Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Screenshot_20230501_134729_Instagram.jpg

Sizin sayenizde rahat yaşamak mı sakın devletin yaptığı köprülerden geçmeyin o zaman İstanbul'da iseniz sakın ola Marmaraydan geçeyim demeyin :KK70:
Niye geçmesin,vergi ödüyor kadın.Catir çatır geçer,lütuf mu bunlar?Devlete hizmet etmesi için vergi ödüyoruz vatandaş olarak.

Canim sadece benim oyumla secilmiyor senin gibi düşünmeyen o kadar kişi var ki hep beraber seçiyoruz
Seçin bakalim, herkes özgür. Ama simdilik..
Kendi dusuncem olarak, olacak olanlara ayna tutanlara acimayacagim.
Coluk cocuk acliktan.......... acimayacagim.
Bir dilim ekmek bulamasaniz acimayacagim..

Bursa da doğmuş büyümüş biri olarak her cümlesine kesinlikle katılıyorum. Ayrıca Mahallelerin ortasına yüksek binalar dikiliyor rant uğruna, normalde 4 kattan fazlasının olmadığı mahallelerde 8-9 katlı apartmanlar yapılıyor şikayet ediyoruz tatmin edici bir cevap alamıyoruz, gerekli izinler alındı deniyor, denetim yok. Eski Bursa dan eser yok, evet zamanın getirdiği bazı düzenlemeler yapılıyor e yani 20 küsür senedir iktidar yapıcak tabiki bunu bir lutuf olarak kabul edemeyiz. Parklar güzel ama buranın kültürüne uyum sağlamayan mültecilerle dolu.
Ben buraya yazınca her yazdığım siyasi algılanıyor ama olsun yazmaya devam edeceğim, bir kişi bile yazdıklarıma kulak verse nelere dikkat çektiğimi anlar, anlamazsa da şimdi yazacaklarım belki biraz ışık tutar.

Ülke nüfusunun artmasıyla şehirlerin alt yapılarının yenilenmesi, hastaneler, okullar, yollar, köprüler, parklar yapılmasına değil sözüm, siyasetçiler halka hizmet için varlar, bizlerin vergileriyle hizmet getiriyorlar, halkın yararına yapılan her hizmeti takdir ederim benim sözüm bunlar yapılırken doğanın dengesinin bozulmasına.

Bir orman demek erezyon riskinin azalması, yağmur ve kar sularının yeraltı sularına kazandırılarak insana ve tüm canlılara içme suyu kaynağı olması, sellerden taşkınlardan korunma, insana ve tüm canlılara oksijen demektir, biz insanoğlu oksijen tüketip karbondioksit salıyoruz, bizim saldığımız karbondioksiti tek bir ağaç 1 saatte oksijene dönüştürüyor, bizden faydalı oldukları kesin, biz hep tüketiyoruz zira.

Ormanlar yok oldukça ülkede seller taşkınlar ve heyelanlara bağlı toprak kaybı artıyor, Türkiye’nin topraklarının %83’ünde erezyonun devam ettiği biliniyor mu mesela? Bu ne demek toprak kaybediyoruz.
Kimse düşünmüyor mu? Sel ve su taşkınlarımız arttı, ülkede hortum görmezdik hortum görmeye başladık, yaz günü birden ortalık kararıp arabaları pert edecek büyüklükte dolu yağıyor, buzullar eriyor, uzmanlar uyarıyor, bilmem kaç sene sonra bazı ülkelerin okyanus suları altında kalacağı konuşuluyor, iklim krizi neden oluyor merak edildi mi mesela?

Siyasi liderlere kafa yorarken kriterler yol su elektrik, döviz kuru ev araba, işçiye çiftçiye destek mi sadece? Her yıl gerek orman yangınları, ağaç katliamları, gerek erozyonlarla kaybettiğimiz milyonlarca hektar toprak için ne yapacaklar?

Gelelim binalara, Bursalısınız, Bursa’nın deprem geçmişini biliyorsunuzdur.
1999 depreminden bu yana ülkece veya bireysel olarak biraz olsun bilinçlendik mi? Herkes 1999 depreminden itibaren sayarsak ülkede yaşanan tüm depremleri bir hatırlasın, en son 6 Şubatta ciğerimiz yandı kavruldu, hala yaralar sarılamadı, 6 Şubat depremiyle yeni binaları da gördük maalesef :KK43:

Bursa Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde ve 1. derece deprem bölgesi, bu konular hem siyasidir ama tüm siyasi partilerin dikkat etmesi gereken bir konudur, hem de insani meselelerdir ben insani kısımlarını yazıyorum, siyasi kısmı sizlere kalmış, sel demek deprem demek canlarımızı yitirmek demek, doğa korunursa doğaya uyumla yaşanırsa insan var olur yoksa doğa da ölür insan da.

Uzattım ama diyorum ki hangi lider olursa olsun, hangi parti olursa olsun her şeyi alkışlarken yararınıza gibi gözüken ama zararınıza olan şeylere de itiraz edin, halk talep edicidir, siyasiler hizmet edici, talepleriniz 3 katlı olması gereken binanızın üstüne 4 kat daha çıktığınız için imar affından yararlanmak olmasın, yol yapılırken kesilen ağaçların ciğerlerinize dolacak oksijen, içeceğiniz su kaynakları olduğunu unutmayın.

X