Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Tabiki millet ittifakına oyum,20 senedir ülke ne hale geldi bir dilim ekmek yiyince karnım doydu diyen bir kitle varken bizler dahada dibi görürüz .Söylenecek çok şeyler varda görmek istenmiyor nedense.
Ülke ne hale gelmiş acaba herkezin yediği önünde yemediği arkasında ,pahalılık var tabiki ülke ne vadireler atlattı kolay mı sandın ,pahalılık varsa maaşlarda arttı ,herkez istediğini alıp yıyorda giyiyorda siz görmüyorsanız ben görüyorum bugün yiğenimin 3500 ,e iki tane ayakkabı aldığınını duydum ben şok normal maaşla çalışan insan bu dediğim ,kimse kusura bakmasın heryer dolu market mağaza o bu ,eminim seninde maddi durumun gayet iyidir ,sırf ülkeyi yönetene düşmanlık beslemek başka bişey değil ,onunda illaki hataları vardır ,ama ben teröristle kol kola gezene oy vermem nokta...

Ben bu ülkede şu yaşıma geldim ekonomik ve ruhsal olarak en çok zorlandığım zamandayım. Marketten oğluma seviyor şifa olsun çok hasta oluyor diye hep aldığım kefirin fiyatı dün baktım %75 civarı zamlanmış. İlaçlar desen ya yok ya da fiyatlar güya devlet karşıladığı haliyle bile almış başını gitmiş. Meyve sebze fiyatları deseniz ortada, kış günü portakal yemek isteyen insan cüzdanını boşaltıyor resmen. Psikatrist oğluma oyun terapisi ve haftalık gideceği bir spor önerdi. Fiyatları duyunca dudağım uçukladı. Her ay aldığım doğum kontrol hapım var. Eskiden sağlık ocağı verirdi, kaç yıl oldu onlar vermeyi bıraktı. Geçen ay eczaneden 95 liraya almıştım, bu ay 175 lira verdim. Şimdi bunların sebebi ben miyim yoksa ülkenin bu duruma gelmesine sebep olanlar mı? Cumhur ittifakının 20 yılda ülkeyi getirdiği son durum ortada. İnanın gittikçe buhrana giriyoruz. Bireysel olarak da toplumsal olarak da halimiz bu. Ama bir dilim ekmek yedik karnımız doydu. Soframızda pirzola olmasa da olur diyenlere hakkımı helal etmiyorum.
Ülkeyi bu hale getiren yönetim değil ,başka yönetim olsa dahakötü olacaktı bunu göremiyorsunuz iki kelimeyi bir araya getiremeyen mi ülke yönetecek,pandemi deprem sel bunlar ülkeyi çok zorladı ,2010 da,aldığın askari ücretle kaç kilo kıyma aldığına ,bu yıl asgari ücretle kaç kilo kıyma aldığına bak anlarsın pahalılık varsa maaşlarda yerinde saymıyor herkez herşeyi alıyor hiç merak etme baştakinin kıymetini anlıcaksınız ama iş işten geçicek

Ben Ankara' da yaşıyorum. Ben göremedim, ne yapmışlar acaba?

