Sevgililer Gününe kadar İSVEÇ DİYETİYLE Zayıflama

toplangel

Doğa asigi...kedileri ile yasayan
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2011
685
42
28 ocak -9 şubat arası isveç diyetine başlıyorum...
Gün gün kilo bildirimi yapacağım...
Katılmak isteyen arkadaşlar kilo bildirimi yaparsak birbirimizi motive etmiş oluruz.
İsveç diyetini yapanlar aşağıdaki kurallara uymalı. Bunlar:

• Meşrubat ve 3übirarada içilmemeli.(çay seven arkadaşlar şekersiz açık çay icebilirsiniz)
  • Günde 2 litre su içilmeli.
  • Diyet 13 günden fazla sürdürülmemeli.
  • Diyeti ancak 6. günde kesebilirsiniz.
  • Üç aydan kısa bir sürede diyeti tekrarlanmamalı.
  • Aynı gün içinde öğle ve akşam yemeklerinin yerini değiştirebilirsiniz

• İSVEÇ DİYETİNDE NE YERİNE NE YENİLEBİLİR????

ISPANAK YERİNE MARUL, SEMİZOTU, MAYDANOZ, KIVIRCIK,

ET YERİNE TAVUK ,

BALIK YERİNE KONSERVE TON BALIK YAĞI SÜZÜLMÜŞ,

VEJETERYANLAR ET YERİNE MERCİMEK,1 ÇAY BAR. BİRAZ FAZLA(AMA GERCEKTEN YIYEMIYORSANIZ TERCIH EDIN)

PORTAKAL SUYU YERİNE ŞEKERSİZ LİMONATA,

SÜTSÜZ NESCAFE YADA TÜRK KAHVESİ FARKETMEZ.,

KIZARMIŞ EKMEK OLARAK ETİMEK...
    • Brokoli bulamazsanız karnıbahar yiyebilirsiniz.
    • Kolesterolü yüksek olanlar yumurtanın akını yiyebilir.
    • Ölçü ve miktar belirtilmeyen yiyecekleri abartmamak koşuluyla istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.
    • Diyet ağır gelirse 6. günde kesip 3 ay sonra 6 gün daha uygulayabilirsiniz.
    İsveç diyeti 1. gün
    Sabah: 1 Fincan kahve, 1 Kesme şeker
    Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haşlanmış ıspanak, 1 domates
    Akşam: 1 biftek(200 gram,) zeytinyağlı ve limonlu yeşil salata

isveç diyeti 2. gün
    Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme şeker
    Öğle: 200grhindisalam,100 gram yoğurt
    Akşam: 1 biftek (200 gram), yeşil salata, 1 meyve

isveç diyeti 3. gün
    Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme şeker, 1 dilim kızarmış ekmek
    Öğle: Haşlanmış ıspanak, 1 domates, 1 meyve
    Akşam: 2 katı yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata

isveç diyeti 4. gün
    Öğle: 1 katı yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 25 gram yağsız beyaz peynir
    Akşam: 2 dilim portakalın suyu, 100 gram yoğurt

isveç diyeti 5. gün
    Sabah: 1 büyük rendelenmis havuç (limonlu)
    Öğle: Haşlanmış yağsız balık (200 gram, limonlu ve tereyağlı)
    Akşam: 1 biftek (200 gram), salata ve brokoli

isveç diyeti 6. gün
    Öğle: 2 katı yumurta, 1 büyük rendelenmiş havuç
    Akşam: Derisi alınmiş tavuk (200 gram), salata

isveç diyeti 7. gün
    Sabah: Şekersiz çay
    Öğle: Izgara et (200 gram), taze meyve
    Akşam: Hiçbir şey

isveç diyeti 8. gün
    Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme seker
    Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haslanmış ıspanak, 1 domates
    Akşam: 1 biftek(200 gram), zeytinyaglı ve limonlu yeşil salata

isveç diyeti 9. gün
    Öğle: 1 dilim salam, 100 gram yoğurt
    Akşam: 1 biftek (200 gram), yeşil salata, 1 meyve

isveç diyeti 10. gün
    Öğle: Haşlanmış ıspanak, 1 domates, 1 meyve
    Akşam: 2 katı yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata

isveç diyeti 11. gün
    Öğle: 1 katı yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 25 gram yağsız beyaz peynir
    Akşam: 2 dilim portakalın suyu, 100 gram yoğurt

isveç diyeti 12. gün
    Sabah: 1 büyük rendelenmis havuç (limonlu)
    Öğle: Haşlanmış yağsız balık (200 gram, limonlu ve tereyağlı)
    Akşam: 1 biftek (200 gram), salata ve brokoli

isveç diyeti 13. gün
    Öğle: 2 katı yumurta, 1 büyük rendelenmiş havuç
    Akşam: Derisi alınmiş tavuk (200 gram), salata

• BU DEFA OLMALI ,
BOL EKSİLİ GÜNLER DİLERİM.

