Sevgilim çok mu parayı seviyor bana mı öyle geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese merhaba.

Sevgilim parasal şakalar yapıyor. Henüz bir aylıkken bana para biriktirmemi söylemişti( birikim yap eşya kıyafet fazla alma vs.). Daha sonra bir daha hiç söylemedi ama ben o deyişini unutmadım.
Sonra yine sürekli aylık ne kadar kazandığını söylüyor. Sormuyorum. Benden az kazandığı için kompleks yapıyor belki diye düşündüm ama bu kadar çok yapması acaba parayı çok mu seviyor diye düşündürttü bana.
Daha sonra senin paranı evlenince yatırım amacıyla kullanırız gibi bir cümle kurmuştu.
Geçen gün telefonda konuşuyorduk para çekecekti. Param kalmadı vs. dedi. En sonda hiç atmıyorsun ki deyip güldü. Belki de normal bir şakadır ama nedense ben düşünüyorum. Fazla mı abartıyorum?

Bir keresinde evi erkek geçindirmeli evlenince istemezsen paranı verme bana demişti. Ne kadar dürüst konuşuyor bilemiyorum tabi. Evlenmeden de anlayamam. Bir de şu an büyük bir değeri var diyemem ama babamın bir arsası var. Evlenince senin hakkını yedirmicem canım deyip gülmüştü. İğrite ediyor böyle şakalar. Yine başka sefer babamın bana yatırım amaçlı ev alacağını söylemiştim. Evlenince baban evi bize mi verir kendi mi alır diye sormuştu.

Normal mi bu şakalar yoksa ben mi abartıyorum?
Koşarak kac bu adamdan paragöz ne demek üstünden geçinmeye calisiyor niyetini saklayamıyor sonra şaka diyor

Açık açık konuşmam gerekirse sizi sagilacak bir inek gibi görüyor etinizden sutunuzden yararlanmak içinde sabırsızlanıyor hatta oda yetmez gibi babanızın alnının teriyle kazandigi paraya bile göz dikmiş durumda diyecgim o ki yol yakınken tekmeyi koyun. Rahat yeri bulduk diye sinsi sinsi seviniyordur

şimdi böyle erkekler ortaya çıktı hep mi vardı bilmiyorum ama. çok ama çok itici. eskiden annemlerin zamanında da maaş kartı alma modası vardı. hatta bir adam vardı itici itici konuşuyor eşim de çalışıyor ama maaş kartı benim bilmem ne. çok ama çok itici ya. ben erkek gözüyle bakamam. sevgilim benden para beklese onu erkek olarak göremem. miras sizin bunu bile düşünüyor. kendisinin neyi var acaba? anne baba malından eşlere ne bu kadın erkek fark etmeden itici. herkes kendi anne babasından alacağına baksın. zaten bu böyledir hep erkeğin mirası durur ama kadına gelen miras harcanır illa.

Aslında erkekler hep böyleydi kadınlar çalışmadığı için dağa doğrusu kendi emeğinin karşılığını kendi alamadığı için gerçek yüzlerini göstermiyorlardı. Ne zaman kadınlar kendi emeklrinin karşılığını kendileri almaya başladı erkekler bundan rahatsız olmaya başladı.

Aslında erkekler hep böyleydi kadınlar çalışmadığı için dağa doğrusu kendi emeğinin karşılığını kendi alamadığı için gerçek yüzlerini göstermiyorlardı. Ne zaman kadınlar kendi emeklrinin karşılığını kendileri almaya başladı erkekler bundan rahatsız olmaya başladı.
evet çok itici bence. tabii ki aile olunca ortak bütçe olur ama bu şekilde kadının malı parası hakkında planlar yapmak bana doğru gelmiyor. biz hala erkeğin soyadını ve kütüğünü alıyoruz böyleyse kendine güvenmeyen adam evlenmesin. bu işi evlenmeden önce konuşmak lazım

Herkese merhaba.

