Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Arkadaş kalma motivasyonun nedir yengeç? Okurken iq'um düşüyor zira.
Birincisi çok sevdiğim birisi, saftır kalbinde kötülük yok.
İkincisi çok çeşit, yer yer antika insanlarla dolu kalabalik bir arkadaş çevrem var
Çeşit oluyor bana da, gözlem yapmayı seviyorum:) kk gibi

Ay ben katlanamazdım. Bir tane eski akpli şimdi apolitik arkadasim var. Ben oy vermeyecegim diyecek diye sohbet bile açamıyorum kendisiyle. Bu konuda tahammülüm artık sifir.

Deprem, su sorunu, mülteci sorunu gibi sorunlari konuşuyor ve çözüm üretiyor. Ülkede boyle sorunlar varken kk bey muhtar yardımcısı atamaktan bahsediyordu
Deprem sorunu konuşmadı mı
Su sorunu zaten işin ehli kişiler tarafından çözülür çözülebildiği kadar
Zaten fırat ve dicle büyük bir sorun
Mülteci sorunu çöxülemez hazm edecek mecburen bu ülke
Yenileri gelmesin yeterki
Kemal bey çözemeyeceği sorun karşısında vaadde vermiyor
Buda dürüstlüğünden kaynaklı oda atıp tutabilir

Kusura bakmayın babacanda davutoğluda bir kesmi temsil ediyorlar ve bu tabanında ittifakta olması gerekiyor ki güven versin
Ya yeter artık atatürk olsa bu kadar kullanılmak istemezdi
Bir kesmin dinide atatürk olmuş
Atayürkü kulanan biri benim için dini kulanan birinden farksız
Kk temel için yolumuzu aydınlatacak diyor. Şeriatçi bu adam. Ne yolu ne aydınlatması? Çıkar uğruna yalan dolan methiyeler düzüyor
Ya sen her kesmin oyuna talip misin
Onlarda ittifakta olacak dışlanmadan benimsenmeyi öğrenecekler
Katolikler protestanlar normonlar gibi
Ülkedeki yönetim belli bu cepte laik demokratik türkiye cumhuriyeti onlarında istedikleri gibi yaşam hakları olacak temsil edilecekler tabiki
Yahu istabul ankara kemal beyin başarısı
Chp ye insanlar oy vermiyordu
Ülkede sağ partiler kazanıyordu
dürüst mü konuşalım
Baş örtüsü yasağı
Kürtçe yasağı
Darbeler le anılıyordu
Çoğu insan dahada chpye güvenmiyor
Akp nin başarısı geçmişteki chp nin başarısızlıkları yüzündendi
Bakın chp doğudan oy alıyor
Chp muhafazakar kesinden oy alıyor
Bu deniz baykalın chp si değil kemal beyin başarısı kusura bakmayın
İBB başkanının hapis cezası mevzusu oldu yakın zamanda. Bu gündemdeyken yurtdışına gitti. Yalnız bırakmak huydur onda. Akşener vardı ekremin yanında, o destek oldu
Ben kendi adıma ekrem yada meral hanımın dürüstlüğünün kemal bey kadar olduğunu düşünmüyorum
Meral hanım tansu çiller ve mehmet ağırın adamıdır
Bunun ne kürt zaza ne alevi olmasiyla alakasi var.
%90alakası var

Ay ben katlanamazdım. Bir tane eski akpli şimdi apolitik arkadasim var. Ben oy vermeyecegim diyecek diye sohbet bile açamıyorum kendisiyle. Bu konuda tahammülüm artık sifir.
Ben akp kadın kollarından biriyle aynı evde yaşıyorum, annem azılı bir reisci. Ev ev gezen kadınlar var ya, işte onlardan aynı zamanda Twitter'da para almayan trollerden.
Tahammül seviyem yüksek yani.
Suriyelilerin kesinlikle gitmesi gerektiğini düşünürüm ve elini kolunu sallaya sallaya artık savaş olmayan ülkesinde tatil yapıp dönme fikrine sinir olurum. Ama aynı zamanda Suriyeli çok kaliteli arkadaşlarım var. Geçenlerde biri on günlüğüne gitti, ailesi depremden etkilenmişti. Onun adına çok sevindim, moral bulur ailesi diye
Ya da yabancılara kiraya veriliyor diye arşa çıkan ev fiyatlarından nefret ederim, ama benim rusoglan geldiğinde ona kiralık ev bulacam diye emlakçı emlakçı gezerim
Elin turistinin ülkemize bir milyoncu muamelesi yapmasından,benim gitmek için tonla belge ve para verdiğim ülkelerin elini kolunu sallayarak girmesinden nefret ederim. Ama her ay en az iki turist gezdiririm, hatta Faslı bir kız var,indirim buldukca online alışveriş yapar benim ev adresimi verir geldiğinde alır .
Çevremde her kesimden insan var . İçinde bulunup da gözlem yapmayı seviyorum

