Sevgilim çok mu parayı seviyor bana mı öyle geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış anlaşılmak istemem çok ciddi mallarımız yok. Arsa da öyle ev için de öyle.
Ya isterse bir avuç toprak kadar malıniz olsun bundan ona ne. Hadi dolu dolu zengin olursun malını yedirirsin koymaz ama dişinden tirnagindan artirip bu hiyara mi yedirecek babacigin?

Herkese merhaba.

Sevgilim parasal şakalar yapıyor. Henüz bir aylıkken bana para biriktirmemi söylemişti( birikim yap eşya kıyafet fazla alma vs.). Daha sonra bir daha hiç söylemedi ama ben o deyişini unutmadım.
Sonra yine sürekli aylık ne kadar kazandığını söylüyor. Sormuyorum. Benden az kazandığı için kompleks yapıyor belki diye düşündüm ama bu kadar çok yapması acaba parayı çok mu seviyor diye düşündürttü bana.
Daha sonra senin paranı evlenince yatırım amacıyla kullanırız gibi bir cümle kurmuştu.
Geçen gün telefonda konuşuyorduk para çekecekti. Param kalmadı vs. dedi. En sonda hiç atmıyorsun ki deyip güldü. Belki de normal bir şakadır ama nedense ben düşünüyorum. Fazla mı abartıyorum?

Bir keresinde evi erkek geçindirmeli evlenince istemezsen paranı verme bana demişti. Ne kadar dürüst konuşuyor bilemiyorum tabi. Evlenmeden de anlayamam. Bir de şu an büyük bir değeri var diyemem ama babamın bir arsası var. Evlenince senin hakkını yedirmicem canım deyip gülmüştü. İğrite ediyor böyle şakalar. Yine başka sefer babamın bana yatırım amaçlı ev alacağını söylemiştim. Evlenince baban evi bize mi verir kendi mi alır diye sormuştu.

Normal mi bu şakalar yoksa ben mi abartıyorum?
Şaka değil, yolunacak kaz arıyor bu eleman, sepetleyin münasip zamanda. 40 ına gelince de genç kız peşinde koşar, yemeğe kıyamadığınız paraları bi kere öpebilmek için gül yaprağı gibi kafasından aşağı boşaltır. Size piremses ellere şövalye olur bunlar.

Herkese merhaba.

Sevgilim parasal şakalar yapıyor. Henüz bir aylıkken bana para biriktirmemi söylemişti( birikim yap eşya kıyafet fazla alma vs.). Daha sonra bir daha hiç söylemedi ama ben o deyişini unutmadım.
Sonra yine sürekli aylık ne kadar kazandığını söylüyor. Sormuyorum. Benden az kazandığı için kompleks yapıyor belki diye düşündüm ama bu kadar çok yapması acaba parayı çok mu seviyor diye düşündürttü bana.
Daha sonra senin paranı evlenince yatırım amacıyla kullanırız gibi bir cümle kurmuştu.
Geçen gün telefonda konuşuyorduk para çekecekti. Param kalmadı vs. dedi. En sonda hiç atmıyorsun ki deyip güldü. Belki de normal bir şakadır ama nedense ben düşünüyorum. Fazla mı abartıyorum?

Bir keresinde evi erkek geçindirmeli evlenince istemezsen paranı verme bana demişti. Ne kadar dürüst konuşuyor bilemiyorum tabi. Evlenmeden de anlayamam. Bir de şu an büyük bir değeri var diyemem ama babamın bir arsası var. Evlenince senin hakkını yedirmicem canım deyip gülmüştü. İğrite ediyor böyle şakalar. Yine başka sefer babamın bana yatırım amaçlı ev alacağını söylemiştim. Evlenince baban evi bize mi verir kendi mi alır diye sormuştu.

Normal mi bu şakalar yoksa ben mi abartıyorum?
Dümdüz paragöz. Şakacı olmakla sürekli parasal şakalar yapmanın alakası yok.

Kendinizden pay biçin, siz parayla ilgili şakalar yapıyor musunuz?
Ben yapmıyorum mesela. Tutup adama senin maaşınla şunu yaparız, babanın arsasını da satarız bilmem ne diyebilir misiniz?
Bunun şakasını yapan birini "şakacı" olarak nitelendirmem. Tam tersi işaret veriyor derim. Evlenince parayla ilgili ciddi sıkıntılar yaşatabilir. Görmek isteyene işaret çooook.

Ya isterse bir avuç toprak kadar malıniz olsun bundan ona ne. Hadi dolu dolu zengin olursun malını yedirirsin koymaz ama dişinden tirnagindan artirip bu hiyara mi yedirecek babacigin?