Son düzenleme:
Kaç kilo gider acaba 13 günde bu diyetle çok güzel bi diyetmiş bende başlamak istiyorum

Bir çok
Kaç kilo gider acaba 13 günde bu diyetle çok güzel bi diyetmiş bende başlamak istiyorum
bir çok arkadaşımın yaptığı diyet tam anlamıyla uygulanıldığı takdirde güzel sonuçlar alınıyor...giden kilo birazda vucudundaki yağ oranına baglı en düşük kilo veren arkadaşım 7 kilo verdi...nette 10 kilo verende var 12 kilo verende ..

Ayy tam 10 kilo fazlam var kara kara düşünüyordum ne iyi ettinizde bu konuyu actınız sabah hemen başlıyorum inşallah güzel sonuçlar alırız bizde

Ayy tam 10 kilo fazlam var kara kara düşünüyordum ne iyi ettinizde bu konuyu actınız sabah hemen başlıyorum inşallah güzel sonuçlar alırız bizde
malzemelerimi aldım sabahı bekliyorum :) birde 13 günlük sabır...ilk 3 gün biraz zor gecer sonra vucut alışır...protein ağırlıklı bir diyet...2 yumurta var 1 saat arayla yemenizi tavsiye ederim...ıspanak ve yumurta öğününde ıspanagı soteleyip yumurta kırıp baharatlarla lezzetlendirebilrisiniz....

Sayenizde bende sabahı bekliyorum artık:) kahvaltı da çok yeniyor bu diyetin kahvaltı kısmı daha bi güzelmiş

Sayenizde bende sabahı bekliyorum artık:) kahvaltı da çok yeniyor bu diyetin kahvaltı kısmı daha bi güzelmiş
aynen uyku tutmadı bu sefer kararlıyım inşallah bir sıkıntı yaşamadan 13 gün hemen geçer...çünkü 13 kilo fazlam var ve çok mutsuz oluyorum.hiçbirşey alasım giyesim yok...benim için kilo vermekten çok motive olaabilmek önemli inşallah birçok arkadaş destek olur ve hep birlikte güzel sonuçlara ulaşırız.

İnşallah konu hemen görünür ben hiç diyet yapamıyorum ama 13 gün çok güzel bi süreç her gün yazalım buraya kilolardan kurtulalım

İnşallah konu hemen görünür ben hiç diyet yapamıyorum ama 13 gün çok güzel bi süreç her gün yazalım buraya kilolardan kurtulalım
aynen bende diyet uygularken sıkılıyorum yavaş kilo verdiğim için....bu diyet hızlı kilo verdirdiği için en uygun diyet olarak düşündüm kendim için ve sevdiğin besinler var...en azından 13 gün sonunda bir başlangıç yapmış olurum ve artık az kilo versemde motive olmuş olurum

Yumurtalarimi hasladim...ıspagin yerine kivircik kullanabildigimiz icin canim bugun kivirciklari dograyip yumurta salatasi yapip 0 tuz... limon ve pulbiberle tatlandirdim...cok leziz bir ogun oldu...domatesimi 1 saat sonra yiyecegim.

ayy ne güzel ne kadr sürede gider 10 kilo

Bende ıspanak yedim çok güzel bir diyet 15 tatile denk gelmesi de ayrı güzel:)) aç hissetmedım pek

Aksam yemegim bugun biraz geçe kaldi...normalde 17.30 gibi yerdim...yemegimi yedim...kendimi cok hafif hissediyorum.iyi ki başladikirademize hakim olalim kaldi 12 gunumuz insallah

13 gün sürecek bu program sayesinde, fazla kilolarımız dan kurtulabiliriz. Bu nedenle sabırlı ve dikkatli olmalıyız programı günlük takip etmeli ve diğer arkadaşlar ile sohbet ederek motivasyon sağlayabiliriz. 13 gün sonunda kendimizi çok daha iyi hissederek hayata daha sağlıklı ve mutlu bakabileceğiz.

İsveç diyeti, protein ürünlerine (et, tavuk ve balık gibi) ağırlık veren bir diyet. Çok düşük kalorili beslenmeyi ve metabolizma hızlandırıcı besinleri tüketmeyi baz alıyor. Salata gibi besinleri daha fazla tüketebiliyorsunuz ancak ara öğünleriniz verilenle sınırlı kalmak zorunda.

13 gün harfiyen uygulandığında ortalama olarak 5 ile 13 kilo arasında bir kilo vermiş olacaksınız. Zamanı olmayan, kısa sürede kilo vermek isteyenler için çok iyi bir öneridir. Hızlı ama sağlıklı bir yöntem olduğunu belirten diyetisyen de çok fazladır.

2.günden Gunaydin arkadaslar insülin direnci yuksek cikan biri icin 1 gunde 1 kilo cok iyi bence....cunku gr veremiyorum aylardir.metebolizmssi normal çalışan bir insan kesinlikle daha fazla verebilir.
Baslangic 76.6
Guncel 75.6

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…