Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ben hep denemekte fayda var dıye gördüm . Bunlsr gıtsın millet ittifakı gelsin , yakın zamana kadar düşüncem bu yöndeydi . Ama ben içimde birşeyleri ölçüp tarttığım zaman elim gitmez artık millet ittifakına oy vermeye . Suan ki düşüncem bu . İleride ne olur seçime kadar değişir mi bilemem . Ben kesin vereceğim de dıyemiyorum aslında .
Takım tutar gibi parti tutmam . Hiç yapmadım zaten bunu . Daha seçime var , ıyıce düşünmek lazım . Çünkü gelecegımıze oy verıyoruz . Basit birşey de degıl asla .
Bu konu da sadece bı yoruma yanıt verdim. O da hoşgörülü olma konusunda hala da öyle düşünüyorum . Düşüncelerimin arkasındayım .
Üslup herseydir, birşeyi söylemek var , söylemek var . Hele ki bu siyaset konularında karşında ki , karşit görüşlü kişiyi yargılamadan , aşagılamadam küçümsemeden konuşulması taraftarıyım .
Mantıkla hareket etmek gerek evet. Yalnız takım tutar gibi parti tutanların üsluplarını bu karara karıştırmamalı. Her parti tabanında çok aşağılayıcı üslup mevcut. Biz bize vadedilene bakarız. Bugüne kadar olanları alt alta üst üste koyarız. Kimse sanmasın ki bir gelen 20 yıl duruyor, bu durum bizim (yani muhaliflerin) anlayışımıza aykırı. Her seçimde daha iyisini seçmek bizim vatandaşlık görevimiz. Esas olan bizim refahımız. Seçtiklerimizin değil.

Ben utanılacak ne yaptım ? Yıkılan binaları ben mi inşa ettim ?
Ne bu öfke ne bu hırs bi kendıze gelin ya ,
Herşey Erdoğan suçlu , denetleyen belediyeler olmak zorunda değil mi , izin belediyelerden alınmıyor mu ? Ya en üstte o diye nasıl bu kadar hakaretler edip herseyde onu suçlarsınız ? Asıl bu vıcdansızlık bence . Ona oy vereni elinizden gelse vatan haini ilan edeceksiniz , olmaz yapmayın .
Sen öyle düşünüyorsan ben öyle düşünmüyorum . Ama biz biriz , beraberiz , birlikteyiz , öyle güçlüyüz . Neden ayrıştırıyorsunuz? Hakaret edıyorsunuz ?
Vatandaş olarak "olması gereken"bir tepkiye ayrıştırıcılık demeyin rica ederim.

Gerçekten ben bu konu altındaki beşinci sayfaya kadar olan yorumları okudum ve düşüncem bu yönde . Aşagılamalar var , dalga geçmeler , küçümsemeler . Hatta biri “bu kadar uzun yazdım ama umarım hıtap ettiğim kitle okuyup anlayabilir “ diyor . Yani herkese soylemıyor bunu . Hitap ettiği kitlenin anlamayacağını düşünerek söylüyor .
Siz herşeyi her felaketi her türlü durumu kimden bilmek istiyorsanız ondan bilin . Ne diyebilirim ki
Beşinci sayfaya kadar okuyunca siyasi fikriniz nasıl değişti çok şaşırdım gerçekten. Ben burda yüzlerce sayfa okudum fikrimi değiştirecek bir Allahın kulu çıkmadı çıkamaz

Haluk Levent, sosyal medya platformlarından AHBAP etiketini kaldırdı. Yarın 22:00’da açıklama yapacak.

Gerildi gerildi. Yarına kadar yine birileri ile görüşür değiştirir planı. Kafası karıştı çok fena.
Bilemiyorum canım çok sıkıldı bu duruma. Bu ülkede hiçbir iyi iş cezasız kalmıyor. İçimden bir ses bağışları aktaracak diyor.

