Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Kılıçdaroğlu yerel yönetim istiyor. Ülke bütünlüğünü bozmak demek bu
Olmadı yine yanlış cevap. Kılıçdaroğlu yerel yönetim istemiyor siz bunu dersenız ben de derim ki hüdapar şeriat istiyor. Konu bu değil kendinizi kandırmayın. Cünkü biz kanmıyoruz. Özel teşebbüs hükümetlere göre şekillenmez işine bakar.Neden TAİ'de üretim için sayın bayraktara özel bi teşvik oluşturulmasın?

Kılıçdaroğlu yerel yönetim istiyor. Ülke bütünlüğünü bozmak demek bu
Olmadı yine yanlış cevap. Kılıçdaroğlu yerel yönetim istemiyor siz bunu dersenız ben de derim ki hüdapar şeriat istiyor. Konu bu değil kendinizi kandırmayın. Cünkü biz kanmıyoruz. Özel teşebbüs hükümetlere göre şekillenmez işine bakar.Neden TAİ'de üretim için sayın bayraktara özel bi teşvik oluşturulmasın

Olmadı yine yanlış cevap. Kılıçdaroğlu yerel yönetim istemiyor siz bunu dersenız ben de derim ki hüdapar şeriat istiyor. Konu bu değil kendinizi kandırmayın. Cünkü biz kanmıyoruz. Özel teşebbüs hükümetlere göre şekillenmez işine bakar.Neden TAİ'de üretim için sayın bayraktara özel bi teşvik oluşturulmasın?
İttifak ettikleri ortaklarına tam destek şuanda. Kendi röportaji var. Yanlış hatırlamıyorsam

İttifak ettikleri ortaklarına tam destek şuanda. Kendi röportaji var. Yanlış hatırlamıyorsam
Yanlış hatırlıyorsunuz. Ülke bütünlüğünün bozulması söz konusu dahi olamaz. Farklı bi yayın organıyla tekrar izlemenizi dinlemenizi tavsiye ederim. Ha sunu da diyecegım ikinci turda erdogan ve Kılıçdaroğlu kaldıgında hdp oyları için akpnin neler yapacagını bizzat siz de göreceksiniz. Size özel yazacagım söz.

Yanlış hatırlıyorsunuz. Ülke bütünlüğünün bozulması söz konusu dahi olamaz. Farklı bi yayın organıyla tekrar izlemenizi dinlemenizi tavsiye ederim. Ha sunu da diyecegım ikinci turda erdogan ve Kılıçdaroğlu kaldıgında hdp oyları için akpnin neler yapacagını bizzat siz de göreceksiniz. Size özel yazacagım söz.

Türkiye, Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nı 21 Kasım 1988 tarihinde imzalamıştır....Böyle bir şey var evet, bu bölünme sağlamaz. Sizin kastettiğiniz şey Siyasi Özerklik işte o zaman işler değişir ona Tüm Türkiye karşı çıkar

Bu arada bi gözattım da biz amerika ya petrol göndermiyorz galiba? Zaten var olan ham pettolümüz burda rafineride işlenebilir kadar cıkıyor ama aldgmzıda ırak rusya ve kazakistsndan alıyomusuz
ABD’ye neden petrol gönderelim, adamların petrol rezervi bizden fazla.
Şunu da okumanızı isterim chemist0 😌
Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının ardından Türkiye Cumhu‐ riyeti tam bağımsızlık ilkesi ve ekonomik millileşme politikası gereğince maden arama ve işletme hususunda geçmişte verilen imtiyazlara son ver‐ miş, yerli kaynakların bulunması ve işletmeye açılmasının devlet eliyle yü‐ rütüleceği kararlaştırılmıştır. (Haykır vd., 2017: 254) Bunun için 1926 yılında çıkarılan 792 sayılı Petrol Kanunu ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisin‐ de bütün petrol arama ve işletme hakları hükümete verilerek, yabancıların ve içerdeki özel iştiraklerin imtiyazlarına son verilmiştir.

Buraya bir parantez açayım, sürekli Lozan’ın gizli maddeleri var denip durulur, Türkiye’deki petrol, maden vb arama faaliyetlerinin çoğunlukla yabancılarda olması da bu sözde gizli maddelere bağlanır ama kimse o sözde gizli maddeleri çıkartıp ortaya koymaz ama öte yandan kimse Demokrat Parti zamanı çıkarılan yasalardan bahsetmez.

