Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Cep telefonu uygulaması mı bu sürekli güncelleme gelsin
Başka dünyalarda yaşıyoruz sanırım ya da sadece ben 10 adım ileriyi görüyor olamam değil mi?
Şuan bu ülkenin tek gündeminin deprem felaketi hasarları olması gerekiyor.
Yok sayarsanız 2 sene sonra bugünümüzü mumla ararız.
Silsile bu, borçlu depremzede, borçlu mal veren, boş tarlalar, sıfır üretim, sıfır ham madde, ortada olan asla ödenemeyecek senetler, depremzede olsun olmasın onları ödemekle mükellef insanlar, duran ve uzun süre başlamayacak olan ticaret, en az 2milyon yurttaşı olmayan başka kadrolara yerleştirme, bankaların kredi sınırı vs vs.

Aynen, günümüz şartlarına uygun olmayan her türlü içerik tarihin tozlu raflarında yerini almaya mahkumdur, bir zahmet uygulama kadar güncel olacak!

Ve ayrıca, gözümden kaçması mümkündür, eleştiri yapıyorum; aile içi şiddet, kadına hayvana çocuğa yönelik şiddet suçları, istanbul sözleşmesi vb şeylere dair bir açıklama görmedim. Sayfa kaymış olabilir, siz gördünüz mü?

Ortak Politikalar Mutabakat Metninden bahsediyorsanız evet hepsi yazıyor sadece İstanbul Sözleşmesi açık açık yazılmamış neden bilmiyorum, ama onu da geri getireceklerini her fırsatta söylüyor. Depremle ilgili de gittiği her yerde yapılması gerekenleri söylüyor zaten Kılıçdaroğlu ve yanında ki diğer başkanlar. Kaldı ki şuan iktidarda olmadıkları için yapabilecekleri sınırlı. Bu metin günümüz şartlarına göre yazıldı zaten önemli olan ana başlıklar, eksikleri olabilir onu da zamanla görürüz

Bakın diyorlarya terör bu kadar can aldı falan
30 yılda 40 bin can aldı
Sadece depremde 100 belkide 200 bin can aldı
Kesinlikle 40 küsür bin değil
Ve unuttuk mu sanıyorsunuz
Kim sorumlu bir kişi kabul etti mi
Neden asker sahaya inmedi neden afat bu kadar yetersiz kaldı neden çadılar kızılay tarafından satıldı
Sorumlu kızılay başkanı pişkin pişkin çıkıp gülüyor
Neden bu kadar çürük binaya imar izni verildi
Neden zemin araştırması yapılmadı
DEprem bölgesinde çadırlar dere yayağına sahile kuruldu Delireceğim
Selde 15 can gene gitti ama toprak doymuştu suya değil mi
Bu kadar mı arsız pişkin olunur bu kadarmı can ucuz olur
Gelmiş bana burda şehit edebiyatı yapıyor hesap soruyor aklı sıra
HAyır 200 bin canın hesabını vereceksiniz
Kader deyip geçmenize izin verimeyecek
Bu iktidarı savunanlar bakın yarın sizde enkazda kalabilir selde boğulabilirsiniz
Gelecek olan ne yapar bilmiyorum
Lakin bu kadar kusurluyken size hesap sorma yargılama hakkını vermiyorum
Haddinizi bilin
Kafası akp nin manüpülasyonlarıyla doldurup gülüyor birde arsız

İsmini hatırlamıyorum ama hdp li bi vekil dedi
Bakanlıkta, cb yardımcılığı bizim de hakkımızdır diye
Hatta bundan bi iki gün sonra da Yavaş’tan
Sadece iki cb yardımcısı olsun ben ve İmamoğlu diğer masadakilere sadece vekillik verilsin dedi
Öylece de kaldı

Birbirimizi incitmeyelim kızlar
Burada paylaşılan her şey aslında karşıt düşünceleri kışkırtmaktan öfkelendirmekten öteye gitmiyor
Kimsenin düşüncesi de değişmiyor
İçinde bulunduğu durumun farkına varana kadar tabi
Ailemden örnek vereyim annem erdoğanı çok severdi
Abim esnaf onunda görüşü mevcut hükümete idi
Lakin öyle canı yandı çıkmaza düştü ki esnaflar, abimin dilinden küfür eksik olmadı ( küfür kısmını desteklemiyorum, lakin isyanı haklıydı)
Ee yavrusunu öyle gören canım annem gece gündüz hükümete beddua eder oldu
İşte bunlar yaşanmadan da hakikatın farkına varılmıyor ne yazık ki
Bu aslında hepimiz için geçerli
Şundan çok eminim yolun sonu geldi
Düzen değişecek millet ittifakı iktidar olacak
Olması gereken olacak aslında

Evet o açıklamayı görmüştüm ismi benim de aklımda kalmamış. Parti içinden birinin söylemi parti meclisinin aldığı kararı değiştirmez. Tıpkı bugün İYİ partili o kişinin söylemi gibi

Burada biri yazmıştı
Bi videoya yorumdu sanırım
Hükümeti, kendince yorumlayarak destekliyordu sanırım bi kadın
valla açıp bakmadım bile
Yapılan yorumlardan böyle algıladım
Keşke yok olsan gibi bi manaya gelen yorumu vardı yanlış olmasın
O an o yorumu okurken aklıma depremde hayatını kaybeden, enkaz altında kalan bi sürü canlarımız geldi
Belki daha önce ki seçimlerde buna benzer yorumlar enkazda ölen bi kardeşimiz için de yapıldı ve yok oldu
Fakat bu felaketin ardından hepimiz dil, din, ırk o parti bu parti demeden hepimizin kalbi acıdı dualar ettik
Elimizden geldiği kadar yardımlar ettik
İnsanlığımız her şeyden öne geçti
Ayırt etmeden yaptık bunları
Yine aynı bakalım birbirimize
Sağ duyumuzu asla kaybetmeden

