Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Amma zorluyorsunuz kendinizi çamur atmak için.İki gün zor dayanmış🤣🤣.
Kesinlikle ve kesinlikle çamur atmıyorum yine tekrarlıyorum kabul etmesen de yine tekrarlayacağım ve sabah uyandım ve İzmir çok pis kokuyordu sizin koku algınız farklı herhalde bilemiyorum

Amma zorluyorsunuz kendinizi çamur atmak için.İki gün zor dayanmış🤣🤣.
İzmir'in başka semtlerine falan bir şey diyemem ama benim kaldığım yerde gerçekten çok pis kokuyordu sabah uyandığımızda bunu bir ben değil oraya gittiğimiz arkadaşlarımız da söyledi,

Ben le kendini karıştırma demek ki sen tuvaletlerde uyuyorsun gittiğin yerlerde benim tuvalette uyumama gerek yok neden kabul etmiyorsunuz bunu bir tek ben demiyorum ki İzmir'e giden herkes söylüyor
Doğma büyüme 35 senedir izmirliyim
Ben küçükken bir dönem olmuştu denizden geliyordu koku
Yıllardır yok
Boşa karalama yapmayın, çiçek gibi İzmir🌺

Doğma büyüme 35 senedir izmirliyim
Ben küçükken bir dönem olmuştu denizden geliyordu koku
Yıllardır yok
Boşa karalama yapmayın, çiçek gibi İzmir🌺
Demek ki biz o koktuğu dönemde gelmişiz İzmir'e gezmeye ben başka semtleri için bir şey demiyorum ama İzmir Konak gerçekten de çok kötüydü ben mi öyle hissettim diye Google'a yazdım Google'da da yazıyor yani bunu fark eden bir tek ben değilmişim

Işte anlamıyorsunuz
Hani diyorsunuz ki at gözlüğü aynen şuan o durum var
Diğerinide kötülersen ooo tamam o zaman olucak değişik mantık 🤣🤣

Diyorum birini eleştirirsen diğeri senin partin ya bu bana çok tuhaf geliyor yazdığını okumak yerine evet surda yanlış var demek yerine ille de birini seç demenin anlamı nedir ben zaten yazdım dimi ikisi de beter diye ve dedim farklı genç enerjik bambaşka biri olsaydı bi renk katsaydı diye ve mecliste yıllanmış kim varsa onkoltuklardan popolatininkaldirip evde kahvelerini icselerdi mesela ama dert koltuk dert ülke değil

Bunu öncede yazdım kahve agasi tavrı muarrem inci
Pkk abd destekli chp bunlar yerine birisi olmalıydı ikisinin savaşı değil dedim dimi
o destanı sizler yazıyorsunuz iste bide ben yazayim🤣

Ben Chp de gördüğümü yazdım Atatürkün ardına sığınıp işlerine gelince Atatürkçü olup ama Atatürkün ilkeleriyle milliyetçiliğine alakası olmayan bir chp
Dillerinde Ata ama yaptıkları hiç onla ilgisi olmayan şeyler
Illa birilerine sırtını dayayan bir parti

Isım olarak evet Atatürkün partisi buna dayanıyorlar ama pkk ile işbirliği yapıyor teröre sırtını dayıyor özerklik sınırlardan asker çekilecek Abd yerlesecek hapisten bölücüler çıkıcak
Hanginiz dersiniz Atatruk böyleydi diye Atatürk bu sinirlari korumak için ve düşmanı kovmak için ömrü geçmiş birisi ki bunlar kendi elleriyle ülkeyi veriyorlar
Hadi destan ya demeyle değil bu işler sırf birine öfke kusup erdoğan gitsin de ne olucaksa olsun diye chp ye oy vermek hangi mantık yada doğru mantık mi

Sizin mantığa uygundur bana değil benim vatanımın her toprağında şehitlerin kanları var
Bu topraklari özerklik deyip ağza almak bile bir Türke Atatürkçü birine milliyetçi birine uymaz
Demirtaş çıkıcak tabiki canım.ozgur olucak yazık günah diyen biri acaba bu ülkede gencecik giden şehitlerden haberi varmı ya onların özgürlüğü eşleri çocukları ana babaları böyle diyen biri benim mantigima göre başkan olmamalı

