Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Babadan kalma padişahlık sistemi gibi oy kullanmam, hangisinin vaatleri daha aklıma uyuyorsa, hangisi teröristlerle arasına ciddi mesafe koyuyorsa oyum ona. Benim için ekonomi de terör düşmanlığı da aynı öneme sahip. Birisi için diğerinden feragat etmem. Bu nedenle oyum ne cumhur ne millet ittifakına. Oyum Ata ittifakına yaşasın Türkiye Cumhuriyeti her zaman başbuğ Atatürk 🇹🇷

Sevgili hero_girl hero_girl
Sana üç tane soru soracağım.
Lütfen evet-hayir olarak da olsa cevapla.
İçlerinden en güncel olanı seciyorum.
Eminim üstünden bir kere bile gecmedigin 1915 Çanakkale köprüsü;
1. Sorum; bu köprüde günlük 45.000 araç geçişi sözü verildiği - bu sayıya ulaşamayan her araç başına senin benim vergilerimin yapan firmaya ödenecegini zaten Erdoğan açılış konuşmasında bile söyledi,izlediysen.
Kaldı ki bu günlük 45.000 sözü verildiği yıllarda feribotla bile araç gecisi 12.000 falanmis. Yani zarar edeceği gözle görülecek bir proje.
Sence böyle bir duzende bu köprü halkın yararına mi yoksa birilerinin cebini doldurmak için mi yapılmıştır?
Geçen sene için yapılan resmi araştırmada , tahmin ettiklerinin 8'de biri geçmiş sadece. Kalan 7 geçmeyenin parası bizim boğazımızdan kisilip hükümete yakın inşaat şirketine gitti, bunu göremeyecek kadar mı kör oldunuz?
Günlük 45.000'den yıllık 16.425.000 araç geçiş sözü verilmiş, geçen yıllık araç sayisi 2.200.000 !!!
Yani bu geçmeyen 15.225.000 kişiyi ikiyuzle çarpıp biz ödedik. Sen , ben , evini geçindiremeyen adam ödedi.
Bizim vergilerimiz derken bunu kasdediyoruz
2. Sorum ; sadece aynı şehirde şuradan şuraya gecmek için, zorunluluktan kullanacagin köprüye şu kadar para istemek normal mi?
IMG_20230410_212044.jpg

Geçerken bu kadar para odedigim köprü gerçekten halkın köprüsü mü?
3. Sorum ; köprü açıldığı ay üstünden gecen olmayınca (herkesin daha yavaş ama ekonomik olan arabalı vapur seçeneğini kullanamaya devam ettiklerini görünce) arabalı vapurda hem araca hem yayaya %42 ile %18 oranında zam yapıldığını,biliyor musun?
Doğa katli olayına hiç girmeyecegim bile.

Paylaşıp gurur duyduğunu biliyorum, ben de isterim ülkemde her şeyin en güzeli olsun. Ama sence bu yapılan köprü bir yatirim mi, yoksa ihale şirketi para kazansin diye yapılan bir anlaşma mi?
Ben ülkeye yarar göremiyorum.
ovundugunuz 3. Köprü de aynı şekilde.
Erdoğan eski görüntülerinde '3. Köprü vatana ihanettir' diyor. Rant sağlar, doğayı katleder diyor

Ama nedense başa gelince kendi yapıyor.
Üstelik geçiş olmazsa dolar ile ödeme sözü veriyor.
2019'da Osmangazi ve 3. Köprü için hazineden çıkan zarar 1,7 milyar TL diye açıklanmış..
Lütfen imkanı olan su habere tıklasın, yap isletteki zararlar,gecilmeyen köprüler, uçak ucmayan havayolları nasıl yarardan cok zarar ettirmiş, baksin.
Bunca şeyi görüp nasıl hala gurur duyarsınız ki?
Zaten bir İstanbullu olarak üçüncü köprü benim yaşam kalitemj etkiliyor. Aracım yok, otobüs kullaniyorum. Şehirlerarasi otobüslere 3. Köprüyü zorunlu tuttular. Ben alibeykoy otogarindan biniyorum, bir boy istanbulu dolaşıp üçüncü köprü ile Asya'ya geçip oradan da Dudullu otogarina ugruyor neredeyse tüm arabalar
IMG_20230410_214624.jpg

Buna harcanan zaman, benzine yazık değil mi, sırf insanlar köprüden geçsin diye? 105 kilometrelik yol, gündüz vakti binersem İstanbul'dan çıkmam bazen 3 saati buluyor. Sırf şu çileyi çekmemek için sırt cantamla otobüs metro bir şekilde karşıya geçiyorum, oradan biniyorum otobuse,acelem varsa.
Elinizi vicdaniniza koyup söyleyin,bu normal bir şey mi??

X