Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
"Çıkmış dün Kılıçdaroğlu'nun avaneleri, işte neymiş 14 Mayıs için 'Bir darbe' demişiz. Ben demiyorum ki. Adam oturmuş plan yapıyor. Diyor ki '15 Temmuz'da beceremedik. HDP'yi, LGBT'yi bütün her birini bir araya getireceğiz ve Tayyip Erdoğan'ı mağlup edeceğiz'. Türkiye'nin seçimi Amerika'ya mı düştü? Hey Biden, biz sadece bay bay Kemal'i sandıkta mağlup etmeyeceğiz, seni de mağlup edeceğiz."

İçişleri Bakanı Soylu, seçim gecesine ilişkin öngörüsünü de ''Allah nasip edecek, 14 Mayıs gecesi bu millet Türkiye Yüzyılı yolculuğuna başlayacak. Reis, adeti olduğu gibi balkon konuşmasına çıkacak. Tam o esnada Avrupa'nın liderleri arayacaklar. 'Balkon konuşmasına çıkmadan önce Tayyip Reis'le konuşabilir miyiz?' diyecekler." sözleriyle aktardı.

Kendi kendini imha edecek, yazık 💣

İşte bu terbiyesizlik, ahlaksızlık kimse kusura bakmasın. Muharrem İnce nin Maltepe mitingi bitince biz her şeyi topladık yerden çöp poşetlerine doldurup öyle ayrıldık alandan. Tabi hiç umursamayıp çekip gidenler de oldu. Ama sonuçta kalanlarla temizliği yaptık. Chp li de yapsa Akp li de yapsa çok sinir oluyorum bu duruma, her Akp mitingi sonrası bu görüntüler hiç hoş değil.

Özür dileyerek bir şey yazmak istiyorum, sadece mitinglerde değil maalesef her zaman çerini çöpünü sokaklara atan çok insan var, çevreyi temiz tutma konusunda karnemiz hiç iyi değil ama bayrağımızın yere atılması kabul edilemez.

A partisi, B partisi, C partisi hiiiiç fark etmez, parti liderleri yere atılanları görmeyebilir, o yüzden liderlere ve partilere bir şey diyemem ammaaaaaa hani biz halk olarak bayrağımızı yere düşürmezdik, hani bizim için bayrak namustu?
Bayrak inmez vatan bölünmez derken, bayrağımız uğruna milyonlarca şehit vermişken, o bayrak ki rengini şehitlerin kanından almışken neden başkasına gelince bayrak hassasiyeti gösterip kendimize gelince yere atıyoruz?

Neden bir parti seçmeni, bir liderin sevdalısı olarak değil de vatandaş olarak bayrağımızı yerde görünce tepki göstermiyorsunuz ?
Lider sevdalısı olarak her şeyi alkışlayabilirsiniz ama hiç kusura bakmayın söz konusu bayrak olunca tepkisiz kalmanız vatan ve bayrağa özen göstermediğinizi düşündürüyor bana.

Bayrak bu milletin özgürlüğünün, bağımsızlığının, egemenliğinin sembolüdür, yere atıp üstüne bastığınız her bayrakla vatan millet bayrak için şehit olmuş insanlarımızı, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ayaklar altına alıyorsunuz.

Özür dileyerek bir şey yazmak istiyorum, sadece mitinglerde değil maalesef her zaman çerini çöpünü sokaklara atan çok insan var, çevreyi temiz tutma konusunda karnemiz hiç iyi değil ama bayrağımızın yere atılması kabul edilemez.

A partisi, B partisi, C partisi hiiiiç fark etmez, parti liderleri yere atılanları görmeyebilir, o yüzden liderlere ve partilere bir şey diyemem ammaaaaaa hani biz halk olarak bayrağımızı yere düşürmezdik, hani bizim için bayrak namustu?
Bayrak inmez vatan bölünmez derken, bayrağımız uğruna milyonlarca şehit vermişken, o bayrak ki rengini şehitlerin kanından almışken neden başkasına gelince bayrak hassasiyeti gösterip kendimize gelince yere atıyoruz?

