Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
İnsanlar bu kadar nankör ve kör olmamalı hangimiz aciz hangimiz ekmeğe muhtacız evlerimizde son teknoloji olmayan yok biraz şükür edelim ya yalancılar da ortada ülkenin düşmanları da onların eline geçerse ülke şu an yediğinizi değil suyu bile huzurla icemeyeceksiniz ne mutlu türküm diyene Allah yolunu açık etsin Recep Tayyip Erdoğan in.
Şey de diyor musunuz Allah bir erduvan iki.mdjdjsushwlwlsozud

İnsanlar bu kadar nankör ve kör olmamalı hangimiz aciz hangimiz ekmeğe muhtacız evlerimizde son teknoloji olmayan yok biraz şükür edelim ya yalancılar da ortada ülkenin düşmanları da onların eline geçerse ülke şu an yediğinizi değil suyu bile huzurla icemeyeceksiniz ne mutlu türküm diyene Allah yolunu açık etsin Recep Tayyip Erdoğan in.
"Ne mutlu Türk'üm diyene"söylemi ve RTE aynı kare de nasıl yer alıyor?

Kör ve nankör olmak mı
Evlerde son teknoloji mi
Alışveriş yapmakta zorlanıyoruz demiş herkes
Sizin evinizde tencere nasıl kaynıyor? Teknolojik aletlerle mi
D duyy
Eşim ve ben mühendisiz iyi üniversitelerden mezunuz işlerimiz arkadaşlarımıza göre bir tık iyi. İkimiz de yöneticiyiz. Evimde eşimin bekar evinden kalma 12 yıllık bir Tv dışında cep telefonlarımız var teknolojik alet olarak. Bir de iş yerlerimizin verdiği bilgisayarlar. Çocuğuma organik sebze meyve alıyorum kendime alamıyorum. Ona ayrı yemek pişiriyorum. Ben bunun hesabını yapıyor olmamalıyım.
Biz çok rahat geçinen bir çifttik. Paramız bayağı bayağı artardı ucuna kadar geliyoruz şu an.
Yurtdışına çıkıyorum işim gereği 10 Euro olan 13 Euro olmuş anlıyorum avrupa da enflasyona uğradı. Ama bizde 10 lira olan 13 lira değil 35 lira oldu. Normal değil yani.

bu konudan uzak durmak istedim yazmayım dedim fakat yazılanları görüyorum da diyorum ki acaba perdemi var gizlerinde kulaklarında

ben a partisi b partisi savunmuyorum al vur duvara hepsini ..çıkarları için herşeyi yapan bir grup birileri

fakat söyle bir şey var 6 li masa ve chp şimdi bana kizicaklar böyle yazanlara beğenmedimler yağıyor ama bende fikrimi yazmakta özgürüm
öyle değil mi

bir arkadaş liste yapmış akp şunu sattı bunu sattı diye ama chp vatani satıyor bölüyor ayak sesleri geliyor ve en çok kızdığım Atatürkün partisi adı altında onu kullarak dile getirerek yapması Atatürkçülük nedir bilmeyen bir parti herşeyden önce Atatürk bu ülkeyi kurtarmak sınırları cizmek icin uğraştı peki chp ne yapıyor bölmek dağıtmak için bunun için pkk ile bir oluyor sırtını kandile teröre dayiyor Atatürk bu ülkeden eşkıyayı terörü kovdu ömrü ülkenin bütünlüğü korumak için savaş vererek geçti herbir cm şehit kanı bu ülkenin
selahaddin demirtasi çıkarıcam diyor hatta Öcalani yazık diyor günah özgürlük hakkı diyor kılıçdaroğlu Peki onca şehidin onların anne babalarının hamile eşlerinin çocuklarının gencecik yaşlarda şehit olanların hayatı onların hayati günah değil mi özgürce yaşamak onların hakkı degilmiydi

abd denn maddi destek aliyor sırf erdoğandan kurtar diyen bir dünya var özerllik diyor açık açık bunları söyleyen birine adım adım ülkeyi felakete sürükleyecek birine sırf erdoğan gitsin diye oy vermek ne Atatürkçülüktür ne vatan severlik

