Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
ABD’ye neden petrol gönderelim, adamların petrol rezervi bizden fazla.
Şunu da okumanızı isterim chemist0 😌
Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının ardından Türkiye Cumhu‐ riyeti tam bağımsızlık ilkesi ve ekonomik millileşme politikası gereğince maden arama ve işletme hususunda geçmişte verilen imtiyazlara son ver‐ miş, yerli kaynakların bulunması ve işletmeye açılmasının devlet eliyle yü‐ rütüleceği kararlaştırılmıştır. (Haykır vd., 2017: 254) Bunun için 1926 yılında çıkarılan 792 sayılı Petrol Kanunu ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisin‐ de bütün petrol arama ve işletme hakları hükümete verilerek, yabancıların ve içerdeki özel iştiraklerin imtiyazlarına son verilmiştir.

Buraya bir parantez açayım, sürekli Lozan’ın gizli maddeleri var denip durulur, Türkiye’deki petrol, maden vb arama faaliyetlerinin çoğunlukla yabancılarda olması da bu sözde gizli maddelere bağlanır ama kimse o sözde gizli maddeleri çıkartıp ortaya koymaz ama öte yandan kimse Demokrat Parti zamanı çıkarılan yasalardan bahsetmez.

Dünyanın en liberal yabancı sermaye kanunu olarak tanımlanan 18 Ocak 1954 tarih ve 6224 sayılı Yabancı Sermayeyi Teşvik Kanunuyla (TBMM, Kanunlar Dergisi, d:9, c:36, 18.01.1954: 88) DP, Türkiye’de yabancı sermayenin madencilik ve petrol konuları dâhil olmak üzere ülkeye girişine izin vermiştir.

İlerleyen süreçte 1957 yılında çıkarılan 6987 sayılı kanun ile yatırım imkânları yabancıların lehine olacak şekilde daha da genişletilmiştir.
Kaynak yazayım tamamını oradan okursunuz.

Bir de üsluplara dikkat ederek yazıyorsunuz umarım demeye geldim, dizi izlemeye gideceğim, kont william katedral inşaatının baş mimarı tom’u öldürdü, kral stephen üçkağıt yaparak tahta geçti, bu ingilişler hep katakullecilik yapıyor, sinir harbiyle izliyorum dizilerini 🤣🤣🤣
Bilgilendirme için Teşekkürler 😊 B Bittimiki
Sende oku lütfen
Ben arkadas işlenmesi için amerikaya gönderiyoruz bize tekrar petrolü dolarla satıyorlar diyince arastırıp fikir sahibi oldum açıkcası körü körüne bilmediğim halde yorum yapmaya kalktgımı farkedip. Ama o ısrarla öyle söyledi sonrada o konuyu kapattı savunma sanayiden devam etti😅

Neyse hatunlar hiç şikayet raporu gelmediğine göre bu ara siyaseti güzel tartışıyorsunuz demek ki😊
Gideyim diziyi izleyeyim kont william ölmeli tag’i açacağım neredeyse😂

Kuralları da biliyorsunuz zaten, Eşofmanlı Şevket Hoca gibi küçük tüpünen, küpaylan anlatmayalım yeniden :KK70:
Hepinize hayırlı geceler :KK68:

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Türkiye’yi adeta denize ayak basamayacak hale getirmeyi amaçlayan çabalara asla izin vermeyeceğiz. Aynı şekilde Doğu Akdeniz’deki doğal kaynakların ülkemiz ve KKTC dışlanarak adeta gasp edilmesine yönelik girişimleri kesinlikle kabul etmeyeceğiz” demişti.

KKTC, Kıbrıs’ın kuzeyinde ve güneyinde toplam 7 adet petrol ve doğal gaz arama sahası ilan ederek bu alanları Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na tahsis etti.
Bakın verdiğiniz cevaplar soru ve konuyla biraz alakasız oluyo evet bseyler biliyosunuz ama bazıları eksik bazıları yanlıs bazıları dogru.. hani tarih sınavında hoca haçlı sefeerlerini sorarda sen o konuyu bilmezsin boş bırakmakta istemezsin, uhud savaşını yazarsın gbi bi durum olusuyor suan

2003: TEKEL’in özelleştirilmesinin önü açıldı. Önce alkol ardından da sigara bölümünün özelleştirilmesiyle 2010 yılında tamamen tasfiye edildi.

2004: Üretici Birlikleri Yasası ile Birlik üyelerinin kolektif üretim yapması engellendi. TARSİM A.Ş. kuruldu.

2005: Gübre üretimi yapan kamu işletmelerinin özelleştirilmesi tamamlandı. Gübre fiyatları tamamıyla özel sektörün eline geçti.

2006: Kamu tohum üretimi alanının dışına çıkarıldı.

2012: 16 bin köyün tüzel kişiliği bir gecede ortadan kaldırıldı.

2017: ÇAYKUR Varlık Fonu’na devredildi, bu tarihten sonra sürekli artan bir şekilde zarar etmeye başladı.

2018: Kamuya ait 10 şeker fabrikası özelleştirildi.

2019: Depo baskınları ve tanzim satışları. Gıda tedarik sürecinin iflas etti.

2020: Covid-19 salgını gıda zincirini kırdı. Çiftçilerin pazar erişimi sağlanamadı, tüketiciler pahalı gıda tüketmeye mecbur bırakıldı.

2021: Gıda krizi katmerlendi. Ucuz ekmek, et kuyrukları oluşmaya başladı.

