Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Sen ahlaktan bahsedeceksen eğer, sana attığım özel mesajda ODTÜ hocası ile ilgili yaptığım paylaşım için "başlığı yanlış yazdım daha doğru yazabilirdim" dediğimi de burada söylerdin. Arkamdan konuşuyorsun madem bunu da söyleseydin ya ?
Bir kaç kişi teyit ettiği için paylaştım sonra yanlış olduğunun farkına vardım. Ha özür dilerim dikkatsiz paylaşım yaptığım için..
Hiçbir mesajımda ekonomi çok iyi dediğimi göremezsin Türkiye için.. Ve de oraya gelemem dediğimi de..
Togg dan bahsetme nedenim de paralar değerleniyor tabi Erdoğan a oy verirsin dedikleri içindi.

Hepiniz hakkımda yalan yanlış ithamlarda bulunduğunuz halde sizlere ahlaktan bahsetmiyorum. Ne kadar basit bir kavrammış meğer bu ahlak

Ne demek helvası size tatlı gelir ? Bizler burada elimizden gelen her desteği yapmaya çalıştık, dualarla gözyaşlarımız sel oldu sabahlara kadar uyuyamadık, Ne demek tatlı gelir ? Bu kadar vicdansızca bir yorumu kabul etmiyorum ben. Allah'a havale ediyorum sizi..
bu bir şehit annesi sözü.
şehit,haberi sizin eve gelmediği sürece,helvası size tatlı gelir diye söylemişti zamanında.

hiç de vicdansızca değil.gayette yerinde bir söz.50.000 kişi öldükten sonra,yaptığınız kentsel dönüşüm,reklamından sonra bu söz size cuk oturdu.allah herkesin içini biliyor merak etmeyin.

ha bu arada ilk paragrafıma bir cevap verseydiniz bari.kentsel dönüşüm için neyi beklediler.

Son düzenleme:
bu bir şehit annesi sözü.
şehit,haberi sizin eve gelmediği sürece,helvası size tatlı gelir diye söylemişti zamanında.

hiç de vicdansızca değil.gayette yerinde bir söz.50.000 kişi öldükten sonra,yaptığınız kentsel dönüşüm,reklamından sonra bu söz size cuk oturdu.allah herkesin içini biliyor merak etmeyin.

ha bu arada ilk paragrafıma bir cevap verseydiniz bari.kentsel dönüşüm için neyi beklediler.
CHP'nin kentsel dönüşüm projelerinin "rantsal dönüşüm" sloganıyla önüne geçtiğini bilmiyorsunuz sanırım.
2015 ve 2017 yıllarında iki kez yargıya taşınan proje kararı iptal edildi. Ve bu kentsel dönüşüm projesi depremden sonra değil 2012 den beri var..
Siz olan bitenlerden habersiz sadece eleştiri yapmakla meşgulsünüz sanırım.

Screenshot_20230422-231110_Samsung Internet.jpg

Kayıplar için hepimiz çok üzgünüz ama bunu tamami ile hükümete yüklemek işin en kolayı.

3 yaşında kuzenim var. Erdoğan'dan nefret ediyorum görünce yüzüne tüküreceğim diyor. Çocuklara aşılanan her türlü nefrete karşıyım. Bu görüntüdekine de. Ana babaları iyi bişey yaptıklarını zannediyorlar
O çocuğa; bunlar senin kafa yoracağın şeyler değil, sen oyununu oyna denmesi gerekirken olanlar bunlar. Bunlar hep fanatizm. Ve çok çirkin

Allah askina Niloya yatı matı bırak, bugün 10kg et-tavuk aldım kasaptan 90£ tuttu, ee söyle bakalım nerede kriz varmis?
Yasadigim ulkede millet alisveris sepetini agzina kadar dolduruyor da yine alabiliyor.
Turkiyede 10kg et almaya kalkissan bobregini birakirsin herhalde oyle degil mi?

