Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Masada olmayabilirler ama ne farkı var? Amin hayırlısı olsun ülkemiz için 🤲
Masada olanlar bakanlık İçin Cumhurbaşkanı yardımcılığı İçin vs görev dağılımları olacak. Hdp ile pazarlık yapılmadı herhangi istekte bulunmadılar.
Hüdapar cumhurun ortağı, hatta akp listelerinden seçime giriyor. Yani meclise onlarla ve onlar sayesinde girecekler.

Ben bu konuya ilk yazdığımda hdp yüzünden millet ittifakına oy vermem demiştim, o zaman bana o yok zaten dediniz. Bakin simdi destekliyorlar. Burada millet ittifakı diyenlerin mevcut düzenin değişmesi için oy vereceğini biliyorum o konudan bağımsız. Ama benden oy gelmeyecek, sanırım Sinan ogana oy vereceğim
Destekliyorlar evet çünkü tek başına iktidar olamaz HDP bunun farkında. Muharrem İnce ve Sinan Oğan dan fazla oyları olmasına rağmen oy bölmek istemedikleri için destekliyorlar Kılıçdaroğlunu. Üstelik bu destekleri için Cumhur İttifakı veya Millet İttifakı içindeki partiler gibi bakanlık, cumhurbaşkanlığı yardımcılığı da istemiyorlar. Tek istedikleri tek adam rejimi yıkılsın demokrasi kazansın.

Masada olanlar bakanlık İçin Cumhurbaşkanı yardımcılığı İçin vs görev dağılımları olacak. Hdp ile pazarlık yapılmadı herhangi istekte bulunmadılar.
Hüdapar cumhurun ortağı, hatta akp listelerinden seçime giriyor. Yani meclise onlarla ve onlar sayesinde girecekler.

Destekliyorlar evet çünkü tek başına iktidar olamaz HDP bunun farkında. Muharrem İnce ve Sinan Oğan dan fazla oyları olmasına rağmen oy bölmek istemedikleri için destekliyorlar Kılıçdaroğlunu. Üstelik bu destekleri için Cumhur İttifakı veya Millet İttifakı içindeki partiler gibi bakanlık, cumhurbaşkanlığı yardımcılığı da istemiyorlar. Tek istedikleri tek adam rejimi yıkılsın demokrasi kazansın.
Ben sizin demek istediklerinizi anlıyorum ama onlara asla güvenmiyorum, bunun nedeni pkk ya verdikleri desteği kendim görmüş olmam. Bir çıkarları olmadan desteklediklerini düşünmüyorum ayrıca, Selahattin demirtasin çıkması için destekliyor olabilirler. Neyse bir oy eksik oluversin yoksa benim içim rahat etmeyecek

Agladım ya içtiğim çay bogazıma durdu.Yeter artık bitsin bu saltanat!
Genclerde tüylerim bizz bizz oluyo ama yaşlı insanları böyle görünce gözyaslarıma hakim olamadım bende🥹 hem fikirlerimiz hem gönüllerimiz aynı ne mutlu bize

Ben sizin demek istediklerinizi anlıyorum ama onlara asla güvenmiyorum, bunun nedeni pkk ya verdikleri desteği kendim görmüş olmam. Bir çıkarları olmadan desteklediklerini düşünmüyorum ayrıca, Selahattin demirtasin çıkması için destekliyor olabilirler. Neyse bir oy eksik oluversin yoksa benim içim rahat etmeyecek
Peki bir şey sormak istiyorum. Seçim ikinci tura kalırsa Erdoğan- Kılıçdaroğlu arasında o zaman ne yapacaksınız?

14 Mayıstan önce bahar gelmeyecek herhalde hava buzz gibi
Yine baharlar gelecek! :KK36:
Az önce babamın beni arayıp gidip chp ye oy vermeyeceksiniz dimi demesi benim susmam babamin iyi basınızdaki örtüyü cekip alsin da aklin basına gelir demesi ardından bu postu görmem..Bu ülkede neden takım tutar gibi parti tutuluyor anlamıyorum hala..Ailelerin bu tarz duygu sömürüsünü hic anlayamiyorum ben ileride kızıma bu tarz sömürü yapmayacağım
İnandığınız Allah’ınızın aşkına babanız gibiler nereden çıkarıyorlar bunları, kafalarında Kabataş senaryoları mı canlanıyor nedir?Umrumuzda bile değil kimi saçını pembeye boyar, kimi pembe eşarp takar kimi şapka takar. Kim ne yapabilir? Ben örtünmüyorum, kardeşimin eşi başını örten bir genç kadın, kimse ne onun örtüsüne ne benim saçıma kıyafetime el süremez. Siyasi malzeme yapmaları sadece beni rahatsız eder.

Verdim ilk oy kullandığım dönem, sonrasında oy kullanamadım hiç
Hdp hep Akp yi destekledi çünkü çözüm olacağını düşündüler. Büyük ihtimalle oy verdiğiniz dönemde de Hdp nin desteklediği Akp ye oy verdiniz. O zaman da bu sizi rahatsız etmiş miydi yoksa haberiniz mi yoktu?

X