Sevgilim azosperm

disperisiru

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2024
14
0
24
Merhaba, 24 yaşındayım, sevgilim 27. Bir süredir birlikteyiz ve beraber çok tatlı bir ilişkiye adım attık. Güzel duygular yaşadım ve geçmişte çok travmatik gerek aile gerek sevgili ilişkilerim olduğu için onun bana herkesten farklı yaklaşması, değer ve önem vermesi çok hoşuma gidiyor. Karakter anlamında kariyer anlamında tam istediğim gibi biri. Ama kendisi azosperm hastası olduğunu söyledi bana. Bunu nasıl değerlendireceğimi, nasıl yola çıkacağımı bilmiyorum. O da çok üzgün. Ama net bir karar vermem gerekiyor. Düşünceleriniz nedir?

Olmadı sperm donasyonu denersiniz

Çocuk sahibi olmak istediğinizde tese ile sperm bulunuyor. Ve sperm değeri sonra da yükselebilir takviyelerle. Eğer seviyorsan birlikte basarabilirsiniz.

Öncelikle bu durumu sana söylediği için bir kez daha sarıl ona :) çoğu kadından saklıyor kocaları evlenmeden önce bilenler ..
biz bebişe karar verdiğimizde öğrendik 2 yıldır bitmek bilmeyen bi savaş.. vereceğin karar önemli olmamasından korkuyorsun haklısın ama hiç bir garantisi yok e imkansız demilen kişilerin oldu bizler hala olsun diye çabalıyoruz. Tedavi seçeneği var

Kararınız ne olursa olsun size yazılan ne ise onu yaşayacaksınız evet kader cizginizde yön vermek için size karar verme şansı vermiş sevgiliniz ancak yönünüzü değiştirip başka biri ile bir yola cikarsiniz hop bir bakmışsınız yine çocuk olmuyor hemde sebepsiz burada öyle çok insan var ki sebepsiz infirtilite ile uğraşan yani olmayacaksa olmuyor bazen bazende bir tane sperm bulunuyor bebek oluveriyor burada özverili olan siz olacaksiniz belki çünkü bu tedavilerde kadın çok fazla hormon alıyor eğer değerse bunun için sevginizin pesinden gidin bu stresi kaldırabilecekseniz kabul edip ilerde bunu sorun etmeyecekseniz . Zira sevgide bu devirde kolay bulunmuyor gerçek sevgi ise eğer .

Mikrotese ile sperm buluyorlar . Sonra tüp bebek yapılıyor . Tüp bebek korkutucu bişey değil şu an herkes görüyor ben de dahil . Fakat sperm buldukları sürece şansınız olur . Bunun için sperm testi versin birdaha .

Eğer gerçekten seviyorsanız beraber aşabilirsiniz sizde de benzer sorunlar çıkabilir bilemezsiniz benim eşimde azosperm şu an 11 haftalık gebeyim eşim bekarken söyleseydi yine evlenirdim hatta tedaviye başladı iğneler falan eşime bunları kendine yapmak zorunda değilsin bana sen yeterlisin dedim eşim zarar görmesin ameliyat olmasın diye onunla bile çatıştım rabbim de yardım etti eşim ameliyat olmadı pesa yoluyla (iğneyle testisten çekme) sperm aldılar evet bazı insanların çocuk isteğini anlıyorum ama benim için eşime duyduğum sevgi çocuk isteğimden daha güçlüydü eşim tedavi olmak istemeseydi ona tedavi ol bile demezdim

Çok sevindim sizin adınıza Rabbim kucağınıza almayı nasip etsin. Evet kader kısmet benim olacak mı bilmiyoruz tabiki, umarım bizim de sağlıklı bir bebeğimiz olur. Kimde tedavi oldunuz acaba doktor öneriniz var mı

Sperm testi verince içinde canlı sperm aranıyorsa , canlı sperm örnek verdiği zaman bulunamamış ve tese önerilmiş bebek düşünüldüğü zaman

Peki kadının aldığı hormonlar neden ve ne gibi yan etkileri var

Merhaba benim eşimde azospermi evliliğimizin 6.ayında öğrendik mikro tese denildi ve eşim teseye bende yumurta toplamaya hazırladım fakat sperm bulunamadı patolojiye dokuları gönderildi ve sertoli cell only çıktı yani hiç hücre yok demek ara verdik donasyon mu yapsak diye düşündük hatta sonra burada yazı yazdım DONASYON diye sayfamdan bakabilirsiniz bana cevap verenlerden birisi A life hastanesini önerdi azospermi üzerine çalışıyorlarmış üroloji doktoru mesut tül oraya gidenlerin eşi azospermi olan kişilerin WhatsApp grubu ve telegram grubuda var doktorlarda gruplarda. A life hastanesine gidince eşim sprem testi verdi ve hormonlarına bakıldı sprem hücrelerinin oluşum evreleri oluyormuş spermatid hücreleri bunları iğne ve ilaç tedavisiyle geliştiriyorlar ilk sprem testinde sd2 çıktı kısa kuyruklu sprem demek oluyor. Daha sonra mesut hoca 45 günlük tedavimizi yazdı ve kullanmaya başladı eşim iğnelerini ben yapıyordum daha sonra 45gün bitiminde tekrar gittik ve sprem testi yine verdi eşim ve sprem çıkışımız olmuş fakat tek tük çıkışlar oluyor azospermi hastalarında bulunan spremler hemen donduruluyor böyle test vere vere 5tüp sprem biriktirdik. 5tüp sonrasında tüp bebek için uygun hale gelmiş olunuyor şuan yumurta taşıyacağım sadece daha önce dondurtmuştum hayal gibi hissediyorum bazen çünkü aşırı umutsuzduk yakın zamanda embriyo oluşturmaya başlayacaklar inşallah ve transfer olacağım sevgilinizin bunu önceden size söylemesi gerçekten takdire şayan bunu bilerek gizleyen o kadar çok kişi var ki. Çareniz var şuan canınızı sıkmayın lütfen biz 3 yıldır istiyorduk 2 ay olmadı daha derman bululalı yazımı okursanız neler yaşadığımızı anlarsınız yazdıklarım yaşadığımızın çeyreği.

Bunlar sprematid evreleri ilk fotoğraf 2ve3. Çıkan 2 sonucumuz sadece

Çok teşekkür ederim bana da ışık oldu ve umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım ben de anne olurum. Sevgilim için sd3 evresi denmiş

Çok teşekkür ederim bana da ışık oldu ve umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım ben de anne olurum. Sevgilim için sd3 evresi denmiş
Sd3 çok iyi bir seviye canım biraz tedavi olsa sprem çıkışları olur size a life hastanesini öneriyorum mesut tül ile görüşün tedavi yazsın çıkan spremleri şimdiden dondurtun azospermilerde tüp bebek öneriliyor her türlü tedavi olunup çıkış olduğunda doğal olması yine de imkansızda değil. Tavsiyem sevgiliniz tedavi olsun ve dondurtsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…