Bilemiyorum canım çok sıkıldı bu duruma. Bu ülkede hiçbir iyi iş cezasız kalmıyor. İçimden bir ses bağışları aktaracak diyor.
Onu diyorum ya, anlamıyorum, Twitter'da dünyanın lafı söyleniyor, tv'de bir açıklama yapılıyor: Birlikteyiz, destekliyoruz. E biz görüyoruz, okuyoruz... Adam da bir şey yazıyor, geri düzeltiyor. Çöktüler tepesine.

esimin hangi ucakla gittigini bilmiyorim hala ama arkadasimin esi kargo ucagi ile istif halde gittiler yine gittiler ..

cok gonullu vardi ama ilk asamada madencielrin keske bu kadar basarili olacagini hesap edebilselerdi

ve keske tum isletmelere uretime ara verip gonderseydi calisanlarini :KK43:

dun bile madenci gitti burdan ama diyecek bisey bulamiyorum

esimin hangi ucakla gittigini bilmiyorim hala ama arkadasimin esi kargo ucagi ile istif halde gittiler yine gittiler ..

cok gonullu vardi ama ilk asamada madencielrin keske bu kadar basarili olacagini hesap edebilselerdi

Madencilerin başarısı yeni bir şey değil ki. Tüm dünyada bu konuda en tecrübeli kişiler onlar. Müthiş insanlar her birine minnettarım iyi ki varlar canlarını düşünmeden geldiler. Madenciler ve TSK kendi başlarına hareket edebilselerdi bugün çok daha az can kaybı olurdu.

Madencilerin başarısı yeni bir şey değil ki. Tüm dünyada bu konuda en tecrübeli kişiler onlar. Müthiş insanlar her birine minnettarım iyi ki varlar canlarını düşünmeden geldiler. Madenciler ve TSK kendi başlarına hareket edebilselerdi bugün çok daha az can kaybı olurdu.
Bir madenci esi olarak Deprem bolgesinde ilk gunden beri hala orda olan esimle gurur duyuyorum ..Tüm yorgunluklarina ragmen hala bolgeden ayrilmadilar ❤️..
senelerdir bazen haklarini alamadilar ,yeri geldi cok yoruldular ...

Ama çok sey başardılar ..Hic tanimadigi insanlarin onlarin sirtini sivazlamasi bile yetti onlara ..Askerlerle birlikte cok ugrastiklarini anlatti esim

Orda askerin ,polisin onlara verdigi destek de çok buyuk esimin anlatimiyla 🙏

Bir madenci esi olarak Deprem bolgesinde ilk gunden beri hala orda olan esimle gurur duyuyorum ..Tüm yorgunluklarina ragmen hala bolgeden ayrilmadilar ❤️..

Ama çok sey başardılar ..Hic tanimadigi insanlarin onlarin sirtini sivazlamasi bile yetti onlara ..Askerlerle birlikte cok ugrastiklarini anlatti esim

Lütfen benim için ona çok çok teşekkür edin. Ne kadar gurur duysanız az gerçekten.

Baştacı onlar. Ayaklarına taş,gözlerine yaş değmesin.🤲

Ama o bağışlar aktarılırsa da artık net bir şekilde iki tarafın aynı yere bağış toplamadığı anlaşılır. Hiçbir tarafın açıklaması ikna edici olmaz.

Aaah ah, aksaklıkları saçmalıkları yazsak roman olur . İşinin ehli olmayan insanların yönetimde olduğu o kadar açık ki. Zaten İsmail Pakoglu yazıp kısacık bir egitin-deneyim ve bulunduğu mevkiiye bakan liyakat durumunu, u aksakligi görür 🤬
Ve Tenceresiz kaldim anne Tenceresiz kaldim anne ,kesinlikle eşini ve iş arkadaşlarıni tebrik ediyorum. Benim bulunduğum bölgede söke'den gelenler vardı. İnan yemek sırasında bile çeşit cesit gorevli insanlar madencileri övüyordu. Caliskanliklariyla, İşbilir halleriyle fark yarattılar.