-Seçimleri oyların çalındığı yönünde şaibe altında mı bırakmışlar?
-Deniz feneri türünden hırsızlıkları örtbas mı etmişler?
-Bu tür hırsızlık ve hileleri doğal ve normal karşılayacak kıvama mı getirmişler?
-Başa geçelim de nasıl geçersek geçelim türü bir ahlaksızlığı millete demokrasi diye mi yutturmuşlar?
-Bu ahlaksızlıkları yutmaya hazır tarikatçı cemaatçi aklı dinle alınmış kitleleler mi yetiştirmişler?
-Türkiye'nin suriyeleşmesi, iranlaşması, yemenleşmesi gibi süreçlere mi sebep olmuşlar?
-Fetö gibi, din kisvesi altında ülkeye düşmanlarımızdan daha çok zarar veren tarikatların ciddi boyutlarda güç kazanması ve desteklenmesini sağlamışlar?
-Özgürlüğün yerini korkunun alması, tv sansürlerinin toplumu aydınlatacak her durumda uygulanmasına mı sebep olmuşlar?
-İşsizlik ve ekonomik kriz yaşanmasını mı sağlamışlar?
-Türkiye'yi hapislerde en çok gazeteci bulunduran ülke haline mi getirmişler?
-Siyasi rant uğruna ülkemin güzel ormanlarını, tarihi eserlerini mi yok etmişler?
-Eğitim standartlarının ciddi anlamda düşmesine mi sebep olmuşlar?
-"Umudum 25 Haziran, olmadı Belgrad Ormanı'ndaki ağacın dibine gömdüğümüz silahları oradan çıkarıp, sokaklarda vatan için savaşacağız" diye iç savaş tehdidi yapan Maranki'nin hala adaletin karşısına çıkarılmamasına yardım mı etmişler?
-Şeker fabrikaları, Seka, Sümerbank, et ve balık kurumu gibi kurumları mı sattılar?
-Ulaştırma bakanının oğlunu gemicilik sektörüne mi sokmuşlar?
-Evlerinde içine 4.5 milyon sığabilen ayakkabı kutuları mı bulmuşlar?

Bunların en az %10'unu yaptılarsa bende oy vermem, çünkü gerçekten eyvah ki ne eyvah!! Bunları yapan birilerine oy verirsem bende onlardan olurum çünkü. Lütfen sorularıma cevap verirseniz sevinirim.

Çünkü ben Ankara' da yaşayan bir birey olarak Sn. Yavaş döneminde yapılanlardan memnunum.
-Yolsa konu sayısız kavşak köprü projesi yapıldı. Metroysa Mamak ve Dikmen için metro projesi yapıldı.
-Altyapı ise yüzlerce köyün açık lağım sistemi yenilendi, kansorejenleşmiş su boruları yenileniyor.
-Tarihi eserlere önem had safhada. Projeler üst üste gerçekleşiyor. Ayrıca AOÇ' ne verilen değer benim için çok önemli.
-Çiftçilere destek deseniz var.
-2013 yılından beri tek bir otobüs alınmış belediyeye yeni otobüs alımları yapıldı, üstelik elektrikli otobüsü bile oldu.
-Yeşil alanları kat kat arttırdı.
-Bir kart çıkardı ihtiyacı olanlara, marketine kırtasiyesine giyimine dilediği yere harcadı. Gariban vatandaşım dur sen üşüme dedi doğalgazına destek oldu.
-Hükümetin ısrarla görmedi SMA' lı çocuklar için sürekli çabaladı.

Gerçekten sorun tam olarak nerede? Ben göremiyorum bana gösterir misiniz? Eksik olan şey dinozorlar ise biz onun eksikliğini hissetmiyoruz aksine giden 800 milyon dolara ah vah edip üzülüyoruz.
Ah ah senin savunduğun varya bu yazdıkların değil 10 bin mislini beterini yaparlar başa gelseler ülke elden gider koruyamazlar böler böler teröristlere satarlar ondan sonrada ah vah pahalılık olsada bunlar olmasa dersiniz iş işten geçer

en az kahvaltılık ve sebzesi ile 1500 geciyio ama bunda simdikinin suçu ne
Ekonomi güzelse hukuketin başarısı, kötüyse neden suçları olmasın?
Ekonominin iğrencligi yoneticinin suçu değil de kimin suçu?
O da feto, dış güçler , Rusya falan filan heralde. Hayta çocuğuna hiç suç bulmayan, hep diğerlerini suçlayanlar gibisiniz valla

Onlar da normalleşti
Şimdi 15-20 günde bir biri çıkıyor “karım,kızım,anam,bacım feda olsun,hepsini istesin vereyim” diyen gavatlar türedi. Sürtük baya hafif kaçıyor bunun yanında.
Solculardan da asılanlar oldu biliyorsunuz. O dönem iki tarafta yıprandı. Sadece başörtülülere yapılmadı. Geçmişte bu hata yapıldı diye şimdi her yanlışa susup oy vermeye devam edeceğiz yani? Eskiden böyle oldu açız doğalgaz yüzde 122 zamlı, elektrik öyle, temel gıdalara el değmiyor. Ama biz devam mı edelim?
Artık geçmişi geçmişte bırakmalıyız. Merak etmeyin kimse eskiden yapılan o ayrımlara alkış tutmuyor. Bitti o dönem. Artık iktidar değişse de başörtülü kadınlar hak kaybına uğramayacak. Bu argümanları bırakalım millet aç.
He valla millet aç bugün yiğenim 3500 ze ayakkabı almış her yer dolu ağzınız,da bi aç baksan sende açsın ama ne hikmetse şimdiden tatil planları yapılıyor

