Popüler Konu Sevgili günlük...

Merhaba günlük;
sana ilk defa yaziyorum... daha dogrusu yaklasik 5 haftadir ilk defa kk`ya yaziyorum...
Canim babacigim vefat ettiginden beri icimden hic birsey yapmak gelmiyor; öyle bos bos yasiyorum iste... hala kabullenebilmis degilim; bir sok halidir almis basini gidiyor...
Ölümün bu kadar yakin oldugunu bildigim halde, kabullenmek bu kadar mi zor gelir bir insana...
Hic birseyi olmayan bir insanin bir kac dakika icinde bizden ayrilmasini kabullenemiyorum, algilayamiyorum... oysa ecelin hastaliga bakmadigini okadar iyi bilirken...
O benim herseyimdi... bizimkisi baba kiz iliskisinden cok daha öteydi... onun yoklugunu hayal etmek bile beni aglatmaya yeterdi; onu kaybetmekten o kadar korkardim ki... ama oldu iste...
26.01. de Almanyaya gelmek icin kendi ayaklariyla bindigi ucaga tam bir ay sonra 26.02. de tabutu kondu... hep derdi zaten: "bir gün ucagin kuyrugunda gideriz" diye... dedigi gibi de oldu...
Canim babacigim son bir kez cocuklarini görmeye gelmis demekki buraya...
Cok zor, anlatamam... yasadigim aci tarifsiz... simdiye kadar üzüldügüm, kendimi yiprattigim seyler okadar bosmus ki bunu simdi cok daha iyi anladim...
Burada vefat etmesi cok daha aci oldu... Türkiyede sabah ölse birisi, ögleye defnediliyor; peki ya gurbette??? Hafta sonuna denk geldigi icin vatanina götürülemedi ayni gün canim babam; cenaze firmasi cenazelerle doluymus, beklemeliydik saliya kadar... cumartesi aksami vefat etti; tüm yol boyunca dua etmeme ragmen son bir kez görebilmek icin, geldigimi görebilmesi, bir kez daha gözlerime bakabilmesi icin... yetisemedim... geldigimi göremedi... hastahaneye girdim ve yatagin basinda bir sürü insan; basucunda annem ve yatakta yüzü örtülmüs bir sekilde BABAM... o ani ömrüm boyunca unutamiycam!!! Yok böyle bir aci, yokkk... actim yüzünü, öptüm, kokladim... ellerini ayaklarini öptüm... o benim canimdi... herkesin babasi kendine iyidir, ama bunu herkes söylüyor: benim babam gercekten muhtesem melek gibiydi; mükemmel bir es, mükkemel bir baba, mükemmel bir evlat ve insandi... onun gibisi yoktur belkide bu dünyada...
Morga vermedik o gece babami... annem, ablam ve ben yaninda kaldik tüm gece; sagolsun hemsireler bize bir oda actilar... normalde morga veriyorlar hemen, ama bizde bir istisna yaptilar; Rabbim kendi dinlerince razi olsun onlardan...
Bu bana okadar iyi geldiki; kendimce tüm gece babamla vakit gecirme vedalasma firsatim oldu...
Bir insan bukadar mi güzel ölür Allah`im?! Resmen gülümsüyordu... yüzünde nur vardi sanki, cok güzeldi cokkk... öyle günlerce sarilip onunla yalniz ayni odada kalabilirdim ürkmeden...
Hastahanede yikadilar, abdest aldirdilar... sonra tabuta koyup, üstüne de kocaman bir türk bayragi sardilar... dedigi gibi iste: bir ucagin kuyrugunda gitmeye hazirdi artik...
Buradaki camiide kilindi namazi; camii tiklim tiklim doluydu... gurbetteki dostluklar bir baska... Allah hepsinden binlerce kez razi olsun...
