Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Birde şöyle birşeyde var olayları saklana bildiği kadar saklıyorlar tarikatlere laf gelmesin diye
Bu çıkanlar artık gizlenemeyenlerdir
Yayın yasağı hemen zaten
Tabi ki bilmediğimiz çok şey vardır. İşini gerçekten iyi yapan gazeteciler olmasa hiçbir şeyden haberimiz olmaz bu ülkede

Sizler birlik beraberlik içinde yaşamak istemiyorsanız Siz gidebilirsiniz
Birinizde görmüyorum hdp partisini bu kadar kini
Hadi onları çıkarın sesinizi yok Siz dinle bozmussunuz kafayı arkadaki olayları kaçırıyorsunuz
Sizin suçladığınız çoğu tarikat bu ülkeyi bölmez
Ama onlar sınırda Mehmetçiği şehit eder

Siyaseti bunlarla konuşun cesur olun
Islamla tarikatle bozmussunuz kafayı
Makara yapıyorsunuz
Siyaset meydanına bunlarla gelin

Diğer alintilayan başka kişilere artık bu başlık altında cevap yazmayacağım

Bende Sizler kadar Türküm ve Müslümanım
Kimse bana dini tercihim sebebi ile başka ülkede yaşa diyemez Az haddinizi bilin
Baska ulkede yasayin deme sebebim dini inanciniz degil, Cumhuriyet ile yonetilen ulkeye seriyat getirmek istemeniz. Ben de diyorum ki Cumhuriyeti begenmiyorsaniz tercihinizi seriat ile yonetilen bir ulkeden yone kullanin??
Ama sıkar demi. Ne yaparsaniz yapin bu ulke seriat ulkesi olmayacak, bu ulkenin basina boyle pis isleri getirenler de YARGILANACAK!

Buyrun.

Eklentiler

• 4F8FA89E-2850-4D55-9609-2B2C497BCF97.jpeg
    4F8FA89E-2850-4D55-9609-2B2C497BCF97.jpeg
    133,3 KB · Görüntüleme: 53
Hadi onları çıkarın sesinizi yok Siz dinle bozmussunuz kafayı arkadaki olayları kaçırıyorsunuz

Makara yapıyorsunuz

Kimse bana dini tercihim sebebi ile başka ülkede yaşa diyemez Az haddinizi bilin
tamam el etek öpmeye devam edin. Benim inancımı rahatça yaşamak için bi tarikata şeyhe falan ihtiyacım yok. Cok şükür klavuz da var rehber de.
Hz. Muhammedin "Salih insanlarla beraber olunuz" dediği salihler bunlar değil emin ol.

Eklentiler

• Screenshot_20230317_010445.jpg
    Screenshot_20230317_010445.jpg
    186 KB · Görüntüleme: 47
Tamam da benim paylaştığım zeytinli rock festivali kapatılsın diye başvuruda bulunup kapattıran kadar uğraşan, mezuniyet töreni yasaklansın diye belediyede çalışma başlatan zaten menzil tarikatına bagli vakıflar. Onlar kendileri zaten bunu kabul etmiş haldeler,kendi sayfalarında 'bu rezalete dur de' diye paylaşıyorlar.
Okulda kızları beden dersine sokmayan müdür menzil tarikati üyesi.
Hal boyleyken bunlar benim özgürlüğümü etkilemiyor mu?
Zaten insanları kışkırtan kısmı bu kisim. Kendi iclerinde kendi yorumladiklari şekilde gelen tarikatına bilgilendirme yapsa , devletten destek almasa sadece gönüllülerle maddi olarak kendini döndürdü vs ben neden rahatsız olayım ki?
Seni severim o yüzden son olarak sana cevap yazayım
Var öyle beyinsizler her ortamda ne vakfı bilmem yaptığı yanlış
Ben sadece menzile çokça gittim Orada denilen Hiçbir şeyi görmedim
Büyük bir topluluk var demek ki içinde hoşgörüsüz olan oda o insanın Müslüman olarak bireysel yaptığı yanlış
Mesela okulda bir öğretmen çocuğa yanlış davranıyor diye hepsi aynıdır diyebilirmisiniz Hayır
Çünkü o insanları tanımıyoruz Tanımayıp görmeyip nasıl hakkında fikir sahibi olabiliriz
Biride şurada desin gittim menzile şöyle şöyle oldu bunu yaşadım derim tamam
Ama yok
Bakın beni akpli değilim dememe rağmen kaç kere savunucususun denildi
Çünkü tarikatı savundum diye
Bu arada sadece menzile gittim ora hakkında bunları savunabiliyorum
Bazı tarikat adı altında oluşumların hiç birinide desteklemem
İşte birbirimizi dinlesek çok güzel olacak bu dünya ama hep kendi tarafımızdan bakıyoruz
Mesela size seni severim dedim Neden Çünkü kötü biri değilsin ateist olsanda severim
Depremde yaptığın iyilikleri gördüm burda
Ben sana başka ülkede yaşa git demem ama bak yukarıda bana yazan var
Demem o ki keşke birbirimizi iyi dinlesek ve saygı göstersek ne güzel olur...