ülke adına şunu yapacağız bunu yapacağız yok dediği şey özellik fetocular çıkıcak pkk yanlıları çıkıcak pkk partisi hdp bakanlık alıcak Abd ne derse o olucak suriye içinde belli yerlerdeki Türk askerleri çekilecek pkk ve abd oralara üst kurucak buyurum sınırlar sizin kurdistani da kurun denecek

kuran kurslari imam hatipler kapatilicak üretilen savunma için yapılan yerler kapatilicak

muarrem inci dozerle yıkacağız kuran kurslarını mağaradan kalma insanlar diyor ve oy istiyor oy istediği kimler peki müslüman türk insanları bazen cidden ne konuştuklarını bilmiyorlar 🤣🤣

kılıçdaroğlu 'nun konuşurken yaptığı bilgisizlikleri hiç demiyorum bile öyle dil sürcmeleriyle illeri ülke yapmalarıyla ülke yönetilmez gerçi derdi o illeri bölüp ülke yapmak konuşma yaparken gençler yerine militanlarım dediği gibi

sırf biri gitsin diye açık açık Turkiyenin başına gelecekleri söyleyen birine oy vermek akıl tutulması yada dusunmeden oyu ziyan etmektir

o oy bu ülkenin güzel geleceği olmalı teröre gitmemeli ülkeyi bolmek için dış güçlerle plan yapanlara gitmemeli zerre içlerinde Atatürk yok ne düşüncesi ne bu ülke için kurduğu mücadele fikirleri yok Atatürk dillerinde beyinlerinde değil
Maşallah. Bir insan akpliyim demeden akpli olduğunu ancak bu kadar anlatabilirdi.

Eklentiler

• Screenshot_20230218-135629.jpg
    Screenshot_20230218-135629.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 38
D duyy
Eşim ve ben mühendisiz iyi üniversitelerden mezunuz işlerimiz arkadaşlarımıza göre bir tık iyi. İkimiz de yöneticiyiz. Evimde eşimin bekar evinden kalma 12 yıllık bir Tv dışında cep telefonlarımız var teknolojik alet olarak. Bir de iş yerlerimizin verdiği bilgisayarlar. Çocuğuma organik sebze meyve alıyorum kendime alamıyorum. Ona ayrı yemek pişiriyorum. Ben bunun hesabını yapıyor olmamalıyım.
Biz çok rahat geçinen bir çifttik. Paramız bayağı bayağı artardı ucuna kadar geliyoruz şu an.
Yurtdışına çıkıyorum işim gereği 10 Euro olan 13 Euro olmuş anlıyorum avrupa da enflasyona uğradı. Ama bizde 10 lira olan 13 lira değil 35 lira oldu. Normal değil yani.
Aynen öyle
Ben bebeğim var işi bıraktım şuan iki çocukla ve tek maaşla kiradayız
Bu sene çocuk az büyüsün iş bakıcam yoksa her ihtiyacı erteliyoruz öncelik sırasına göre
Telefonum 6 senelik
Dediğiniz gibi enflasyon her yerde ama bizdeki patlamış durumda
Bebeğime bez alırken hesap kitap yapıyorum
Mama yemediği için sütüm olduğu İçin ne şükürler ettim hem sağlık açısından hem maddi açıdan
Ben gerçekten ‘herşey çok güzel siz nankörsünüz ‘ kafalarını anlayamıyorum
Sonumuz hayır olsun 🙏

“3-7 Ocak 2013 tarihleri arasında üç kişi Amerika Pensilvanya'ya gittik. Burada üç kişi Fethullah Gülen'in de kaldığı çiftlik evinde bize tahsis edilen müstakil evlerden bir tanesinin odasında kaldık. Burada kaldığımız süre içerisinde her sabah saat 04:00'te namaza kaldırıyorlardı. Daha sonra kahvaltı yapıyor, saat 09:00'da Fethullah Gülen geliyordu. Fethullah Gülen'in öğrencileri olan 'Mollalar' hadis ve tefsir dersi veriyordu. Bu dersler esnasında da Fethullah Gülen zaman zaman düşüncelerini ileterek onlara müdahale ediyordu."

