Serklaj kaçıncı haftaya kadar yapılıyor? Kısalma ağrısı mı?

bensuy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2024
50
10
30
Merhabalar 23. Haftadayız yaklaşık 1,5 aydır şiddetli pelvik ağrılarım oluyordu. Oturup kalkarken, yatakta dönerken veya yürürken çok zorlanıyordum. Bir müddet enfeksiyonumu vs kontrol ettiler ama temizdi. Geçtiğimiz hafta idrarda çok az enfeksiyon çıktı. Oh dedim bundan demekki ağrılar ilaçları kullanınca geçecek. İlaçlarımı kullandım enfeksiyonum geçti çünkü akıntım vs kesildi ordan anlayabiliyorum temizim şu an ama ağrılarım geçmedi hatta vajinamdaki baskı daha da arttı.

21. Haftada ayrıntılıda servikal uzunluk karından 36 gelmişti. Geçen hafta 22de vajinal 34 geldi. Doktor iyi dedi ancak burda okuduğuma göre benim haftalarımda 40 civarlarında olmalı ve sanki her hafta kısalıyor. Kısalmanın bu ağrılara sebep olduğunu da duydum o nedenle endişelendim.

Şimdi haftaya yani 24. Hafta tekrar gideceğim eğer kısalma devam ediyorsa serklaj gerekecekse bunu kaçıncı haftaya kadar yapıyorlar? Benim haftam ileri olduğu için sadece ilaç tedavisi mi olur?

Veya benim gibi erken haftalardan beri bu ağrılara sahip olup hiç kısalık yaşamadan tedavi gerekmeden süreci tamamlayan birileri de var mı?

12. Haftada yapılıyor normalde riskli gebeliklerde fakat ileri haftalarda d risk görülürse bence yapılır çünkü ben hastanede yatarken yanımda 18. Haftada yatan bir kadın vardı bebek doğum kanalına girmişti. Onda da kısalık varmış açılması olmuş doğumu başlatmış. Bebek doğum kanalına girmemiş olsaydı dikiş atardık dedi doktorlar. Bir daha ki hamileliğinizde doktorunuz söyleyin dikim yapılsın dediler yani 18. Haftada yapabiliyorlarsa 24tede yaparlar bence

Teşekkür ederim yorumunuz için belli bir aşamaya gelmeden dikiş atmıyor diye okudum. 26 veya 27. Haftalarda o kadar kısalırsa ne olacak diye düşündüm şu an zaten bir önlem de alınmıyor. Neyse belki anlık ölçümlerin sonuçlarıdır kısalık yaşamam iyi düşünmeye çalışıyorum

2nin altına düşmedikçe sorun yok aslında değerleriniz gayet güzel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…