Insanlarin alim gucu dustu, daha savunulacak bir sey mi kaldi?
Emin ol Abd Ingiltere Almanya gibi ulkelerde hic de zannettiginiz gibi bir kriz yok, olamaz da.
Insanlar burada ona musade etmez emin ol, yurtdisinda gida gayet ucuz ama Turkiye aldi basini gitti yani biraz da bunlari gor.
Yurt dışında şu depremde ölen insanlardan sonra ülkeyi yöneten istifa ederdi k marasin belediye başkanının konuşmasını Bi dinleseniz içler acısı. ah benim güzel şehrimin güzel insanları kendilerine böyle Bi başkanı nasıl layık gördü hiç anlayamıyorum.3 yıl önce eski hesabımda bangır bangır burda yazmışım uzmanlar maras diyor önlem alınmıyor ölüme terkettiler bizi diye ve o berbat gün geldi çok büyük kayıplar yaşandı çok acı şehir kalmadı gençliğim çocukluğum arkadaşlarım öldü içimiz acıyor ne olur artık gözünüzü açın bu kader değil bu cinayet.

O çocuğa; bunlar senin kafa yoracağın şeyler değil, sen oyununu oyna denmesi gerekirken olanlar bunlar. Bunlar hep fanatizm. Ve çok çirkin
Kılıçdaroğlu'nun seccadeye basma olayı gündemde iken haberlerde duydu oğlum da.. Seccadeye ayakkabı ile basılır mı hiç diye söylenirken duydum. İnsanların bazen dikkatinden kaçabileceğini isteyerek böyle bişey yapmayacağını anlattım. İlerde büyüdüğünde kendisi doğruyu yanlışı görebilir, seçimlerini yaşayarak görerek yapabilir. Küçük yaştaki dolduruşlarla sadece ezbere yetişmiş bir nesil olurlar.

Ne demek helvası size tatlı gelir ? Bizler burada elimizden gelen her desteği yapmaya çalıştık, dualarla gözyaşlarımız sel oldu sabahlara kadar uyuyamadık, Ne demek tatlı gelir ? Bu kadar vicdansızca bir yorumu kabul etmiyorum ben. Allah'a havale ediyorum sizi..

CHP'nin kentsel dönüşüm projelerinin "rantsal dönüşüm" sloganıyla önüne geçtiğini bilmiyorsunuz sanırım.
2015 ve 2017 yıllarında iki kez yargıya taşınan proje kararı iptal edildi. Ve bu kentsel dönüşüm projesi depremden sonra değil 2012 den beri var..
Siz olan bitenlerden habersiz sadece eleştiri yapmakla meşgulsünüz sanırım.

Eki Görüntüle 3237006
Kayıplar için hepimiz çok üzgünüz ama bunu tamami ile hükümete yüklemek işin en kolayı.
bunları bana anlatmayın.ben chp li değilim.sadece bu seçimde,kılıçdaroğluna oy atacağım,erdoğan gitsin diye.neyin ne olduğunu sizden iyi biliyorum merak etmeyin.

aman dikkat edin de odtü lü hocaya attığınız iftira gibi bu da yalan haber olmasın.

beni vicdansızlıkla suçlarken,birden bire yumuşadınız hayırdır. oysa ben aynı görüşteyim hala.vicdandan en son bahsedecek kişisiniz.50.000 kişi diyorum,yazıyla da elli bin.bunu anlayabiliyor musunuz.ve ihmalkarlık yüzünden öldü bu insanların çoğu.siz gidin kahramanmaraş da anlatın kentsel dönüşüm projelerini de halkın verdiğ tepkiyi görün.milletin canı gitmiş.siz kentsel dönüşüm diyorsunuz.bu mu vicdan?

kime yükleyelim peki suçu,muhalefete mi,vatandaşa mı,ben mi suçluyum.bakın yukarıdaki bir üye de yazmış.yıllardır maraş diye söylüyordu hocalar.nerede hükümet,niye önlem almadı diyoruz.