Seni severim o yüzden son olarak sana cevap yazayım
Var öyle beyinsizler her ortamda ne vakfı bilmem yaptığı yanlış
Ben sadece menzile çokça gittim Orada denilen Hiçbir şeyi görmedim
Büyük bir topluluk var demek ki içinde hoşgörüsüz olan oda o insanın Müslüman olarak bireysel yaptığı yanlış
Mesela okulda bir öğretmen çocuğa yanlış davranıyor diye hepsi aynıdır diyebilirmisiniz Hayır
Çünkü o insanları tanımıyoruz Tanımayıp görmeyip nasıl hakkında fikir sahibi olabiliriz
Biride şurada desin gittim menzile şöyle şöyle oldu bunu yaşadım derim tamam
Ama yok
Bakın beni akpli değilim dememe rağmen kaç kere savunucususun denildi
Çünkü tarikatı savundum diye
Bu arada sadece menzile gittim ora hakkında bunları savunabiliyorum
Bazı tarikat adı altında oluşumların hiç birinide desteklemem
İşte birbirimizi dinlesek çok güzel olacak bu dünya ama hep kendi tarafımızdan bakıyoruz
Mesela size seni severim dedim Neden Çünkü kötü biri değilsin ateist olsanda severim
Depremde yaptığın iyilikleri gördüm burda
Ben sana başka ülkede yaşa git demem ama bak yukarıda bana yazan var
Demem o ki keşke birbirimizi iyi dinlesek ve saygı göstersek ne güzel olur...
Evet hanimefendi seriat ile yonetilen ulkelerin birinde yasayin diye ben dedim, halâ fikrimin arkasindayim. Cumhuriyeti begenmiyorsaniz neden Cumhuriyet ile yonetilen ulkede yasiyorsunuz diye sorarlar adama.

Eklentiler

• 4DB504DE-1C5B-4487-9FF9-3061A853D3A9.jpeg
    4DB504DE-1C5B-4487-9FF9-3061A853D3A9.jpeg
    81 KB · Görüntüleme: 49

Makara yapıyorsunuz

Siz kimseye tarikat karşıtı diye islam düşmanı diyemezsiniz siz kimsiniz.Asıl siz haddinizi bilin. Girdiğiniz günahın affı da yok cünkü ben size hakkımı helal etmiyorum. Hadi eyvallah.

Bak ne güzel dedin.
Ağzından bal damladı.
Yıllar önce gittiğin tarikatında başına bir şey gelmedi diye tarikatın her üyesi iyi diyebilir miyiz?
Hayır.
Çünkü o insanlaro tanımıyoruz.
Tanımayıp görmeyip nasıl hakkında fikir sahibi olabiliriz?

Bireysel yanlış değil. Bir kişi bireysel olarak dilekçe verip festival iptal ettirmedi. Komple vakıf olarak iptal ettirdiler. Bu da doğrudan tarikatla alakalı. Bireysel değil.
Biride şurada desin gittim menzile şöyle şöyle oldu bunu yaşadım
www.google.com
Araştırın
ateist olsanda severim
Buram buram kibir kokuyor.

Baska ulkede yasayin deme sebebim dini inanciniz degil, Cumhuriyet ile yonetilen ulkeye seriyat getirmek istemeniz. Ben de diyorum ki Cumhuriyeti begenmiyorsaniz tercihinizi seriat ile yonetilen bir ulkeden yone kullanin??
Ama sıkar demi. Ne yaparsaniz yapin bu ulke seriat ulkesi olmayacak, bu ulkenin basina boyle pis isleri getirenler de YARGILANACAK!
Evet cumhuriyetçi abla senin cumhuriyetçi partin ülkeye şeriat getirmeye çalışıyor bi diyeceğin varmi bu konu hakkında..He birde evet yargılanacaklar 👇👇

