Sevgilimin eski sevgilisi

heyheymistik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2024
9
-1
23
Kızlar, erkek arkadaşımla ilk tanıştığımızda sosyal medya üzerinden daha henüz flörtken bana eski 4 yıllık ilişkisinden daha ben sormadan çokça bahsetmişti, hatta işin aksi o kızın ismiyle isimlerimiz aynı ve ben bu sebepten dolayı aslında bana sosyal medya üzerinden bu kadar ilgi duyarak tanışmak istediğini şimdilerde anlıyorum… ben sormadan o kız hakkında bir sürü şey anlattı bana ve aradan 3 yıl geçmesine rağmen hala dün gibi aklımda. Birlikte gezdiği yerleri yedikleri içtiklerini o kızın nereli olduğunu her ama her şeyi bana anlattı. Ben çok kafama takmıyordum aslında sosyal medya zaten gerçekçi bi şey olmaz amacıyla dinliyordum bunu. Daha sonra ben sevgilime gitgide çok bağlandım onun o aşırı ilgisi ve sevgisi yüzünden ama hep aklımda o kızı unutamadığı onu benle unutmaya çalıştığı var. Henüz görüşmemişken sırf bu sebepler yüzünden yüz yüze gelmek istemiyordum. Daha sonra biz buluştuk şu an 1 yıldır sürekli görüşüp buluşuyoruz gerçekten onu çok seviyorum ama o kızla yaşadıkları şeyleri bilmek beni çok üzüyor. Birlikte erasmus yapmışlar 4 yıllık bi ilişki kız terk etmiş bunu, tanıştığımızda onun acısını çekiyodu. Telefonunu kurcaladığımda geçmişe dair bi şeyler gördüğüm oluyodu ger zaman kavga sebebi oldu bu kız bizim için. Sanki 3 kişilik bi ilişki yaşadım bunca zaman. Çok üzülüyorum aşırı derecede kafama takıyorum. Unuttuğunu sildiğini söylüyor ama ben bi türlü kabullenemiyorum bunu isimlerimizin aynı olmasına inanamıyorum gerçekten bazen bana ismimi kullandığında bile kötü hissediyorum defalarca ayrılmayı denedim ama bi türlü başarılı olamadım çünkü onu seviyorum ama ondan emin değilim. Annesiyle tanıştım, annesine bu konu hakkında tartıştığımızı anlatmış kendisi, annesi bana o kızı bi güzel kötüledi anlamıyorum neden kötüler ki insan? Hatta bana istersen resmini göstereyim ben de numarası var tarzında bi şey söyledi zaten orda ipler koptu bende. Benim daha önce sevgilim olmadı, o yüzden bu kadar kafama takıyorum sanırım. Ne tavsiye edersiniz bu düşüncelerden kurtulmak istiyorum. Gerekirse sevgilimden tamamiyle ayrılmanın bi yolunu bulmak hatta. Çünkü artık hasta hissediyorum. Aklımda onunla gezerken bile acaba burayı da mı onla gezdi şimdi beni getiriyor oluyor… benim ilk defa yapmak istediğim şeylerin çoğunu eski sevgilisiyle zaten yapmış diyorum çok hevessiz yaklaşıyorum. Normalde takmamam gerekir biliyorum geçmiş geçmişte kalmıştır ama başta bana onu o kadar sevdiğini anlattı az daha evleneceklerini söyledi ki bunları düşünmeden duramıyorum

Çok fazla rahatsız etmiş bu durum sizi ve en başta çok fazla ayrıntıya girmesi hiç uygun değil. Siz onun psikoloğu ya da çok yakın arkadaşı değilsiniz neticede. Bu durumu kabul etmeniz çok mümkün gelmedi bana

Biz ne desek havada kalır. Unutabilse unutabildiğinden emin olurdunuz bence.

He erkekler çok düşünmez zaten o ayrı. Bugün kardeşim tee lisedeki sevgilisinden kalma bi formayı kuzene verdi. Biz olsak bin kez atardık. Üstelik sonrasında uzun süreli ilişkisi de oldu 2 3 yıllık filan.

3 yıl önce sizinle tanıştığında ilişkisi yeni bitmişti ve etkisi altındaydı, olanları size anlattı. Sonuçta o zaman bir ilişkiniz yoktu. 1 yıldır görüştüğünüzü yazmışsınız. Aynı isme sahip olduğunuz için dikkatini çekmiş olabilirsiniz ama sırf bu yüzden bu kadar uzun süre görüşmeye devam edilir mi? Neden sizi sevmiş olabileceğine inanmıyorsunuz? Eski ilişkileri bilmek rahatsız eder insanı evet ama şu an sizi sevdiğinden eminseniz bitip gideni bu kadar kafaya takmamalısınız.

Eşimi 10 senedir tanıyorumdur. İlk 3-4 sene yakın arkadaştık. Her şeyini anlatırdı. Sonra ben o şehirden gittim 3 sene koptuk, pek görüşmedik. Sonraki 3-4 sene içinde sevgiliydik, evlendik falan
10 sene önceki her şeyini bilirim. Bazen takılır dalga geçerim o rahatsız olur hatta
Konu biraz özgüvenle ilgili geldi bana . Ayrılamamak, geçmişi kafaya takmak vs.
Eski sevgilisinin adı farklı olsa takmayacak mıydınız ? Hiç ilişkim olmadı diye yalan söylese daha mı huzurlu bir ilişki olacaktı ?
Evet geçmiş geçmiştir. 3 senede de millet 20 yıllık kocasını unutuyor

Evet unutmak için başlamış ama şu an seviyordur sizi.
Yine de bana sağlıksız geliyor böyle şeyler. Baktım eskiden kalma yarası var konuşmayı kesiyorum. Karşı taraf unutur belki ama ben unutmam. Böyle dramalara ayıracak vaktim de gücüm de yok çünkü.

