Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Yıkılmadım ama ayakta da değilim diyor ama belli etmiyor ele güne
Boyle konuşanlara hic acimazken, yüreğimin tam ortasi sizler icin yanıyor.
Umarim vatanimiz bu gunleri atlatir..
Utanıyorum yazilanlari görünce
BIZLER FÖN MAKINESINI COCUGUNA ISINMASI ICIN ACIP DIGER ODADA İNTİHAR EDEN INSANI UNUTMADIK UNUTMADIK!!!

İnşallah tarih sayfalarında geçtiğimiz kötü dönem olarak, yeni gelecek hükümetlere de yapılmaması gerekenler listesi olarak kalır bu günler

Onlar bile pahalanmis diyor
Kimseye yalan diyecek halim yok vallahi öyle dediler, genelde izinlerini Temmuz-Ağustos döneminde kullanıyorlar, Almanya’da okullar bizimki gibi 3 ay tatile girmiyor diye hatırlıyorum, oğlanın yaz tatiline göre programlıyorlar izinlerini, geçen yaz geldiklerinde pahalı deyip şikayet ettiler, yalnız itiraf edeyim geldiklerinde çok kızıyorum çünkü örnek veriyorum birlikte bbq yapacağız diyelim aaa biz eti bilmem kaç €’dan alıyoruz burada niye pahalı, et de güzel değil diyorlar üstlerine bir yürüyesim geliyor

Geçen yaz içme suyu sipariş ettik onlarda bizim aldığımız yerden alıyor, ilk geldiklerinde 1 damacana su 15 liraydı 1 hafta sonra zam geldi 20 lira oldu aaa bu ne niye zam oluyor dediler, e dedik biz alışığız siz yadırgıyorsunuz, bu sene bir gelecekler 1 damacana su 40 lira

Siz oyunuzu vermeye devam ettiğiniz sürece 1euro 50 lirayi bile görecek,bunu ben uydurmuyorum.Ekonomistler bas bas bağırıyor.
Oy kullanmayacağımı belirttim. Oyların çoğunluğu Türkiye'de yaşayanlar tarafından veriliyor. Burada yaşayanların hepsi AKP ye vermiyor oyunu hem.

Oy kullanmayacağımı belirttim. Oyların çoğunluğu Türkiye'de yaşayanlar tarafından veriliyor. Burada yaşayanların hepsi AKP ye vermiyor oyunu hem.
Pardon görmedim onu ama kullanacak olsaydınız,yurtdışında yasayan büyük çoğunluk gibi Cumhur ittifakına verecektiniz değil mi?

bak bu gurbetcilerin bu huyundan nefret ediyorum ya. Annem de beyle. Izine gidecegiz hazirlaniyoruz bi bakiyorum kulak çöpü koyuyor valize, ulen ya yok mu orda, e var ama bu iyi marka! Orda var anne varrrr. Bi bakiyorum kese almis koyuyor valize, iyi düşündun diyorum sen goturmesen millet kese kullanmiyordu

Geçen yıl çocuğun öğretmeni aradı beni.ogretmen her yıl yardımcı kitap istiyor . Kendisinin 5 öğrenciye kadar yardımcı olabileceğini benim de en az bir öğrencininkini almamı rica etti. Çok çekinerek istedi. Daha sonra yine aynı öğrencinin 29 Ekim, 23 Nisan kiyayetlerini aldım. Çocuğun annesinin WhatsApp durumlarına baktım. Bir övgüler, bir yuceltmeler iktidarı. Tamam iki kıyafet aldım diye siyasi görüşünde benimle hemfikir olmasını beklemem ancak tam olarak şöyle bir yazı vardı. Eskiden zekat fitre verecek adam çoktu şuan hamdolsun verebilecek gerçek fakir bulamıyoruz.
Çocuklarin mezuniyet fotoğrafları cekilecekti öğretmen yine bu cocugunkini ödememi istedi kabul etmedim. Başkasınınkini ödeyin ama artık onlar için yapmayacağım dedim.hoş çocuklar fotoğrafta cektiremediler velilerin çoğunluğuna ücret çok geldi.
Mezuniyet gecesi yapalım denildi. O bile zar zor yapıldı.sadece yer kiralandı .Yiyecekleri evlerde bizler yapıp götürdük.
Benim oğlum simdi 5.sinif oldu 11 yaşinda sürekli pahaliliktan bahsediyor. Biz yanında kesinlikle konusmadigimiz halde.
Ben onun yaşındayken arkadaslarla sinemaya giderdim.Sadece İstanbul da Galeria vardı o zaman ayda birde olsa sınıfça toplu yemeğe giderdik AVM ye.