Sevgilim parasal şakalar yapıyor. Henüz bir aylıkken bana para biriktirmemi söylemişti( birikim yap eşya kıyafet fazla alma vs.). Daha sonra bir daha hiç söylemedi ama ben o deyişini unutmadım.
Sonra yine sürekli aylık ne kadar kazandığını söylüyor. Sormuyorum. Benden az kazandığı için kompleks yapıyor belki diye düşündüm ama bu kadar çok yapması acaba parayı çok mu seviyor diye düşündürttü bana.
Daha sonra senin paranı evlenince yatırım amacıyla kullanırız gibi bir cümle kurmuştu.
Geçen gün telefonda konuşuyorduk para çekecekti. Param kalmadı vs. dedi. En sonda hiç atmıyorsun ki deyip güldü. Belki de normal bir şakadır ama nedense ben düşünüyorum. Fazla mı abartıyorum?

Bir keresinde evi erkek geçindirmeli evlenince istemezsen paranı verme bana demişti. Ne kadar dürüst konuşuyor bilemiyorum tabi. Evlenmeden de anlayamam. Bir de şu an büyük bir değeri var diyemem ama babamın bir arsası var. Evlenince senin hakkını yedirmicem canım deyip gülmüştü. İğrite ediyor böyle şakalar. Yine başka sefer babamın bana yatırım amaçlı ev alacağını söylemiştim. Evlenince baban evi bize mi verir kendi mi alır diye sormuştu.

Normal degil . Ozellikle babanizin alacagi evin tapunu evlenince verilmesini istemesi cok kotu .ya evlenmeden babaniz uzerinize yapsin yada evlendikten sonra birakin miras yoluyla kalsin .Evlenince tapuda satin alma gibi gosterip evi size verirse bbaaniz bosanma durumunda ortak olur .cok dikkatli olun

Kuzenim böyleydi(erkek). İlişkilerini hep karşı tarafın düzenli bir geliri var mı yok mu ona göre seçerdi. Evleneceği kız için tek kriteri garanti bir işinin olmasıydı. Öyle bir kız bulup evlendi. Yalnız kız öyle dişli çıktı ki parasının beş kuruşuna dokundurmuyor😂😂 bir de güzel para harcıyor anlatamam. O kadar iyi oldu ki😂 Maaşına el koyamayınca bu sefer de babası ölürse kıza kalacak mirasın hesabını yapıyor şimdi de.
Bence mide bulandırıcı, böyle bir insanla asla ama asla yapamazdım. Siz böyle dişli çıkmayacaksanız yolunuzu ayırın derim. Zira şaka falan yapmıyor iğreni zihniyetini ortaya koyuyor.

Deki evlenince çalışmayacağım babam arsasını evini kendine yatırım yapcak yani apaçık benden para ev arsa bekleme de. Gerçek yüzünü gösterir o zamann. Gerçi göstermiş daha ne kadar göstersin de
tam bunu yazacaktım
konu sahibi evlenince çalışmayı düşünmüyorum evi de babam kendine alacak istemem ne münasebet diyin
bakalım ne olacak?

Herkese merhaba.

aççç 😁😁 bence

Kuzenim böyleydi(erkek). İlişkilerini hep karşı tarafın düzenli bir geliri var mı yok mu ona göre seçerdi. Evleneceği kız için tek kriteri garanti bir işinin olmasıydı. Öyle bir kız bulup evlendi. Yalnız kız öyle dişli çıktı ki parasının beş kuruşuna dokundurmuyor😂😂 bir de güzel para harcıyor anlatamam. O kadar iyi oldu ki😂 Maaşına el koyamayınca bu sefer de babası ölürse kıza kalacak mirasın hesabını yapıyor şimdi de.
Bence mide bulandırıcı, böyle bir insanla asla ama asla yapamazdım. Siz böyle dişli çıkmayacaksanız yolunuzu ayırın derim. Zira şaka falan yapmıyor iğreni zihniyetini ortaya koyuyor.