İsvicre de yasiyorum. Almanyaya da gidip geliyorum. Soylediginiz gibi bir enflasyon yok. Kaynaginiz nedir? A haber mi? Bir de ben kusbasi etin kilosunu 12 birime aliyorum. Siz?
İsviçrede etle süt ucuz başka ne ucuz acaba bende ingiltereye gidip geliyorum burayla aynı hiç fark yok çalışana para da var herşey de var çok şükür

Birim fiyat olarak değerlendirmiyorsunuz sanırım.
Ya da Türkiyedeki fiyatlardan haberiniz yok.
İki haftada bir çıkıyorum yurt dışına. Gelirken alışveriş yapıyorum,aldıklarımın hepsi Avrupada daha ucuz. Türkiyedeki euro fiyatına rağmen.
He yav he bekle ucuz sen kendini kandır

Herkes ekonomi diyip duruyor dünyada almanyada grevler var ,israilde,fransada dünyada ekonomik kriz var bimdeki yogurta göre mi oy vericez erdoğana oy vermezseniz kendimizi savaşin ortasında bulucaz sonumuz bir ukrayna bir suriye olmasın her şey bir tarafa millet itifakına güvenmiyorum ülkeyi parca parca böler bunlar hdp de cabası,ülkemizin birlik ve bütünlüğü için akıllı siyaset tabiki cumhur ittifakı
''Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şunu açıklayabilirim, ülkemizi savaşa sokmayacağız. Son iki yıllık çabamız olmasa batı kulübü Türkiye’yi, Rusya’ya karşı savaş ortamına çekerdi. Biz burada olduğumuz sürece buna müsaade etmeyeceğiz.'

Arkadasim siz anlamiyor musunuz? Euroyu neden turk lirasina endeksliyorusunuz? Turk lirasi kazanip euro mu harciyorsun? Allah Allah. Feto dedigini de beraber yuruduk biz bu yollarda diye sarki soyleye soyleye icimize sokan babam mi? Kendileri elini etegini opuyodu.
Kötü olduğu alnında mı yazıyordu acaba

bir akpli olarak söylüyorum troll değilim oyumu bu sefer millet itifakından yana kullanacağım çünkü gerçekten bıktık
Ver de ülkeyi savaşa soksunlar bölsünler parçalasınlar bi ukrayna olmak istiyorsun heralde ,ülkenin bekası için vericez,hdp yle bir olana nasıl verilir ülke yok olur gider

Yok efendim gecinemiyoruz maasimiz yetmiyor vs vs diye konuşanlar awm'lerden çıkmıyor bir gün giydiğini ertesi güne giymiyor, restronat restronat geziyor, mazota zam diyolar gezmelerden kalmiyolar herkesin altında son model araba, 0 dairelerde oturuyolar sorsan açlar zamdan yakiniyolar anlam veremiyorum ben bu işe 😂😂
Restronat evet.

Genelde zamlardan yakinanlar bu durumda bizde görüyoruz sonuçta kör değiliz gariban ve aç olan gerçekten var ama nankörlük yapanda malesef fazla çok görmüyorum zaten RTE 'ı ekonemi yönüyle yıkmaya çalışacaklar ama Allah fırsat vermeyecek inşallah .
Ekonemi değil ekonomi… Zaten kendisini savunanlara bakıyorum istisnasız Türkçe yerlerde