Lütfen benim için ona çok çok teşekkür edin. Ne kadar gurur duysanız az gerçekten.
Ben hep moral olmasi icin anlattim .insanlar hep madencileri konusuyorlar ..Haberlerde her ilden gelen madenciler cikiyor dedim..

Adamlar is yerinde onlarla bu kadar gurur duyulmadigi icin once bir şok yaşadilar elbet.

Normalde ķömür cikartirlar simdi ömür icin ugrastilar ..

Hatta esimin bir cumlesi bu "Yemin ederim is yerinden daha rahat kafam burda baskı yok ,tek derdim ses duyup sese ulaşmak .Burda olmaktan cok mutluyum "diyor .

is yeri musaade ederse konteyner kurulumunda kalmaya devam edecek ..Sadece can degil akliniza gelebilecek her turlu elektrik isine de el atti orda canla başla ..

Hepinizin tesekkurunu de arkadaslarimin tesekkurur var diyerek iletirim 🙏❤️

Ben hep moral olmasi icin anlattim .insanlar hep madencileri konusuyorlar ..Haberlerde her ilden gelen madenciler cikiyor dedim..

Adamlar is yerinde onlarla bu kadar gurur duyulmadigi icin once bir şok yaşadilar elbet.

Normalde ķömür cikartirlar simdi ömür icin ugrastilar ..

Hatta esimin bir cumlesi bu "Yemin ederim is yerinden daha rahat kafam burda baskı yok ,tek derdim ses duyup sese ulaşmak .Burda olmaktan cok mutluyum "diyor .

is yeri musaade ederse konteyner kurulumunda kalmaya devam edecek ..Sadece can degil akliniza gelebilecek her turlu elektrik isine de el atti orda canla başla ..

Hepinizin tesekkurunu de arkadaslarimin tesekkurur var diyerek iletirim 🙏❤️
Ben de tesekkur ediyorum hemserime 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 ne kadar gurur duysan az minik 🙏🏻

Aaah ah, aksaklıkları saçmalıkları yazsak roman olur . İşinin ehli olmayan insanların yönetimde olduğu o kadar açık ki. Zaten İsmail Pakoglu yazıp kısacık bir egitin-deneyim ve bulunduğu mevkiiye bakan liyakat durumunu, u aksakligi görür 🤬
Ve Tenceresiz kaldim anne Tenceresiz kaldim anne ,kesinlikle eşini ve iş arkadaşlarıni tebrik ediyorum. Benim bulunduğum bölgede söke'den gelenler vardı. İnan yemek sırasında bile çeşit cesit gorevli insanlar madencileri övüyordu. Caliskanliklariyla, İşbilir halleriyle fark yarattılar.
Madenciler zaten baska ulkede 2 gunde yapilan isi goturu alip kisacik saatlerde yapiyorlar 🙏 bunu esimden defalarca duydum

elbette enkazla yeralti farkli ama tahkimat kurulumunu bir cogu biliyor ..

normal vatandastan farkli her sene acil durum+ilk yardim kurslarina giriyorlar

ve bunu duyup mutlu olmalari icin farkli illerden madenci gruplarina ulasip Allah razi olsun demeleri ne guzel ya ❤️

O kadar güzel açıklamışsın ki…
Daha geçen gün sırf “kendisi gibi düşünmeyen “ bir üyeye ne hakaretler edildi bu platformda .
Konuyu nerden nerelere çarpıttılar .
Evet aramızda ki fark tam olarak bu . Hoşgörü , kabulleniş .
İşte bizim farkımız bu biz herkese saygı duyuyor oyumuzu verip geçiyoruz ama milletciler kendisinden olmayan herkese karşı agresif ve oteleyici.... Bu mesajda " milletciler " yerine " cumhurcular " yazılsa çok daha doğru olurdu. Çünkü ülkeyi yöneten kişi sürekli ayrıştırıcı bir dille konuşuyor. Ne dese tam tersini yapıyor sanırım onu destekleyenlere de bulaşmış bu

X