Radikal dincilerden, dinbazlardan, din bezirgânlarından hiç hoşlanmam. Hepsinin üstünü din ile kapatmak istedikleri ahlâksızlıkları oluyor. Ahlâk ve namus şövalyeliği yapanlar hep aynı profilden insanlar çıkıyor, hiç şaşmıyor.

bunları bana anlatmayın.ben chp li değilim.sadece bu seçimde,kılıçdaroğluna oy atacağım,erdoğan gitsin diye.neyin ne olduğunu sizden iyi biliyorum merak etmeyin.

aman dikkat edin de odtü lü hocaya attığınız iftira gibi bu da yalan haber olmasın.

beni vicdansızlıkla suçlarken,birden bire yumuşadınız hayırdır. oysa ben aynı görüşteyim hala.vicdandan en son bahsedecek kişisiniz.50.000 kişi diyorum,yazıyla da elli bin.bunu anlayabiliyor musunuz.ve ihmalkarlık yüzünden öldü bu insanların çoğu.siz gidin kahramanmaraş da anlatın kentsel dönüşüm projelerini de halkın verdiğ tepkiyi görün.milletin canı gitmiş.siz kentsel dönüşüm diyorsunuz.bu mu vicdan?
Cevap ver dedin ben de verdim. E şimdi de cevabı beğenmeyip yine bir hışım okuduğunu anlamadan atağa geçtin. Yine diyorum Allah'a havale ediyorum. Helvası tatlı gelir demenin sebebi de Türkiye’de yaşamıyor olmam. Bu vicdansızlıktır. Bir şehit annesinin sözü ise o zaman sana da geçerli. Ötekileştirici ifadelerle bana kullanamazsın.
Diyeceksin ki "ateş düştüğü yeri yakar, depremde yakınını kaybetmeyen bu acıyı bilemez" ... Bana gelip de edebiyat yapmayacaksın.
Neyin ne olduğunu biliyorsan bana niye ısrarla soruyorsun ? Cevap da cevap..

Asıl sana hayırdır neyi kime anlatmaya çalışıyorsun acaba ?

Depremin ne kadar büyük olduğunu ve sonuçlarını idrak etmek için o parti ya da bu partiden olmak gerekmiyor.

Allah'a havale ediyorum sözü kadar güzel söz yoktur merak etme.. En güzel yere havale ediyorum O bilir işini :))

İyi yapmış, akmasa da damlar. Siz hep böyle misiniz hayatta? Görevini yapana minnet mi duyarsınız yoksa gözünüze sokularak yapınca mı minnet duygusu geliyor? Görevi bu ülkeyi en iyi şekilde yönetmekti. Size göre şahane yaptı işini, anladık. Bırakmayacaksınız başkası yapsın artık. Bize göre ülkeyi yaşanmaz hale getirdi, anlayın. Görevi başkalarına vermek istiyoruz.
Ben erdoganjn bu ülke için yaptıklarının farkındayım görevini yapana değil elini taşın altına koyana kıymet veririm minnet duyarım Erdoğan bu yükün altına girdi
Sizin le anlaşamadığımız nokta şurası erdogan bıraksa başka iş yapacak kimse yok o ballandıra ballandıra anlattiginiz adamlar bu ülke için bir çivi çakmaz hazir çivileri söker

