Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Kılıçdaroğlu olduğu sürece benden Millet İttifakına oy çıkmaz çevremde tüm ailemiz Cumhur İttifakına atacağız öyle karar verdik

Kılıçdaroğlu olduğu sürece benden Millet İttifakına oy çıkmaz çevremde tüm ailemiz Cumhur İttifakına atacağız öyle karar verdik
Benim yazdığım bu değildi ama :)
Ben siyasetle ve siyasi partilerle, hatta adaylarla ilgilenmiyorum, herkes dilediğine oy verir, benim bahsettiğim tarihi bir bilgi

Her zaman 1. agizdan duyduguma inanirim birde gordugume ..bazen gorduklerimi inanmayabilirim

anlik veya duruma gore yanlis anlamis olabilirim cunku

hayatimda onun demesi ile bunu soylemesi ile hic ilerlemedim ..sorunumuz şu ki duydugumuz seylerle tartisiyoruz hep.

ben 90 liyim ne tup kuyrugu bilirim ne 99 depremini iliklerime kadar hissettim cunku cocuktum o zaman.

ama 6 subat 2023 iliklerime kadar hissettim, yasadim (depremzede degilim)

suan en kucuk cocugum 5 yasinda deprem ona okulda duydugu kadariyla yansidi

o da bilmeyecek biz anlatmazsak yasananlari, cocuktum deyip gececek buyuyunce ..

emin oldugumuz seyler uzerinden tartissak hic sorun kalmayacak aslinda

sırf kılıçdaroğluna oy atmamak için tayyip'e oy atacağını söyleyen arkadaşlara bir şey söylemek istiyorum. arkadaşlar muharrem ince gibi bir seçeceğiniz de var. oy atın demiyorum ama adamı biraz dinleyin çok değil bir kaç tane videosunu izleyin tek bir yanlış cümlesini bulursanız, dedikleri mantıksız gelirse kafanıza yatmazsa oy atmayın ama bir dinleyin derim ben.

Hikaye o, reisten başkasına oy vermem diyemiyor da o olmasa bu olmasa diyor. Erbakan da var, geçtim Muharrem İnce'yi.