Sonra düstük vatan yollarina... yasadiklarimiz okadar agir ki, yasamadan anlasilamayacak duygular...
Allah kimseye yasatmasin...
Biz ucagin üstünde, babam ise kuyrugunda... sans iste; koltuk numaramiz tam da kuyruga denk gelmisti... rica ettik degistirdik... biliyorsunki; baban o an altinda tabutta biryerde... yok ki iste yasadigim izdirabin tarifi...
Sonra Ankarada havalimaninda kargo bölümünden aliyorsun cenazeni; "paket" gibi...
O manzara inanilmaz! 7 tane cenaze vardi ve hangi sirayla gelecegini bilmiyorsun... arkasi acik arabalarla getiriyorlar... ve her araba gelisinde kosuyorsun, acaba benim babam mi diye... isim ariyorsun tabutta... sonuncuydu babam...
Aldik ve cenaze arabasi önde, ayni arabada abim ve biz arkada götürdük babamizi memleketimize...
Herkes sok halinde... 1 ay önce kendi ayaklariyla ugurladiklari babam bir cenaze arabasinda tabutla getirilmisti...
Son kez acildi yüzü, kardesleri akrabalari bakti ve vedalastilar...
Ben de baktim son kez... düsünmüstük, baksak mi bir kez daha diye... aradan 5 gün gecmisti; acaba degismismidir, bakmak iyi gelmez mi diye düsünmüstük... ama iyiki bakmisim, iyiki son kez öpmüs sarilmisim... babacigim cok daha güzellesmisti... resmen daha cok gülümsüyordu... cok güzeldi, cokkk...
Götürüldü musalla tasina, kilindi namazi tekrar ve dogdugu köyüne babasinin ve annesinin yanina karli bir günde defnedildi...
Yasarken "aman hasta olmasin, aman üzülmesin, aman sinirlenmesin" diye üstüne titredigimiz babacigimi koyduk buz gibi topraga ve geldik...
Anlatamiyorum acimi... gün gectikce hafifler sanmistim, ama hafiflemiyor... öylesine oyalaniyorum birseylerle... bos bos yasiyorum... gün gectikce özlem daha da artiyor... kabullenemiyorum hala...
Ilk günlerdeki gibi durmadan aglamiyorum belki ama icimdeki aci hafiflemiyor...
Hala aklima geldikce: "benim babam gercekten öldü mü?!" diyorum kendi kendime ve esime...
Hala "yok olamaz ya" gibi sacma düsünceler geciyor kafamda...
Ki inananlar icin ölüm bir veda degil... bunu cok iyi bilmeme ragmen bu kadar zorlaniyorum...
Sonucta elden birsey gelmiyor, yapacak bir sey yok... Allahtan geldi...
Kayitsiz sartsiz teslim olmak, kabullenmek gerekiyor...
Aslinda kabullendim kabullendim de, hala bu durumla basetmekte zorlaniyorum...
Belki zamanla hafifler acim... özlem günden güne arttikca nasil olacaksa... bilmiyorum...
Bol bol kuran okuyarak, babacigim icin dua ederek...
Icimi dökmek istedim belki biraz rahatlarim diye... ama olmuyor...
Tek rahatlatan kuran okumak... iyiki müslümanim, iyiki inancim var... yoksa dayanilacak gibi bir aci degil...
Biliyorum, ölüm bir veda degil... gecici bir ayrilik... eninde sonunda Allah`in izniyle kavusacagim sana babacigim...
Mekanin cennet olsun; Rabbim sana rahmet eylesin... yattigin yerde huzurla yat canim babacigim, ilk askim benim... seni cok ama cok seviyorum...