Gratis ve Starbucks lar tıklım tıklım.. Sonra da biz geçinemiyoruz oluyor 😅
1
Togg için sıraya da girdim.
Milletin nerde ne kazandığını kendinize dert etmeyin de ayağınızı yorganınıza göre uzatın
2
geçinemiyorum diye ağlayacaksanız lüksü bırakın..
Ben Türk'üm aslımı unutup hiç yorum yapmayacak mıyım ? Buna sizler mi karar vereceksiniz ?
3 burada lüks dediği de starbucks falan
Evet canım bunu da biliyorum. Bizim zamanımızda extra kitap yoktu. Yoksulluğu iyi bilen biriyim. Normal ders kitapları bile ekonomik olarak nefes aldırıyordu bize. Şimdi öyle değil evet biliyorum.
Erdoğan geldikten sonra maddi olarak yükselişe geçtik. Ama annem babam erkek kardeşlerim yine sevmedi yine sevmedi Reisimi 😂
Babam ilk oyumu kullandığım 2009 yılında öğreterek oy attırmıştı, Erdoğan'a oy yok diye. 😅😅
4
Canım bir de şöyle bişey var.
İnstagram'a ne zaman girsem dyson ile temizlik yapan kadınları görüyorum.
Onu alabilecek durumda olan rahatlıkla geçiniyordur diye düşündürüyor insanı.

5 bize layık görmeneye devam. Kendi evinde neler vardır kim bilir.
İnsanlar lüksü mü seviyor, yoksa gerçekten ihtiyaç mı bu dyson Türkiy
6. Lüks de olsa bizim lükse hakkımız yok sanırım. Çalı süpürgesine devam.
Ha özür dilerim dikkatsiz paylaşım yaptığım için..
Şimdi mi geldi bu özür?
Bilmem kaç gün sonra?

algı güzel şey çünkü
Hiçbir mesajımda ekonomi çok iyi dediğimi göremezsin Türkiye için

Direkt bu cümleyi yazmana gerek yok. Bak yukarıda mesajlarını alıntıladım. Sonradan tavır değiştirsen de ilk mesajların duruyor. Kahve içmek, süpürge almak hepsi senin bizlere layık görmediğin şeylerdi. Sonradan değiştirdiğin döndüğün bu tavrı ben yemedim maalesef
Bunun sebebi ne yurtdışında yaşaman ne de reisim de reisim demen. İkisinden de BANANE. Bunun sebebi direkt senin ilk mesajlarındaki tavrın. Yoksa reisim diyen onlarca üye var bu forumda. Sorun yok, kim ne isterse der. Ama sen başkasın. Sebebi de belli.

Almanya’da otomobil fiyatları çok uygun, her kesimden insana göre araba var, 500 €’ya da binek bulunur;ama insanlar toplu taşıma kullanır. Otomobilden çok toplu taşıma araçları, bisiklet görürsünüz. Metro ağları, raylı sistemleri çok gelişmiş. İklim krizi ve sosyal eşitliği gibi motivasyonlarla bazı bölgelerde ücretsiz toplu taşıma uygulamaları da başlatılmıştı. Bilinç mi, eğitim mi, sistem mi, zihniyet mi?
Vizyon. Vizyon dediğimiz şey tam olarak budur. Yöneten ve yöneten arasında, daha iyi olmak üzerine kurulu bir işbirliği. Bize maalesef uzak tanımlar olduğu için anlaşılamıyor.

Ben erdoganjn bu ülke için yaptıklarının farkındayım görevini yapana değil elini taşın altına koyana kıymet veririm minnet duyarım Erdoğan bu yükün altına girdi
Sizin le anlaşamadığımız nokta şurası erdogan bıraksa başka iş yapacak kimse yok o ballandıra ballandıra anlattiginiz adamlar bu ülke için bir çivi çakmaz hazir çivileri söker
Çakılması gereken çiviler var, sökülmesi gereken çiviler de var. Ülkenin çivisi çıkmış durumda, sizin ballandıra ballandıra anlattığınız adam çıkardı o çiviyi. Torpil, liyakatsizlik, tarikatlar, baskı, ayrımcılık, adaletsizlik, her kurumda çürüme ve seviyesizleşme gözle görülür halde. Sizin sabit fikirleriniz, ön yargılarınız var. Bizim de apaçık gördüklerimiz var.

X