Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
orası da yavaştan ısınıyordur artık ya. Hayır evde süt alamadığın çocuğa "dur yavrum belki bir yerlerde petrol çıkarıyordur hükümet" mi diyeceğim ben? İnsan olmaktan neden vazgeçmek zorundayım. Masallardan bıktım artık, ambargo filan da yok ama kuyruktan kuyruğa geziyoruz ülke olarak.
Sanki herkes fakir burda yaa abartıyorsunuz diyorlar bide 🥹

Bir de ben şeyi anlamadım hadi diyelim ki sihası falan filanı doğru tam da yandaşların dediği gibi olsun, bu durum böyle diye kendimizi sürekli azarlatmak, sürtük falan gibi hakaretleri kabul etmek, tek bir cümle kurmanın bile hapis olmasını hazmetmek, açlıktan duvar kemirmek zorunda falan mıyız? Yani neden duvarı kemiren sadece halk oluyor? bir yüzükle gelip devasa bir zenginliğe sahip olmanın, onca yolsuzluğun adaletsizliğin hesabını ben neden soramayacağım?
Öyle bir ortam yaratıldı ki iktidar tarafından, onları eleştirince otomatikman hain, terörist, din düşmanı oluyorsun. Hiç bir ülke halkı, iktidarı bizim ülkemizde ki gibi kutsallaştırmamıştır sanırım

Son düzenleme:
Ortam müsait değil, açamadım, dudak okudum biraz 😏 Hesabı Osmanlı torunuymuş. Osmanlı torunuyum diye başlayan hiçbir cümle mantıklı bir sona ulaşmaz. Osmanlı torununun açılımı laiklik karşıtı, cumhuriyet karşıtıdır.
Kız Osmanlı torunlarının hepsi lady gibi yaşıyor.
Bizim bu eblehler de hala torunu olduğunu sanıyor

Bu sene seçim konusu benim anksiyetemi tetikliyor. Sanki kanlı bir sonu olan korku filmi gibi geliyor. Ne bileyim, içimde kötü bir his var.

İktidar seçimi kazanacağına emin olsaydı bu tarz şeyler olmazdı, Cumhurbaşkanının nefret dilinin sonuçları bunlar... Önce İyi Parti il binasına şimdi Chp İl binasına kurşun sıkılıyor, bu kadar uzun bir hırsız kovalamacası değildir herhalde dimi bu

Olabilir ki doğru bulunacak bir adam kesinlikle değil
İmar affını çıkaranlar belli
Mutlaka biliyorsundur değil mi
Hatta teklif veren biri ağlamıştı depremden sonra
Ben bu depremde arkadaşımı kaybettim
Ben unutmadım unutmam siz de unutmayın
İmar affıni bende doğru bulamadığımi söylemiştim daha önceden

Allah seni bildiği gibi yapsın, rezil.
Tamam güldük eğlendik ama bu kadar düşük olunmaz, dalga geçer gibi nerede atta göreyim diyorsun. Sabah sabah kan beynime sıçradı.
Bir insan isterse 30-40bin kazanır 300 liralık ayakkabı giyer, isterse aynı gelirle 10000 liralık ayakkabı giyer. Sanane?
Herkesin alıştığı bir hayat standardı var, yıllarını okumakla geçirmiş, senin gibi 23 yaşında kayınbabanın sırtına yapışan biri olmayıp kariyerini basamak basamak inşa etmiş insanların tabiki hayat standardı yüksek olacak.
Ama senin aklının kavrayamadığı olay şu;
Başka ülkede 50 birim olan ayakkabıyı biz 500 birime alıyoruz, bu bizim halkımızın hakettiği birşey mi? Hadi sen fazlasıyla hakediyorsun, ister beddua olarak algıla istersen algılama. 23 yaşında çocuk yapmışsın, bir mesleğin yok, kocanı geçtim kayınpederin olmazsa hayatta kalamazsın bile. Ama Allah burada dalga geçtiğin, bile isteye milleti kışkırttığın ne olay varsa yaşatsın sana. O kadar haberlere çıktı be, nasıl izlemedin o görüntüleri?
Hadi bizim tuzumuz kuru -hoş bu ekonomide milyarderler dışında kimsenin tuzu kuru değil ama neyse- bunca insan boşuna mı feryat ediyor? Boşuna mı insanlar kendini yakıyor. Allah ıslah etsin seni.
Ekonomi kötü, geçen yılın başında 70 lira olan yağ bu yıl 200 lira olmuş hala bıdır bıdır konuşma derdindesin. Biz her yıl annemle oturur bütçe yaparız, annem asgari ücretle çalışan bir insan. Babam makine mühendisi geliri çok daha fazla. Gelen zamma-babamın gönderdiğine göre gelir gider birikim tablosu ayırırız. Geçen yıl mutfak için ayırdığımız 1000 iken, bu yıl 3500 ki çoğu zaman aşıyor. Elektrik geçen yıl 200 gelirken bu yıl gelmiş 580. Ha hepimiz çalışan okulda olan insanlarız ha, 22.00 dediğinde hayat biter bizim evde. E tabi senin kayınpeder sana ekmek harçlığı dışında zırnık vermediği için gelen zamlardan da haberin yok.
El insaf, kendine bu hayatı reva görüyorsan istediğin kadar yaşa umrumda değil ama o karnındaki çocuğu düşün.
10 yıl sonra mültecilerin sayısını düşün, ülkendeki kargaşayı düşün. Çocuğunun alacağı eğitimi, parayı, geleceğini düşün.
Biraz mantık ya. Az insan ol az.
Sen bunların hepsini farklı bir kişinin duzeltebilecegine emin misin? Acabalarla gelecek kuruyosunuz yarininizin bugünden kötü olmayacağını nerden biliyosunuz siz insan olun arkasına teröristleri alan kişiye oy vermemizi istiyorsunuz göz var nizam var insan olun o kadar şehit kanı döküldü şimdi gidip o teröristleri basimiza cumhurbaşkanı mi yapicaksiniz tmmm güldük eğlendik ülkenin durumunu görüyorum zaten Erbakan in oğlu için Erdoğan'a veriyorum ve daha iyi birinide görmüyorum hep aynı muhalefet azıcık mantıklı düşünün!!!!

İmar affıni bende doğru bulamadığımi söylemiştim daha önceden
İyi ki dogru bulmadın kız selena.
Yoksa bunalıma girer, kahru perişan olurduk.
Zerre bilgin yok.
23 yasında kayınaile evinde kocanla beraber yaşayıp sana verilen harçlık ile yetinen insansın.
Aman işte buradan baktıgımızda hür bir birey bile değilken kalkıp olmayan bilgin ile ekonomi ve siyaset dersi verme vallahi çok komik görünüyorsun ama kendinden haberin olmadığı için de anlamıyorsun :)

İyi ki dogru bulmadın kız selena.
Yoksa bunalıma girer, kahru perişan olurduk.
Zerre bilgin yok.
23 yasında kayınaile evinde kocanla beraber yaşayıp sana verilen harçlık ile yetinen insansın.
Aman işte buradan baktıgımızda hür bir birey bile değilken kalkıp olmayan bilgin ile ekonomi ve siyaset dersi verme vallahi çok komik görünüyorsun ama kendinden haberin olmadığı için de anlamıyorsun :)
Sen çok bilgilisin ben size ancak gülüyorum 😅😅:)

X