Atayürkü kulanan biri benim için dini kulanan birinden farksız
Atatürk bu kadar yoksayılırken adının anılması niye sizi rahatsız ediyor? Biz milli bayram kutlayarak andimizi okuyarak büyüdük. Şimdiki çocuklar okula başları kapalı geliyor. Kimsenin atatürkü kullandığı yok. Valiler resimlerini indirip ceza almıyorken bizim sahip çıkiyor olmamızın nesi kötü? Kırmızı çizgimiz Atatürk. Onun bize emanet ettiği Türkiye bu değil.
Yahu istabul ankara kemal beyin başarısı
Kemalin başarısı olsa ekmeleddin de başarı olurdu. Seçmen kitlesi değişiyor. Genç nüfusun fikirleri kafaları başka.
Akp nin başarısı geçmişteki chp nin başarısızlıkları yüzündendi
Evet bunu diyoruz. Bu başarısızlıklarla yenilgilerle koltuğu çoktan terketmeliydi gerçek bir vatansever milletsever olsaydı. Terketmediği için kimse onu samimi bulmuyor. Koltuk derdinde oldugunu görüyoruz. Babacana davutoğluna bakanlık vaad ederek koltuğunu kabul ettirdi.
Z kuşağından hiç haberiniz yok. Onlar din, mezhep gözetmiyorlar bizim gibi. Gözetseler bile önceliğin bu olmadığının farkındalar. Akp nasil din mağduriyeti yapiyorsa başörtüsü sorunu diyorsa sizin yaptiginiz da bu. Kk aleviymiş ondan oy vermiyorlarmış aynen. Sevmiyorlar hanimefendi. Siyasi olarak yetersiz görüyorlar, gülüyorlar, yaşlı buluyorlar.

Bu kadar senedir hiçbir şey yapamamış olması kızdırmıyor mu? Koltuğunu gençlere teslim edebilirdi. Bugünleri yaşamamızın başlıca sebebi o değil mi? Kime oy verelim mecbur rte diyen seçmenle dolu ülke. Bugün dolar bu kadarsa bizi bu cendereden kurtarmayan muhalefete, seçilmedigi halde aday olan kemale hic kızgın değil misin?

Nasıl biliyorsanız öyle olsun
Muharrem ince tercihini ise buyrun

ATatürk beni rahatsız etmiyor
Değerlerin kullanılması beni rahatsız ediyor

Z kuşağının takip ettiği kişileri biliyorum
Yaşlılığa gelince hepsi 30 da sadece kemal bey 70 yaşıda tabi
Ya siz taraflı konuşuyorsunuz yada ülkede pompalanan faşizmin hiç farkında değilsiniz

Nasıl biliyorsanız öyle olsun
Muharrem ince tercihini ise buyrun

ATatürk beni rahatsız etmiyor
Değerlerin kullanılması beni rahatsız ediyor
Kimse kullanmıyor, degersiz görülene sahip çıkıyor. 3-5 ayyaş diye bahsedildi Atatürk'ün meclisinde Atatürk'e. Tabii ki adını anacağız sahip çıkacağız.
Z kuşağının takip ettiği kişileri biliyorum
Yaşlılığa gelince hepsi 30 da sadece kemal bey 70 yaşıda tabi
Gençler genç seviyor ne yapalim?
Ya siz taraflı konuşuyorsunuz yada ülkede pompalanan faşizmin hiç farkında değilsiniz
Hangi taraftan konuşuyorum? olayları yorumlama biçiminiz çok değişik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…