Özçelik, ayrıca Saygılı hakkında açılan soruşturmada 'delil yok' denilerek takipsizlik kararı verildiğini belirtiyor... Şimdi bu adamın bu konumda ne işi var, yine kandırıldık deriz affımızı isteriz mi diye düşünüyorlar acaba

Son düzenleme:
Üşenmedim okudum acaba ne yazmışsınız diye ama yine varsayımlar başka bir şey yok...Çok rica ediyorum haber kaynaklarınızı kontrol edin kanıta dayalı olmayan hiç bir habere itibar etmeyin.
Haber kaymalarına baktım.zaten birebir kendi ağızlarından denen şeyler keşke sizlerde izleseniz

Dediğim gibi beğenmedimer gelmiş

doğrular söylenen gerçekler kimsenin hosuna gitmez fakat kandile abd ye sırtını dayamis bir parti ve masaya oy vermek bu ülkesinin geleceğini heba etmektir diyeceğim bu

insallan hayırlı sonuçlar olur vatanımı bolmek isteyen fırsat vermez rabbim demirtaş özgür kalmalı fetocular çıkmalı günah diyen günahı dile getirip onca şehidin ve ailesinin özgürlüğümü hiçe sayan parti Atatürkün partisi olamaz

Son teknoloji alet dedikleri de 21. yüzyılın başında aldığımız buzdolabı çamaşır makinesi falan gibi aletler. Bunlar varolmadan önceki dönemi örnek göstererek malum parti sanki getirmiş gibi bir hava estiriyorlar. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Şimdiki yüzyıl teknoloji yüzyılı. Artık mısır patlatıp ev ocaklarının başında masal anlattığımız dönemler değil. Eğer dünyadan haberdar ve parelel ilerlemek istiyorsak, afrika ülkesi olmak istemiyorsak bunlara ulaşabilmek zorundayız. Ama bakıyorum 10 yıl önce bir bilgisayar alabilmişiz veya beş yıl önce bir telefon ama onları hurda olana kadar kullanmak zorundayız. Hurdaya çıkınca da ne yapacağız nasıl alacağız diye kara kara düşünüyoruz. Sistemler yenileniyor cihazlar artık kullanılmaz hale geliyor ve bizler sıfır aletler bile alamıyoruz. Çoğu ülke 21. yüzyılda yaşıyor olabilir ama biz başında kaldık o yüzyılın. Yeni çıkan teknolojiler neler onlardan haberimiz bile yok bir çoğumuzun. Hayır nasıl nankörlük yaptığımı bilmiyorum ben. dün 30 tl ye aldığım ürün markette bugün 50 tl oluyor bir anda. Artık ev ekonomisini nasıl yöneteceğim dışında başka bir şey düşünemez oldum. Çoğu günler suratım hep asık. Ailelerimizi görmeye bile bilet alıp gitmek için on saat düşünüyoruz. Geçen yılki giren şeyler bile girememeye başladı evlere artık. En ucuz kıyma diye alıp yemeyeceğimiz market kıymasının gr mı400 düştü fiyatı 100 tl oldu. Ayıptır gerçekten ya.

Haber kaymalarına baktım.zaten birebir kendi ağızlarından denen şeyler keşke sizlerde izleseniz

Dediğim gibi beğenmedimer gelmiş

doğrular söylenen gerçekler kimsenin hosuna gitmez fakat kandile abd ye sırtını dayamis bir parti ve masaya oy vermek bu ülkesinin geleceğini heba etmektir diyeceğim bu

insallan hayırlı sonuçlar olur vatanımı bolmek isteyen fırsat vermez rabbim demirtaş özgür kalmalı fetocular çıkmalı günah diyen günahı dile getirip onca şehidin ve ailesinin özgürlüğümü hiçe sayan parti Atatürkün partisi olamaz
Bizi de bilgilendirin o zaman, biz de yanlış yapıyorsak hatamızdan dönelim. Paylaşın kaynağınızı herkes görsün sadece kendinize saklamayın doğrularınızı

