SERKLAJ SONRASI ENFEKSİYON

30. Haftaya girdim. Haftaik enfeksiyon takibi yaptırıyorum. Şimdilik yolunda her şey. Yatağa bağımlı olmana gerek yok demişti doktorum ama ben tedbiri elden bırakmak istemedim ve yatarak gecirdim bu süreyi. 1 ay daha yatarım sanirim.
Çok geçmiş olsun insallah sağ salim hayırlısıyla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. 25 haftalik bi erken doğumunuz varmış. Ondan ne kadar süre sonra hamile kaldiniz? Ben de adana da yaşıyorum ve 23 haftalik erken dogumla bebegimi kaybettim. O yüzden bu kadar soru soruyorum kusura bakmayın

Çok geçmiş olsun insallah sağ salim hayırlısıyla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. 25 haftalik bi erken doğumunuz varmış. Ondan ne kadar süre sonra hamile kaldiniz? Ben de adana da yaşıyorum ve 23 haftalik erken dogumla bebegimi kaybettim. O yüzden bu kadar soru soruyorum kusura bakmayın
Rica ederim ne kusuru. Hepimiz araştırıp bir umut aradık. 24+3 haftalik 2021 de sezeryanla almışlardı. 40 gün sonra vefat etti. 1 yıl sonra vefat etti. Istmosel oluştu sezeryan skari deniyor. Histereskopi oldum düzeltilmesi için. Yine hamile kaldi. Ama bu seferde kese sezeryan yerine tutunmak üzereydi. Yani skar gebelik olacakti. Orada büyümesi çok riskliymis. Kurtaj oldum. 2023 aralıkta yeniden hamile kaldim oda bu gebeligim. Bundada rahim ağzında kisalma oldu. 21. Haftalikken serklaj atildi.

Rica ederim ne kusuru. Hepimiz araştırıp bir umut aradık. 24+3 haftalik 2021 de sezeryanla almışlardı. 40 gün sonra vefat etti. 1 yıl sonra vefat etti. Istmosel oluştu sezeryan skari deniyor. Histereskopi oldum düzeltilmesi için. Yine hamile kaldi. Ama bu seferde kese sezeryan yerine tutunmak üzereydi. Yani skar gebelik olacakti. Orada büyümesi çok riskliymis. Kurtaj oldum. 2023 aralıkta yeniden hamile kaldim oda bu gebeligim. Bundada rahim ağzında kisalma oldu. 21. Haftalikken serklaj atildi.
Peki adana da gittiğiniz perinatolog ve kadın doğum uzmanı kim acaba?

Peki adana da gittiğiniz perinatolog ve kadın doğum uzmanı kim acaba?
Adanada gitmediğim perinotolog ve riskli gebeliklere bakan isim yapmış kadin dogumcu kalmadı benim. Burayi gectim ankara istanbul gezdim erken doğumdan sonra. Hepside afilli dotorlardi. Hiç birinden verim alamadım. Suan cansun hocaya gidiyorum. Ama dogumu onda yapmayi dusunmuyorum. Memnunmuyum derseniz eh işte. Rahim ağzı kisaligini o tespit etti bu gebeligmde. Ama serklaji istanbulda attirdim ismail ozdemir e. Iyiki attırdım iyiki gittim ismail hocaya. Adanadakilerin eline kalsam yine erken doğum yapardım. Erken doğum yaptigimda 2021 dede balcaliya gittim çünkü en iyi tedaviyi orası yapar dediler. En büyük pismanligim. Benim Dogumumu tetiklediler. Dogumu resmen onlar başlattı. Çok eminim. Çokda tecrübeliyim netim bu konuda. Geldi geçti ama hep içimde o yasadiklaim