Ağlayarak izledim bütün gerçekliği yüzlerine çarpmış ama tabi yüzleri varsa

Dediklerinde eksiği yok fazlası var. Ben de şahit oldum (birebir AFAD yetkilileriyle muhatap olmadım ama muhatap olan ekibimin sitemine defalarca tanık oldum). Böyle büyük bir afette bile karar verme yetisinden yoksunlar. En ufak bir şey için bile izin istiyorlar. Kimse sorumluluk almak istemediği için o üstüne soruyor, üstü üstüne soruyor, saniyeler onemliyken saatler harcaniyor.
Sacmaliklarla dolu bir şey.
Ayrıca deprem gece dörtte oldu, bizim ilk ekip (ki onların tamamı iyi egitimli gönüllü arama kurtarmacilardan oluşuyor) sabahın erken saatlerinde havaalanına gitmiş. Onları saatlerce beklemişler. Çok sık uçuş vardı afet bölgesine ama oraya xden yden önce arama kurtarmaci gitmesi lazım, en yardımı dokunacak insana neden öncelik vermiyorsunuz? Keza benim gittiğim grup da saat akşam 6 gibi tam kadro havaalanindalardi, şehre indigimiz saat sabah 6ydi. Sonra bir boy da bizi alacak otobüs bekledik.
Hatta WhatsApp mesajlarında buldum, saat 6.30da inmisiz, 8.15de bizi götürmek istemeyen şoförle uğraşıyoruz ilçeye varisimiz 12.15
Neden yani ya neden? En öncelik neden arama kurtarmaya verilmiyor, saatler bu kadar onemliyken.
Ve ilk giden ekip 24 saat olmadan oraya ulaşmışti, hemen işe başlamak istemiş. AFAD yetkilileri 'dinlenin,malzemeniz yok' demiş (malzemeler bakanın da dediği gibi ilerleyen günlerde geldi) . Ki malzemesiz de en azından ses dinleme vs yapılabilirdi.
O kadar kızgın ve sinirli ki herkes
Kesinlikle bir afet planı yok (zaten bakarsanız işin basinda afetle uzaktan yakından ilgisi olan insanlar da yok, liyakat yok).
AFAD yönetim başkanı palakoglu ilahiyatçı yazar. Adamın afet yonetimiyle ne ilgisi var ne bilgisi.
Bunca yaşanan olaylardan sonra Hiç ders alınmamış ki depremden sonra atanana bakın;
Ben de sosyoloji mezunuyum, ustelik ilk arama kurtarma egitimimi 2011de almıştım, zamanında afet bilinciyle ilgili projeler yaptık, çok ilgili olduğum alan. Ama ben kendimi de yetkili göremem böyle iş için. Ne münasebet ya, sosyolog ne
Ya da Karabük üniversitesi Safranbolu mimarlık fakültesine atanan adam, ilahiyatçı Muhittin Kapanşahin.
Yani bu nedir? Başımıza gelen felaket deprem değil liyakatsizlik. Ben eminim Afet koordinasyon merkezinin başına hayatını bu işe vermiş ateş gibi insanlardan biri gecseydi hem oncesinde plan programını yapardi , yetersizliklerini görür bilir onların üzerinde çalışırdı hem de afet sonrası koordinasyonunu güzelce yapardi. belki ölü sayısı büyük derecede azalirdi.
Ben eminim her yere liyakat sahipleri atanıp onlar da denetlense bu kadar yeni bina imkanı yok yıkılmazdi.
Diyorlar ki 'oradan fay hattı geçmiş,ondan'
E , diri fay hattı altından geçen yere neden site yapıldı o zaman? Bu da liyakatsizlik değil mi?
En çok duyduğum şey 'is makinası yok' cümlesi..ya biz ohalde değil miyiz? İnşaat ülkesi değil miyiz? Devlet her inşaat firmasının belli sayıda iş makinasini bir hafta bu bölgeye gönderme zorunlulugu verse o acil durumda olmaz mıydı? Ya da başka bir çözüm bulunamaz miydi?
Çok üzücü gerçekten ya bu devirde böyle yıkım yaşamak, şapkayı önüne alıp eksik yönlerini düşünmek yerine 'allahin takdiri, bu büyüklükte depreme yapacak bir şey yoktu' demek, hala üstüne ders almayıp önemli kadrolara bilgisiz insanlar atamak...
Bunun meali 'biz hiç ilerleme katetmeyecegiz, yirmi yıl önce neyse bugün de o, yirmi yıl daha böyle. Hadi Allah'a emanet olun' demektir.
Benim ekibim bile (tamamen egitmeninden, kurtarmacisina,yoneticisine kimsenin bir kuruş almadigi bir kurum) depremden döndükten sonra günlerce toplantı yaptı "bizim hatalarimız neydi / neden malzemelerimiz bizden sonra geldi / neden daha önceden belediyelerden bize acil durumda araç temini için söz almadık da ilk anlar buna vakit harcadık/ neyi daha düzgün yapsak daha cok insan kurtarırdik/ neden Türkiye'nin her yerinde,deprem şehirlerinde bir oluşum içine girmedik" vs vs adamlar hala bunu konuşuyorlar, olduklarından ileri gitmeye çalışıyorlar.
Çünkü yapılması gereken her zaman ozelestiridir.
Bu ülke resmen ozelestiri yeteneğini kaybetti

Eksiği var fazlası yok yani ^^ iki kere okuyup yolladım ama kaçırmışım bu kismi

Aradığım yorum burada … aynı şekilde düşünüyorum . Muharrem İnce nin katıldığı programlarda ki konuşmalarının çoğunu izledim hala da izliyorum . Kesinlikle gönül rahatlığıyla oyum ona .

O kadar haklısın ki. Bu yazdıklarını okadar çok yerde okudum dinledim ki. Herkes aynı durumdan şikayetçiydi. Yani ülke başıboş gibiydi. Ne haliniz varsa görün der gibilerdi.
O atananı gördüm kanım dondu. Sadece kendimi şu şekilde teselli ediyorum o koltukta bir kaç ay bulunacaklar sonra hepsini ait olduğu yere gönderecekler diyorum.
Aslında o kadar çok söylenecek şey var ki susuyorum. Daha sonra konuşacağım özgürce..

Ben senin uzun uzun yazmana hem hayret ediyorum, hem seni çok takdir ediyorum. O kadar üşenirim ki böyle çaba harcamaya anlaşılmayacak olmayı bile bile. Enerjini seviyorum, bende olmayan enerjini...

Gerisinde bir şeyler yazmıştım ama sildim, yine üşendim anlatmaya.

Elinize, kolunuza, emeğinize, yüreğinize sağlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…