Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Zaten artık bitmek üzere. Dağ kadrosu kendi ifade ediyor. Eğer bu adam bidaha seçilirse durum çok vahim diye
Dağ kadrosu Erdoğan'ın seçilmesinden neden korksun? Yıllarca Erdoğandan gördükleri desteği başka kimden gördüler? Çözüm sürecinde onun sayesinde bu kadar güçlendiler. Ayrıca 20 yıldır bitiremedikleri terörü seçimden sonra mı bitirecekler inanıyormusunuz gerçekten buna?

Yok, hiç de değilim.
Merak ettim susurlukta neredeydiniz, olayın iç yüzüne dair bilgileriniz neler?
Misal, dağ kadrosu mu diye eleştirinizin iğrençliği ile hüdapar 2000 lerde hüzbullahın neresindeymiş mesela?
Ve siz, bu vatan için ne yaptığınız, bayrağınız için ödediğiniz hangi borç bizimkinden fazla da terörist diye yargılıyorsunuz?
Haklısınız, dipsiz kuyu, aç aç bitmez bu ülkede yaşananlar.
Ne karanlık yüzler, ne birbirini ısırmamalar bitmez ve filler tepişirken hepsi de birbirinin yansıması iken olan sana bana sade vatandaşa ve duruşunu bozmayan Sinan Ateş gibi doğru düzgün adamlara olan olur.
Ne isterseniz düşünün, kimseyi bağlamaz ama sizin gibi düşünmeyeni hakaret, ötekileştirme, her türlü yaşam hakkına gasp hatta yeri gelip ‘haketti’ diyerek katledilmeye karşı, torunlarımızı çocuklarımızı düşünerek yola çıkıyoruz.
Sen, ben gibi olmasan dahi benim sahip olduğum tüm insani ve birey haklarına ne olursa olsun ulaş diye bu feryat.
Anlar mısınız, sanmam, olsun, torunlarınız anlayacak:KK66:
Yıllarca inancı yüzünden aforoz edilen bir gençlik heba oldu. İskenceler gördü. Muhsin Yazıcıoğlu'nun röportajlarında dinlersiniz. Ama bakmak yetmez görmek lazim

Sizin için iki çeşit insan var. TV dizilerinde gördüğünüz temizlikçi sadece tesettürlü olacak. Mesela doktor olamazdı değilmi? Bu kaidn hakkini ihlal değil miydi? Babası yaşandı yıllarca bu ülke inancı yüzünden ne doktorları ne mühendisleri okuldan attı.
Beni tanımadan yorum yapmayın. Bu tanımladığıniz kimlikle hiç bir alakam yok.

Kasımda 38. olucam. 27 yaşında evlendim. 36 yaşında anne oldum. Başka merak ettiğin bir şey varsa çekinme sor. Tahmin yürütmeyin, beceremiyorsunuz.
Merak ettiğim bir şey yok, seninle ilgili fikrim net, söyledim. Yaşın 18 olsa da fark etmez.

Ha bu arada teröristlerle kolkola yuruyene oy vermem diyenlere gelsin.Gaffar Okan suikastının ardından Hizbullah ismi artık kullanılmaz olurken, gözaltına alınıp bırakılanlar ve dışarıda kalanlar yeniden Diyarbakır ve Batman gibi Kürt illerine geri döndü. Üç yıl sonra kurulan Mustazaflar Derneği ise örgütün yoluna silahsız siyaset yaparak ve sivil toplum kuruluşu olarak devam edeceği şeklinde okundu. Dernekleşme kararı nedeniyle örgütten kopmalar yaşanırken, daha çok “Kutlu Doğum” etkinliklerindeki kitlesel kalabalıklarla dikkat çektiler. Ancak dernek, Diyarbakır 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından “Hizbullah terör örgütünün amacı doğrultusunda faaliyetlerde bulunduğu” gerekçesiyle kapatıldı. Bunun üzerine bu kez de, 2012’de, partileşme kararı alındı ve Hür Dava Partisi yani HÜDA PAR kuruldu.

Şuan sabıkası olan HDP. Bütün milli projeleri, arabayı, ihasi sihasi iptal edeceğim diyen muhalefet. Ne vaadettigi bile belli değil

Hangi milli proje iptal edilecek? Yararlı olan her şey devam ettirilir ama kanal İstanbul gibi bilimsel olarak da karşı çıkılan projeler düşünülür Hele depremden sonra Ha bu olursa bu projeyi önden haber alıp arsa kapatan kodamanların haline ne gülerim..
iha siha iptal edeceğim diyeni duymadım İHA zaten özel şirket üretmiyor mu? Belki daha da yaygınlaşır, bütün teşvik ve destekler tek bir yere akıtılmaz, bir kişinin tekelinde olmaktan da çıkar daha iyi olur

Arabayı iptal edeceğim dediklerini de duymadım Araba zaten neden 20 sene bekledi onu da anlamış değilim geç bile kalındı

Dağ kadrosu Erdoğan'ın seçilmesinden neden korksun? Yıllarca Erdoğandan gördükleri desteği başka kimden gördüler? Çözüm sürecinde onun sayesinde bu kadar güçlendiler. Ayrıca 20 yıldır bitiremedikleri terörü seçimden sonra mı bitirecekler inanıyormusunuz gerçekten buna?
Yani kusura bakmayın ama, büyük darbeler aldılar. Sizin HDP binası önünde bekleyen anaların röportajini dinlemeniz lazım. Çocuk yaşta daha kaçırılıyor bu insanlar. Tecavüz kürtaj kadınların gerçeği oluyor. Karşı gelme şansları yok. Öldürüyor. Mecbur savaşıyor.bu şekilde elbette sürmeyecek

