmak istemeyebilir ama bence o güç her kadında olmalı çünkü zamanı geldiğinde kendi ayaklarının üstünde durmak zorunda kalmayacağı ya da kalmak istemeyeceği ne malum

hayvan degiliz ki birileri bakimimizdan sorumlu olsun.
Ihtiyacim olmamasina rağmen calisiyorum, kendimi guclu hissediyorum, kendi kendime yetebiliyorsam varımdır, hep olacağı kesin olmayan şeylere baglamam kendimi, kendim icin kendim hep varım.

İsterse trilyoner olsun kadının üretken olması lazım. Maddiyat için olmasa da kendi için. Ev hanımları bile onca iş güç içinde geri dönüşümler yapıyor, örgü örüyor vs. Ayrıca sevgili neden her ihtiyacını karsilasin ya o arkadaştan uzak dur sevmedim onu.

Aklıma bir medya patronu ve çiğköfteci-türkücü vs biri geldi (isim zikredip başıma bela almak istemiyorum) çok haklısınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…