Dünyanın en liberal yabancı sermaye kanunu olarak tanımlanan 18 Ocak 1954 tarih ve 6224 sayılı Yabancı Sermayeyi Teşvik Kanunuyla (TBMM, Kanunlar Dergisi, d:9, c:36, 18.01.1954: 88) DP, Türkiye’de yabancı sermayenin madencilik ve petrol konuları dâhil olmak üzere ülkeye girişine izin vermiştir.

İlerleyen süreçte 1957 yılında çıkarılan 6987 sayılı kanun ile yatırım imkânları yabancıların lehine olacak şekilde daha da genişletilmiştir.
Kaynak yazayım tamamını oradan okursunuz.

Bir de üsluplara dikkat ederek yazıyorsunuz umarım demeye geldim, dizi izlemeye gideceğim, kont william katedral inşaatının baş mimarı tom’u öldürdü, kral stephen üçkağıt yaparak tahta geçti, bu ingilişler hep katakullecilik yapıyor, sinir harbiyle izliyorum dizilerini 🤣🤣🤣

Eklentiler

• Screenshot_20230406_011826.jpg
    Screenshot_20230406_011826.jpg
    88,1 KB · Görüntüleme: 23
ABD’ye neden petrol gönderelim, adamların petrol rezervi bizden fazla.
Şunu da okumanızı isterim chemist0 😌
Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının ardından Türkiye Cumhu‐ riyeti tam bağımsızlık ilkesi ve ekonomik millileşme politikası gereğince maden arama ve işletme hususunda geçmişte verilen imtiyazlara son ver‐ miş, yerli kaynakların bulunması ve işletmeye açılmasının devlet eliyle yü‐ rütüleceği kararlaştırılmıştır. (Haykır vd., 2017: 254) Bunun için 1926 yılında çıkarılan 792 sayılı Petrol Kanunu ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisin‐ de bütün petrol arama ve işletme hakları hükümete verilerek, yabancıların ve içerdeki özel iştiraklerin imtiyazlarına son verilmiştir.

Buraya bir parantez açayım, sürekli Lozan’ın gizli maddeleri var denip durulur, Türkiye’deki petrol, maden vb arama faaliyetlerinin çoğunlukla yabancılarda olması da bu sözde gizli maddelere bağlanır ama kimse o sözde gizli maddeleri çıkartıp ortaya koymaz ama öte yandan kimse Demokrat Parti zamanı çıkarılan yasalardan bahsetmez.

Dünyanın en liberal yabancı sermaye kanunu olarak tanımlanan 18 Ocak 1954 tarih ve 6224 sayılı Yabancı Sermayeyi Teşvik Kanunuyla (TBMM, Kanunlar Dergisi, d:9, c:36, 18.01.1954: 88) DP, Türkiye’de yabancı sermayenin madencilik ve petrol konuları dâhil olmak üzere ülkeye girişine izin vermiştir.

İlerleyen süreçte 1957 yılında çıkarılan 6987 sayılı kanun ile yatırım imkânları yabancıların lehine olacak şekilde daha da genişletilmiştir.
Kaynak yazayım tamamını oradan okursunuz.

Bir de üsluplara dikkat ederek yazıyorsunuz umarım demeye geldim, dizi izlemeye gideceğim, kont william katedral inşaatının baş mimarı tom’u öldürdü, kral stephen üçkağıt yaparak tahta geçti, bu ingilişler hep katakullecilik yapıyor, sinir harbiyle izliyorum dizilerini 🤣🤣🤣
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Türkiye’yi adeta denize ayak basamayacak hale getirmeyi amaçlayan çabalara asla izin vermeyeceğiz. Aynı şekilde Doğu Akdeniz’deki doğal kaynakların ülkemiz ve KKTC dışlanarak adeta gasp edilmesine yönelik girişimleri kesinlikle kabul etmeyeceğiz” demişti.

KKTC, Kıbrıs’ın kuzeyinde ve güneyinde toplam 7 adet petrol ve doğal gaz arama sahası ilan ederek bu alanları Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na tahsis etti.

X