İyi güzel de, ben öyle bakamıyorum uzun bir süredir.
Hayatımda hiç görmediğim, hiçbir becerisi olmayan, kendini kotaramayan bireyin benim yaşamım üzerinde söz sahibi olmasına katlanamıyorum.
Eğitimden bahsetmiyorum, baksan yalamış yutmuş ama hücreleri yok, ölmüş o kafa.
Okumak başka, irdelemek, değerlendirmek sorunun kökenine inip çözüm üretebilmek kısaca bir şekilde problem çözme yeteneği başka.
Ben bunu yapamayan insanları sırtlamaktan yoruldum, siz yorulmadınız mı?
Saf saf her gördüğüne duyduğuna inanan şu deprem evlerini bile bedava verileceğini sanan insanın (çünkü bilgiye ulaşma, edinme ve anlama sıkıntısı) benim üzerimde nasıl bir hakkı var, hangi yetiyle?
Neyine hoşgörü, her zerrem doldu.
2018 sonundan beri kk da bağırıyorum kriz geldi, 2019 oldu mahvolacağız, uyanın 2020 zaten pandemi, e yeter gayri.
Gerçekten yeter.
O sürünmek istiyor, kendini buna layık görüyor ise neden ben yahu?
Ha iktidar yanlısıdır, beğeniyordur, akıl dolu konuşuyor ve icraatlarından habardar olarak destekliyordur, o ayrı.
En azından duruşu, bilgisi var yanlış safta olsa bile kendi aklı ile yanlışta derim.
Ya diğerleri?

O kadar haklısın ki
Birbirimizi incitmeyelim derken lakin artık tahammül edemiyorum
Hem bu kadar suçlu olup bu kadar üste çıkmak
Yok böyle birşey
Somada 300 can gitti kimse doğru dürüst yargılanmadı
Geçen sene türkiye cayır cayır yandı
Yangın söndürme uçaklarımız depolarda çöpmüş yada bilerek söndürülmedi gene birilerine rant alanı oluşturuldu
Sorumlu bakan sorumlu değil sen ben sorumluyuz sanki
Dere yatağına şehir kuruldu
Millet canından malından emeğinden geleceğinden oldu
Erdoğan milletin kafasına çay attı
Arananlar listesinde kim varsa iç işleri bakanıyla bir fotağrafı var
Şehit cenazesi oluyor oğlu askere gitmeyen bakan kahraman oğlu askerlik yapmış kılıçdaroğlu hain oluyor
Koskaca ana muhalefet başkanı inek hırsızı tarafından yumruklanıyor
Hırsız kahraman oluyor
aRkaranın göneğinde türkiye tarihinin en kanlı saldırısı oluyor 140 can gidiyor bakan kameralar karşısında gülüyor
aKp ye oy veren verebilir ama suçlamayla gelirse
Kolundan tutup aynanın önüne koyasım var

Gerçekten sinir bozmaya başladı açıklamalarıyla
Ya 20 milyona dayanmış koca şehir, dip dibe binalar, plansız yerleşim 3 yılda yol ve alt yapı sorununu çözmek imkansız gibi bir şey. Bütün şehri kentsel dönüşüme sokmaları lazım, ana yollardaki binaları yıkıp yollara dahil etmeleri bütün şehir sokaklarını kazmaları lazım, bunu belediye tek başına yapamaz, devlet desteği hatta izni bile lazım olabilir, çocuk oyuncağı mı bu. Şimdi istenbulda depren olsa bütün binalar yıkılsa suçlusu istanbul belediyesi mi olacak yoksa son 50yılın kentleşme planını hazırlayanlar mı, çocuk oyuncağı mı bu

Kardeşim ve babam çiftçi, yıllarca kavga ettik, bakın ülke elden gidiyor, ekonomi pert nesini savunuyorsunuz bunun, diye. Alternatifi yok dediler. Anlattık, bilgi beceri sahibi insanların hakettiği yerlere gelemediğini, o konumlarda bulunanların yetersiz olduğunu bir başkası gelirse daha iyiye gidilebileceğini anlattık, her bahanelerini çürüttük. Köşeye sıkıştıkları yerde başörtüsüne yaslandılar, mecburen kapattık konuyu çünkü aslında yeterli yasal düzenlemelerin hala yapılmadığını hala çoğu şeyin şifaen yürüdüğünü anlatamıyorsun . Çiftçinin hali perişan şu an, insanlar gelir gideri karşılamadığı için çatır çatır kestirdi hayvanlarını, tarlalar kimin aldığı dahi bilinmeden emlakçılar aracılığıyla satılıyor. Kardeşimin aklı başına geldi ama zihniyeti halâ değişmedi, bu seçimde göz göre göre yine gidip onlara oy verir mi hiç bir fikrim yok. Keşke gidip fatih erbakana verse, mevcut hükümete gitmeyen her çekirdek oy kâr benim için

AkP seçmeni neden oy versin İnce'ye, diyordum ama adam a haberin gözdesi oldu. CHP'den başka derdi yok. Umarım yanılmaz da güvendiği kitleden oy alır, ne diyelim
Hükümetin çekirdek seçmeninden eksilen her oy kârdır. Ben öyle bakıyorum olaya, inşallah parlattıkları ayaklarına dolanır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…