Avm ye gidip kıyafet almak lüks değil ihtiyaçtır..ayrıca benim aldığım şeylerin parasını sen ödemediğin sürece beni eleştiremezsin ✌️😎
Ülkenin bu durumundan sizler sorumlu olduğunuz için eleştiriyoruz @-Hatice-
Biz ülkenin bekası için yönetimi istiyoruz ,terörist ile kol kola olanlar ülkeyi bölmesin diye istiyoruz ,pahalılık o bu gelip geçiçi,rte den başksı bu ülkeyi koruyamaz net

Arkadaş nasıl bur çevreniz var ya?Vallahi üç kuruş ucuz alacağım diye on tane market geziyorum.Yalanim varsa iki gözüm önüme aksın🙁.
Yok zaten öyle bir dünya. İnsanlar yaşamak için borç batağı içinde alıyor arabasını ve psikolojik olarak sağlıklı olabilmek için kartlara yükleniyor en azından çevremde bu bahsettikleri tarzda olanlar böyle. Ben şahsen orta gelirde olmama rağmen kendime üstüme başıma bir şey alamıyorum karnımızı doyurmayı yaşamaktan sayıyoruz resmen. Ama bunlar bunu bile lüks görüyor. Onlara kalsa simit yiyip şükretçez. Makarna hamur yiyip yiyip onlar gibi bir beyin yapısına sahip olcaz neden çünkü Türk milleti medeni, kaliteli bir yaşam standartını hak etmiyor. Asgari ücretle insanlar yurt dışında her gün et yiyor. Bunlar baştakini kendileri seçtiğinden habersiz tapınıyor. İnsanların sosyal ihtiyaçları vardır ve bunlar lüks değildir. Tam fukara zihniyeti işte dünyadan haberleri yok… O yüzden bir makarnaya, kömüre tav oluyorlar. Allah akıl, fikir, mantık versin ne diyim ki başka.

Son düzenleme:
He valla millet aç bugün yiğenim 3500 ze ayakkabı almış her yer dolu ağzınız,da bi aç baksan sende açsın ama ne hikmetse şimdiden tatil planları yapılıyor
Yeğeninin neden 3500 liraya ayakkabı aldığını sorgulamak yerine gelip burada ahkam kesiyorsun,en ucuz markasiz ayakkabılar bile 500 lira civarında.Ayrica senin tuzun kuruysa bana ne?İngiltere'ye gidip geliyormuş,ben memleketime zor gidiyorum.

Bizim insanımıza iyilik yaramıyor onların hükmettiği döneminde gördük ekmek,ilaç,tüp için sıra beklenirdi öyle olmak yaraniyo şimdi her şeyi bedava aliyolar devlet Hastanesi'ne gidiyor okullarında ücretsiz kitap ama yaranamiyosun ...
73 te Arap petrol krizi vardi.74'teki kuyruklarla bugünü kıyaslayamazsınız. Türkiye geçmişte egemenlik haklarını ve kendi soydaşlarını korumak için savaşa girdi ve dünyadan ambargo yedi.suan hangi ambargo var? Hos şuan olsa hemen teslim ederdik.

Yok zaten öyle bir dünya. İnsanlar yaşamak için borç batağı içinde alıyor arabasını ve psikolojik olarak sağlıklı olabilmek için kartlara yükleniyor en azından çevremde bu bahsettikleri tarzda olanlar böyle. Ben şahsen orta gelirde olmama rağmen kendime üstüme başıma bir şey alamıyorum karnımızı doyurmayı yaşamaktan sayıyoruz resmen. Ama bunlar bunu bile lüks görüyor. Onlara kalsa simit yiyip şükretçez. Makarna hamur yiyip yiyip onlar gibi bir beyin yapısına sahip olcaz neden çünkü Türk milleti medeni, kaliteli bir yaşam standartını hak etmiyor. Asgari ücretle insanlar yurt dışında her gün et yiyor. Bunlar baştakini kendileri seçtiğinden habersiz tapınıyor. İnsanların sosyal ihtiyaçları vardır ve bunlar lüks değildir. Tam fukara zihniyeti işte dünyadan haberleri yok… O yüzden bir makarnaya, kömüre tav oluyorlar. Allah akıl, fikir, mantık versin ne diyim ki başka.
Fransada herseye zam ustune zam
Ama maaslar yerindw sayiyor 1300 euro
Ev kirasi 500 600 den assa yok

X