Bak yine destan uzar gider samimiyet illede bir tarafli olmak değildir ille de sen şu partisin demek degildir

ha ben Reisim de derim merak etme sen nasıl yukarda yazdigin partiyi ve mantığı savunuyorsan bende eğer akpli olsan Reisim derim merak etme

Ha şu var kendilerini sol.kesim.gösteren ve erdoğan yerden yere vuran bir çok kişi ve gazetesi ağır eleştiri yapıyorlar haklı yanları var ama surda okuduklarıma bakıyorum da 20 yıl sanki hiç güzel bir şey olmamış gibi yazılıyor ama o gazeteciler övülecek yerleride övüyorlar evet adam şunu şunu yaptı berbat etti ama ülke adını da şunu şunu yaptı dediklerini öyle yada böyle yaptı diyorlar en azından bir savunma sanayi

O masadaki biri varya o diyor ya oralar kapanacak diye cia lar
Yazık yani yazık dertleri kapatmak dağıtmak dağdakiler indirmek
Hiç biri demiyor ki ülkeye şunu yapacağız insanın içini ferahlandiracak bir söylev yok
Dertleri olayla konuşmak hapisdekileri çıkarmak yapılan iyi şeyleri ülke adına kapatmak dağıtmak
Hepsi bu
Dediklerimden yine kendinizce mana çıkarmışsınız. At gözlüğü demedim,iki mesajda da at gözlüğüne değinen sizsiniz. Bir taraf yada parti seçmenizden de bahsetmedim. Sadece ikisi de kötü diyorsanız madem, sayfalarca birini kötüleyip diğerine gelince onun da kötü tarafları var deyince samimi olmadığınızı söyledim.
Kimse sizin tarafınızı sorgulamıyor.
Dediğim sözde yine devam ediyorum madem genç enerjik yeni biri olsaydı iyiydi. Madem ikisi de kötü al birini vur diğerine diyorsunuz. Hükümetin kötüleri neler

Paylaştığı görsele çok şaşırmıştım.ingilizcem olmadığı için arkadaşın çevirisine güvendim.gercekten çok üzücü neden böyle birşey yaptı ki?
Büyük ihtimalle her yerde paylaşılan bir şeyi sorgulamadan gerçek mi değil mi diye bakmadan paylaşmış. Bilinçli yaptığını düşünmek istemiyorum :KK43:

Screenshot_20230409_121526_Twitter.jpg
BU bir ayıptır bence

Peki bahceli nin bakışı " boşver bunları yeğenim gel çaya püskevit banalım" der gibi bakıyor.. yada " makarnanin faydaları" diye düsünüyor içinden. 🤣
Bana daha çok 'bunu yiyecek adam çıkar mı, yine rezil olduk senaryoyu bari düzgün yazaydılar' bakışı gibi geldi.

Ülkede buna inanacak insan olduğuna inanıyor olmaları çok acı verici

ZemheriPoyraz ZemheriPoyraz baban nasıl? Hastanede misiniz hâlâ?
Çok şükür salı günü çıktık hastaneden, 23 gün sonunda. Şimdi evde işkence etmeye devam ediyor 🤣 fiziksel sağlığı yerine geldi şükürler olsun ama alzaimer canımızı okuyor şu an.

Paylaştığı görsele çok şaşırmıştım.ingilizcem olmadığı için arkadaşın çevirisine güvendim.gercekten çok üzücü neden böyle birşey yaptı ki?
Oy verir mi vermez mi bilmem ama kırpma, montaj videolar ya da asılsız haberlerle malum kitleyi yönlendirme çabasında. Hoş değil. Fark etmeden yaptığını düşünmüyorum.