Maşallah. Bir insan akpliyim demeden akpli olduğunu ancak bu kadar anlatabilirdi.
Zerre biliyormusun hiç sasirmadim
Yine her zaman ki gibi benim adıma karar verdin
Yine benden alıntı yapıp yine aynı şeyi yaptın

Yine bilip bilmeden yorum yeteneğini gösterdin acaba diyorum bende zerre ne zaman beni bir bırakacak

Hani söz vermiştin bir daha karışmayacam diye canım benim 🤣🤣

Son teknoloji alet dedikleri de 21. yüzyılın başında aldığımız buzdolabı çamaşır makinesi falan gibi aletler. Bunlar varolmadan önceki dönemi örnek göstererek malum parti sanki getirmiş gibi bir hava estiriyorlar. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Şimdiki yüzyıl teknoloji yüzyılı. Artık mısır patlatıp ev ocaklarının başında masal anlattığımız dönemler değil. Eğer dünyadan haberdar ve parelel ilerlemek istiyorsak, afrika ülkesi olmak istemiyorsak bunlara ulaşabilmek zorundayız. Ama bakıyorum 10 yıl önce bir bilgisayar alabilmişiz veya beş yıl önce bir telefon ama onları hurda olana kadar kullanmak zorundayız. Hurdaya çıkınca da ne yapacağız nasıl alacağız diye kara kara düşünüyoruz. Sistemler yenileniyor cihazlar artık kullanılmaz hale geliyor ve bizler sıfır aletler bile alamıyoruz. Çoğu ülke 21. yüzyılda yaşıyor olabilir ama biz başında kaldık o yüzyılın. Yeni çıkan teknolojiler neler onlardan haberimiz bile yok bir çoğumuzun. Hayır nasıl nankörlük yaptığımı bilmiyorum ben. dün 30 tl ye aldığım ürün markette bugün 50 tl oluyor bir anda. Artık ev ekonomisini nasıl yöneteceğim dışında başka bir şey düşünemez oldum. Çoğu günler suratım hep asık. Ailelerimizi görmeye bile bilet alıp gitmek için on saat düşünüyoruz. Geçen yılki giren şeyler bile girememeye başladı evlere artık. En ucuz kıyma diye alıp yemeyeceğimiz market kıymasının gr mı400 düştü fiyatı 100 tl oldu. Ayıptır gerçekten ya.
İki sene önce 400 liraya aldığım çay makinesi bozuldu,ben de yeni bir tane alayım dedim ki bir baktım en ucuzu 1500 lira.Elektronik aletler bozulacak diye ödüm kopuyor,en ucuz çamaşır makinesi 7-8000 lira civarı.Evet,çok nankörüz çoook.

Bizi de bilgilendirin o zaman, biz de yanlış yapıyorsak hatamızdan dönelim. Paylaşın kaynağınızı herkes görsün sadece kendinize saklamayın doğrularınızı
İğrenç olaya "dozer"li tepki: "Bütün kurslarını ve yurtlarını yıkacağız!" Muharrem İnce'den Türkiye'nin konuştuğu olay hakkında sert mesajlar hanımefendi altı yaşında evlendirilen tarikat kursları hakkında söylenen şeyden bahsediyor. Böyle şey denir mi hiç hepimiz müslümanız dediği de bu işte.

Benim anlayamadığım bir konu daha var. Tam tarih bilmiyorum ama sanırım 2013 yılından önceye kadar Fetöcülerle akpliler dosttu kardeşti. Sonra bir şeyler oldu peşinden 15 temmuz sergilendi ve nasıl olduysa RTE ve ailesi kandırıldı aldatıldı diğerleri taşlandı. Şimdi akpliler buna nasıl bir açıklık getiriyorlar merak ediyorum. Sırf kandırıldık dediler diye inanmıyorlardır bunun altında başka bir şey olmalı bu kadar basit olmamalı diye düşünüyorum.

X