Sevgilim aslında mağarada mı yaşıyor?

Hay ağzına sağlık ya. Deli oluyorum böyle kırışmıyırım imi diye başlayan ama çılgınlar gibi yeren yorumlara.
Benim asıl kurulduğum konu şu, tesettürlü biri açık kızları aşağıladığında illa ki ya destek görüyor ya da beğeni alıyor. İnanılır gibi değil. Tam tersi yaşansa burada tesettürlülere laf etti diye kızı linçten lince götürürler. Tesettürlülerin hakkını da seküler kadınlar savunuyor ama güzel arkadaşımızın yaptığı ilk benzetme hayvan benzetmesi. Herkesin onlara bir allaha iman borcu varmış gibi davranıyorlar. beyazcaa !

O zaman sen öyle giyin? Başkasının rahatı giyimi kuşamı neden size dert oluyor ki? Rahat ki giyiyor.
ben oramı buramı gösterme meraklısı değilim kalsın rahat giyim tarzı başka kendini göze sokma cabası baska ayrıca size kemik atmadım havlamayın..

Son düzenleme:
Bu karışmamak mı oluyo? Ben de tesettürlüyüm ama gidip de kimseye taytla nasıl rahat ediyorsun tüm hatların belli demiyorum. İsteyen istediğini giyer, çok yakın arkadaşım ya da kardeşlerimden biri olmadıkça ve sorulmadıkça kıyafet yorumu yapmam, bence siz de yapmamalısınız.
sana sormadım Sa na ne…

Allah hidayet versin diyelim
Gerçekten çok hadsizsiniz.

Ben de tesettürlü değilim , elbise de giyerim tayt da, şimdi ben kötü yolda, hidayete ermesi gereken biri miyim??

Hangi vasıf ve hakla bir başka insanla ilgili böyle hüküm verebiliyorsunuz??

Din yaratıcı ile kul arasında ve tercihleri yalnızca o kişiyi ilgilendirirken, size ne oluyor??

Tesettürlüymüş değilmiş, beni ilgilendirmez, ben insanları kalpleri ve niyetleriyle değerlendiririm.

Her gün kendi öğle aramdan, molamdan bile fedakarlık edip onlarca insana yardımcı olmaya çalışan ben, tesettürlü değilim diye hidayetsiz olmuyorum kusura bakmayın. Ayıp yahu çok sinirlendim.

Ben de tesettürlü değilim , elbise de giyerim tayt da, şimdi ben kötü yolda, hidayete ermesi gereken biri miyim??

Din yaratıcı ile kul arasında ve tercihleri yalnızca o kişiyi ilgilendirirken, size ne oluyor??

Tesettürlüymüş değilmiş, beni ilgilendirmez, ben insanları kalpleri ve niyetleriyle değerlendiririm.

Her gün kendi öğle aramdan, molamdan bile fedakarlık edip onlarca insana yardımcı olmaya çalışan ben, tesettürlü değilim diye hidayetsiz olmuyorum kusura bakmayın. Ayıp yahu çok sinirlendim.
benim postumu duzgun okursan sende bu kdar acıklama yapmazsın acıklıgına kmsenın laf etmiyorum belliki sevgilisi kalca acıklıgndan tayt gydiginde ustune bsey giy dems sahsen bende. tayt gysem ustune salas bsey gyerdm dye dusncemden bahsettm banane Allah askına banane sizin giyiminzden iyiliğinzden nden kendnizi anlatıyosunz

açılan bi post var bende o kişiye gerekli soruyu sordum ondan baska herkes atlıyor sizn gibi sazan boll
Dhjfssksks insanlara ‘size kemik atmadım havlamayın’ ‘sazan’ şeklinde konuşan birini ciddiye alamam zaten de, diplomanızı uçak yaptığınız iyi olmuş, bu şekilde etik değerleri olmayan bir psikoloğa kimsenin ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.

