Premature Bebekler Servis uzunluğu 1.5 cm olup erken doğum riskim çok yüksek destek bekliyorum...

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bugün kontrolüm vardı. 31+2 deyim suan. Alttan ultrasonla baktı ve rahim ağzı uzunlugu 1.5 cm çıktı. Ilaclara ve yatmaya devam dedi. Bugüne kadar dikissiz geldik bundan sonra da böyle devam edicez dedi. Bebeğim 1 kilo 800 gram olmuş. Umarım biraz daha dayanır minik prensesim...

Önceden kaç cm idi uzunlugunuz hep aynı uzunlukta miydi

Günaydın kızlar ben pesseri 37. Haftada aldırdım 5 gün önce yani , ogün suyum geldi ve oğlum dünyaya geldi darısı size .. sağlıkla kavuşursunuz inşallah..

Günaydın kızlar ben pesseri 37. Haftada aldırdım 5 gün önce yani , ogün suyum geldi ve oğlum dünyaya geldi darısı size .. sağlıkla kavuşursunuz inşallah..
Gözünüz aydın 37 çok güzel bi hafta bebeginizle sağlıklı günleriniz olsun çok sevindim sizin adınıza :) Darısı bizim başımıza :)

Gözünüz aydın 37 çok güzel bi hafta bebeginizle sağlıklı günleriniz olsun çok sevindim sizin adınıza :) Darısı bizim başımıza :)

Geçmiş olsun canım bende bugün şans eseri öğrendim 20. Haftadayim 2.7 cm mis serklaj dedi ama çok korkuyorum
Doktoruna guveniyosan korkma haftanda müsait daha rahat olursun. Ben çok geç kaldım o yüzden cok riskliydim simdi 32 haftalik oldum devamli yatıyorum ama yinede hep korkarak geciyo. Keşke erken ogrenseydim ve benimde serklaj olsaydi

Ne yazikki güvenmiyorum çünkü bunu bana öylesine gittiğim bi Dr söyledi oda başka bi ilde senin nekadardi uzunluk

Ne yazikki güvenmiyorum çünkü bunu bana öylesine gittiğim bi Dr söyledi oda başka bi ilde senin nekadardi uzunluk
Benim ki gecen hafta 1.5 cm di suan bilmiyorum. Ama benim ki baya kısa yani. Bence sen iyi bi doktor arastir muayene ol ve ne olması gerekiyosa yaptir çünkü bunu yaşayan çok kişi var hafta ilerledikce de risk artıyo suan haftan iyi bence zaman kaybetme canım inşallah Zamanın da doğum yaparız. Senin ki öyle çok kötü değil yine iyi

Pesser halkası rahmin yönünü değiştirmek için takılıyo 30. Haftada takıldı benim 1.5 mm di , sanırım serklaj için geç bi tarih olduğu için alternatif bi uygulama genel anestezi ile takıldı muayene sırasında da (37. Haftada) çıkarıldı .

Merhaba beninde 1 hafta once dr 27 mm sınırda dedi yatiyorum surekli kalkinca agrim oluyor seklaj herhengi birşesey yapılmadı 21 haftaligim ne yapacağım bilmiyorum

O
Merhaba beninde 1 hafta once dr 27 mm sınırda dedi yatiyorum surekli kalkinca agrim oluyor seklaj herhengi birşesey yapılmadı 21 haftaligim ne yapacağım bilmiyorum
Serklaj için uygun haftalar bi sknti olmaz bence. Ben öğrendiğim de 27 haftaliktim karar veremedim derken 29 haftalik oldum ondan sonra da doktor yatarak devam et dedi bana. Senin haftan bence uygun ama inşallah daha fazla kisalma olmaz. Benim 27. Haftadan beri 1.5 cm çarşamba kontrolüm var 36 haftalik oluyorum yarın inşallah. Icini ferah tut ve yatıp dinlen devamlı

İnşallah cok sağol biran once onlem alinsa iyi olacak ozaman

merhaba daha önceki forumlardada bilgi ve yardımcı olmak amaçlı yazmıştım,

21inci haftadan beri rahim kısalmam 22-23 mm olarak devam ediyor proluton iğne ve progeston fitil kullanıyorum.32+1e kadar geldik herhafta kontrolum var ve kısalma miktarı hep aynı bir sürpriz olmaz ise doktorum bu şekilde gidecek muhtemel diyo,yürüyüş yapıyorum bütün gün yatmıyorum rutin işlerimi yapıorum ama kendimi asla yormuyorum.doktorum kesinlikle serklaj istemedi başka bir doktora gittim oda aynı şekilde serklaj gerek yok dedi .
nitekim 33 üncü haftaya girdim bundan sonrası kısmet bu sebeple sakin olmak lazım .insş sorunsuz sonuna kadar hepimizin devam eder

Amin insallah kiritik kısmı atlamissin darısı bize olsun agrin oluyormuydu

benim hiç agrım olmadı yani rahmin büyümesinden kaynaklı tabi hareket ederken baskı hissediorum ama ciddi bişi yok diyorumya kısmet artık bundan sonrası hepimiz için keşke her hamilelik 4 4 lük geçse ama malesef sorunlar çıkıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…