Senelerce yasadıkları yük olurmuş insana.. siz neler yaptınız ?

cehennet06

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2022
371
212
28
Merhaba kk ailesi.. senelerdir cooook konu actim buraya tüm yaralarımı sizinle burda sarmaya çalıştım. Çok salaklıklar yaptim çok kızanlar oldu aranızda ama iyi kötü hep burda toparladım hersey icin teşekkür ederim o yüzden =) insan derdini tanımadığına daha kolay anlatıyor..

Çoğunuz biliyorsunuz senelerdir çok ayrıl barış bir evlilik yaşadım bosandim tekrar ayrıl barış bir beraberlik yaşadım eski eşimle evlilik diyemiyorum çünkü nikahı kiymadım tekrar .. Ben duzelsin diye sustukça alttan aldıkça değer gormemeye başladım.. sonra sevilmediğimi hissetmeye vs velhasıl kelam artık tamamen bitti karşımda beni asla sevmeyen aksine küfür eden aşağılayan bir adam oluştu yalan yok o psikolojiyle çok peşinden koştum ne hakaretler işittim küçük düştüm ama biraktim. Çalışıyorum, bir kaç borc bıraktı bana ödemedi bitmek üzere artık asla diyaloğa geçmiyorum 9 yıldan sonra bittiğini artık kabullendim acı evresini vs atlattım. ama o içimde ki asagilanmislik hissi gitmiyor =( hep benimle mi olacak bu his nasıl tekrar değerli hissedeceğim. Bilemiyorum

Hepimizin hataları oluyor, zamanla her yara kapanıyor. Eski konularınızı bilmiyorum ama küfür eden, eski eşine borç bırakan bir adam asıl aşağılanması gerekendir. Bu saatten sonra kendinize yapacağınız en büyük iyilik hayata sımsıkı tutunmak ve kimseden sevgi dinlenmeden yaşamak. Yaranızı kendiniz sarın ki bir daha bir başkası kanatmaya cesaret edemesin.

Merhaba kk ailesi.. senelerdir cooook konu actim buraya tüm yaralarımı sizinle burda sarmaya çalıştım. Çok salaklıklar yaptim çok kızanlar oldu aranızda ama iyi kötü hep burda toparladım hersey icin teşekkür ederim o yüzden =) insan derdini tanımadığına daha kolay anlatıyor..

Çoğunuz biliyorsunuz senelerdir çok ayrıl barış bir evlilik yaşadım bosandim tekrar ayrıl barış bir beraberlik yaşadım eski eşimle evlilik diyemiyorum çünkü nikahı kiymadım tekrar .. Ben duzelsin diye sustukça alttan aldıkça değer gormemeye başladım.. sonra sevilmediğimi hissetmeye vs velhasıl kelam artık tamamen bitti karşımda beni asla sevmeyen aksine küfür eden aşağılayan bir adam oluştu yalan yok o psikolojiyle çok peşinden koştum ne hakaretler işittim küçük düştüm ama biraktim. Çalışıyorum, bir kaç borc bıraktı bana ödemedi bitmek üzere artık asla diyaloğa geçmiyorum 9 yıldan sonra bittiğini artık kabullendim acı evresini vs atlattım. ama o içimde ki asagilanmislik hissi gitmiyor =( hep benimle mi olacak bu his nasıl tekrar değerli hissedeceğim. Bilemiyorum
Hakaret eden adamın peşinden neden koştun? Sen kendine değer vermiyorsun ki başkası nasıl sana değer versin? Kendini sevmekten başlamlısın.

Geçmiş olsun.
Oluyor öyle. Bazı derslerin bedeli çok ağır oluyor.
İnsanın kendini sevmeyi öğrenmesi biraz zaman alabiliyor.
Değersizlik duygunuzun kaynağını bulmanız lazım. Terapi alabilirseniz alın.
Çözemezseniz sonraki ilişkilerinizde durum değişmeyecek.
Gene aynı döngüye gireceksiniz.
Ben terapiyle çok yol katettim
Geriye dönüp baktığımda eski benle aramda uçurum var.