Şaka değil, yolunacak kaz arıyor bu eleman, sepetleyin münasip zamanda. 40 ına gelince de genç kız peşinde koşar, yemeğe kıyamadığınız paraları bi kere öpebilmek için gül yaprağı gibi kafasından aşağı boşaltır. Size piremses ellere şövalye olur bunlar.

ya ister bir lira ister bir milyon lira bu önemli değil ki. daha siz evlenmeden babanızın sizi düşünüp yapacağı bir şeyi bile kendine mal etmeye çalışıyor

Dümdüz paragöz. Şakacı olmakla sürekli parasal şakalar yapmanın alakası yok.
Çok çok haklısınız. Ben zaten sürekli düşünüyordum işin içinden çıkamadım. Haksızlık mı yapıyorum diye de düşündüm ama dediğiniz gibi her şey. En yakın zamanda ayrılacağım.

şimdi böyle erkekler ortaya çıktı hep mi vardı bilmiyorum ama. çok ama çok itici. eskiden annemlerin zamanında da maaş kartı alma modası vardı. hatta bir adam vardı itici itici konuşuyor eşim de çalışıyor ama maaş kartı benim bilmem ne. çok ama çok itici ya. ben erkek gözüyle bakamam. sevgilim benden para beklese onu erkek olarak göremem. miras sizin bunu bile düşünüyor. kendisinin neyi var acaba? anne baba malından eşlere ne bu kadın erkek fark etmeden itici. herkes kendi anne babasından alacağına baksın. zaten bu böyledir hep erkeğin mirası durur ama kadına gelen miras harcanır illa.

Çok çok haklısınız. Ben zaten sürekli düşünüyordum işin içinden çıkamadım. Haksızlık mı yapıyorum diye de düşündüm ama dediğiniz gibi her şey. En yakın zamanda ayrılacağım.
Muhtemelen ağlayacak yanlış anladın şakaydı diyecek . Adam olan erkek evlenmeyi düşündüğü kadına para yollamiyosun ki diye dangalakca espriler yapmaz yediremez kendine . Direkt ailem onaylamiyor diyin uzatıp dramatik konuşmalara girmeden bitirin . Asla sen cimrisin şu bu paramda gozun var dediğiniz an eline koz vermiş olursunuz kendisini gizlemek icin sakin böyle konusmayin

Bunu bir kadın da yapsa demediğimizi koymuyoruz, erkekler zaten direkt ezip geçiyor, bi kahve ısmarlasa golddigger muamelesi yapıyorlar, e biz enayi miyiz babamızın malına kadar göz diken herife hassas olacağız? Canına okurum. Babanız kazanırken yanındaymış gibi ne rahat ağzına alıyor, gitsin babasından istesin aç herif.

Para biriktirme yatırım benzeri konular bence evlenmeden konuşulmalı ama bir aylık ilişkide de başlamaz. Biz de erkek arkadaşımla ilerde ev ve yatırım için ortak bir hesap açarız ayrıca kendi hesaplarımızda bireysel yatırımımız olabilir diye konuştuk mesela bu bana mantıklı geliyor. Bütün kazancın %100 ortak olması gerekli değil benim için.

Siz kendi aranızda bu konuları konuşabilirsiniz ama babanızın malı hakkında konuşması daha değişik. Ben de konuşma arasında erkek arkadaşıma bir kısmını söylemiş bulundum, ben tekrar konuyu açmadığım sürece hiçbir şey söylemedi mesela. Hatta ben dalga geçerek söyledim babama parasını verip üstüme alayım da bahçeli ev yaptıralım diye anca öyle şakalaştı benimle. Konuyu siz açsanız karşılığında şaka yapsa tamam huyu suyu öyle ama kendi kendine bunu ortaya getiriyorsa bana doğru gelmiyor. En başta birisi yazmış şakacıysa da gereksiz derecede şakacı.

Sevgilinizin söylediklerini, burada kadın bir üye soyleseydi sevgilisine, hepimiz "paragozsun, adam inşallah senden ayrılır" derdik. Bu da erkeğin paragozu, tepeden inme para derdi.

Bazı insanlar gerçekleri şaka yollu söyler, bu da ondan işte.

sevgiline neden babanın arsası olduğunu ve sana ev alınma ihtimali olduğundan bahsettin ki? adam muhtemelen yağlı kapı diye iştahlanmıştır. bu tabir irrite edici ama şu dönemde erkekler kadınlardan daha fazla evleneceği kadının parasına bakıyor ve parası için evleniyor. sevgilin tutumlu falan değil senin ve ailenin malının hesabını yapan bir parazit.

bu arada ben nişanlıyım 5 aya evleniyorum daha ailesinin ne kadar evi var var mı arsaları vs var mı yok mu sormadım sana verirler mi sormadım o da bana sormadı. geçen annemin kiracısı evden çıktı konu arasında kiracı arıyoruz dedim aaa kirada eviniz mi vardı dedi. bir daha bir erkeğe bunları söylemeyin çulsuz adam çok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X