Sevgilim çok mu parayı seviyor bana mı öyle geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Miras yoluyla kalirsa olmaz ortak olmaz ama baban gider tapuda satis gibi gosterirse satin alma oldugu icin olur .hayir evlilikte edinilen mallar ortak oluyor ,tapunun kimin ustune oldugunun bir onemi yok .bosanirsaniz satinalma oldugu icin yarisini alir .

Hmm çok dikkat etmeliler o halde evlenmeden almalılar herkese yayılsın bu bilgi elin insanı hak iddaa etmesin... Aman diyelim.

Erkek ol da sen bana at deseydin
Kesinlikle erkek ol sen bana at deseydin keske
Hmm çok dikkat etmeliler o halde evlenmeden almalılar herkese yayılsın bu bilgi elin insanı hak iddaa etmesin... Aman diyelim.
Cogu kisi bunu biliyor zaten .ben sizin bilmememnize sasirdim. Uyanik, oyuzden soruyor evlendikten sonra tapuyu verirler dimi diye .cunku evlendikten sonra sizinde bilgisizliginizden yararlanip satış gosterin falan tapuda diyip, ortak olur .birakin ya mirasla kalsin ,ya avukata danisip devir yoluyla ustunuze alin yada evlenmeden once versinler .

Daha sozle evlenmeden sizin malinizin hesabini yapan erkekle olmaz .sizde saf saf evlenirken hic masraf istemezsiniz simdi .
Sorun bakalim evlenince babasi anansi ona ev araba ne verecekmis ?

Kesinlikle erkek ol sen bana at deseydin keske

Cogu kisi bunu biliyor zaten .ben sizin bilmememnize sasirdim. Uyanik oyuzden soruyor evlendikten sonra tapuyu verirler dimi diye .cunku evlendikten sonra sizinde bilgisizliginizden yararlanio aman satis gosterin falan taouda deyip ortak olur .birakin ya mirasla kalsin ,ya avukata danisip devir yoluylaustunuze alin yada evlenmeden once versinler .

Valla böyle durum yaşamadığım için net bilmiyorum. Bize miras yoluyla kalır kalırsa zaten. 😅😃 Ama evli iken birşey almak söz konusu olmaz olsa araştırırdım kesin bunu ben hahah. Garantici insanım.

İnsanlar sevdikleri insan olunca jest yapamadan duramıyor ya da oldukça tolerans gösteriyor huyları konusunda. Cimri bir erkekle nedense hiç tanışmadım doğrusu. Var mı gerçekten sevdiği insana karşı bile cimri olabilen çok enteresan ya. Ben kendime birşey alırsam ona da almak gelir içimden. 😃😃

Benim hayatimda sevgili olarak ya da devamli gorustugum arkadas olarak cimri insan bulunmadi ama varlar.

Cimriliklerinde türleri ve boyutlari var tabi. Bu arada kimisi de sevmedigine harcamaktan kaciyor gercekten, aslinda normal bir sey. 😄Bir sevgilisine yagdiriyor mesela, digerine kistikca kisiyor boyle seyler de var.

Aslında erkekler hep böyleydi kadınlar çalışmadığı için dağa doğrusu kendi emeğinin karşılığını kendi alamadığı için gerçek yüzlerini göstermiyorlardı. Ne zaman kadınlar kendi emeklrinin karşılığını kendileri almaya başladı erkekler bundan rahatsız olmaya başladı.
Dediginiz cok dogruneskiden kadinlar hem cok calismiyordu calisanlarinda geliri zaten bir maas gibi degil butceye destek gibiydi .mitastan zaten kizlara dise dokunur bir sey kalmiyordu .kiz aileleri olanaklari ve mirası kiza degil erkege harciyorlardi.simdi sartlar degisince kadinin maasi ,ailesinin ekonomik durumu kiza vereceği mal mulkte onemli oldu .