Son düzenleme:
selam günlük
dün neler yaşadım duymuşsundur belki
bugün okula gittim devamlı özür diledi
bir şans daha istedi
bir kez daha denemeye karar verdik
bu sefer gerşey farklı olacak
onu seviyorum günlük :asigim:

çok yoruldum bugün yine
iş adamı gibi bir toplantıdan çık bir diğerine
ne bu ya her işi de sırtımıza yıkmasalar ya günlük
yemişim statüsünü ilk fırsatta tüymeyen ne olsun

Günnüş ben geldim.........
Bugün 2 yerden aradılar iş için dünde aramışlardı ama bugün gitmedim görüşmeye.Sırf çalışıyım diye çalışmak istemiyorum.Cv imde iyi bir yer etmeli dimi çalışacağım yer.bayanssulusmile
Offffff günnüş çok bunalıyorum evdee ilk defa bu kadar uzun evde oturuyorum mirmirmirmir
Geç yat geç kalk üffffff hiç bana göre değil evde oturmak evde oturmayı sevmiyorumm
Evdeyken ders çalışayım diyorum ama çalışamıyorum
Sevgilimede kızgınım ama ona hiç belli etmiyorum :dilcikar: Belli etsem tavır trip yapsam ne olacak ki daha beter olacak kavga edecez yine aynı şeyleri yaşıyacazz en iyisi böyle
Offf günnüş yaa gözüm gibi baktığım tırnağım kırıldı yaa benneyaptımkiohaoldumsmile
Offff Offff ne çok offfladımmm dimi tamam gidiyorummm :ecrin_bebek:

günlük dertlerimi yazmaya gelmiştim ama benimadımyar arkadaşın yazdıklarını okuyunca vazgeçtim..
yine onsuz kaldım yazacaktım sana..içim çok acıyor diyecektim..
ne acısı ya,kendim büyütüyorum.
Annem,babam,kardeşim ve en önemlisi oğlum hayatta ya onlar yetmez mi bana..dün yoktu bugünde olmasın.
ama aile öyle mi..şükürler olsun ki yanımdalar..
benimadımyar başın sağolsun canım.Babacığının yattığı mekan nur dolsun..
gerçekten ölümden başkası yalan..
Allah kalanlara sabır versin..mafoldumben

selam gunnukkk...
sabah kk pek bı moralımı bozmuştuu ama sonra neysekıı eskıye döndu herşey:)
offf şakak sayıyorum resmen yaaa...
pazartesı bebişimin kalp atışını duyarım inşallah...,
ilk bebişde de böyle heycan yapa yapa gıttım....
sonraaa kötü haberlee eve döndummm...
bu kez öylee olmıcakk dımıı bu ke bebişim nnesını bırakmıcakk gunnuk...
nedense içim rahat gıbı artıkk...
tehlıkeyı atlattım mı acabaa... uqqqq pazartesı olsun bıran önceee...
veee hayırlıı haberr olsun tabıkıdeee....
gunnnukkk sebıyomm sana yazmayı rahatlatıyon benı valla..
saol yıne dınledın benıı......hemdee karşılıkk beklemedennn....

kaç gündür hiç dışarı çıkamadım
hava kötü
evde kapanıp kaldım
sıkıldım yahuu

bunca zaman sonra aynı şeyler ne güzel ya...sevgili x tahtın sallanıyor bilesin...ders çalışmam lazım ben kaçayım.

Günnüş uyuyamıyorum yaa
Çok uykum var gözlerim kapanıyo ama uyumak istemiyorumm ranzaya kim tırmanacakk şimdi üşeniyorum wallamirmirmirmir çok tembelleştim bu aralar çookkkkkkk:tomato:

Yrn aşkımla görüşeceğim günlükhihoyyyt saçıma maske yapcam ama üşeniyorummmirmirmirmir Neyse üşenmek yokk kalkayım halletmem gerekenleri halledeyimm Benim diğer kanka gelmiş yinee yrn o gelcek bi de yanında uyuklamayayım gideyim hemen işlerimi halledeyim yatayımmm görüşürüzzz

Bugun hava Ankara'da soguk ama inanilmaz guzel...dort ayaklimla uzun yuruyus coktan yapildi..cok yogun bir gun beni bekliyor..nihayet nefes almaya basladim, cok sukur Allahima ...

