Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Benim yazımda sahsi hiçbir hakaret yok sen ise cahil diyorsun maymun diyosun
Niye bu kadar tepiniyosun seninle aynımı düşünmek zorundayım
Hırsızlıklarini görün diyosun seni oy verdiğin adamın bir sicilini araştır gerçek derdin hırsızlık ise onada oy vermemen lazım
Diğeri gelince çocuğuna elbise alabileceksin yiyecek alabileceksin öylemi
Bu dediklerine sen kendin inaniyormusun
İnan Erdoğan dan daha iyisi gelse ona oy verirdim ama malesef yok

Her camiye zaten örtülü giriliyor. Ama ben yerli yabancı tonla camii gezdim. Çok severim camii-kilise-sinagog gezmeyi. Sadece Ayasofyada para ile sattıklarını gördüm . Normalde giyersin çıkarken birakirsin

Her camiye zaten örtülü giriliyor. Ama ben yerli yabancı tonla camii gezdim. Çok severim camii-kilise-sinagog gezmeyi. Sadece Ayasofyada para ile sattıklarını gördüm . Normalde giyersin çıkarken birakirsin
Aa parayla mı satılıyor yuh yani Bursa Ulucamide hepsi aynı tip ve renkte askılarda giyildikten sonra kirli sepetine atılıyor parayla satmak nedir yaaa

Aa parayla mı satılıyor yuh yani Bursa Ulucamide hepsi aynı tip ve renkte askılarda giyildikten sonra kirli sepetine atılıyor parayla satmak nedir yaaa
Evet evet onu diyorum ya.
Tek camii değil, vatikanda da kurallar var, sıfır kollu,şortlu insan kabul etmiyorlar.
Bir yere giriyorsan kurallara uyacaksin. Her camiide girişte üstünü örtmeye bir şey veriyorlar ama burada satiyorlar. 2020de 25 liraydı, kollarımı kapatacak kıyafet ve esarp Gitmedim, başka zaman yanımda kıyafet getirip girdim ama turistler, evden camii gezme niyetiyle çıkanlar falan ödediler tek kullanimlik kıyafete parayı.
Sacmalik bence.
şunu farkettim yabancı turistler inanılmaz saygılı ilk önce raflara gidip dini kıyafetleri giyip öyle giriyorlar
Bak, bu benim gezdirdigim bir çocuk
Ben giydim diye o da etek giydi, kural bu zannedip

Maalesef ülkemizde adalet hiç de iyi yerlere gitmiyor ölen öldüğüyle kalıyor hırsızlık deseniz bini bi para artık evlere apartman girişlerine girip kabloları kesiyorlar cami wclerinden çeşmeleri çalıyorlar geçtiğimiz aylarda bu mahallede çevre camilerden birçok şey çalıp gitmişti şahsın biri ne oldu çalan çaldığıyla kaldı ya öldürülen kadınlar taciz tecavüze uğrayan kadınlar örnek vereyim hani samuray kılıcıyla bir mimar genç kızımız ölmüştü çok şaşırmıştık samuray kılıcı ne arıyor diye eşim işten gelirken bizzat görmüş gençlerin elinde kılıçlar yaa nereye gidiyoruz kontrol elden iyice gidiyor çocuklarımıza yalnız okula nasıl yollayacağız biz ıssız bir sokaktan yürürken inanılmaz korkuyorum arkamdan biri yaklaşsa hızla uzaklaşıyorum 1. 5 yıl önce buralarda uyuşturucu çerez gibi satılıyordu neyse ki satan kişi şuan hapiste de biraz sakinledi adalet niye eksik ben vatandaş olarak sokakta rahat dolaşmak istiyorum

Yaa kıyamam ya yabancı turist dimi inanılmaz saygılılar keşke yurdum insanı da öyle olsa

Mesela ciddi ruhsal sorunları olanlar dışarıda çok yakın bir akrabamızın kardeşi geçtiğimiz Ramazan sokakta hiç tanımadığı bir adam tarafından bıçaklandı hem de kaç yerinden yaşam savaşı verdi üstelik kimseye kışt demeyen bir adam bıçaklayan kim komşusunun kardeşi ruhsal sorunlu para istemiş bu abimizden vermemiş diye birkaç gün sonra bıçaklamış adam içeride ama ne kadar içeride tutacaklar uyuşturucu bağımlısı ve Allahım korusun psikolojik hasta böyle insanlar neden dışarıda mesela akrabamız öledebilirdi aylar sonra çıktı hastaneden organları zarar gördü masum insanların canına kastedenler neden ceza almıyor masum insanların yakınları neden bu kadar üzülüyor adalet nerede ruhsal sorunlu ceza almıyor dışarı salınıyor devlet o bu binayı yapana kadar böyle insanlar için özel yer yapmalı tedavileri aileye bırakılmamalı devlet gözetiminde tedavileri olmalı

