Serklaja rağmen rahim kısalığı ve hunileşme

Yaa rahim ağzının uzaması çok güzel.. benim de en son 1.5- 2 cm arası demişti doktorum. İnşallah benim de uzar. Çoğunu atlatmışsınız ne güzel. sağ salin kucağınıza alın inşallah bebeğinizi.

Erken doğum yapmış bir anne olarak konuyu çok korka korka okudum iyi olduğunuzu görünce çok sevindim vaktinde sağlıkla doğsun inşallah bizde 28 den 33 e kadar yatarak geçirdik evladım şimdi 2,5 yaşında herşey güzel olur umarım

İnşallah Allah hepimizin evladını sağsağlim kucağımıza almayı nasip etsin bana doktorum bu şekilde de kalsa sorun değil yeter ki daha aşağı inmesi diyordu.inşallah sizinde kapanır.kapanan başka arkadaşlar da var.

Çok teşekkür ederim maşallah size de.inşallah bizlerde sağlıkla kucağımıza alırız.

Evet kapanmasa da bu şekilde yatarak sağlıkla dünyaya gelmesi önemli olan. Amiinnn çok teşekkür ederim.

Güncelleme için yazıyorum.
Bugün kontrol vardı tekrar 32+3deyim bu hafta endolü bırakacağım için geçen haftadan günde 4 adete düşürmüştü doktorum.endol 32 den sonra kullanılamazmış.buhğn ki kontrolde rahim ağzı 1.1 e düşmüş hunileşme çok derin tekrarlamış.2 doz ciğer geliştirici yaptı eliyle açılmaya baktı çok ince her an herşey olabilir tekrar Yarman lazım dedi. bu şekilde giderse ilk hedef 2 hafta ama pek sanmıyorum kasılmalarım var.bebek 2000 Gr korkma diyor bende artık korkmamaya çalışıyorum.endol yerine nidicart verdi ondan devam edeceğim ama2 hafta götüreceğini sanmıyorum.şuan oğlum ile dünya arasında bir ip var sadece.inşallah zamanında 2500 Gr ve üstü alırım kucağıma.

İnşallah biraz daha dayanır bebiş, kilosu haftası ilerideymiş çok şükür , çok korkulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Benim de dün aniden sancım başladı tam 24 haftadayım. Doktor 2 hafta bile zor dayanır dedi, açılmam yok ama 13 mm uzunluğum. Nidicartı 2 haftadır kullanıyorum be ağrılarıma çok iyi geliyordu, şu 2 gündür durduramadı ağrımı. Endole başladım ben de. Endol sizi rahatlatıyor muydu acaba, benim daha çok var çünkü (

Endol bana çok iyi geldi ama nidicarta iyi geldi.çpk şükür evet haftam ileri sizde korkmayın.ben 1.6 uzunlukla haftalarca durdum.önenli olan daha da kötü olmaması.şuan da tekrar uzamış 1.4 olmuş.

İnşallah sizin de bekler en az 4-5 hafta daha. Doktor bana endolü 2 gün kullan sonra bırak dedi, kullansam iyiydi çünkü bana da iyi geldi. Peki sizin kasılmanız ya da sancınız oluyor muydu hiç. Yoksa sadece kısalık mı var? Bende hem kısalık hem kasılma var.

Endol suyu azaltıyor ben her hafta kontrol olup suyum normalse devam ettik endole. benm ağrım yoktu ama kasılmam vardı.kasılma için çok iyi geldi

Ben nidicart kullanıyorum 2 haftadır, baya iyi geliyor. Sadece 2 gündür çok ağrım var, inşallah ben de sizin haftalarınıza kadar gelebilirim.

Ben nidicart kullanıyorum 2 haftadır, baya iyi geliyor. Sadece 2 gündür çok ağrım var, inşallah ben de sizin haftalarınıza kadar gelebilirim.
Ağrınız varsa enfeksiyon olabilir bi enfeksiyon testi verin isterseniz.görürsünüz merak etmeyin sizin haftanız nedir durumunuz nedir

Geçen hafta idrar testi verdim temiz çıktı. 24 haftalık gebeyim, 20. Haftada serklaj oldum , rahim boyu 18 mm demişti doktorum. Ultrasonda da Kasılmalarım çıkıyor. Dün çok sancım vardı belime vuran ağrı oldu, dün ölçüldü 13 mm. Dedi. Nidicart kullanıyorum 2 haftadır o iyi geliyor, ama dün ve bugün ağrım arttı pek etki etmedi ilaç. Erken doğum olur diye korkuyorum. Gittiği yere kadar gider dedi doktorum.

Dikişimiz var dikiş çok büyük bişey olmadıktan sonra tutuyor Allah'ın izniyle.ama brnm foktorum özellikle enfeksiyon istemiyoruz demişti.idrar yolu enfeksiyonu değil demek istediğim. Vajinal kültür crp ve idrar kültürü baktırın bence.kalkmamaya çalışın bu kapanıp açılabilen uzayıp kısalabilen bişey.korkmayın moral çok önemli moralinizi yüksek tutun

Hıı onu da yaptırayım çok teşekkür ederim. Allah’ın izniyle sağ Salim alalım kucağımıza bebeklerimizi

Endol suyu azaltıyor ben her hafta kontrol olup suyum normalse devam ettik endole. benm ağrım yoktu ama kasılmam vardı.kasılma için çok iyi geldi
Merhaba benimde erken doğum riskim var düzenli kasılmalarım çıkmıştı nidicard kullanıyorum bu 3 gün üst üste endol fitil koymak durumunda kaldım pazartesi kontrolüm var siz endolü ne zamana kadar kullanmıştınız nasıl kullanmıştınız bilgi verebilir misiniz banada 30+3 haftamda

Merhabalar ben endolün ilk 14.hafta da ameliyattan sonra kullandım 1 hafta boyunca günde 4 adet.sonra bıraktık. 21 22lerde kısalık ve hunileşme başladı ve günde 8 adet tekrar başladık. Her hafta kontrolde suya bakıp öyle devam dedi doktorum.sonrasında 31. Haftada günde 4e düşürdü 32 de bırakacağım için.bu süreçte kısalık uzadı ve hunileşmem kapanmıştı. Günde 4 e düşünce tekrar kısalık oldu.32 de endolü bıraktık.daha fazla kullanamazmışım.onun yerine nidicart başladım.şuan onu kullanıyorum.ben endolü ağızdan alıyordum.ilk başlarda progesteron fitil olarak alıyordum.kısalık ve hunileşme başlayınca onuda ağızdan almaya başladım.şuan 33+4 gündeyim

25 mg endol tabletten kullandınız galiba hiç suyunuz da azalma falan oldu mu veya azalmasın diye yaptığınız birşey birkaç yerde bebeğin kalbinde delik bırakabilir falanda okumuştum ondan da stres yaptım bende 32 ye kadar böyle kullanacağım galiba sancılarım çok düzenli çıktı nstde sadece endol fayda ediyor
Sağlıkla zamanında doğar inşAllah evlatlarımız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…