Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Atatürkçüyüm ben , pkk ile işbirliği yapan bir adama benden oy çıkmaz ,, bir yanda radikal islamcılar , gaffar Okan ın katilleri , bir yanda terörist seviciler :) şaka mısınız ( Sinan oğan iyidir )

Sinan Oğan hakeza, mümkün değil ama, RTE ile ikinci tura kalsa, HDP seçmenine sizin oyunuzu istemem siz teröristsiniz bana oy vermeyin der mi sizce?
Tabi ki diyemez. Şuan CHPye karşı kini yüzünden aday olan ve bizim gibi bütün CHPlileri PKKlı olmakla itham edebilen İnce isimli şahıs beş sene önce, kendi ikinci tura kalsaydı HDPnin blok olarak desteğini alacaktı. Bunu da bilerek ona göre seçim çalışması yürüttü o zamanlar

Türkiyenin özerk bölgelere ayırmak isteyen,birbiriyle anlaşamayan alakasız 6 kişinin pardon 6+1 kişinin yönettiği, zamanında devletin her sırrını ABD'ye yumurtlayan ne idüğü belirsiz tehlikeli Maral'a, Selahattin Demirtaşı, PKKlıları ve FETÖCÜleri hapisten çıkaracak kişilere oyum yok. Sadece ekonominin kötülüğüne bakıp gitsin yeterki yerşne ne gelirse gelsin isterse amerika, pkk gelsin yeterki gitsin diye düşünenlerin de aklından ve vatanseverliğinden şüphe ederim. Atatürk bunları savunanları görse yüzlerine tükürürdü. Açık ve net!

Bir kereden bir şey olmaz diyor yine birileri. Tabi canım on yirmi domuz bağından, gaffar okkan cinayetinden falan bir şey olmaz ne de olsa. Kaldı ki hdp anlaşma masasında bile yok. Dışarıdan destek vereceğiz dedi. Hüdapar masada çağdışı, korkunç korku filmi gibi pazarlıklar yapıyor ama olsun...

Türkiyenin özerk bölgelere ayırmak isteyen,birbiriyle anlaşamayan alakasız 6 kişinin pardon 6+1 kişinin yönettiği, zamanında devletin her sırrını ABD'ye yumurtlayan ne idüğü belirsiz tehlikeli Maral'a, Selahattin Demirtaşı, PKKlıları ve FETÖCÜleri hapisten çıkaracak kişilere oyum yok. Sadece ekonominin kötülüğüne bakıp gitsin yeterki yerşne ne gelirse gelsin isterse amerika, pkk gelsin yeterki gitsin diye düşünenlerin de aklından ve vatanseverliğinden şüphe ederim. Atatürk bunları savunanları görse yüzlerine tükürürdü. Açık ve net!
Tam bir akpli kafası.👏🏻

İşin maddi boyutunu geçtim,Afganistan gibi bir ülke olmaktan çok korkuyorum.Eğer bu seçimi Cumhur ittifakı kazanırsa,Cumhuriyet rejiminin ortadan tamamen kalkacağını düşünüyorum.Hizbullah'çılar devlet yönetiminde olacak,düşünmesi bile çok ürkütücü.Onlar senede bir tatile,gelip cennet vatan güzellemesi yapmaya devam etsin.
E cennet işte. Sakallı adamlar, küçük kızlar, Araplar, şaraplar, ırmaklar...

Kürtçeyi devletin resmi dili yapacaksın şartı koyan hüdapar problem değil diyorsun yani. Oturduğumuz yerde yine terörist vatan haini olduk bir de Atamız yüzümüze tükürdü. Ülkenin şu halini görse kurduğu cumhuriyeti bu hale koyanların yüzüne tükürürdü belki de.

