Premature Bebekler Servis uzunluğu 1.5 cm olup erken doğum riskim çok yüksek destek bekliyorum...

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bugün benim de kontrolüm vardı 36+1 olduk çok şükür serklajsiz geldim bende bugünlere hemde 1.5 cm le. Doktor bu sefer rahim agzi uzunlugumu ölcmedi bile. Bundan sonra bekliycez dedi. Benim ikinci gebeligim ilki sezeryan olduğu için buda sezeryan iki hafta sonrasına sezeryan planlıyoruz Bi problem çıkmazsa inşallah 2 hafta sonra dogum var. Bugün bebek 2740 gramdi. Az gibi geldi ama bilmiyorum inşallah dogana kadar 3 kilo olur

Proloton ignenenin bebeğe bir zarari oluyormu

ay çok sevindim inş bende o günlere kadar gelirim benimde artık ölçmüyo yani alttan ölçerdi şimdi üstten bakıo bebek aşağıda değil suyu iyi dedi hatta 25 mm ölçtü geçen hafta bekliycez artık diyor.sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin allah inş

Proloton ignenenin bebeğe bir zarari oluyormu

hayır iğnenin bir zararı yok şöyle bir örnek vereyim içiniz rahatlasın annemin bütün gebelıkleri çok riskliymiş 3 tane düşüğü var ben ve kardeşimden önce ,hem bende hem kardeşimde sabah akşam bu iğnelerden 9 ay boyunca olmuş hatta kardeşimde hatırlıyorum iğneci gelirdi o yapardı kalkmadan yatması gerekiyordu çünkü biz sapasağlamız çok şükür :) içinizi bence bu konuda rahat tutun hiçbirşey olmaz ben 7. haftamda b vitaminine alerjik reaksiyon gösterdim ve avil ampul iğne yapıldı bana c gurubuydu ve doktorlar mecburdu hiçbir sorun olmıycağını sölediler 3 doktorda yani ilaçlardan bazen kaçış olmuyor malesef

Bende haftada bir proluton kullanıyorum bi zararı olduğunu bende sanmıyorum bu ilaçlar sayesinde bu günlere geldim :) . Çok teşekkür ederim bu arada hepimiz sağlıcakla kucaklariz bebeklerimizi inşallah :))

Mrb arkadaşlar benimde böyle sıkıntılarım vardı sizleri okudum ilk süreçte ve Bi tıkta olsa rahatlatmıştı konuşmalarınız beni.
27 haftalıkken serviks uzunluğum ölçüldü ve 9mm çıktı doktorum beni acilen yatışa aldı ve her an suyun gelebilir durumun ciddi göndermem seni dedi.3 gün hastanede yattım ilaç takviyeleri başladı haftada bir proluton depot yarım doz, progestan fitil olarak ve erken gelen kasılmalarım için Nidicard günde 4 tane(bu ilaçlar sayesinde serviks uzunluğum 16mm ye çıktı) . Kullanmaya başladım lafı uzatmayım arkadaşlar çok korktuk oğlumuza birşey olacak diye ama şuan 36 haftalığım evde yatarak geçiriyorum süreci riskli süreci atlattım Allaha bin şükür Allahım herkese evladını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Belki bu durumu yaşayana Bi moral olur diye yazdım sadece insan bu süreçte gerçekten iyi şeyler görmek istiyor. Oğlum istediği zaman gelebilir artık ama dursun azcık daha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…