Sevgilim kredi çek diyor

+1

Seven insan öyle ilişkisi içine para mevzularını böyle bodoslama keyfi dahil ederek konuyu güven şartına bağlamaz.
Madem öyle, işte böyle diyerek @Maykay arkadaşımızın dediği gibi yapacaksın: "Arabayı benim üstüme yap" şartı.

Duygularını sömürmesine izin verme çek restini:
"Tatlım tamam çekeyim krediyi, zaten trink çekmek çok kolay artık. Önce anlaşmayı yapın siz madem, arabayı benim üzerime devir alalım noterde, ardından krediyi çekip vereyim." diyeceksin.
"Bana güvenmiyorsun, bana güvenmemişsin" tribine bağlarsa, daha ağır tribe sen bağla olayı çevirip:
"Ne demek sana güvenmiyorum, güveniyorum ki çekeyim krediyi dedim, sen bana güvenmiyo musun? Ne demek istiyosun? Araba benim üstüme olsun, istiyorum, nasıl olsa bizim arabamız, bana da hediyen olur, yoksa sen bana hiç güvenmiyor musun? Bana demek sen güvenmiyorsun?"

Bunu yap bakalım.

Çok sinirlendim konunu okurken, evli değilsiniz bi şey değilsiniz, Allah bilir köklü bi sevgililik ve ailelerin tanışmışlığı filan da yoktur. Olaya bak ya.

konu sahibinin sevgilisi arabayı kızın üstüne yaparsa sözlerini yutacak mısın?
ilişkileri laçkalaşmış çiftten örnekle erkeğin parası benim param ama benim paramda erkeğin hakkı olamaz diyorsun kısaca. iyiymiş.

+1

Seven insan ilişkisi içine para mevzularını böyle bodoslama keyfi dahil ederek konuyu güven şartına bağlamaz.
Madem öyle, işte böyle diyerek @Maykay arkadaşımızın dediği gibi yapacaksın: "Arabayı benim üstüme yap" şartı.

Duygularını sömürmesine izin verme çek restini:
"Tatlım tamam çekeyim krediyi, zaten trink çekmek çok kolay artık. Önce anlaşmayı yapın siz madem, arabayı benim üzerime devir alalım noterde, ardından krediyi çekip vereyim." diyeceksin.
"Bana güvenmiyorsun, bana güvenmemişsin" tribine bağlarsa, daha ağır tribe sen bağla olayı çevirip:
"Ne demek sana güvenmiyorum, güveniyorum ki çekeyim krediyi dedim, sen bana güvenmiyo musun? Ne demek istiyosun? Araba benim üstüme olsun, istiyorum, nasıl olsa bizim arabamız, bana da hediyen olur, yoksa sen bana hiç güvenmiyor musun? Bana demek sen güvenmiyorsun?"

Bunu yap bakalım.

Çok sinirlendim konunu okurken, evli değilsiniz bi şey değilsiniz, Allah bilir köklü bi sevgililik ve ailelerin tanışmışlığı filan da yoktur. Olaya bak ya.
Yok tabi canim yaaa nerdee.uzun sure evlilik bile istemiyo ki.Yapmaz yaa.Cunku bana demisti ortak araba alalim dedi.ben benim ustume yap dedim.Yok benim ustume olcak dedi dusun yani.Sozde ikimiz ortak alcaz.ben odicem diyo ama bilmiyom ya kaybetme korkusu bile yok bu adamin

konu sahibinin sevgilisi arabayı kızın üstüne yaparsa sözlerini yutacak mısın?
ilişkileri laçkalaşmış çiftten örnekle erkeğin parası benim param ama benim paramda erkeğin hakkı olamaz diyorsun kısaca. iyiymiş.

Konu sahibinin sevgilisi olayı güven şartına bağladığı an o ilişkinin güvenirliği sarsılmış demektir.
Burada arabayı kızın üstüne yaparsa bu adam, ancak kendini aklamış olur.
Sözlerimi yutabilirim, yeter ki konu sahibesi mutlu olsun ilişkisinde.
Peki kredi çekilip de bu adam basıp gidince, siz konu sahibi için cebinizden 5bin ödeyecek misiniz?