Doğan Cüceloğlu nün çok sevdiğim bir yazısı;
Dere tepe dağ ova dolaşmasını seven tek gözlü bir adam varmış. Yürür yürür gidermiş, gider gider yürürmüş.
Bir gün uzaklarda renkleri karmakarışık bir köy görmüş, alacalı bulacalı garip bir köy. Yaklaşmış köye doğru. Yolları bir tuhaf, evleri bir tuhaf, insanları bir tuhafmış köyün.
Girince köyün içine anlamış meseleyi. Körler köyüymüş burası. Kadınların erkeklerin, çocukların velhasıl herkesin sımsıkı kapalıymış gözleri.
Gezginci adam karar vermiş burada yaşamaya...
Hiç değilse, benim bir gözüm var, diyormuş. Körler ülkesinde şaşılar kral olur, derler ben de bunların başına geçer yaşarım. Körlerin gözleri yokmuş ama elleri, kulakları burunları çok hassasmış. Kendilerine göre kurdukları bir düzen içinde yuvarlanıp gidiyorlarmış.

Adam şaşkın hallerine bakıyormuş onların. Yürümeleri, konuşmaları doğrusu başka türlüymüş. Bir gün körlerden biri öteki körün malını aşırmış. Sadece tek gözlü adam görmüş bunu. Bağırarak ilan etmiş.
Filanca malını çaldı falancanın
Körler
Nereden biliyorsun o kadar uzaktan duyulmaz ki demişler
Ben duymadım gördüm, gözüm var benim görüyorum
Körler göz diye görmek diye bir şey bilmiyorlarmış. Uzun yıllar içinde çoktan unutmuşlar bu hissi.
Ne demek görmek demişler, nasıl görüyorsun yani, duyulmayacak mesafeden anlıyor musun ne olup bittiğini?
Anlıyorum tabii
İnanmayız, imtihan edeceğiz seni demişler.
Adamı almışlar bir yere dikmişler. Tecrübeleriyle biliyorlarmış, o uzaklıktan hiçbir şeyin işitilemeyeceğini
Anlat bakalım, şimdi biz ne yapıyoruz, demişler
Adam anlatmış
Oturuyorsunuz, konuşuyorsunuz, şu ayağa kalktı, bu elini oynattı beriki bacağını sallıyor vb. Derken körler bir evin içine girmişler bağırmışlar
  • Anlatsana
  • İçeri girdiniz, göremiyorum ki...
Körler bilmedikleri için içeri girmenin ne olduğunu

Ne olmuş, yani içeri girmişsek. Elli santim fark etti, anlat, anlat demişler.
Adam
Arada duvar var, görmüyorum demiş.
Körler
- Sen atıyorsun, demişler. Sonra adamı bir doktora götürmüşler. Ama doktor da körmüş, adamın yüzüne dokunmuş ve gören gözünü tutmuş. "Sorun buradan kaynaklanıyor, eğer bunu çıkarırsak hiçbir şey kalmaz" demiş. Tabi Körler ülkesine kral olmak isteyen adam neredeyse tek gözünden de olacakmış. Kaçmış kendini zor kurtarmış.

Ay Allah razı olsun. Benim annem babam kardeşim millet ittifakına ben ve eşim cumhur ittifakına vericez. ama burda cumhur ittifakı diyene bazı kişiler hemen saldırıyor. boyle olmaz ki. hatta yorum yazmayın bile diyebiliyorlar . böyle sey olurmu.

herkes aynı seyi düşünmek zorunda mı. teşekkür ederim size Mune hanım. baskıya ugramak hoş olmuyor.

her iki tarafta da seviyeyi bozmayan hanımlarımıza ayrı saygıyla okuyor bilgileniyorum. takdir ediyorum ama hemen bel altı vuran , kendince karşı tarafı '' cahil '' olarak lanse etmeye calısanlara ise sadece acıyorum.

artik makarna da pahali dagitmiyorlar sanki

her kelimesine katılıyorum.

Tüh ya üst düzey(!) dili vardı arkadaşın yanlışın olmasın

Bu meclis kulislerindeki dedikodular söylentiler de tuhafima gidiyor ha, oturun adam gibi işinizi yapın, söylentiler bilmem neler, orda bile dedikodu dönüyor...

Ben de begeniyorum senin tavrını
Herkesle rahatca konuşur sohbet ederdik eskiden, tekrar öyle günler yaşamayı umuyorum.

500 sayfa imiş, kim okuyabilecek bilmiyorum

hatta yorum yazmayın bile diyebiliyorlar . böyle sey olurmu.
Zaten gelip yaptıkları tek yorum "saldırıyorsunuz" Gerisi de terörist, pkk, nankör, yol, köprü... gibi ezber kalıpları.

Birçoğumuz yorulduk. Yeni arkadaşlar gelsin de biraz yorum yapsın gerçekten.

Farklı fikre saygı konusunu da çok büyütmeyin. Hiçbir AKP'li terörist saydığı muhaliflere saygı duymayacağı gibi artık bezmiş muhalifler de inatla saltanat destekleyene saygı duymayacaktır. "Ama hakaret etmeden..." Herkes kendi üslubuyla konuşuyor işte, hakaret algılayan şikayet ediyor zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…