günaydın günnük,
bugün aşkımla evleneli tammm 5 ay olduuu Allah herkesin yuvasını korusun:Saruboceq:
artık dobilikten 38 bedene bile sığamadığım için pantolonlarımın hiçbirini giyemeyom günnük mecburen artık tayt tunik etek gibi kombinasyonlara geçtim yeni pantolon alana kadarboshayallersmile
halam gitsin de saçımı boyayım yaa beyazlarım fışkırdı iyicene ekrem bora gibi geziyom ortalıkta:roflol:
hedi yavrucum görüşürüz sonraaa

selam günlük...buralarda yalnızlığımı bişeylerle uğraşarak çıkarıyorum...tabi dersler çıkdı başıma
birde ama halimden memnunum sonunda hayırlısıyla yüzüm artık gülsün de..haksızlıklar sona
ersin ve huzura ulaşıyım..sevdiklerim yakınımda olsun da ben uğraşıyım şimdiboshayallersmile
ama artık gelsin o günler ...yalnız olmayım ...burada olmayım...

Selamm günnüş
Üşüyorum burası soğuk birazz..
Dün paspal geldim kalın giyindim hava günlük güneşlikti bi de bi sürü adamla tanıştım ilk intibam biraz paspal oldu
Bugün deaçık ayakkabı giyindim hava nane molla öyle mi denir
Ayy haftasonu şehir dışına gitmek istiyorum
Bn planımı kurim ekibi hazırlıim
ışe dönüyim benn
Öpüyore senii çaçawss

sevgülü günlük..
zabahın köründe kalkıp buraya geldım...
pete bı ıkı resim gösterdi dibim düştü çok kıskandım acaba desemkı bana yolla onu yollarmı..
yok merak edıyorum ama o bihter kolyesı yazın gecelerı çok sıkı biaksesuar olabilirdi bana
kafam karışık sorsam mı peteye sormasam mı
CADIARZU
neyse bı işin şaka tarafı..
gerginliğim hala devam ediyo şu işten bi haber çıksaydı hayırlısıyla bende kafamı boşaltsaydım azcık..
bu gece sınırları zorlıycam...
okypete canım arkideşim...
o kolyeyı bana yolla yavrum beni zor kullanmaya mecbur etme...
seviyorum seni kokostarım..
pirinç patlağım fındıkezmem kalperli simitim hadi anam yolla

sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni
sonra gene yazarım günlüküm:)

güzel bir gün:sm_cool:
livim geri geldihihoyyytdayanamadı hasretimizezemuszemushoşgeldin tekrardan canım arkadaşımŞeniz
pati karısı çilekli sakızı dinliyomuş..vay vay vayben bile şaşıyorum halime diyo..eee der tabi..karı türkçe şarkı dinlemiyoki,pek bi sosyetiktir haspam,ama yanımdayken kanka ben arabeskte dinlerim ya aç istediğini der,bu şarkıyı bilirmisin diyincede şapşal şapşal yüzüme bakar garibimbenneyaptımkikaydirigubbakcemile3
boşuna demiyorum allan özenti varoşu diesosyetiksin pati kabul et
aşkımla sabah kavgamızıda yaptık ohhhkaydirigubbakcemile2bağırdık çağırdık rutin kavgamızzemuszemus
çok tisim var:kedi:ama gitmeye bi üşeniyorumki sormamirmirmirmirbakıyım ne kadar tutabilicemgamyoncuiremsu

cheviye de günlük,
ben onu çok severim.
o istesin yeterki,ben yaptırtayım arkadaşıma.
ona yollayım.benden tatlıma, hatıra olsun..

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük; kısmetse Bodrum'a yerleşme işi gündemimize gelebilir..Yeni bir yer düşüncesi beni korkutuyor ama, Bodrum'da yaşamakta hep hayallerimi süslüyor :asigim: Hayırlısı ne ise o olsun..

Günlük terfi ettim ama buna sevinemedim bile...
Neden dersen ayrılan kız hamileydi ve resmen her işi savsaklayıp gitmiş, onun yüzünden uyarı alıp duruyorum ama benle alakalı değil ki...
Çok sıkıldım çok!!!
Bunlar hallolana kadar bana rahat yüzü yok günlük.
Neden herkes bu kadar saksaklamacı?
Ayıp günlük ayıp gerçekten ayıp ya...
Her gün ayrı eksik çıkıyor.
Of bana dua edin KK daşlarım buna ihtiyacım var...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…