Sevdiklerimi kaybetme korkum var, ne yapabilirim?

DeliMavi

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
1.287
7
Çok üzgünüm çoookailemi,eşimi,sevdiklerimi kaybetme korkum var,onlara birşey olursa ben ne yaparım.düşünmemeye çalışıyorum ama yinede aklıma geliyor.içim sıkılıyor..senağlama

Aynı dert bendede var bende kızımı kaybetmekten çok korkuyorum elimde olsa kendime bağlayıp gezicem kızımı o kadar yani.doktora gittim panikatak dedi ilaç verdi kullandım yine aynıyım bilmiyorum ne yapıcam.

bendede ölmeleri korkusu değilde benimle arkadaşlığı bitirecekler korkusu var bikaç gün haber alamasam aralarında kararlaştırdılar benle arkadaşlığı bitirdiler diye düşünüyorum bi olay karşısında hakkımı savunamıyorum çünkü bi kavga nedeniyle bele arkadaşlığı bitirip bana zarar verecekler sanıyorum

aynı korku bendede var annemi,uzakta evli olan kardeşimi yakınımda olan kardeşimi kaybetme korkusu yaşıyorum..zaman zaman kendi cenazemi düşünüp ağladığım bile oluyor..kendime değil arkada kalanların ağlamalarını düşünüp ağlıyorum..ve özellikle adet döneminde bu çok çok artıyor..bu düşünceden uzaklaşıyorum ama her ay bu gözyaşını akıtıyorum..bu soruna cevap yokmu?

Hepinizin kayıp korkusunun nedeni farklıdır Sevgili Dostlar. Psikolojik mekanizmalar karmaşıktır. Her yansıma yanı zorluktan köklenmez. Eğer korkularınız yaşamızı yönetmiyorsa ve sizler başedebiliyorsanız, normaldir. Herkesin korkuları olur. ERgenlik ve adet kanaması öncesi bu korkular yükselebilir. Ne zamanki korkularınızı yönetemez olursunuz ve yaşamınızı, ilişkilerinizi kuvvetle etkilemeye başlar, o zaman profesyonel yardım almalısınız. Ancak alacağınız yardım salt bir psikiyatra giderek ilaç kullanmak olmamalı. Kullanacağınız ilaç korkularınızı baskılayarak başetmenizi sağlar, ancak korkularınızın köklendiği kaynağı ve problemi çözmez. Bu nedenle bir psikologa başvurarak bir süre düzenli terapi almalısınız.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
www.onlineterapist.com

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…