Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Bana daha çok 'bunu yiyecek adam çıkar mı, yine rezil olduk senaryoyu bari düzgün yazaydılar' bakışı gibi geldi.

Ülkede buna inanacak insan olduğuna inanıyor olmaları çok acı verici
İnaniyorlar çunku inandiracakları insan cok var, oldu da
Yav bu ulkede yanmaz kefen satısı yapıldı
Bir tane alip kenara koyaydık iyiydi

Paylaştığı görsele çok şaşırmıştım.ingilizcem olmadığı için arkadaşın çevirisine güvendim.gercekten çok üzücü neden böyle birşey yaptı ki?
Bilmiyorum. İngilizcesi orta seviyeymiş.
Tam emin olmadım birinin adını soyadını böyle açık yerde itham etmeye çekinmemiş.
Kötü niyetli değilmiş ama.
Konuştuk kendisiyle
Durumu anlattım
O kadar çeviri yaptım, akademisyen olarak online sınav mantığını anlattım
Yine de hocanın 28 şubat zihniyetinden farkı yok dedi
Bazılarına ne kadar anlatsan boş.

Anlıyorum. Teşekkür ederim. Bak hala hata yapıyoruz. Mesela arkadaş böyle yazıyor diyince inandım. Halbuki çevirisine bak ya da yardım iste.siz yazınca gidip çevirisine baktım .

ZemheriPoyraz çok geçmiş olsun, alzheimer hiç kolay bir hastalık değil, Allah kolaylık versin.

Hanımlar burada tam olarak ne oluyor anlatabilir misiniz?
Bir şeyler olmuş belli de ne olduğunu anlayamadım
sen bile anlamadiysan benim anlamam cok normalmis ozaman ..bende anlamadim ama caktirmiyordum

Mesela haklı olarak görüyorsunuz?
Çözüm sürecini belki muhalefet kopyala yapıştır yapıyor olabilir o konuda şimdiki hükümeti eleştirdiniz mi? Aşağıdaki örnek aynı şeyi düşündürttü mü?

21 Mart 2013'te, hükûmet ile Abdullah Öcalan arasındaki görüşmelerden aylar sonra, Abdullah Öcalan'ın mektubu hem Türkçe hem de Kürtçe olarak Diyarbakır'da Nevruz etkinlikleri sırasında okundu. Mektupta PKK'nın silahlı güçlerinin Türkiye topraklarından çekileceği ve silahlı mücadeleye son verildiği bildirildi. PKK Öcalan'ın bu emirlerine uyacağını ve Türkiye topraklarından çekileceğini açıkladı. Erdoğan mektubu olumlu karşılayıp, PKK'nın çekilmesiyle daha somut adımların atılacağını duyurdu.

sen bile anlamadiysan benim anlamam cok normalmis ozaman ..bende anlamadim ama caktirmiyordum
Yani benim anladığım bir paylaşım olmuş ama kullanılan kaynak yanlış teyitsiz galiba

Cumhurcular ve Milletçiler,
o zaman şöyle mi yapsak, ciddi bir meselede ciddi bir iddiada göstereceğimiz kaynakların güvenirliliğini kontrol edip koyalım.

Özet geçeyim ben

Neva odtülü bir öğretmenin kimlik bilgilerini açıkca ifşa eden bir fotoğraf paylaştı. Paylaşırken de başörtü karşıtları hala var gibi bir ifade kullandı.
Fotoğraftaki metin ingilizceydi ve başörtüsü karşıtlığına dair kum tanesi kadar bile bir ifade yok.
Yurtdışında yaşayan birinin hatalı çeviri yapacağına inanmıyorum. Bu da bende manipülasyon ihtimali uyandırdı.
Kaldı ki niloyatospik de bu mesaja inanmıştı. İngilizce bilmeyen birisi inanır.