Adanada gitmediğim perinotolog ve riskli gebeliklere bakan isim yapmış kadin dogumcu kalmadı benim. Burayi gectim ankara istanbul gezdim erken doğumdan sonra. Hepside afilli dotorlardi. Hiç birinden verim alamadım. Suan cansun hocaya gidiyorum. Ama dogumu onda yapmayi dusunmuyorum. Memnunmuyum derseniz eh işte. Rahim ağzı kisaligini o tespit etti bu gebeligmde. Ama serklaji istanbulda attirdim ismail ozdemir e. Iyiki attırdım iyiki gittim ismail hocaya. Adanadakilerin eline kalsam yine erken doğum yapardım. Erken doğum yaptigimda 2021 dede balcaliya gittim çünkü en iyi tedaviyi orası yapar dediler. En büyük pismanligim. Benim Dogumumu tetiklediler. Dogumu resmen onlar başlattı. Çok eminim. Çokda tecrübeliyim netim bu konuda. Geldi geçti ama hep içimde o yasadiklaim
Anladım. Geldi geçti çok şükür. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏🌸

İnşallah. Siz hangi hastanede doğum yaptınız doktorunuz kimdi
Medicalparkta burcu hanım takibindeydim cuma günü detayli ultrason icin balcaliya mete sucuya gittim. İkisi de hiçbir sıkıntı olmadığını söylediler. Fakat pazar günü sanciyla şehir hastanesine gittim dogumum da orada gerçekleşti

Bende erken doğumdaki gebelimde detaylı ultrasona mete sucuya gittim hatta ebru tarimada gittim her sey yolunda dediler. Güle oynaya gebelik geçirirken detaylı uultrasondan 1 hafta sonra olanlar olmustu. Hqstanedede mete sucu takip etti. Hiç birseydende anlamadı.

Serkilajini bugün aldırmış 32 haftada erken doğum yapan bir kişi olarak yazıyorum buraya enfeksiyona çok dikkat edin.Ben idrar yolu enf yüzünden erken dogum yaptım.Suyun patladı rahim ağzım açılmadı hatta bugün dikislerim alındı açıklık yoktu.Sanci düzenli olursa dogum başlıyor.Benim 20 dak nst de 3 sanci çıkti duzenli dogum başlamıştı 4 gün sonra doğum yaptım.
Bnmde dikisten iki hafta sonra başima geldi kaybettim evladımı enfeksiyon yüzünden

Bende erken doğumdaki gebelimde detaylı ultrasona mete sucuya gittim hatta ebru tarimada gittim her sey yolunda dediler. Güle oynaya gebelik geçirirken detaylı uultrasondan 1 hafta sonra olanlar olmustu. Hqstanedede mete sucu takip etti. Hiç birseydende anlamadı.
Benimde dün erken dogum üzerinden 15 gün geçince 3 doktora beraber gittim bi neden söylerler mi diye. Ama hepsi sadece olabilir böyle şeyler deyip gecistirdiler. Bir sonraki gebelikte onlem amacli dikis atilabilir dediler sadece.Bu durumu bu kadar hafife almalarından nefret ediyorum. Kendimce sebep arıyorum ama yok yani kimse biseu demiyor. Bebek sağ doğduğu için genetik bölümüne bile gitmemjn boş olacağını söylediler. Şimdi ne yapacağımı hic bilmiyorum. Tekrar hamile kalmaktan ve o süreci yasamaktan çok korkuyorum

Merhaba
Konu üzerinden baya geçmiş doğum yapan var mı ? Durumunuz nasıl ?
Benm de 24 haftalık rahim ağzı yetmezliğinden ikiz bebek kaybım var 4 ay sonrasında tekrar hamile kaldım 14. Haftada önlem amaçlı serklaj yapıldı ptesi günü 37. Haftamız ve doktor Salı gel dikişlerini alalım dedi .
Dikişler alınır alınmaz 3-4 cm açılması olanlar oluyormuş, serklajdan sonra doğum nasıl oldu normal mi sezeryan mı ?