Valla o kitabi cok sevmeme ragmen elimden en az 10 kere firlattim okurken, tahammülümù zorlayan hayatlar, ve ne yazik ki aslinda hepsi gerck karakterlerle örtüşen kahramanlar. Ben zaten yurtdışındayil, benim tuzum kuru. Insallah birileri gün gelip biz ne halt ettik diye kafayı duvara vurmaz ne dyim.
Ben de var ama okumadım henüz, kadınlar konusunda çok hassasım 😏

Ben de okudum o kitabı ama yaaa biraz gerçekçi olalım siz inanıyor musunuz o yönetime geçireceklerini bu kadar da abartmasak
Siz anlamamışsınız, kız çocuklarının değersizleşmesine örnektir bu. Şu zaman olmuş hala başörtüsü konuşuluyor. Tarım niye bitiyor diye konuşan var mı?

Hangi milli proje iptal edilecek? Yararlı plan her şey devam ettirilir ama kanal İstanbul gibi bilimsel olarak da karşı çıkılan projeler düşünülür Hele depremden sonra Ha bu olursa bu projeyi önden haber alıp arsa kapatan kodamanların haline ne gülerim..
iha siha iptal edeceğim diyeni duymadım İHA zaten özel şirket üretmiyor mu? Belki daha da yaygınlaşır bir kişinin tekelinde olmaktan da çıkar daha iyi olur

Arabayı iptal edeceğim dediklerini de duymadım Araba zaten neden 20 sene bekledi onu da anlamış değilim geç bile kalındı
Alakası yok. Ya nasıl bilginiz olmadan fikriniz oluyor. Anlamak imkansız. Ben sonra yazarım. Ama herkesi herşeyi tanımadan oy verenle benim oyum bir olmamalı. Bu arada işletme fakültesi Yönetim dalı mezunuyum

Egitim sistemini ne hale getirdiler gormuyor musunuz, uzaktan egıtım mı olur Allah askına. Genclerın egıtım haklarını kim elinden alıyor acaba?
Benim kuzenim tıp öğrencisi 3.sınıf. İlk sene korona dolayısıyla online, 3.sene deprem dolayısıyla. Bu çocuk nasıl doktor olacak?

Bulunduğun ve geldiğin gurbetçi çevreyi tanımlamak için yazdım o satırları. Kıyamam nasıl da içselleştirmiş. Avrupa’nın gettolarında dişinizden tırnağınızdan arttığınız para Türkiye’de x20 olunca ne oldum delisi oluyorsunuz. Türkiye bu yüzden bir cazibe merkezi. İşte oradaki eziklenmişliği, gelip burada döviz bozdurunca statü sahibi olduğunuzu sandığınızdan böbürleniyorsunuz. Dilin mi var kıyamam, öğrenebilmişsin demek! Genelde öğrenebilmeniz mucize doğru, 50 senede Almanca öğrenemiyor ananız babanız, koskoca Almanya’da Yozgat’ın bir köyündeymişcesine kolonize olup yaşadığınız için bu bir başarıdır; başarınız için tebrik ederim.

O kendini kanıtlama çabası değil. Artık ülkemde tünelin sonunda ışık göremeyen gençler biraz dil öğrenince bir şekilde imkânları zorlayıp gidiyorlar. Çoğu eğitimli olduğu hâlde zaten bu vasıfsız işlerde çalışmaya razılar. Neden acaba? Görüyor kendisi 5 aylık maaşıyla bir telefon alabilip o bile çok görülüyorken, Allah’ın şenlik görmemişi, Almanya sayesinde ihya olmuşu gelmiş Türkiye’de yaptırdığı evinde keyif yapıp, onun yapamadığı her şeyi yapıp, bir de iktidar zurnacılığı yapıyor,o da diyor ki gideyim de bari ben de ihya olayım. Ben sizin Erduhancılığınıza hak veriyorum ama, ben de gavura basar gibi basardım. Euro 30 olsun anasını satayım da bir arsa marsa daha alak demiyorsanız ne olayım!

Evet o yabancılarla ben de konuştum, Avrupa’daki Türk’ler konusundaki fikirlerini duysanız utanırsınız. :)
Yurtdisinda yaşayan bi gurbetçi olarak yorumunun altına imzamı atıyorum..

Yıllarca inancı yüzünden aforoz edilen bir gençlik heba oldu. İskenceler gördü. Muhsin Yazıcıoğlu'nun röportajlarında dinlersiniz. Ama bakmak yetmez görmek lazim
Bu ülkede mi?
Şaka mı?
Mezhep deseniz bir nebze, ırk desen yine haklılık payı olabilir derim de, yani komik yahu😂
Yahudi misiniz arkadaşım hitler almanyasında mı yaşadınız?
Bu coğrafyada ne ezan sustu, ne dinlere baskı uygulandı.
Her türlü inanca binlerce yıldır hoşgörü ile bakan topraklar, ağlar.
Atanız soyunuz ağlar bu komik beyanınıza.

Siz anlamamışsınız, kız çocuklarının değersizleşmesine örnektir bu. Şu zaman olmuş hala başörtüsü konuşuluyor. Tarım niye bitiyor diye konuşan var mı?
Sen sömürge bir ulkesin. Tarım bu yüzden bitiyor. Amerika geliyor senden aldığı petrolü sana satıyor. İstediği fiyata. Neyse ekonomi dersi için geri döneceğim. Şimdi yatmam gerek. Cümleten İyi geceleri

X