Dediginiz cok dogruneskiden kadinlar hem cok calismiyordu calisanlarinda geliri zaten bir maas gibi degil butceye destek gibiydi .mitastan zaten kizlara dise dokunur bir sey kalmiyordu .kiz aileleri olanaklari ve mirası kiza degil erkege harciyorlardi.simdi sartlar degisince kadinin maasi ,ailesinin ekonomik durumu kiza vereceği mal mulkte onemli oldu .
şehir hayatında belki böyle ama köy hayatında kadınlar çok ciddi çalışıyordu ama emeğinin karşılığı yoktu. ev içi emek bile oldukça önemli bir iş. ailede çocuk okuyacaksa bile erkek okutulur çünkü o çalışacak diye düşünülür. zaten kızı evlattan bile saymazlarmış miras versin eskiler. erkekler de çok çalışmıyordu dedem 38 yaşında emekli olmuş oturmuş. bir de fabrikadan emekli doğru düzgün çalışan 1 işe 5 kişi alınıyormuş. orda bile bir fabrika işçisi devlet işçisiyse memurdan yüksek alıyormuş. zaten git bir arsaya ev yap otur bir de onu ödül olarak sana versinler üstüne sat çoluk çocuk harca. eskiden bu ülkede yaşamak daha kolaymış erkek olarak. kadınlar yeni yeni haklarına sahip çıkıyor. ben öğretmen hemşire olup maaş kartını Kocasına veren kadınları çok biliyorum eski nesil. ya da full ödetilen. daha alt tabaka insanların çektiği daha kötü yıllarca çalışıp çalışıp sigortası olmayan çok kadın var. bir inek koyun bakmak tarlada çalışmak kolay mı ama hangi kadının sigortası var ama erkeklere firsat verilmiş para yatırıp emekli olmuşlar. emekli maaşları şimdiki gibi düşük değilmiş.

Benim hayatimda sevgili olarak ya da devamli gorustugum arkadas olarak cimri insan bulunmadi ama varlar.

Cimriliklerinde türleri ve boyutlari var tabi. Bu arada kimisi de sevmedigine harcamaktan kaciyor gercekten, aslinda normal bir sey. 😄Bir sevgilisine yagdiriyor mesela, digerine kistikca kisiyor boyle seyler de var.
ya bu para harcama konusunu ayrıldıktan sonra çok büyük bi hata olarak görenler de var
o tip insanlar sonraki ilişkilerinde sevseler bile fazla verici olmaktan kaçınıyorlar
benim bi arkadaşım var mesela bi sevgilisine öyle çok yağdırmış ki aldatılmış falan sonrasında
bi sürü olaylar olmuş
şimdi tutturmuş ben kendimi kullandırmam bi daha , işte zamanında çok suistimal edildim artık
daha da kimseye harcamam modunda
ki bence hata sandığı şey hata değildi. sonuçta kimse zorla harcatmadı o paraları
o dönem içinden öyle gelmiş öyle yapmış bunun pişmanlığını hala yaşamak psikolojik bozukluk falan belki de
ben de yeri geldi neler neler harcadım hiçte pişman olmadım
o dönem harcamak istedim harcadım , öyle mutlu oldum, ısrar ettim hatta harcamak için
hata değil yanlış değil o dönem canım öyle istedi öyle yaptım . bu kadar basit aslında

Herkese merhaba.

Sevgilim parasal şakalar yapıyor. Henüz bir aylıkken bana para biriktirmemi söylemişti( birikim yap eşya kıyafet fazla alma vs.). Daha sonra bir daha hiç söylemedi ama ben o deyişini unutmadım.
Sonra yine sürekli aylık ne kadar kazandığını söylüyor. Sormuyorum. Benden az kazandığı için kompleks yapıyor belki diye düşündüm ama bu kadar çok yapması acaba parayı çok mu seviyor diye düşündürttü bana.
Daha sonra senin paranı evlenince yatırım amacıyla kullanırız gibi bir cümle kurmuştu.
Geçen gün telefonda konuşuyorduk para çekecekti. Param kalmadı vs. dedi. En sonda hiç atmıyorsun ki deyip güldü. Belki de normal bir şakadır ama nedense ben düşünüyorum. Fazla mı abartıyorum?