Hep seninle olacak 💔
Üzdü
Hepimizin hataları oluyor, zamanla her yara kapanıyor. Eski konularınızı bilmiyorum ama küfür eden, eski eşine borç bırakan bir adam asıl aşağılanması gerekendir. Bu saatten sonra kendinize yapacağınız en büyük iyilik hayata sımsıkı tutunmak ve kimseden sevgi dinlenmeden yaşamak. Yaranızı kendiniz sarın ki bir daha bir başkası kanatmaya cesaret edemesin.
Bilmiyorum çok sevildigim zamanlarda oldu çok manipule edildim hep özür diledim alttan aldım hep hata bendeymis gibi lanse edildi bununla o kadar çok yaşadım ki bi yerden sonra hata hep bende diye kabullendim
Değerinizi başkalarının belirlemediğini anladığınızda düzelecek.
Çok ağır laflar işittim.. bor anda yok sayildim çok uğraştım duzelsin diye ama olmadı bilmiyorum hep suclanmaktan Sorunu kendimde arar oldum
Hakaret eden adamın peşinden neden koştun? Sen kendine değer vermiyorsun ki başkası nasıl sana değer versin? Kendini sevmekten başlamlısın.
Manipule edildim suclu hissettirildim bilmiyorum
Kendi değerinizi bilmeniz, kendinizi sevmeniz lazım. Umarım atlatırsınız bu süreci ve toparlarsınız 🍁
Çok kilo aldım ozguven eksikliğim var ve asla veremiyorum sıfır irade
Geçmiş olsun.
Oluyor öyle. Bazı derslerin bedeli çok ağır oluyor.
İnsanın kendini sevmeyi öğrenmesi biraz zaman alabiliyor.
Değersizlik duygunuzun kaynağını bulmanız lazım. Terapi alabilirseniz alın.
Çözemezseniz sonraki ilişkilerinizde durum değişmeyecek.
Gene aynı döngüye gireceksiniz.
Ben terapiyle çok yol katettim
Geriye dönüp baktığımda eski benle aramda uçurum var.
Borclarim bitince terapi almayı düşünüyorum

Üzdü

Bilmiyorum çok sevildigim zamanlarda oldu çok manipule edildim hep özür diledim alttan aldım hep hata bendeymis gibi lanse edildi bununla o kadar çok yaşadım ki bi yerden sonra hata hep bende diye kabullendim

Çok ağır laflar işittim.. bor anda yok sayildim çok uğraştım duzelsin diye ama olmadı bilmiyorum hep suclanmaktan Sorunu kendimde arar oldum

Manipule edildim suclu hissettirildim bilmiyorum

Çok kilo aldım ozguven eksikliğim var ve asla veremiyorum sıfır irade

Borclarim bitince terapi almayı düşünüyorum

Kesinlikle!! Acilen hem de.
Eski konularınıza bakayım dedim, bakmaz olaydım.
size ettiği hakaretler korkunç, sizin bu bataklıktan bu leş gibi ilişkiden bi türlü kopamamanız daha da korkunç.

Kesinlikle!! Acilen hem de.
Eski konularınıza bakayım dedim, bakmaz olaydım.
size ettiği hakaretler korkunç, sizin bu bataklıktan bu leş gibi ilişkiden bi türlü kopamamanız daha da korkunç.
Ay yok koptum aylardır görüşmüyoruz yani çalışıyorum vs bi düzen kuruyorum artık kızlarımla geziyoruz.. kendime dolap falan aldım oda yapıyorum şimdi kendime.. kizlarimin odasi vardi onlara yeni yatak vs alicam perdeydi avizeydi istedikleri gibi yapicam vs yani şu yüzden anlatıyorum artık odak noktam o değil =) çocuklarım ve ailem. Evet eski konularim korkunç ama sorsanız o mükemmel ben çok kotuyum

Ay yok koptum aylardır görüşmüyoruz yani çalışıyorum vs bi düzen kuruyorum artık kızlarımla geziyoruz.. kendime dolap falan aldım oda yapıyorum şimdi kendime.. kizlarimin odasi vardi onlara yeni yatak vs alicam perdeydi avizeydi istedikleri gibi yapicam vs yani şu yüzden anlatıyorum artık odak noktam o değil =) çocuklarım ve ailem. Evet eski konularim korkunç ama sorsanız o mükemmel ben çok kotuyum

=)
Bence biraz gerçekçi olalım. Neredeyse 2 güne bir konu açmışsınız ve hepsi bu adamla ilgili. Odak noktanız bu adam hala. Ve olabilir. İyileşmek istiyorsak mevcut durumu kabullenmemiz ve bunla yüzleşmemiz lazım.
Uzuuun yıllar bu adamla bu gelgitli, hırgürlü ilişki yaşam biçiminiz olmuş, bi anda bundan sıyrılmak zaten kolay olamaz. Çünkü sizin ilişki anlayışınız, sevme sevilme anlayışınız hep bu ilişki çerçevesinde şekillenmiş.

