Sevdiğim adam için ne yapabilirim?

Kendi istemedigi sürece hicbirsey yapamazsın önce bu adamın bu hastalığın arkasına sığınıp siginmadigini ölç biç.Bazi insanlar o kadar uzun süre birseyden beslenirki.Kimisi kaosdan kimisi şiddetten kimisi inanmazsin ama kötü davranilmaktan kimisi dert anlatıp şikayet edip oturmaktan kimisi gerçek çözümü olan hastalilarini cozmeyerek kimisi hayali hastaliklardan yaz yaz bitmez.Niyetin iyi ama en sonunda kimseyi kurtaramazsin sadece onunla dibe batarsin.İyi düşün başka bir hayat yok.

Merhabalar. Ben 30 yaşındayım erkek arkadaşım 28 yaşında. Kendisini 3 seneye yakın tanıyorum ve 2 senedir de ilişkimiz var. Kendisi sık sık mide sıkıntıları yaşıyor ve hasta olduğunda kendisi sürekli depresyona giriyor. Hasta olduğu zaman kendisini çok değersiz hissettiği için her şeyi herkesi yok sayıyor. Kendisine sürekli yardım etmeye çalışıyorum ama yetemiyorum. Evlil6de düşünüyoruz ama hastalığını rngel görüyor ve iyice küsüyor. Hastalığını bahane ediyorsa gitme konusunda tereddüt etmem aksine kendimi kandırmamış olurum o da rahat eder. Ama gitmeme de isin vermiyor. O böyle davrandıkça ben daha da çok huzursuz oluyorum ve onu da huzursuz ediyorum. Ne yapmalıyım? Nasıl akışına bırakmalıyım? Her türlü onun yanında olduğumu nasıl hissettiririm? Uzak mesafe yürütüyoruz.
Özellikle yaşlılarda türlü türlü rahatsızlık oluyor; şeker, tansiyon, kalp vs. Sevgilinin mantığıyla bu kişilerin hastalıklarını sebep gösterip boşanması gerekirdi.

Hastaysa tedavi olsun. Ortaçağda değiliz, bu tarz hastalıkların tedavisi var.

Hem sen değil biraz da o seni destekleyip moral versin. Ölümcül hasta değil ya, fazla abartmasın.

Söyledim ama ikna olmuyor. Bu süreçte ben de çok yıprandım randevu aldım bayramdan sonra psikiyatriye gideceğim. Onu nasıl ikna ederim?
Çocuk mu o? Koca adam. İkna edemezsin. İnsan bazı şeyleri kendi düşünmeli. Kendi sağlığını düşünmeyen yarın sen hasta olsan seni de düşünmeyebilir. Bunun ihtimali var.

30 yaşındayım. 3 seneye yakın bir zamanımı ölü bir ilişkide geçirmek istemedim hiçbir zaman. Eylüle nişan yapmaya karar verdik. Eğer istemiyorum dese çekip giden ben olurum. Bana istediğimi vermeyen adama ben niye ömrümü vereyim. Diyorum ki adam hasta ve psikolojik olarak kötü etkileniyor. Elimden gelen bir şey varsa yapmaya hazırım. Soru bundan ibaret.
Adam senden bu konuda bir şey istemiyor ve iyileşmeye hevesli değil gibi. Hevesli olsa asindirmadigi doktor kapısı kalmazdı.

Bana bir yol gösterin nasıl konuşayım, geleceğe insanlara küsmemesi için ne yapmalıyım? Onu seviyorum benimle olmayacaksa olmasın ama hayatına adam akıllı devam etsin.
Önce şu rahatsızlığını bir çözsün. Doktor doktor dolaşsın. Yine de geçmezse bir psikiyatriye görünsün, gerekiyorsa terapi alsın. Senin ona " canım cicim, ben seni anlıyorum" demenle çözülecek bir şey değil.

Mide ağrısından bu hale geliyorsa allah beterinden korusun şükürsüzlük ediyor bunun başka bir açıklaması yok. İnsanlar be hastalıklarla boğuşuyorda bugünüme elhamdulillah diyor. En nefret ettiğim insan tipi sanki bi tek dert hastalık onda var. Böylesi ile ömür geçmez bence...
İyi ki erkekmiş de her ay bizim gibi regl sancısı çekip durmadan ped değiştirmiyor. Erkeklerde regl olsa eminim bu kişi, regl öncesi, regl esnası, regl sonrası olarak 3 aşamada konu sahibine hayatı zindan ederdi. Öyle birine benziyor.

Merhabalar. Ben 30 yaşındayım erkek arkadaşım 28 yaşında. Kendisini 3 seneye yakın tanıyorum ve 2 senedir de ilişkimiz var. Kendisi sık sık mide sıkıntıları yaşıyor ve hasta olduğunda kendisi sürekli depresyona giriyor. Hasta olduğu zaman kendisini çok değersiz hissettiği için her şeyi herkesi yok sayıyor. Kendisine sürekli yardım etmeye çalışıyorum ama yetemiyorum. Evlil6de düşünüyoruz ama hastalığını rngel görüyor ve iyice küsüyor. Hastalığını bahane ediyorsa gitme konusunda tereddüt etmem aksine kendimi kandırmamış olurum o da rahat eder. Ama gitmeme de isin vermiyor. O böyle davrandıkça ben daha da çok huzursuz oluyorum ve onu da huzursuz ediyorum. Ne yapmalıyım? Nasıl akışına bırakmalıyım? Her türlü onun yanında olduğumu nasıl hissettiririm? Uzak mesafe yürütüyoruz.
Bende aynı dertten muzdaribim, haftada 1 ishal oluyorum üzerine... 2 ayda 8 kilo verdim. Endoskopi kolonoskopi yaptırdım. Çıkmadı bir şey En son psikiyatriste gittim bir ilaç var boyle psikolojik mide kasılmalarını engelliyor. Çözümün bu kadar basit olduğunu öğrenirse belki itiraz etmez. Ayrıca ben hastaneyede gitmedim..online muayene de mümkün. Değer mi bunu çekmeye. Ben şu an gayet iyiyim. Hala mükemmel değil midem çünkü beraberinde gastrit de var. Yüzde yüz psikolojik de değildir bence sizinki de. Ama herkes gibi kahve içtim midem biraz yandı gibi bir yerdeyim. Kusma ishal iştahsızlık bulantı bitti. Kötü tarafı Kilo da aldım 🤣