Yok tabi canim yaaa nerdee.uzun sure evlilik bile istemiyo ki.Yapmaz yaa.Cunku bana demisti ortak araba alalim dedi.ben benim ustume yap dedim.Yok benim ustume olcak dedi dusun yani.Sozde ikimiz ortak alcaz.ben odicem diyo ama bilmiyom ya kaybetme korkusu bile yok bu adamin

Tamam canım senin üzerine yapamıyorsa, "Demek ki sen de bana güvenmiyorsun!" deyip restini çek.
Bu ilişkiden bi cacık olmaz, üzgünüm.

Konu sahibinin sevgilisi olayı güven şartına bağladığı an o ilişkinin güvenirliği sarsılmış demektir.
Burada arabayı kızın üstüne yaparsa bu adam, ancak kendini aklamış olur.
Sözlerimi yutabilirim, yeter ki konu sahibesi mutlu olsun ilişkisinde.
Peki kredi çekilip de bu adam basıp gidince, siz konu sahibi için cebinizden 5bin ödeyecek misiniz?
Valaahaa yaaa.sanki odicek kurusu kurusuna.illaki bana kalcak o para

İşte bu zihniyetle ilişki yürütülmez diyorum ben de. bu dediklerinin daha beterlerine tanık oldum merak etmeyin hayaller dünyasında yaşamıyoruz ancak bir insanla hayatımı birleştirmek adına bir yola girdiysem para konusunu sorun edersem demek ki orada sorunlar var demektir.
kadınlar para isterken sorun yok da neden erkekler isteyince sorun oluyor?
hani eşitlik?
biz halen erkeğe sırtımızı yaslamaktan vazgeçmiyoruz demek ki.

hani evlenirken burada onu isterim bunu isterim diye dolanan kadınlara destek olunurken sevgilisinden para isteyen erkek neden linç ediliyor?

alıp kaçacak mı, kaçabilir.
ilişki ne kadarlık güven ne kadar bu önemli..

ailesi yok mu osu busu yok mu diye düşünürsek neden sevgiliniz var?
evet daha dün sevgili olduğun adam senden para isterse şüphelenirsin ancak ilişkiler oturunca para konusu yaparsan orada art niyet ararım.

konu sahibinin ilişkisi zaten anlamsızlaşmış ondan ayrı yazıyorum. tekrar edeyim.

Bu yaşıma kadar, okulum bitinceye kadar babam ve annem dışında kimseden para istemedim. Kadında istememeli, erkekte istememeli çok ekstrem durumlar olmadığı sürece, ilişkiler içine para giriyorsa bir yol olmaz. İnsan sorumluluk sahibi olmalı , borcu varsa çalışıp ödemesini bilmeli, ne aileye ,ne sevgiliye, ne dostuna güvenmemeli...

Uzun yıllar birliktelikleri ayrı tutuyorum. Ayrıca diyelim bir borcun altına girdim, ödeyemez duruma geldim ilk çalacağım kapı ailem olur, sevgilim olmaz söyleyemem, istiyemem çünkü gururum el vermez, utanırım küçülmüş gibi hissederim bir bayan olarak böyle hissediyorsam erkekte hissetmeli bence.

Evet erkek -kadın eşittir. İnsan olarak eşitiz, ruh olarak eşitiz fakat fıtratımız gereği kadınlar daha naif duygusal iken erkekler daha korumacı , daha soğuk kanlı ve daha mantıklı düşünüp ters giden olayları daha çabuk toparlayıp yoluna koyabilir. O yüzden kadın ister istemez sırtını erkeğe yaslıyor ona daha çok bağlanıyor duygusal anlamda ve bu da erkeği mutlu ediyor. Diğer taraftan erkek kadına yaslandığında kadına itici geliyor çünkü kadın duygusal olarak daha zayıf naif olduğu için ve erkeği duygusal olarak koruyucu gördüğü için...

O yüzden erkeğin çok ekstrem bir şey olmadığı sürece kadından, para veya maddi bir yardım talep ettiğinde itici geliyor.