Biraz sabırlı olmalısınız. Kendinize karşı da dürüst olmalısınız bu süreçte.
Öncelikli olarak davranışlarınızı değiştirmelisiniz, sonra duygular ve düşünceler de ardı sıra şekillenip değişiyor zaten.

Adamı sosyal medyadan takip etmeyin
Aklınıza geldiğinde işi gücü bırakıp oturun düşünün, buna odaklanın, bunun için zaman ayırın,
ama sonra süre bitti diyip başka şeylerle meşgul olun
gittikçe bu süreyi kısaltın
gerekirse bi defter tutup duygunuzu yazın. İçinizden estiği şekliyle yazın sayfalarca.
ama adamla iletişim kurmayın.
çocuklar için kendisi kurarsa siz muhatap olmayın, araya 3. kişileri koyun.
ve destek için terapi alın.
değersizlik duygunuzun kaynağını kurutmanız için.

=)
Bence biraz gerçekçi olalım. Neredeyse 2 güne bir konu açmışsınız ve hepsi bu adamla ilgili. Odak noktanız bu adam hala. Ve olabilir. İyileşmek istiyorsak mevcut durumu kabullenmemiz ve bunla yüzleşmemiz lazım.
Uzuuun yıllar bu adamla bu gelgitli, hırgürlü ilişki yaşam biçiminiz olmuş, bi anda bundan sıyrılmak zaten kolay olamaz. Çünkü sizin ilişki anlayışınız, sevme sevilme anlayışınız hep bu ilişki çerçevesinde şekillenmiş.

Biraz sabırlı olmalısınız. Kendinize karşı da dürüst olmalısınız bu süreçte.
Öncelikli olarak davranışlarınızı değiştirmelisiniz, sonra duygular ve düşünceler de ardı sıra şekillenip değişiyor zaten.

Adamı sosyal medyadan takip etmeyin
Aklınıza geldiğinde işi gücü bırakıp oturun düşünün, buna odaklanın, bunun için zaman ayırın,
ama sonra süre bitti diyip başka şeylerle meşgul olun
gittikçe bu süreyi kısaltın
gerekirse bi defter tutup duygunuzu yazın. İçinizden estiği şekliyle yazın sayfalarca.
ama adamla iletişim kurmayın.
çocuklar için kendisi kurarsa siz muhatap olmayın, araya 3. kişileri koyun.
ve destek için terapi alın.
değersizlik duygunuzun kaynağını kurutmanız için.
O ozamandı.. alan temizleme vs yaptırıyorum bıkmıyorum enerjim değişti çok çok iyiyim. Gerçekten çok kotuydum hüngür hüngür ağlardım içim acırdı geçti çok şükür kendime ve çocuklarıma odaklandım.. hiç mi aklıma gelmiyor, hayır geliyor onca sene okadsr çekilen çile hiçbiri kolay unutulmuyor hatta hala bazen acaba hatalı miydim sabretsemydim dediğim oluyor salak salak konusma diyorum kendime :KK70: ama şuan alışma evresindeyim =)

eski konulariniza baktim da neredeyse hep israrla tek cocugunuz var gibi davranmisiniz. oysa iki tane var.
neden?
Sonuç olarak 1 cocuk ve ben kaldık.
Arkadaşlar merhaba biliyorsunuz 10 yıllık evliligimi 1 çocuktan sonra bitirdim..
Önceki konularimi okuyanlar bilir ben 1 çocuğumla eşimden ayrıldım.
Ortada senin bir evladın var nasıl ona karşı bukadar gaddar olabilirsin
Ben senelerdir bu mutsuzluğun içinde oldukça cocuguna yansıtan bir anneydim
çocuğunun zaten aklı başında bir babasi yok seninde ruh sağlığın elden giderse o adamın eline kalır evladın ve senin gibi olur...
Cocugu aramıyor sormuyor cocuk babasını istiyor
Bak diyorum cocugu niye aramıyorsun

Eski eşim çocuğumla gorusmuyordu

Hayır sizi temin ederim o hisler gidecek şu an mesela adını anınca bahsi geçince öfke kızgınlık kırgınlık oluyor dimi? Bunlar bile olmayacak.
O kim ki bile demeyeceksiniz.
Kurtuldum bile demeyeceksiniz o kadar hissizleseceksiniz şu an her şey taze ama geçecek 🩷

toksik ilişkiden kurtulduğuna dua edin... vala ben en çok neye hayranim biliyor musun güçlü kadinlara...

X