2022: Gıda krizine çözüm olarak Tarım Kredi Kooperatif marketleri devreye alındı. Piyasadaki gıda fiyatları düşmedi, TKK marketleri indirimin ilk gününde 7 kat ciroya ulaştı.

2023: Meclis’e sunulan Orman Kanunu düzenlemesiyle üreticilerin üretim öncesi Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan izin alması hükme bağlandı. Sözleşmeli üretimin zorunlu olması sağlandı.

Bir araştırmaya göre AKP tarımı böyle bitirmiş :KK43:

Bilgilendirme için Teşekkürler 😊 B Bittimiki
Sende oku lütfen
Ben arkadas işlenmesi için amerikaya gönderiyoruz bize tekrar petrolü dolarla satıyorlar diyince arastırıp fikir sahibi oldum açıkcası körü körüne bilmediğim halde yorum yapmaya kalktgımı farkedip. Ama o ısrarla öyle söyledi sonrada o konuyu kapattı savunma sanayiden devam etti😅
Düzeltme; bahsettiğim konu günlerce kamuoyunu meşgul eden, ve birçok haber kaynağında paylaşılan bir konu idi. Erzincan'da altın madeni ABD'li bir firma tarafından işletiliyor, bunu yine tanıdığım bir insan o madende çalıştığı için yakinen biliyorum. Hatta siyanurle arama yapıldığı için bölge halkı şikayetçi idi. "Buda gayet mümkün" diye düşündüm. Haberlerde bile rastladığım için.

Burda tekrar bakma gereği doğdu.

Anadolu Ajansı bu konuyla ilgili düzeltme niteliğinde bir haber yapmış. Ben o dönem tam depremin ve kayıpların üzüntüsü ile tekrar bu konuyu takip etmedim.

ama bu altın madeni gibi bir gerçeği, terörü savunan muhalefeti, eyalet sistemini, ülkenin bölünmez bütünlüğünü tehlikeye atacak şekilde sıkıntılar olduğunu, savunma sanayinin önemini, bir ülke heykel olmadan da gelişebiliri, dolar terörünü ve birçok gerçekliği ortadan kaldırmaz. aa haber linkinide bırakıyorum

Nerde var atta gorim
Allah seni bildiği gibi yapsın, rezil.
Tamam güldük eğlendik ama bu kadar düşük olunmaz, dalga geçer gibi nerede atta göreyim diyorsun. Sabah sabah kan beynime sıçradı.
Bir insan isterse 30-40bin kazanır 300 liralık ayakkabı giyer, isterse aynı gelirle 10000 liralık ayakkabı giyer. Sanane?
Herkesin alıştığı bir hayat standardı var, yıllarını okumakla geçirmiş, senin gibi 23 yaşında kayınbabanın sırtına yapışan biri olmayıp kariyerini basamak basamak inşa etmiş insanların tabiki hayat standardı yüksek olacak.
Ama senin aklının kavrayamadığı olay şu;
Başka ülkede 50 birim olan ayakkabıyı biz 500 birime alıyoruz, bu bizim halkımızın hakettiği birşey mi? Hadi sen fazlasıyla hakediyorsun, ister beddua olarak algıla istersen algılama. 23 yaşında çocuk yapmışsın, bir mesleğin yok, kocanı geçtim kayınpederin olmazsa hayatta kalamazsın bile. Ama Allah burada dalga geçtiğin, bile isteye milleti kışkırttığın ne olay varsa yaşatsın sana. O kadar haberlere çıktı be, nasıl izlemedin o görüntüleri?
Hadi bizim tuzumuz kuru -hoş bu ekonomide milyarderler dışında kimsenin tuzu kuru değil ama neyse- bunca insan boşuna mı feryat ediyor? Boşuna mı insanlar kendini yakıyor. Allah ıslah etsin seni.
Ekonomi kötü, geçen yılın başında 70 lira olan yağ bu yıl 200 lira olmuş hala bıdır bıdır konuşma derdindesin. Biz her yıl annemle oturur bütçe yaparız, annem asgari ücretle çalışan bir insan. Babam makine mühendisi geliri çok daha fazla. Gelen zamma-babamın gönderdiğine göre gelir gider birikim tablosu ayırırız. Geçen yıl mutfak için ayırdığımız 1000 iken, bu yıl 3500 ki çoğu zaman aşıyor. Elektrik geçen yıl 200 gelirken bu yıl gelmiş 580. Ha hepimiz çalışan okulda olan insanlarız ha, 22.00 dediğinde hayat biter bizim evde. E tabi senin kayınpeder sana ekmek harçlığı dışında zırnık vermediği için gelen zamlardan da haberin yok.
El insaf, kendine bu hayatı reva görüyorsan istediğin kadar yaşa umrumda değil ama o karnındaki çocuğu düşün.
10 yıl sonra mültecilerin sayısını düşün, ülkendeki kargaşayı düşün. Çocuğunun alacağı eğitimi, parayı, geleceğini düşün.
Biraz mantık ya. Az insan ol az.

Insanlar emekli ikramiyeleriyle ev aliyorlardı.
Benim dedelerimin ikiside emekli ikramiyeleriyle ev ve arsa almışlar istanbulda.
Şimdi 1 araba bile alamıyorsun o paraya.
Yazık ki ne yazık
Ahh ülkem vahh ülkemm
Kimlerin elinde ne hale geldik.

X