Okumakla olunuyo mu kızz
Hani geliyor ya kadınlar ülkesinde doktor ama burada çocuk bakıyor yatılı. Ben bu saatten sonra yapamam ama istiyorum ki çocuklarımız bir gün buradan gitse de eğitimleri işe yarasın. Orada tuvalet temizlemesin, kurye olmasın. Eğitim alıp ne yapacağım, diyorlar haklı olarak.

Abla benim yakın akrabam, euro değerlenmişken şu arsayı alalım diye gözlerini ayırarak kendinden geçiyor..
Aynı şekilde anneannem Almanya'dan kesin dönüş yaptı. Dedem vefat edince euro olarak alıyor maaşını. TL değer kaybettikçe seviniyor.
Sonra da oyumu Erdoğan'a vermem kurban olsun bana Erdoğan diyor.
Ulan Sen zaten fırsatçı olmuşsun, bir ayağın çukurda, Erdoğan da ölüyordu Senin oyuna..

Neva ben halen cözemedim bacım senigel sen verme ona çoh sevdim ben seni

Kalbim acıdı ya

hahahaha benim apartman komple gurbetçi kış mevsiminde yoklar yaz olunca geliyorlar, hele bir tanesi vardı mybiglove, yeminle gülmekten yerlere yatıyorduk kadın yüzünden.
Almanyadan gelirken kahvaltılığından etine kadar her şeyi getiriyordu

Bize de sayıyordu 10 kilo uscuk 10 kilo bastırna, etin eyyynnn gözel yerinden ızgaralık getirdim lapır lapır yiyecen diyordu
Kendini afrodit sanardı mermer gibi cildi varmış alaman bakım kremlerini kullanıyormuş :)))

Şaka bir yana da has be has ABD’li bir arkadaşımız vardı kadın, bir Türk’le evlendi Amerika’ya götürecekti adamı, o dönem arkadaşlık yaptık, bizim kira işlerine aklı sırrı ermiyordu, mesela diyordu ki onlar abdde evlerini 1000 dolara vermişse ev 10 yıl sonra bile 1000 dolarmış, sizin nasıl oluyor sene geliyoıır ev sahip kapı çalıyor ev 5000 diyor diyordu, anlatana kadar çok uğraştık, bende ingilizce yok, onda Türkçe yarım yamalak

Neva ben halen cözemedim bacım senigel sen verme ona çoh sevdim ben seni
Hep doğruyu konuşurum ben.
Kılıçdaroğlu'ndan bir ışık görsem şak diye vereyim yemin ederim. Ama hep şikayet kurban olayım ya öyle de vaat mi verilir
Deprem günü çıkmış vallahi yönetmeyi bilmiyorlar diyor mesela.
Havalimanında çalışma başlatmışlar, gelsin çıkarsınlar diyor. Sen çok güzel bişey yapıyorsun be adam niye çıkartsınlar Seni oradan. Örnek bişeyler yapıyorsan niye devleti eleştiriyosun o kara günde. Birlik mesajı versene..

He valla, tövbe tövbe günaha girmem dime yani yurtdışında yaşayıp eurosu doları Türkiyede değerli diye gelip bir sürü ev arsa alan çok tanıdığım var, eşimin rahmetli halası da Almanya’da yaşadı, karı-koca Almanya’dan buraya gelip ne evler ne arsalar aldılar, Euro çıktıkça sevinirdi enişte.

Senle de kötü olmak istemem anlaşmıştık artık ilk ayrıştırıcı mesajı, sahaya iner inmez ‘cumhur ittifakı olarak sahadayız işimizin başındayız ‘ vs diye reklam yapanlar
yapmıştı.

Ona ben de sasiriyorum yalniz, burda da oyle hangi fiyattan girdiysen o. Yukselme olmuyor ama soyle birsey var mesela, soguk ve sicak kira olarak. Elektrik su vb hepsini ayni fiyat oduyoruz her ay. 100 liralikta harcasan 1000 liralikta harcasan atiyorum her ay 50 oduyorsun, yil sonu o hesaplaniyor, az odediysen geri ustune oduyorsun, cok odediysen ustunu aliyorsun, kiraya ortak bunlar misal.
Ben hic geri alamadim gerci habire ustune ödüyorum

Konu başlığı oyunuz kime olunca, direk cevaplarla giriyor millet mekana
Şeye çok gülüyorum bazen de kızıyorum.
Erdoğan diyeni hep bir koldan çembere alıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…