Belli ki en başında o da sizi çok önemsememiş, anlatıp kafa dağıtacağı biri olarak yazmış. Bir nevi yara bandı. Çünkü kimse bir adım ilerisini düşündüğü bir kadına saatlerce eski sevgilisini anlatmaz. Sonrasında aranızdaki durum ilişkiye evrilmiş ama yine de bir şeyler yanlış gibi çünkü biri sizi gerçekten sevdiğinde öyle bir güven ve rahatlık geliyor ki bu hissettiklerinize benzer hiçbir duygu barınmıyor o ilişkide. Bir kadın olarak gerçekten sevilip sevilmediğinizi hissedersiniz

şüphe insanı yer bitirir sevgilinizde ne diye anlatıyor mesela bu cesareti nerden alıyor ben terslerim ve öyle bir adamı menzilime bile sokmam sen demedin mi ne diye anlatıyorsun hayırdır diye dememişsin kuzu kuzu dinlemişsin

Hiç sevmiyorum böyle yaşarken iyi bitince özeli anlatanlar O eski sevgili ben olsam o sevgiliyide annesinide beni rahatsız edecek eski sevgiliyide mahkemeye verir süründürürüm.Kanunen bu yaptıkları suç bı kere.Ona bunu yapan bu kadar kötüleyen size ne yapmaz.Akilli kizmiş anlamış def etmiş.Kimseye yara bandı olmayın ben sevmiyorum defolu insanları geçmişi kabul edip maziye gömüp gidemeyen orda bitmiş geçmiş zamanın hesabını tutan insanlar bence komik ve zavallı onlara acırım yada gülerim çünkü geçmiş bir yere kadar kafaya takılmalı takıntı hastalıktır ve sizide hasta eder böyle kişiler.Bunlarla hayat ilerlemez bırakın kalsın mazide 90 yaşına kadar yas tutsun.Anlamayana anlatmaya uğraşmayın değeri o kadarsa napalim demi.Madem böyle yaşamak istiyor bırakın bence.Ben bu profildeki erkegede annesinede bu tarz insanlarada saygı duyamıyorum ve bir yerden sonra inanın bunları iyi etmenin hiçbir yolu yok.Onlar degersizlikten anlasilamamis olmaktan ve sürekli haksızlığa uğrayıp dert yanmaktan besleniyorlar .Gıdaları bu.O kız eminim evli bekar yada neyse mutludur bu oglanida annesinide çoktan el Fatiha ile ugurlamistir.Sizede örnek olmalı belkide .

İlerde evlenir ve hayat ya bu Bosanirsaniz bı 50 senede sizi kotulerler artık bunuda bı şekilde düşünün

Herşeyi görüp bilmek farkında olup sindirmeye çalışmak neden ? Niye farkettiğin anda bırakmadın onu.? Yani bile bile kendini böyle bi durumun içine çekmişsin şimdide çıkamıyorsun. Ayrıl gitsin yani. Bi insan sevgilisine eski sevgilisini neden anlatır? hemde evlenmeyi düşünmüş müş defolsun gitsin evlensin onunla ozaman. Eşim daha önce nişan atmış ve ben ona sormadan o asla bişey anlatmadı anlatmazda ne gerek var seni soğuttuğunun farkında bile değil çok yanlış kendini oyuncak ettirme elinde yaraları iyileştiğinde ilk seni gözden çıkaracak bunu o yapmadan sen yapmalısın. Bi laf var körün gözü açıldığında il kıracağı şey bastonudur diye..

Kendini iyi hissetmiyorsan bir sebebi vardır hisler asla yanılmaz onları dinle. Annesinin de kızın hakkında kötü konuşup ta hala numarasını silmemesi ve sana fotoğrafını göstereyim demesi gerçekten çok mide bulandırıcı bir haraket demek ki sevgilinizden ayrılsanız sizin hakkınızda da böyle konuşacak... Sevgiliniz de başlarda sizi yarabandı olarak kullanmış ve siz de bunun gayet farkındaymıssınız ama umursamamıssınız asıl o zaman umursayıp ayrılmanız gerekiyordu geç kalmıssınız. Şu an belki o kızı unutmuştur ama siz içinizde ki bu şüpheyle kendinizi yer bitirirsiniz gerek yok bence kendine bu eziyeti çektirmeye...

Adam için yara bandı olmuşsunuz Daha ilk tanışmada adam anlatmışta anlatmış böyle bir adamla sevgili yoluna giren siz en büyük hatalısınız.Anladık daha önce ilişkiniz olmadı , mantığınızda mı yok? Eski sevgilisinin saatlerce anlatan adamdan beklentiniz çok fazla olmuş ,o kız o ailenin üzerinde bayağı etki bırakmış.Sizde farkındasınız ,olmayacak işte oldurmaya çalışmayın.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…