Kürtçeyi devletin resmi dili yapacaksın şartı koyan hüdapar problem değil diyorsun yani. Oturduğumuz yerde yine terörist vatan haini olduk bir de Atamız yüzümüze tükürdü. Ülkenin şu halini görse kurduğu cumhuriyeti bu hale koyanların yüzüne tükürürdü belki de.
Ben hep diyorum Atatürk bu ülkenin şu halini iyi ki de görmüyor.

Bütün yazacaklarımı yazmışsınız teşekkür ederim ellerinize sağlık ❤️

Türklük diye bir kavram kalmayacak ve sen kalkıp diline Atatürk kelimesini dolayabiliyorsun. Yarın bir gün kocandan dayak yesen ve bu durumu şikayet etmeye kalksan senden kırılmış kol,morarmış göz isteyecekler.

Bir de sanki ekonomi sadece bir detaymış gibi konuşulmuyor mu? Hayır yoksulluğu geçti halk aç durumda artık. Nedense aç karna ülke sevmek bir tek halka yüklenen bir şey. Herkes sarayında oturabilir, bilmem kaç bin liralık çantalarla takılabilir ama biz aç açına yaşamak zorundayız ve ses çıkarırsakta vatan hainiyiz.Ekonomi denen şey ülkelerin bel kemiklerinden biridir. Kardeşçe yumuşak duygular insanın insanca yaşayabildiği paylaşım savaşının en az olduğu yerlerde olur. Bizim gibi ülkelerde vahşi yaşam savaşı verilirken insanlar insanca duygularından farkında bile olmadan vazgeçmek zorunda kalır. Sarayı beslemek için ben neden kuru soğana evet demek ve biat etmek zorundayım ben bu adaletsizliği hiç anlamıyorum doğrusu.

Türklük diye bir kavram kalmayacak ve sen kalkıp diline Atatürk kelimesini dolayabiliyorsun. Yarın bir gün kocandan dayak yesen ve bu durumu şikayet etmeye kalksan senden kırılmış kol,morarmış göz isteyecekler.
o da yetmeyecek zaten, karısını döven kocaya neden dövdün diye sorulmazmış.

Bir de sanki ekonomi sadece bir detaymış gibi konuşulmuyor mu? Hayır yoksulluğu geçti halk aç durumda artık. Nedense aç karna ülke sevmek bir tek halka yüklenen bir şey. Herkes sarayında oturabilir, bilmem kaç bin liralık çantalarla takılabilir ama biz aç açına yaşamak zorundayız ve ses çıkarırsakta vatan hainiyiz.Ekonomi denen şey ülkelerin bel kemiklerinden biridir. Kardeşçe yumuşak duygular insanın insanca yaşayabildiği paylaşım savaşının en az olduğu yerlerde olur. Bizim gibi ülkelerde vahşi yaşam savaşı verilirken insanlar insanca duygularından farkında bile olmadan vazgeçmek zorunda kalır. Sarayı beslemek için ben neden kuru soğana evet demek ve biat etmek zorundayım ben bu adaletsizliği hiç anlamıyorum doğrusu.
Heee bir de lüks yaşıyorsunuz demisti değil mi gurbetçi arkadaş🤣🤣.En ucuz ayakkabı 500 lira olmuş,evet lüks yaşıyoruz.

Bu hale getirtmezdi. Paçalarından cehalet akan bu kadar siyasetçi, türemek için uygun ortamı bulamazdı.

Ekonominin kötülüğü o kadar basit bir olay değil. Tek bir hayatımız var onun da en verimli zamanını çalışarak ve aldığımız maaşın sadece temel ihtiyaçlara ancak yettiğini görerek yaşamak zorunda değiliz. Ülkeyi yönetenler çok vatanseverse önce işini layığı ile yapması gerekir. Yapamadıkları için bu hale geldi ekonomi.

Her seçim öncesi aman şu adaya oy verirseniz Öcalan çıkar, aman şuna oy verirseniz ülke bölünür vs vs.. hep aynı terane

O zaman oylar Sinan Oğan’a herhalde. Bu bahsettiğin konularda tek pür-i pak aday o çünkü. ☺️

X