Neden bir parti seçmeni, bir liderin sevdalısı olarak değil de vatandaş olarak bayrağımızı yerde görünce tepki göstermiyorsunuz ?
Lider sevdalısı olarak her şeyi alkışlayabilirsiniz ama hiç kusura bakmayın söz konusu bayrak olunca tepkisiz kalmanız vatan ve bayrağa özen göstermediğinizi düşündürüyor bana.

Bayrak bu milletin özgürlüğünün, bağımsızlığının, egemenliğinin sembolüdür, yere atıp üstüne bastığınız her bayrakla vatan millet bayrak için şehit olmuş insanlarımızı, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ayaklar altına alıyorsunuz.
Bu paylaşımı Chp mitingi sonrası durum bu diye yapsaydım, şuan tepki göstermeyenler tepki gösterir miydi? Bence gösterirdi. O yüzden burada iktidara oy kullanacak olanları hiç samimi bulmuyorum. Bu mesajınız üzerinden bunu tekrardan belirtmek istedim. Hiç biriniz samimi değilsiniz, çocuk istismarlarını görmezden geliyorsunuz. Küçüğün rızası var diyen bakana tepki göstermiyorsunuz kafanızı kuma gömüyorsunuz! Yanan ormanlara, depremde kaybedilen canlara, doğanın talanına ses çıkarmıyorsunuz. Samimi değilsiniz! Bunu yazmak istemezdim ama hepiniz vicdansızsınız!

noegthy noegthy orasını bilemem, siyasi kısımlar tüm partilerin seçmenleriyle vicdanları arasında ama bayrak siyaset üstüdür bence, biz o bayrak için çok acı çekmiş bir milletiz, bu vatanda doğdum ülkemi de hep çok sevdim zorla atılmadığım sürece de vatanımda öleceğim inşaallah, etnik kökenimde has Türk değil ama söz konusu vatansa Türküm dedim bundan da gurur duydum, bayrak bize namus diye öğretildi, hepimiz böyle büyüdük lakin demek ki kimimiz bunu gerçekten böyle kabul etmiş, kimimiz sadece ağzıyla söyleyip geçmiş, evde astığım bayrağım güneşten rengi solup yıprandığında bile atmaya kıyamadım.

Bu görüntüyü chpli seçmende verse aynı tepkiyi gösteririm mhpli de iyi partili de akpli de zira partiler liderler gelip geçici hepimiz faniyiz göçüp gideceğiz ama vatan ve bayrak hem şehitlerimiz hem de gelecek neslimiz için hep yaşamalı hep var olmalı, bayrağımız yere atılsın diye savaşmadık biz.

Siz nerede yaşıyorsunuz? Almanya ve Fransadaki enflasyon oranıyla Türkiye deki enflasyon oranı arasındaki farka baktınız mı hiç? Nasıl bir tutabilirsiniz? Arada a haber dışında bir kanal izlemenizi tavsiye ederim.
Ayrıca o konserde kazanılan para Darüşşafakaya bağışlandı. Konserin hesabını yapacağınıza, sarayın günlük bilmem kaç milyon tl olan maliyetini konuşalım isterseniz.
Size göre ‘’muhalif’’ olan herkes a haber seyrediyor ben de o halde size devamlı fox ve halk tv seyretmeyin derim. Herkesin görüşü kendine bu saatten sonra kimse kimsenin fikrini değiştiremez sadece belli etmek isterse oy kullanacağı kişiyi işaret eder. Bu kadar sıçramayın insanların üzerine 😌👍

noegthy noegthy orasını bilemem, siyasi kısımlar tüm partilerin seçmenleriyle vicdanları arasında ama bayrak siyaset üstüdür bence, biz o bayrak için çok acı çekmiş bir milletiz, bu vatanda doğdum ülkemi de hep çok sevdim zorla atılmadığım sürece de vatanımda öleceğim inşaallah, etnik kökenimde has Türk değil ama söz konusu vatansa Türküm dedim bundan da gurur duydum, bayrak bize namus diye öğretildi, hepimiz böyle büyüdük lakin demek ki kimimiz bunu gerçekten böyle kabul etmiş, kimimiz sadece ağzıyla söyleyip geçmiş, evde astığım bayrağım güneşten rengi solup yıprandığında bile atmaya kıyamadım.