Ben sizin fikrinizi değiştirmek için uğraşmam uğraşamam gerekli sosyal mecralar var internet elinizin altında haber sitelerini kim ne demiş diye bir vatandaş olarak oy verecek iseniz okursunuz benim için Kılıçdaroğlu'nun yeterince seçim kaybetmesi oy vermemem için yeterli bir sebep ayrıca ben adayın önce konuşmasına bakarım beni konuşmasıyla ikna edici olmalı şu günlerde Sinan Oğanı takip ediyorum mesela o ne demiş ne anlatıyor herkesin fikrine saygım var ve seçmek için de seçmen önünde birçok seçenek kimse kimseyi sen şuna oy attın sen buna oy attın diye yargılayamaz fikrini söyledi diye beğenmedim atamaz biz birlikte güçlüyüz keşke tüm parti liderleri bunun farkına varsa da bu ülkeyi şu durumdan kurtarmak için çalışsa yoksa masa kavgalarından halk bıktı beee
Ben sizin fikrinizi değiştirmek için uğraşmam uğraşamam gerekli sosyal mecralar var internet elinizin altında haber sitelerini kim ne demiş diye bir vatandaş olarak oy verecek iseniz okursunuz benim için Kılıçdaroğlu'nun yeterince seçim kaybetmesi oy vermemem için yeterli bir sebep ayrıca ben adayın önce konuşmasına bakarım beni konuşmasıyla ikna edici olmalı şu günlerde Sinan Oğanı takip ediyorum mesela o ne demiş ne anlatıyor herkesin fikrine saygım var ve seçmek için de seçmen önünde birçok seçenek kimse kimseyi sen şuna oy attın sen buna oy attın diye yargılayamaz fikrini söyledi diye beğenmedim atamaz biz birlikte güçlüyüz keşke tüm parti liderleri bunun farkına varsa da bu ülkeyi şu durumdan kurtarmak için çalışsa yoksa masa kavgalarından halk bıktı beee
Niloyacım diyorum ki fikrimi değiştirmek için uğraşma bana mevcut hükümet ile ilgili ülkenin gelişmiş ilerlemiş ve gerçekten de tüm
Halkın memnun olduğu bir detay ver. Bir hizmet ver. Ben vereyim bak objektif bir şekilde ilk doğumumu param yok diye zeynep Kamil de yapma istedim. Olabilecek en özel ve en güzel doğumu yaptım başlangıçtan sona kadar. Eğitimlerine hemşirelerine ebelerine minnettarım. Bana doğum yaptıran tüm doktorlar stajyerdi. Bebek gibi baktılar koç Hacettepe cerrrahpaşa mezunlarıydı. Benimle sohbetler edip yumuşattılar. Orda kadrolu prof geliyordu azar üstüne azar bu tertemiz çocuklara bana sancını az çek nefesini bana üfleme deyip bağırıyordu. Umurumda olmamıştı çünkü gelip 5 dk bakıp gidiyordu. 4 gün kaldım hastanede. Buna güvenip ikinci çocuğum için de ordan muayene aldım sağlık güvencem olduğu halde özelde beş para vermeden muayene de olabiliyorum doğum da yapabiliyordum. Ne olmuştu biliyor musun o mis gibi çocukların yerini adını bile zır söylediğim merdivenaltı üniversite mezunu stajyerler almıştı. 8 aylık çocuğumu gelişmiyor diye tüm gün bekletip 4 ayrı aynı nitelikte doktor gelip baktıktan sonra almak zorundayız dediler. Ben de eski doktorumu aradım gittim ve bebeğimde hiçbirlerim olmadığını söylediler. Özelde doğumumu yaptım hiçbir kaybım olmadı ama bu benim maddi anlamda şansımdı. Şansı olmayan napacaktı doktora güvenip bebeğini erkenden aldıracaktı. Peki niye böyle oldu çünkü doktorlarımıza bile hakaret etti o nöbet çıkışı bana uğrayan doktor nasılsın diyen doktor yurtdışında çünkü insani koşullarda çalışmadıkları için isyan ettiler ve mevcut hükümet Başkanı dinleyeceğine giderlerse gitsinler dedi. Gitti çok da mutlu ama biz???ben 3 yıl arayla yazdığım deneyimi paylaşıyorum ki elimde belge de bar. Siz de ne bar henüz iktidara gelmemiş biri hakkında. İddaaa. Çünkü önünüze gelene koşulsuz inanıyorsunuz ben sizi niye ikna edeyim ben haksızsam bir kanıt şunun diye bekledim tam tahmin ettiğim gibi. Üşengeç bir şekilde aynı şeyleri yazıp duracaksınız

X