Erkek arkadasim araba aldi.5bin peşin verdi.Senet yapti 5binde bir hafta sonra vericek.Kalani da 2bin 2 bin ödiycek.Vercek parasi yok.Bana 5bin kredi çek ben öderim dedi.Ben yok deyince de bana guvenmiyomusun dedi.Ya guveniyorum ama ben surekli onun peşinde kredi diye koşamam ki.Bi de az degil.Ben de part time bi yerde çalisiyorum.Hayir dememe çok bozuldu napicam ben ya.Başkalarindan aldigi paralari falan hep ödüyo da bilmiyorum ya
ayran yok içmeye arabayla s*çmaya denir ona. parası yoksa otobüse binsin.

Bazı yorumları hayretle okudum cidden sanki bir insandan değil de bir sürüngenden bahsediyorsunuz bu ne kin bu ne güvensizlik ya?

konu sahibinin sevgilisiyle olan ayrıl-barış durumdan ayrı olarak yazıyorum. çünkü cidden konu para olunca bu gaddarlık bu bencillik hiç hoşuma gitmedi.

Sevgililik nedir size göre, evlenmek nedir?
lafa gelince kadın erkek eşit ama 5000 lira 10.000 olunca kendi alsın sana mı güvenmiş bilmemne.. farkında mısınız bu insanlarla hayatımızı birleştirmek için sevgili oluyoruz hani sokaktaki adam değil yabancı el değil.. zora düşmüş ve sevgilisinden 5000 lira destek istemiş eğer sevgilisinden istemeyecekse bu parayı kimden isteyecek, başkasından isteyecekse ben neden sevgilim diyorum ona?

alır kaçar diye güvenmeyeceğim adamla neden birlikteyim o zaman?
yani ben erkek olsam ve her şey yolundayken zor zamanımda benden 5000 lira esirgeyen bir kadınla ilerisini düşünemem. demek yarın zora düşsem eşim diye sarılacağım insan bana sırt çevirecek derim içimden.

hani kadın erkek eşitti hanımlar?
konu para olunca nasıl erkeğe yükleniyoruz.
bu kafayla devam edin.
Hani kadın erkek eşitti derken?
Bir kadının sevgilisine güvenip araba almasını mı desteklemişizde bu cümleyi kurmuşsunuz?
Bahsi geçen Ada'mın şu an işi bile yok, haftaya işe başlayacakmış, aylık 2.000 maaş alacak ve o 2.000 ide yemeyip içmeyip araba taksidine yatıracak zaten.Tabii o işte kalıcı olursa. Konu sahibine çektirdiği krediyi neyle ödeyecek sizce?Anne babası bu duruma karşı olmasa onlar çekerdi krediyi, geriye bu adamın her ay düzenli para bulacağı bir geliri var mı?
Daha işe başlamadan lüks harcama yapan adama da kardeşim olsa destek olmam.

Ben gerçekten böyle insanları anlayamıyorum. Bir şeyi alacaksan bunun hesabını yapar ona göre hareket edersin. Araba küçük bir şey değil fiyatı da önceden bellidir. Cidden anlamıyorum ya dökme suyla değirmen mi döner? Ben sizden para istemesine değil buna takılıyorum önce. İnsanlar nasıl bu kadar düşüncesiz olur anlamıyorum.

Erkek arkadaşına araba mı alacaksın? Karısıyla biner, sen de kahrından ölürsün artık.

Böyle bir şeyi sen teklif edebilir miydin? Ben asla edemezdim mesela.

Kesinlikle çekme.

hala sevgili dara düşmüş diyen insanlar görüyorum arkadaş adam araba almış araba dara düşmekle ne alakası var ? Sevgiliden borç isteyecek kadar çok mu müşkül durumdaymış da araba alması lazımmış .Adamın daha doğru düzgün işi gücü yok

Ben olsam bu bana teklif edildiğinde dahi ayrılmayı düşünürüm. Bir erkek olarak hiç mi onur yok bu adamda?keyfi bir durum için bir erkek sevgilisinden ne yüzle para ister?hadi sağlık problemi olur seve seve yaparsın ama konu araba:KK57:
Ve o krediyi çekersen borç sana kalacak bundan adım gibi eminim.
Sakın bu hatayı yapayım deme sakın.

X