Boyle bi tanidik var aynisi ve ogretmen kadin ariyor ozellikle. Ama hala bulamadi cunku cimrilikte bir dunya markasi olma yolunda oldugu icin kendisi kimseyi kandiramadi henuz neyseki 😃 Pata harcamamak icin bulusmaya gitmiyor. 😄😄😄😄😄😄😄

Normal degil . Ozellikle babanizin alacagi evin tapunu evlenince verilmesini istemesi cok kotu .ya evlenmeden babaniz uzerinize yapsin yada evlendikten sonra birakin miras yoluyla kalsin .Evlenince tapuda satin alma gibi gosterip evi size verirse bbaaniz bosanma durumunda ortak olur .cok dikkatli olun

Tapu tek kişi üzerine olmuyor mu zaten? Mahkemede kişisel mirasa ortak olamaz herhalde değil mi? Haksızlık bu.

Boyle bi tanidik var aynisi ve ogretmen kadin ariyor ozellikle. Ama hala bulamadi cunku cimrilikte bir dunya markasi olma yolunda oldugu icin kendisi kimseyi kandiramadi henuz neyseki 😃 Pata harcamamak icin bulusmaya gitmiyor. 😄😄😄😄😄😄😄

Ay ne kadın bulur oda hahah. Hiçbir kadın cimri erkek sevmez. Öğretmenler zaten velisi, üstleri, öğrencisi ile uğraşırken birde cimri adamın lokma saymasını mı çekecek yahu 😃😃

Okuduklarımla soğudum. Gelecek düşünüyorsanız bile babanız ev alacaksa ya da siz kendinize bir şeyler alacaksa evlenmeden önce yapin hak iddia edemesin. Yanılmışsaniz bir şey kaybetmezsiniz ama tahmininiz doğru çıkar ve ayrılmak isterseniz siz zararlı çıkarsınız

boşuna hesap yapıyor çünkü eşlerin aileden aldığı mirasta hakları yok diye biliyorum. anca kızın anne baba ölür o kız mirasını satar sonra ortak mal alır. kaldı ki bunu istemezse bile olmuyor diye biliyorum. benim arkadaşımın babası vefat etti sonra dedesi. annesi hak sahibi olamadı. o kızda da yedirecek göz yok gibi

Ay ne kadın bulur oda hahah. Hiçbir kadın cimri erkek sevmez. Öğretmenler zaten velisi, üstleri, öğrencisi ile uğraşırken birde cimri adamın lokma saymasını mı çekecek yahu 😃😃

Yani umarim cekmezler. Ama cimriliği abartmasa kesin bulurdu birilerini neyse ki cimrilik seviyesinden dolayi o kısımlara gelemiyor. 😀

Tapu tek kişi üzerine olmuyor mu zaten? Mahkemede kişisel mirasa ortak olamaz herhalde değil mi? Haksızlık bu.
Miras yoluyla kalirsa olmaz ortak olmaz ama baban gider tapuda satis gibi gosterirse satin alma oldugu icin olur .hayir evlilikte edinilen mallar ortak oluyor ,tapunun kimin ustune oldugunun bir onemi yok .bosanirsaniz satinalma oldugu icin yarisini alir .

Yani umarim cekmezler. Ama cimriliği abartmasa kesin bulurdu birilerini neyse ki cimrilik seviyesinden dolayi o kısımlara gelemiyor. 😀

İnsanlar sevdikleri insan olunca jest yapamadan duramıyor ya da oldukça tolerans gösteriyor huyları konusunda. Cimri bir erkekle nedense hiç tanışmadım doğrusu. Var mı gerçekten sevdiği insana karşı bile cimri olabilen çok enteresan ya. Ben kendime birşey alırsam ona da almak gelir içimden. 😃😃

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X