Merhaba
Konu üzerinden baya geçmiş doğum yapan var mı ? Durumunuz nasıl ?
Benm de 24 haftalık rahim ağzı yetmezliğinden ikiz bebek kaybım var 4 ay sonrasında tekrar hamile kaldım 14. Haftada önlem amaçlı serklaj yapıldı ptesi günü 37. Haftamız ve doktor Salı gel dikişlerini alalım dedi .
Dikişler alınır alınmaz 3-4 cm açılması olanlar oluyormuş, serklajdan sonra doğum nasıl oldu normal mi sezeryan mı ?
Ikizleriniz normal dogdu ise bu gebeliginizide normal denemenizi oneririm. Benim daha once 2 sezeryanim oldugu icin malesef bu gebeliimide 3. Sezeryanla dogum yapacagim. 2 ci sezeryanim benimde 24. Haftalik oldu malesef. Cesaret edebilsem ssvd denemeyi bile istiyorum ama malesef cesaretim yok. Hangi sehirdesiniz doktorunuz kim?

Hanımlar aranızda acil serklaj olup zamanında doğum yapan varmi? Nelere dikkat ettiniz? Özellikle enfeksiyon konusunda. Tecrübelerinizi paylasirmisiniz?
Ben 22+3 günlügüm bugün itibariyle.gecen hafta acil serklaj oldum. Serklaj sonrasi ağrı kanama vs. Yaşamadım. Sadece dikise bağlı kanama oldu).Şuanda yatiyorum sürekli.
Benim gecmiste 37 haftalik sezeryanla bir dogumum ve yine 25 Hftalik sezeryanla 1 erken dogumum var. Ama sebep olarak rahim ağzı kisaligi dememislerdi. Sonrasinda istmosel kaynaklıda 1 skar gebelikten kurtajim var. Bu gebeligimdede tesadufen ayrıntılı ultrasona gittiğimde öğrendim. Rahim ağzı 12 mm çıktı ve acil yatış serklaj dedi gittiğim perinatolog. Yatış yapmadim ve Kendi doktoruma gittim akabinde. ve oda 38 mm ölçtü, rahim ağzın kisa değil dedi. Arada bu kadar fark olunca adanadan çıkarak istanbulda serklaj konusunda uzmanlaşmış bir dr. Buldum ve ona gittim ertesi gün. Oda 20 mm ölçtü ve hunilesme var serklaj atmazsak durmaz dedi ve ben serklaj operasyonumu oldum. Ancak doktor antibiyotik, fitil vs. Vermedi. Gerek yok dedi. Florasinin bozulacagini söyledi kullanirsam. Ben kendiligimden progestan kullanmaya devam ediyorum. Birde dut suyu içiyorum günlük.
Geçmişteki erken doğumum, istmosel operasyonum ve skar gebelik kurtajimda olunca aşırı tedirginim. Az öncede böyle bir süt kesiği kıvamında bir şey geldi. Buraya atmak zorundayım kusura bakmayın. Bu nedir? Sizler ne yaptınız serklajdan sonra. Zamanında oldumu dogumlariniz sonrasında başka hamilelikler gecirdinizmi? Paylasirmisiniz
Merhaba canım,

ilk gebeliğimde 14.cü haftada oldum. sonra 35+2 de dikişlerim attı ve doğum yaptım. çok şükür oğlum 3 yaşında yaklaştı.

Şöyle söylim, Çiş,Duş ve Yemek 3 dakikadan fazla sürmeyecek. Özellikle 1 ay hiç kalkma.

Temizliğe hijyene özellikle birlikte olmamaya dikkat edeceksin. Enfeksiyon kapmadım. Progestan ve alttan hem üstten kullandım doğuma kadar. En ufak aksi bir durumu Doktorunla paylaş.

Not: Detaylı ultrasonda dikişlerim görünmemişti böyle birşey yaşayabilirsin çünkü çelik ipten dikiş atılmıştı.