Kızlar selam yine kafamda deli sorularla birlikte karşınızdayım😃 uzatmadan özet geçeceğim olabildiğince. Şu an karşılıklı sevgi olan güzel bir birlikteliğim var(sonunda) her şeyden öte arkadaşım gibi. Bir çok şeyi konuşup beraber tartışıp gülebiliyoruz. Genel olarak anlayışlı çok sorun çıkaran bir tip değil ben bir tık daha toksiktim bu zamana kadar ama liseli triplerinde de değildim tabi. Ben genel olarak rahat yetişmiş baskı altında olmayan bir ailenin içinde büyüdüm bu zamana kadar. Böyle büyüdüğüm için de hiçbir şey gözümde kalmadı ya da bi merak içerisinde değildim hayata karşı yani absürt takıldığım bir dönemim olmadı kıyafet olarak vs. simdi benim takıldığım noktaya gelelim ben erkek arkadaşımla ilk tanıştığım zamanlarda genel olarak açık giyinen gezen vs bir insandım ve karışmazdı bana bende çok gereksiz bir şey yapmazdım yine yerine göre giyinirdim ama yaz ayındayız sonuçta gavur pussysi gibi yanıyor gezegen haliye şort vs giyiyordum ve hiç bir şey demezdi genel olarak muhabbeti bile geçmezdi ama son zamanlarda böyle bir kem küm etmeye başladı. Zaten genel olarak dikkat çekici bir kızsın( burda bi yükseldim😂) işte ne gerek var hani biraz daha dikkat et vs gibi ondan sonra kızlarla bir mekana gidelim dedik işte evde takılın illa bir yere mi gitmeniz gerekiyor falan demeye başladı ve ben nasıl tepki vereceğimi bilmiyorum yani ne demeliyim nasıl bunun önüne geçerim ileride bana taytın üstüne götünü kapatan bir şey giy der mi😂 geçenlerde bana instagramdaki bir fotoğrafımı dolaylı yoldan silsen daha iyi olura falan getirdi whattt? sonra ben tepki falan verince çok uzatmadı surat falan da yapmadı ama bunlar beni korkutuyor kendimden ve tarzımdan ödün vermek istemiyorum ama onuda kaybetmek istemiyorum nasıl davranmalıyım sizce? nasıl yola getiricem ben bu şahısı ani şoklarda olmamın sebebi başta istanbul beyefendisi gibi takılan adam şimdi mağaradan yeni çıkmış dağ ayısı gibi davranmaya başladı yardım🥲
Başka biri yazsa aman kaç derdim, ama yazım seklinizden anladığım kadarıyla adam size diş geçiremez Sabah kahvaltısında çiğ çiğ yersiniz onu,bu yüzden rahat olun devam sıkıntı yok....

ben oramı buramı gösterme meraklısı değilim kalsın rahat giyim tarzı başka kendini göze sokma cabası baska ayrıca size kemik atmadım havlamayın..
Tayt giymek orasını burasını açmak değil niye eleştirmiyorum AMA adı altında milletin giyimini eleştiriyorsun hatta aşağılıyorsun? Havlama ne demek?
açılan bi post var bende o kişiye gerekli soruyu sordum ondan baska herkes atlıyor sizn gibi sazan boll
sanki çok iyi niyetli sordunuz da biz kötü cevap verdik gibi algı yapmayın lütfen

Boşverin hocam, dilinin kemiği yok. Bi de psikologmuş kendisi, yazdığı şeylere bakın. Muhatap almaya değmez. Uçmuş bile zaten

ya herkesin giyimi kendine eleştirmiyorum ama kmseye sormadım bunu sana sorayım gerçekten o vucuduna belrli hatlarına yapısmıs taytla arkan açık rahat edebiliyomusun ciddi soruyorum msela baktıklarını illa gorup farkediyosundur o anki duygun ne oluyor mesela ? yanlıs anlama tayt gıyeblirsin ona lafım yok ama ben acık olsam heralde ustune salaş bi tısort gıyerdım arkamı onumu kapatacak o yuzden merak ettim
taytın altına salaş bol tsirt giydiğinde istisnasız oldugundan kilolu duruyorsun, kötü bir görüntü oluyor. tayt giyince ya crop oversize giyersin yada üste dar giyersin aksi takdirde proporsiyon çok kötü duruyor.

hahahah demi ya sagol anlayan biri çıkmış. Benimde genel olarak kıskanılmak hoşuma gidiyor zaten sadece ileride daha fazlası olursa ne yapmalıyım bilemedim
Kıskanılmak güzel bir şey değil yalnız, kıskanan adam ilişki ilerledikçe dozu arttırır, önce sizde olduğu gibi kıyafetlerinize el atar, sonra sosyal medya hesabınıza, arkadaş çevrenize, eve giriş çıkış saatlerinize, gidebileceğiniz mekanlara derken bir bakmışsınız siz siz olmaktan çıkmışsınız.