Eklentiler

• Screenshot_20230317_051000_Chrome.jpg
    Screenshot_20230317_051000_Chrome.jpg
    101 KB · Görüntüleme: 51
Bakın ne diyorsunuz
Dini kışlaya camiye okula soktular
Allah aşkına İslam kışlada camide okulda olsa ne zararı olacak
Neden insanlar İslam dininden korkuyor Kışlada biri Müslüman ise ne yapacak sizce ?
İnsanlar dinini her yerde yaşamalı özgürce
Ne söylediğinin farkındamısın sen acaba,siyaset buralarda yapılmaz .
Daha çok şey anlatırımda yeri uygun değil.
Beyninizin almadığı konu ne biliyor musunuz
Şeriat istemiyorsanız beni ilgilendirmez Müslüman olarak dinimi her ortamda rahatça yaşamak istiyorum
Size zorla sizde yaşayacaksınız mı diyorum
İslamda zorlama varmı yok banana yani sizden
Ama sizin gibi düşünenler Tarikatımıza bile karışıyor Suç varsa kapatılsın yoksa sizene onlardan
Nedir bu şeriat merakın ciddi merak ediyoruz şimdi.
Tarikatları bu kadar savunmakta hiç te normal değil,45 çocuğa tecavüz edildiğinde ere ğöge koyamadığın tarikatlar neden oldu.
Tabi görmezsiniz
Merak etmeyin o sapıkları biliyoruz dini siyasete alet edeni de
Tarikatlara olan öfkeyi anlayamıyorum Bir parti çıkıp bunu söyledi diye bir sürü destekçisi var
Yahu suç işleyen sapık gibi düşünceleri olanlar kapatılsın tabi
Ama hepsi derken neden hepsi Hepsi öyle değil
Ve bu İslam düşmanlığı
Tarikat karşıtlığını islam düşmanlığı olarak görüyorsan pes artık.

Beyninizin almadığı konu ne biliyor musunuz
Şeriat istemiyorsanız beni ilgilendirmez Müslüman olarak dinimi her ortamda rahatça yaşamak istiyorum
Size zorla sizde yaşayacaksınız mı diyorum
İslamda zorlama varmı yok banana yani sizden
Ama sizin gibi düşünenler Tarikatımıza bile karışıyor Suç varsa kapatılsın yoksa sizene onlardan
İşte şu an sorun dinin menfaatlere alet edilmesi, falanca tarikattan icazet almadan hakettiğin liyakat konumuna gelemiyorsun, imam hatip mezunu değilsen de gelemiyorsun. Ama eğer bunlara sahipsen temizlik görevliliğinden hastane müdürlüğüne yükselebiliyorsun mesela, hayvanat bahçesi müdürüyken tübitak başkanı olabiliyorsun. İlahiyat mezunu olup mimarlık fakültesine dekan olabiliyorsun. Kpssde türkiye derecen varken icazetin torpilin yok diye atanamayabiliyorsun. Bu icazetler sadece partilerden çıkmıyor şu an, gözde tarikatlerden de çıkıyor. Bunlara bulaşmış tarikatler de kul hakkı yemektedir, onlar da kapatılmalıdır. Ahlaki kısmı saymıyorum, menzilcilerden hiç istismarcı çıkmadığını kimse iddia edemez küçük yaşta evliliği desteklemek istismarı desteklemekle eştir, diğer ayrıntılara girmeyeyim.

Bunun dışında 'bademleme' dedikleri iğrençliği icat edenler deist ya da ateist değil. Bizzat bu oluşumların içinde yaşayan şeytanlar.

Evet cumhuriyetçi abla senin cumhuriyetçi partin ülkeye şeriat getirmeye çalışıyor bi diyeceğin varmi bu konu hakkında..He birde evet yargılanacaklar 👇👇
Yüzbinle ifade dilecek personel çalıştıran kurumlardan söz ediyorsunuz, bu 2000 2500 kişinin icazetle alınmış olduğunu ispatlayabilir misiniz? Çok yakın dostum koyu akpli ve İBBde 3 ilçenin sosyal yardımlarından sorumlu yönetici, işini hakkıyla yaptığı için halâ aynı konumda çalışıyor. 3 farklı bölüm mezunu inanılmaz donanımlı bir insan, bu adam tarikatçı da olsa kimse torpilli olduğunu iddia edemez, çünkü işini çok iyi yapıyor. O insanların da işe icazetle girdiğini iddia edemez kimse işlerini yapabiliyor olmasalar çoktan kapının önüne konulurlardı

Nerden biliyorsun gidip gördün mü
Şeyhi kimsenin öyle gördüğü yok bu algıyı siz yapıyorsunuz
Allah ile aramıza girdiği yok gidip görmediğiniz ortamında bulunup fikir sahibi olmadığınız bi yer
Allah görüyor ama sizde gözünüz ile görüp öyle suçlayın bence
Neyin ne olduğunu bilecek ayırt edecek aklım var çok şükür

X