Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Aynen yaşım şu güne yetiyor, gördüğüm, yaşamadığım gençliğim yetiyor bana ders olarak.
Daha önceki darbeli dönemleri biz biliyoruz. Şuan Meral Akşener o dönemlerin aktörlerinden. Ve inanın kavuştu. İlkokulda sarılık kaptım okuldan. Saatlik kan vermem gerekiyor, doktor köpek kovar gibi kovar. Heryerde sıra. Şuan herşeyi anlatamam vaktim yok. Ama aynı filmi izlemek saçmalık. Yıllardır insan gibi muamele görüyoruz

bu yanlis yetememek diyebiliriz ama olume terk ettiler dogru degil
Yok valla yanlış değil, ölüme terk ettiler. Ben 10 ilden birindeyim, en az etkilenen (6 bin hasarlı bina) illerden birinde yaşıyorum.
Benim diğer ağır etkilenen illere bizzat giden yakınım dostum vardı, duydum duyacağımı ben. Yetememek değil bu, asla değil.

Afganistan'da ki Taliban kafasi bu, kiz cocuklarinin hic biri okula gidemiyor artik orda.
Ahh Bin Muhteşem Güneş'i okusa... Meryem'in ve o kadınların neler çektiğini okusa... Afganistanlı bir kadın ile konuşma fırsatı bulmuştum. Khaled Hosseını okuyorum demiştim. Hepsi de çok doğru demişti. Ahh canım kadınlar

ben demiyorum hocalar diyor canim

Yuzyilin felaketi oldugu icin olabilir mi
Yüzyılın felaketi evet bunu kabul ediyoruz ama binalar depreme dayanıklı mı kontrol edilmeliydi ya ben gözümle gördüm Bursada temelden gölet gibi su çıktı üzerine binayı diktiler sporcu gençler otelde kalıyor umarım depreme dayanıklıdır

Sizin için iki çeşit insan var. TV dizilerinde gördüğünüz temizlikçi sadece tesettürlü olacak. Mesela doktor olamazdı değilmi? Bu kaidn hakkini ihlal değil miydi? Babası yaşandı yıllarca bu ülke inancı yüzünden ne doktorları ne mühendisleri okuldan attı.

Ben de okudum o kitabı ama yaaa biraz gerçekçi olalım siz inanıyor musunuz o yönetime geçireceklerini bu kadar da abartmasak

Sucu hatasi olan ceksin cezasini kimse kim kac cana sebep oldular

Valla o kitabi cok sevmeme ragmen elimden en az 10 kere firlattim okurken, tahammülümù zorlayan hayatlar, ve ne yazik ki aslinda hepsi gerck karakterlerle örtüşen kahramanlar. Ben zaten yurtdışındayil, benim tuzum kuru. Insallah birileri gün gelip biz ne halt ettik diye kafayı duvara vurmaz ne dyim.

Siz yaşadınız ülkenin gerçekliğinden çok uzaksiniz. Kusura bakmayın ama sizin fikrinizde olan yakın arkadaşlarım var. Dipsiz kuyu gibi asla mantıklı cevap alamadım
Yok, hiç de değilim.
Merak ettim susurlukta neredeydiniz, olayın iç yüzüne dair bilgileriniz neler?
Misal, dağ kadrosu mu diye eleştirinizin iğrençliği ile hüdapar 2000 lerde hüzbullahın neresindeymiş mesela?
Ve siz, bu vatan için ne yaptığınız, bayrağınız için ödediğiniz hangi borç bizimkinden fazla da terörist diye yargılıyorsunuz?

Haklısınız, dipsiz kuyu, aç aç bitmez bu ülkede yaşananlar.
Ne karanlık yüzler, ne birbirini ısırmamalar bitmez ve filler tepişirken hepsi de birbirinin yansıması iken olan sana bana sade vatandaşa ve duruşunu bozmayan Sinan Ateş gibi doğru düzgün adamlara olan olur.
Ne isterseniz düşünün, kimseyi bağlamaz ama sizin gibi düşünmeyeni hakaret, ötekileştirme, her türlü yaşam hakkına gasp hatta yeri gelip ‘haketti’ diyerek katledilmeye karşı, torunlarımızı çocuklarımızı düşünerek yola çıkıyoruz.
Sen, ben gibi olmasan dahi benim sahip olduğum tüm insani ve birey haklarına ne olursa olsun ulaş diye bu feryat.
Anlar mısınız, sanmam, olsun, torunlarınız anlayacak

Aynı duygularla okumuşuz, içimden söve söve okudum..

Yillardir insan gibi muameleyi sadece seningibiler goruyor bu ulkede. Her torpili aldiniz, her hirsizligi yaptiniz. Insanlara birsey birakmadiniz. Tabi ki duzeninizin boyle devam etmesini isteyeceksiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…