Bu görüntüyü chpli seçmende verse aynı tepkiyi gösteririm mhpli de iyi partili de akpli de zira partiler liderler gelip geçici hepimiz faniyiz göçüp gideceğiz ama vatan ve bayrak hem şehitlerimiz hem de gelecek neslimiz için hep yaşamalı hep var olmalı, bayrağımız yere atılsın diye savaşmadık biz.
Bayrağımız hakkında yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Diğer bahsettiğim görmezden gelinen konular da siyaset üstüdür.

Terör sevici demesek mi
Ne demeliyim 🤷‍♀️ Hdp masanın altından çıktı açık açık kim için oy kullanacaklarını söylediler. Bese hozat erdoğan kazanırsa iç savaş çıkar dedi daha ne olsun. Sizin görüşünüze saygı duyarım😌 benim için durum bu

Tabii ki Cumhur ittifakı 🥰 Bu büyümeyi engellemek isteyenlerle bir olmayacağım. Vatanımın kolkola terör sevicilerle gözden çıkarılmasına müsaade etmeyeceğim kendi adıma ailemle birlikte Cumhurcuyuz ♥️
Domuz bağı(hudapar) ittifakına oy verip millete terör sevici demek de akpliler arasında moda galiba 😒

Bu ülkede 1980’den başlayarak üç büyük kriz yaşadık: 1980 döviz krizi, 1994 faizi enflasyonun altına düşürme inadı krizi, 2001 bankacılık krizi. Bunlara ek olarak 2008 küresel krizi, 2019 pandemi krizi gibi dışarısı kaynaklı krizlerin de etkilerini gördük. Bugün içinde bulunduğumuz kriz, bu yaşadıklarımızın hiçbirine benzemiyor. Bu, yaşanan bütün krizlerin bir ortalaması gibi duruyor. Her şeyden önce insanlar bir kriz yaşandığının farkında değil. Kriz var deseniz, AVM’lerdeki alış verişe, yollardaki trafiğe, restoran ve kafelerin doluluğuna, tatile gidenlerin yoğunluğuna değinerek ‘ne krizi’ diye soruyorlar. Aynı durum krizin tam ortasındaki Arjantin’de görülüyor. Sürekli ve hızlı değer kaybeden ulusal paradan kaçış eylemiyle tüketimin zirveye çıkması, bir çeşit refah göstergesi olarak algılanıyor. Hastalığın farkında olmamak işin en tehlikeli yanıdır. Önceki krizlerde hastalığın farkındaydık, IMF programlarının da desteğiyle önlem alarak kısa sürede hastalığı tedavi etmeyi başardık. Bu kez hastalığın farkında olmadığımız için işimiz çok daha zor. Ayrıca önceki krizlere ek olarak bu kez ekonomi dışı alanlarda da kriz var. İşin daha da kötüsü kimse gerçekleri dinlemek istemiyor ve hep bir mucizenin ortaya çıkıp sistemi kurtarmasını bekliyor: Petrol bulunacak, doğal gaz rezervi keşfedilecek, körfez ülkeleri bize para verecek. Lozan Antlaşması’nın süresinin bitmesiyle birlikte artık madenlerimizi çıkarıp zengin olacağımız hayalinin son kullanma tarihi bu yıl dolduğu için o beklenti kayboldu. Şimdilerde yenileri piyasaya sürülüyor. Mucize bekleyen bir toplumda bunların alıcısı bitmiyor.

Ne krizi’ diye soranların seçimden sonra ortaya çıkacak manzara karşısında, taşları altına dönüştüren büyücülerin masallarda olduğunu anlayacaklarını sanıyorum. Ama yine de bu konuda iddiaya girmem çünkü toplumun önemli bir bölümü fanatiklik denilen çok ciddi bir hastalığın pençesinde bulunuyor.

Bayrağımız hakkında yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum. Diğer bahsettiğim görmezden gelinen konular da siyaset üstüdür.
Ay yazıp yazıp siliyorum. Ne terör seviciliğimiz ne vatan hainliğimiz kaldı şurada. Vatanın toprağına, ormanına, denizine, insanına, bayrağına sahip çıkmazlar; sınırları açıp boş beleş varlıkları din kardeşi muhacir diye ülkeye doldurup ensar rolü oynarlar; seccade cami deyince bas bas bağırırlar; ülkenin kurucusuna da bize kazandırdıklarına da saygı duymazlar... İkiyüzlüler!

X