Merhaba canım,

ilk gebeliğimde 14.cü haftada oldum. sonra 35+2 de dikişlerim attı ve doğum yaptım. çok şükür oğlum 3 yaşında yaklaştı.

Şöyle söylim, Çiş,Duş ve Yemek 3 dakikadan fazla sürmeyecek. Özellikle 1 ay hiç kalkma.

Temizliğe hijyene özellikle birlikte olmamaya dikkat edeceksin. Enfeksiyon kapmadım. Progestan ve alttan hem üstten kullandım doğuma kadar. En ufak aksi bir durumu Doktorunla paylaş.

Not: Detaylı ultrasonda dikişlerim görünmemişti böyle birşey yaşayabilirsin çünkü çelik ipten dikiş atılmıştı.
Dikisi kim atmisti? Atan doktordami dogum yaptiniz? Normal dogummu olmustu? Zor mu alindi dikis ? Alinirken rahim agzina herhangi bir zarar vermismi?

Ikizleriniz normal dogdu ise bu gebeliginizide normal denemenizi oneririm. Benim daha once 2 sezeryanim oldugu icin malesef bu gebeliimide 3. Sezeryanla dogum yapacagim. 2 ci sezeryanim benimde 24. Haftalik oldu malesef. Cesaret edebilsem ssvd denemeyi bile istiyorum ama malesef cesaretim yok. Hangi sehirdesiniz doktorunuz kim?
İkizlerim normal doğdu ben tecrübesizdim doktor direk normale aldı yaşamazlar diye almış sonradan öğrendim. Yaşama ihtimali olan küçük hafta bebekleri sezeryanla alıyorlarmış .
Normalden de korkum şöyle kuzenim falan idrarını tutamıyor bir sürü sıkıntı yaşadı idrar torbası sarkmış ameliyat olması gerekiyor tereddütte kaldım.
İstanbul’dayım serklajımı da kontrollerimizde de Fatma Türkan hocaya gidiyorm çok memnunum .

Dikisi kim atmisti? Atan doktordami dogum yaptiniz? Normal dogummu olmustu? Zor mu alindi dikis ? Alinirken rahim agzina herhangi bir zarar vermismi?
500evler şafak ta Albert hoca dikişi attı. sonrasında doğuma kadar onunla devam ettik. sezeryan doğum yaptım. sadece 20 dakika daha geç cıktım. dikişler alındı. sadece dez avantaj serkulaşdan mı bilmem ama 4 aya yakın adet gördüm aralıklarla o da olsun bebeğimi sağlıklı kucağıma almıştım. umrumda da olmadı

500evler şafak ta Albert hoca dikişi attı. sonrasında doğuma kadar onunla devam ettik. sezeryan doğum yaptım. sadece 20 dakika daha geç cıktım. dikişler alındı. sadece dez avantaj serkulaşdan mı bilmem ama 4 aya yakın adet gördüm aralıklarla o da olsun bebeğimi sağlıklı kucağıma almıştım. umrumda da olmadı
4.ay süreyle sık aralıklarlarlamı adet oldunuz yani? Sezeryandan ne kadar süre sonra başladı İlk adetiniz? Sonrasında düzenli devam ettiği?

dikişi kendi doktorum atmadı iyi ki de atmadı. acil gittiğimiz hastanede başka bir doktor attı sonra da kendisi ile devam ettik. Doğuma da kendisinde (sezaryn) yaptım. doğumdan sonra extra 20 dk daha uzadı hissetmedim tabiki. zararı olmadı

4.ay süreyle sık aralıklarlarlamı adet oldunuz yani? Sezeryandan ne kadar süre sonra başladı İlk adetiniz? Sonrasında düzenli devam ettiği?
evet 4 ay boyunca 10 günde bir diyebilirim adet oldum. 4.ayda 1 kutu kadın doğum kullandım (emzirmiyordum) sonra normale döndü.

X