Bende hemen doğrusunu yazdım.
Özelden de neva ile konuştuk.
Ben açıklamalarına ve art niyetli yapmadığına inanmadım
Anneannem yapsa inanırdım. Neden? Çünkü kadın doğuda köyde yaşayan ve dil bilmeyen biri
Avrupa göbeğinde yaşayan biri de artık hatalı çevirdim diyemez.
Kaldı ki kendisi o kadar çeviri yapmama, odtülü olmama ve pandemi döneminde online eğitim ve sınav yapan bir akademisyen olmama yani kendisine gerçekleri açıklamama rağmen yine kendi bildiğini okuyarak hala öğretmenin 28 şubatçılarla aynı kafada olduğunu savundu.
Öyle bir şey dese adam gam yemeyeceğim. Adam sadece online sınav esnasında kulaklarınızı saçınızla, başörtünüzle, şapkayla kapatmayın demiş (kablosuz kulaklıkla kopyaya önlem amaçlı)
Bende en son peki dedim. Çünkü daha ne anlatabilirim ki...

Çok şükür salı günü çıktık hastaneden, 23 gün sonunda. Şimdi evde işkence etmeye devam ediyor fiziksel sağlığı yerine geldi şükürler olsun ama alzaimer canımızı okuyor şu an.
Çok geçmiş olsun. Çok zor bir hastalık ona şifa size kolaylıklar dilerim

Anladım, o zaman yineleyeyim, bir iddia bir itham vs olduğunda ve bunu kaynak göstererek ortaya koymanız gerektiğinden lütfen hepiniz kaynaklarınızın doğruluğunu teyit edin, teyit etmeden kaynak eklemeyin.

Yabancı kaynaklar kullanacağınızda çevirisini yapamıyorsanız veya eksik yapacaksanız da o kaynağı eklemeyin.

Misal ben yabancı dilim yok, bir kaynak eklerseniz translate çevirisi yapmak zorundayım o da ne kadar sağlıklı oluyor meçhul, bilmediğim dilin kaynağını da kullanmamaya dikkat ediyorum.

Böyle paylaşımlar görünce içim cız ediyor, yanılmıyorsam 1923 yılında olması lazım, Kadınlar Halk Fırkası kurulmuş kadınlar partileşmiş, meydanlarda mitingler yapmışlar, seçme seçilme hakkı için mücadele etmişler, dergiler gazeteler çıkarmışlar, mecliste olmak kadınları temsil etmek için çabalamışlar.

Aradan 100 yıl geçti ve meclisteki kadın vekil oranı %20 dahi değil, kadınlardan oluşan bir siyasi parti bile yok, kadın cumhurbaşkanımız olmadı hiç, aday bile göstermiyorlar.
Yine tüm partiler için yazıyorum, kadına mecliste kendilerini temsil etme hakkı bile tanımıyorlar, hatta mümkünse kadını eve kapatacaklar ama mevzu oy vermeye gelince süslü süslü laflar ediyorlar.

2 ittifakta da kadını pek de umursamayan ortaklar var, bir tarafta hüda-par ve yrp bir tarafta Ahmet Davutoğlu, kendisinin ve ne yazık ki eşinin kadınlara söylemlerini ben unutmadım.
Yıllardır öldürülüyoruz, tecavüz ediliyoruz, bacak kadar çocuklarımız istismara uğruyor ve hükümet dahil kimse bir şey yapmıyor, kadının rızası vardır denip suçlu serbest bırakılıyor.

Kadınlar evlatlarının gözü önünde canice öldürülüyor.
Ben Emine Bulut’u unutmadım, savcı iyi hal indirimi istemişti vahşi kocaya.
Serpil Öğretmeni unutmadım, Güldünya’yı unutmadım, hiçbirini unutmadım.
Meydanlarda Erdoğan Kılıçdaroğlu diye bağırabilirsiniz, benim zerre inancım yok hiçbirine.

Kadınlardan kadınları anlamasını bekliyorum, yine hayalperest bir yaklaşım içindeyim biliyorum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…