Seçenek sunun ya adam gibi tedavi olsun kendine gelsin ya da yol verin
Bu ne ya sanki amansız hastalık

Ay eski kocam aklıma geldi onunda mide sıkıntısı vardı yaptığım yemeklere dikkat ederdim baharat yağ salça ne varsa ama bişey olur kusardı hep düz çay içip kusmuşluğu var.ama dışarda her türlü yemeği mezeyi yer alkolü alır hatta katıştırırdı alkolü yine de kusmazdı.sanırım mide sorunu sizle alakalı🤗psikolojik çünkü bitirmek istiyor ama konfor alanından da çıkmak istemiyor o yüzden midesine vuruyordur😂

Senelerdir yaşıyor bu sıkıntıyı. İstediği yemeği yiyemiyor. Yemek konusunda biraz dikkatsiz davransa günlerce kusuyor ve az buçuk aldığı kiloyu da veriyor. Kendini garabet gibi hissediyor.
mide kanseri oldu, baya tedavi gördü atlattı şimdi yine sıkıntısı var. Baya hem de. Yemek yiyemiyo doğru dürüst ağrısı sıkıntısı var. Sabahtan akşama kadar bana yazıp konuşmak istiyor evlilik gelecek muhabbeti açmaya fikrimi ogrenmeye çalışıyor. Üstelik erkek arkadaşım değil sadece tanımaya çalışıyor. Bahane değil yani

Ay eski kocam aklıma geldi onunda mide sıkıntısı vardı yaptığım yemeklere dikkat ederdim baharat yağ salça ne varsa ama bişey olur kusardı hep düz çay içip kusmuşluğu var.ama dışarda her türlü yemeği mezeyi yer alkolü alır hatta katıştırırdı alkolü yine de kusmazdı.sanırım mide sorunu sizle alakalı🤗psikolojik çünkü bitirmek istiyor ama konfor alanından da çıkmak istemiyor o yüzden midesine vuruyordur😂
Zamanında çok Sağlıksız beslendiği için bu hale gelmiş, annesini de mide rahatsızlığından kaybetmiş. Bugün konuştuk artık bir şeyleri düzelteceğiz inşallah

Özellikle yaşlılarda türlü türlü rahatsızlık oluyor; şeker, tansiyon, kalp vs. Sevgilinin mantığıyla bu kişilerin hastalıklarını sebep gösterip boşanması gerekirdi.

Hastaysa tedavi olsun. Ortaçağda değiliz, bu tarz hastalıkların tedavisi var.

Hem sen değil biraz da o seni destekleyip moral versin. Ölümcül hasta değil ya, fazla abartmasın.
Nazının bir bana geçtiğini biliyor o yüzden öyle davranıyor. Abartmasına izin vermiyorum. Halledeceğiz beraber her şeyi. Bugün konuştuk.

Bende aynı dertten muzdaribim, haftada 1 ishal oluyorum üzerine... 2 ayda 8 kilo verdim. Endoskopi kolonoskopi yaptırdım. Çıkmadı bir şey En son psikiyatriste gittim bir ilaç var boyle psikolojik mide kasılmalarını engelliyor. Çözümün bu kadar basit olduğunu öğrenirse belki itiraz etmez. Ayrıca ben hastaneyede gitmedim..online muayene de mümkün. Değer mi bunu çekmeye. Ben şu an gayet iyiyim. Hala mükemmel değil midem çünkü beraberinde gastrit de var. Yüzde yüz psikolojik de değildir bence sizinki de. Ama herkes gibi kahve içtim midem biraz yandı gibi bir yerdeyim. Kusma ishal iştahsızlık bulantı bitti. Kötü tarafı Kilo da aldım 🤣
Kendisine bahsedeceğim bu durumdan. Umarım psikiyatriste gider de bu ilaçtan edinir.

mide kanseri oldu, baya tedavi gördü atlattı şimdi yine sıkıntısı var. Baya hem de. Yemek yiyemiyo doğru dürüst ağrısı sıkıntısı var. Sabahtan akşama kadar bana yazıp konuşmak istiyor evlilik gelecek muhabbeti açmaya fikrimi ogrenmeye çalışıyor. Üstelik erkek arkadaşım değil sadece tanımaya çalışıyor. Bahane değil yani
Evet örnekte olduğu gibi bahane değil

Çabalamazsa benim bir kaybım olmayacak kaybı olan sadece sen olacaksın dedim. Ayrılık gibi br seçenek hep var istediğin buysa hiç bekleme dedim. Bir şeyleri düzeltmen gerekiyor böyle hem kendini hem aileni hem beni üzüyorsun dedim. Bu konuşmayı hep yaptım ama bugün tepkisi de anlayışı da daha ılımandı. Bayramdan sonra çabalayacak inşallah

X