Bir keresinde evi erkek geçindirmeli evlenince istemezsen paranı verme bana demişti. Ne kadar dürüst konuşuyor bilemiyorum tabi. Evlenmeden de anlayamam. Bir de şu an büyük bir değeri var diyemem ama babamın bir arsası var. Evlenince senin hakkını yedirmicem canım deyip gülmüştü. İğrite ediyor böyle şakalar. Yine başka sefer babamın bana yatırım amaçlı ev alacağını söylemiştim. Evlenince baban evi bize mi verir kendi mi alır diye sormuştu.

Normal mi bu şakalar yoksa ben mi abartıyorum?
Şaka gözüyle neresinden baktınız bu olayların.
Gayet mide bulandırıcı bir adam.

Terbiyesize bak şimdiden para at, arsayı yedirmem, evi bize mi yapacak.

Oldu o gelinlik siz damatlık giyin evlenince.

Böyle bi damat zor bulunur bu devirde maaşallah…

Para para para konuda başka birşeye odaklanamadim.Siz ailecek onlardan varlıklı misiniz.Sevgiliniz iyi sponsor bulmuş.İlerde sizin paranızla bol bol yatırım yapar bı ayrilik durumundada size bir iki çocuk bırakıp malın mülkün yarısını alır.Niye bilmiyorum iyi elektrik alamadım bu sevgili fazla gözü açık.Ben bu kadar rahat isteyemezdim daha sevgilisiniz.Yanlis maddi konuların bu kadar ön planda olması.Lutfen Nisan vs olursa süreyi kısa tutmayın

Bide mal mülk yapacaksa aileniz size kesinlikle evlenmeden yapılsın üzerinize özellikle konu bu sevgilinizse sakın evlenince olmasın miras mali bile olsa 4 de birini istedi benim berbat enişte...Ablama babam aldı evi ona dava açmış şaka gibi

Şakacı falan değil. Ne olduğunu yazdım aşağıya.

Daha sonra senin paranı evlenince yatırım amacıyla kullanırız gibi bir cümle kurmuştu.
Tatlı su kurnazı 👆🏻

Param kalmadı vs. dedi. En sonda hiç atmıyorsun ki deyip güldü.
Yılışık👆🏻

Evlenince senin hakkını yedirmicem canım deyip gülmüştü.
İç güvey hayallerinde👆🏻

Evlenince baban evi bize mi verir kendi mi alır diye sormuştu.
Hem iç güvey olurum hem yerim kafasında👆🏻

Herkese merhaba.

Sevgilim parasal şakalar yapıyor. Henüz bir aylıkken bana para biriktirmemi söylemişti( birikim yap eşya kıyafet fazla alma vs.). Daha sonra bir daha hiç söylemedi ama ben o deyişini unutmadım.
Sonra yine sürekli aylık ne kadar kazandığını söylüyor. Sormuyorum. Benden az kazandığı için kompleks yapıyor belki diye düşündüm ama bu kadar çok yapması acaba parayı çok mu seviyor diye düşündürttü bana.
Geçen gün telefonda konuşuyorduk para çekecekti. Param kalmadı vs. dedi. En sonda hiç atmıyorsun ki deyip güldü. Belki de normal bir şakadır ama nedense ben düşünüyorum. Fazla mı abartıyorum?

Bir keresinde evi erkek geçindirmeli evlenince istemezsen paranı verme bana demişti. Ne kadar dürüst konuşuyor bilemiyorum tabi. Evlenmeden de anlayamam. Bir de şu an büyük bir değeri var diyemem ama babamın bir arsası var. Evlenince senin hakkını yedirmicem canım deyip gülmüştü. İğrite ediyor böyle şakalar. Yine başka sefer babamın bana yatırım amaçlı ev alacağını söylemiştim. Evlenince baban evi bize mi verir kendi mi alır diye sormuştu.

Bence kafanı fazla kurcalama onun söylemleriyle bir daha duyamayacağın kadar uzaklaş ayrıl çok çok hatalı bir seçim olur bu. Ayrılma sebebini bile açıklama

Herkese merhaba.

Oturup kalkıp para konuşan insanları çok itici bulurum.. Alimin fikri neyse zikri de odur diye boşa dememişler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X