Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
O sözleri bizim için söylemiyor zaten o partinin seçmenleri için söylüyor. Bilmiyoruz ki belki masada ki tavırları yüzünden söylemiştir bunu, kendi seçmeni için entellektüel biri olabilir.

Entelektüel : Zekâsını ve analitik düşünme yetisini mesleği gereği ya da şahsî amaçlarına erişmekte kullanan kişi.

Politikacılar sanatçılar kadar dürüst olup çat çat söyleseydi her şeyi zor sokaklardı bu milleti o kadar savaşa.

İnsanların duymak istediği eğitimleri değildi demek ki. Yolumuzun aydınlanacağına, ekonominin düzeleceğine inanmak istiyoruz belki şu an.

Temel Bey bilgedir, cesurdur. O hepimizin iyi tanıması gereken siyasi aktördür, bilgedir. Gelecek Partisi'nin Genel Başkanı Davutoğlu ile bitireceğiz bu deliliği. Gerçek bir entelektüelliği vardır. DEVA Partisinin Genel Başkanı Ali Babacan ile bitireceğiz. Bu genç liderle Türkiye'nin perişanlığına son vereceğiz. Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin Bey ile de son vereceğiz. yürekli, cesur bir liderdir.

Meral Hanım merttir, büyük mücadeleler veriyor. Ana kucağını da bilir, masaya yumruk vurmasını da iyi bilir. İlk görüş ayrılığında bazı insanlar söylenmemesi gereken şeyleri söylediler. Gerekirse yumruğunu vurur ya, arada bir ülkücü damarı tutar, bunu da çok iyi biliyorum.... Güzelleme dediğiniz sözlerin tamamı bu

Hepimize kutlu olsun,umuyorum gelecek o günlerde,caydırıcı en ağır cezalar gelsin artık.
Bir it vardı karısının kapısına dayanmış kapıyı yumrukluyordu. Biri evin içinden video alıyordu. O karaktersiz şunu diyerek bağırıyordu "seni öldüreceğim,ne olur 3 4 sene yatar çıkarım,n'olacak ki?" Her 8 Mart'ta bu cümleler dönüyor aklımda. Gelsin artık... 3 4 ay,yıl yatar çıkarım rahatlığı annelerin, kadınların ölümüne sebebiyet vermesin artık.

Ben aydınlatacağım dese kendisini hiç sevmeyen biri olarak kendim de inanmak isterdim. Temel'le yolumuzu aydınlatacağımıza inanan biri olduğunu zannetmiyorum. Yanlışa yanlış diyemedikçe fanatizmden bir farki kalmiyor siyasetin. Yine söylüyorum, üslup güzel. İçeriği samimiyetsiz.

Güveniyor çünkü çok fazla ceza almayacağına ondan konuşmuş böyle,bundan sonra en ağır cezaların alınması lazım.
Oerkeğide birkadın büyütüyor sonuçta,çocukken başlayacak eğitim bunu verdilermi aldılarmı kadına değer vermenin saygı duymanın mantığını anlayabilirler hiç değilse.

Daha 3-5 gün oldu. Bir anne, boşandığı kocasının evine çocuklarını görmeye 2 polis eşliğinde gidiyor. Polislerin yanında öldürüyor kadını. 2 polisin yanında. Yazik dedim gerçekten. Mesleğe o kadar iş bilmez insanları soktular ki. Yeniden egitimlerden sinavlardan geçirilmeliler. Askeriye de farkli degil. Açığa alınmış iki polis de.

Şimdi kasaptaydim, bir müşteri ile kasap amca 6li masanın ne kadar şerefsiz ne kadar haysiyetsiz olduğuyla ilgili hararetli hararetli, bol beddualı konuşuyorlardi. Sırf namaz kıldığı için(!) belediye oğlunu işten çıkarmış
En son duyduğumda 'en üzüldüğüm biz de saadetciydik, şimdi kimle beraberler. İnsanın zoruna gidiyor' dedi.
Fişimi gösterip 'benim de 300 gram kıymaya doksan lira vermek zoruma gidiyor' dedim, çıktım

Yok ya, insanlar oyunu değiştirmez o oğlumu belediye attı diyen kadın 'oglum bilgisayar bilmennesi bir yıldır işsiz' de dedi. Bu işsizliğin sebebine mi oy vereceksin? Vallahi delirmemek elde degil

Sizinde mi alanınız ekonomi?
Yeni bir ekonomi modeli sanırım bu.