Sizi kısıtlayan değil seven adamlarla beraber olun.

Kimseye karışmıyorum, eleştirmiyorum derken kendi eleştirilince gerçek kişiliğini ortaya seren bir üye daha.

Kızlar selam yine kafamda deli sorularla birlikte karşınızdayım😃 uzatmadan özet geçeceğim olabildiğince. Şu an karşılıklı sevgi olan güzel bir birlikteliğim var(sonunda) her şeyden öte arkadaşım gibi. Bir çok şeyi konuşup beraber tartışıp gülebiliyoruz. Genel olarak anlayışlı çok sorun çıkaran bir tip değil ben bir tık daha toksiktim bu zamana kadar ama liseli triplerinde de değildim tabi. Ben genel olarak rahat yetişmiş baskı altında olmayan bir ailenin içinde büyüdüm bu zamana kadar. Böyle büyüdüğüm için de hiçbir şey gözümde kalmadı ya da bi merak içerisinde değildim hayata karşı yani absürt takıldığım bir dönemim olmadı kıyafet olarak vs. simdi benim takıldığım noktaya gelelim ben erkek arkadaşımla ilk tanıştığım zamanlarda genel olarak açık giyinen gezen vs bir insandım ve karışmazdı bana bende çok gereksiz bir şey yapmazdım yine yerine göre giyinirdim ama yaz ayındayız sonuçta gavur pussysi gibi yanıyor gezegen haliye şort vs giyiyordum ve hiç bir şey demezdi genel olarak muhabbeti bile geçmezdi ama son zamanlarda böyle bir kem küm etmeye başladı. Zaten genel olarak dikkat çekici bir kızsın( burda bi yükseldim😂) işte ne gerek var hani biraz daha dikkat et vs gibi ondan sonra kızlarla bir mekana gidelim dedik işte evde takılın illa bir yere mi gitmeniz gerekiyor falan demeye başladı ve ben nasıl tepki vereceğimi bilmiyorum yani ne demeliyim nasıl bunun önüne geçerim ileride bana taytın üstüne götünü kapatan bir şey giy der mi😂 geçenlerde bana instagramdaki bir fotoğrafımı dolaylı yoldan silsen daha iyi olura falan getirdi whattt? sonra ben tepki falan verince çok uzatmadı surat falan da yapmadı ama bunlar beni korkutuyor kendimden ve tarzımdan ödün vermek istemiyorum ama onuda kaybetmek istemiyorum nasıl davranmalıyım sizce? nasıl yola getiricem ben bu şahısı ani şoklarda olmamın sebebi başta istanbul beyefendisi gibi takılan adam şimdi mağaradan yeni çıkmış dağ ayısı gibi davranmaya başladı yardım🥲
Evet bence mağarada yaşıyor.mağarasına geri şok.

Nasıl çirkin bir üslup bu? :işsiz:
Arkadaşlar arasında bu şekilde yazışırsınız belki ama burada azıcık düşünür insan ne yazıyorum diye.
Kıskançlık boyutu da sizin tavrınızı göre sekil alır biraz. Ufak tefek şeyler söyleyenebilir diye düşünüyorum ben direkt ama bu onu giyme bunu giy noktasına gelmemeli.

Bende tesettürlüyüm, birinin bana ya da benim gibi bir kadına başörtü yüzünden laf etmesine nasıl karşıysam bu kelimeyi sevmesem açık birinin kıyafetinin ölçüsüne karışılmasına da karşıyım. Çünkü bunun bir sonu yok. O zaman fırsatı geçen diğerine baskı uyguluyor. Bizim ülkemizde bu hep oldu ve oluyor malesef. Bari kadınlar olarak buna fırsat vermesek. Tabi burada olmuyor bu, sadece giyim üzerinden değil, yaşam şekliniz açısından da işine geldiği gibi özgürlük lafları ediliyor. Şaşırtıcı değil netice olarak.

Seviye süper, helal olsun. Böyle devam 👌🏻 Ben gayet normal bir mesaj yazdım, havlayan sen oldun, gerçi güzelim köpeciklere böyle bir benzetme yapmak haksızlık ama neyse.

X