Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343

Sadece Canakkale de degil ya. Savasamadan donan askerlerimiz, ulkenin dort bir yani canini disine takmis. Nasil gormezler nasil anlamazlar aklim almiyor ya. Takmislar hocalari astilar, mezar taslarini okuyamiyoruz...
Allah rizasi icin imamlik yapan Sütçü Imamdan bahsetmezler ama.
Ban yemis gitmis. Insallah geri dönmez

Somalili sevgili konusundan kendimi buraya zor attım. Başka yerde yazıp ban almayayım diye geldim. Ülkede Suriyeli, Afgan paki zart zurt bitti bir de somalilere vatandaşlık verilecekmiş. Sen aklımı koru ya rabbim. Ya hangi birinin atası Çanakkale’de savaşmış da geliyor? Dünya tarihinde ne kadar geriye giderseniz gidin mutlaka Türk bulursunuz. Biz başka ülkeler gibi göçmenlerden oluşmuş bir ülke değiliz. Biz tarihin başından beri bulunan bir milletiz. Atalarımız sanki para karşılığı aldı bu toprakları da para karşılığı vatandaşlık veriliyor.
Kendi insanımız çok iyi şartlarda yaşıyor da sanki elin bilmem ne memleketlisi geliyor. Asgari ücretli kazandığını ev kirasına veriyor. Bizim hükümet ev parasına vatandaşlık veriyor.

Seçim günü o mührü öyle bir vuracağım ki okul bahçesinden duyulacak sesi. Bana mı sordun kardeşim atamın toprağında ona buna vatandaşlık verirken ha BANA MI SORDUN !!! Öyle böyle milliyetçiliği ayak altına aldılar, bir de şehit edebiyatı yaparlar yersen.

Sinirden yastık ısırcam şimdi

Başta Atatürk olmak üzere, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında mücadele eden ne kadar ecdadımız varsa hepsi nurlar içinde yatsın.
Hepsine duacıyım hepsine minnettarım.
Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ya da kısa adıyla Diyanet, 3 Mart 1924 tarihinde[8] Şeriyye ve Evkaf Vekaleti'nin yerine kurulan, İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevli kurumdur.[9] Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle 429 sayılı kanunla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlı bir teşkilat olarak kurulmuştur.[10] 9 Temmuz 2018'de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlanmıştır.
Mustafa Kemal, 1922 yılında Bakanlar Kurulu'nun ilk toplantısında, Yunan çekilişi sırasında birkaç bin caminin yakılıp, yıkıldığını belirterek; "Bu camileri yenilemek görevimizdir. Bu hizmeti nutuk atmadan, gösterişe kaçmadan, siyasete alet etmeden yerine getirelim" demiştir.
Atatürk Camii, 1916'da Atatürk'ün abdest aldığı yerde 1938'den sonra kurulan cami. Atatürk Camii, İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunur.

Bilmeyenler için not düşeyim Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımın dedesi Şeyhülislam Hacı Seyyid Feyzullah Efendidir, Zübeyde Hanımın babası Hacı Sofu ailesinden Sofuzade Feyzullah Ağadır ve aile Oğuz Türklerindendir.

Atatürk‘ün babası Ali Rıza Efendi Hafız Ahmet Efendinin oğludur, Hafız Ahmet Efendi de bir Oğuz Türk‘üdür.

Son düzenleme:

Bugun burada ozgursek, bagimsizsak, kadin olarak haklarimiz varsa, asimile olmadiysak, sömürge olmadiysak hepsi sehitlerimiz sayesindedir. Gurur duyuyorum bu tarihle. Allah hepsinden razi olsun. Bilgi kirliligi yaratan, vatan hainlerinin idamini savunan her kim varsa onlarin amaci bellidir.

S Selena 12
Gelince Mune Hanimin yazdıklarını oku lütfen.

Harf inkılabı sayesinde tarihimizi tam bilmiyoruz Osmanlıca okuyamıyorum
Ayasofya cami oldu muzelikten çıktı cami oldu cami bir kavrayın artik
Şimdi fazla uzatmadan anam babam usulü bir tarih anlatayım. Dünya savaşında araplar bizi hristiyan İngilizlere sattı. Sizin şu osmanlıca dediğiniz dilin temelini aldığınız, sanki çok iyi bir kültürmüş gibi tepelere çıkardığınız Araplar sırtımızdan vurdu. Arap coğrafyasına yüzlerce Peygamber geldiği söylenir ki sebebi o coğrafyadaki kötülüklerdir. Bunları dini hassasiyetleriniz ve arap hayranlığınız olduğu belli o nedenle yazdım.

Şuan her dini tartışmada fetva sorduğunuz Diyaneti de Atatürk kurdu ki o cemaat, bu tarikat derken milletin kuklası değil dinin hizmetkarı olun diye.

Bir akrabamız da Tayyip amcayı paylaşıp altına "bizim sevdamız pazara değil mezara kadar" yazmış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…