Bu ekonomi modelinin adı "çıkar cebinden telefonunu, dedem tüp kuyrugunda beklerdi, icecek temiz suyumuz yoktu". Dunyada 4 buyuk firma dunyadaki kaynaklarin tukenme tarihini hesaplayip uzay madenciligi arastirmalarina baslayali cok oldu. petrol zengini ulkeler yenilenebilir enerji kaynaklarinda uzmanlasip yatırım portfoylerini bankacilik, gida gibi alanlarla genisletmeye basladi. Biz hala paradan 6 sıfır atilmasini konusuyoruz. Eskiden teknolojik icstlar Türkiye ye cok gec gelirdi. Mesela renkli tv gibi. Zihniyette bu sekilde geriden geliyor. Paradan 6 sifir atilali 18 sene oldu

Turkiyeliyim demenin nesi kötü ki?
Ben karadenizliyim, köken olarak da türküm aynı zamanda turkiyeliyim.
Ama bir Kürt arkadaşım neden türküm desin? Ya da seferad Yahudisi arkadaşım, soyu belli sopu belli,oturduğu muhit bile belli 700 yıldır. Neden türküm desin? Suriyelilere o kadar kimlik dağıttılar. Neden vatandaşı diye türküm desin ki?
Hepsi Türkiyeli. Elin suriyelisine , vatandaşlık için ev alan rusuna "hayır, TC vatandasisin. Sen türküm de" mi demek gerekiyor?
Bizim alamancilar da 60 yıldır oradalar. Çoğu çocuğun anne babası da orada doğdu. Vatandaşlıklari da var. Ama isimleri Can, Mehmet,Elif. Tutup da 'ih bin doç' diye dolassalar adamlara etmediğiniz küfür kalmaz:)

Biz bayılıyoruz Saadet'le beraber olmaya sanki

Ülkede yaşayan gayritürklerin Türküm demek yerine Türkiyeliyim demesine değil ki tepkim Yengenc. Rusya'da yaşayan bir Türk olsaydım Rus'um demeyeceksem,bu dayatma hoşuma gitmeyecekse Türkiye'de yaşayan gayritürklerden de bunu beklemem.

Her şey olup Türk olamayan,herkese kucak açıp vatanın öz sahiplerine kör olanların yine vatanın öz sahibi olanlara azınlık muamelesi yapmasına tepkim. Türkiyeliyim empozesi var. Ama senin anladığın şekilde kastetmiyorum bunu. Hemfikiriz seninle o konuda.

Türk bayrağı diyen,ne mutlu Türküm diyen faşist algılanıyor ben buna karşıyım. Özetle Türkiyeliyim diyelim,Türküm dersek ırkçı oluruz. Bu algıya ve bu algının sadece gayritürkleri değil Türkleri de baz almasına karşıyım.

"Yine en iyisi o,başka kime vereceğiz?Hükümetin yanlışları var da diğerleri çok mu doğru?En çok duyduğum bu benimde. Yanlış yarıştırıyoruz adeta. Az yanlışı(!)meziyet sayıyorlar.

Erkek çocuğuna zorla pipi göstertip gücü cinsel organda gören çocukları büyütüp,al kız arkadaşına mahcup olma diye çocuğu paraya boğup kız çocuğunu markete yalnız göndermeyen zihniyet bu. Nefret kusuyorum...

Gördüm o haberi. Polisten yardım istemeye çekinecek miyim yani?Bunu mu anlayalım?Diyecek çok şey var, diyecek hiçbir şey yok.

Bu zihniyet değişmezse bir arpa boyu yol alamayız artık.

Gördüm o haberi. Polisten yardım istemeye çekinecek miyim yani?Bunu mu anlayalım?Diyecek çok şey var, diyecek hiçbir şey yok.
Toplanan yardimlari ekip otosunda saklayan yani çalan bir 4. Sınıf emniyet müdürü vardı. Ondan haberin var mı? Ihraç edildi. Birilerinin hatasini tamamina mâl etmeyeceğiz tabii ki. Yeni hükumetin yeterlilik konusunda çalışmalar yapmasi gerektigini düşünüyorum. Yetersizse geri hizmete verilebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…