sebze ve meyveyi nasıl veriyorsunuz?

sabah tok kalkıyor benımkı gece boyunca emdıgı ıcın
ılk ogunu saat 10,30 - 11,00 arası 120 cc aptamıl
01,00 gibi meyvesini veriyorum (bazen kavanoz bazen kendım yapıyorum)
meyvesınden sonra aksama kadar bol bol emzırıyorum eger doymuyorsa mamada verıyorum 90 cc kadar
aksam 07,00-08,00 arası da sebze corbasını yada muhallebısını verıyorum.
yatmadan once yaklasık 120 cc aptamil veriyorum yıne

dıger arkadasların lıstesı bana cok kalabalık geldı cunku ben gunde sadece ıkı defa ek gıda verıyorum

Son düzenleme:
SAPHIRA inşallah canım, yeni başladığımız için çok az yiyor az önce buharda patates haşladım uyanınca vericem bakalım, inş zamanla artar, bi şekilde oturtucaz ama oturtana kadarda insan tedirgin oluyor kilo almazsa, iyi beslenemezse diye, hepimize bol bol başarılar diliyorum :)

kızlar peki havuç suyunu nasıl hazırlıyorsunuz? ben henüz katı meyve sıkacağı almadım da???

jelibonbon,Swetter,yesimexpo çok teşekkür ederim arkadaşlar bende öyle yapayım.a.s.

peki ne kadar veriyorsunuz, kızım şimdilik çok az yiyor, bugün toplamda akşamıda katıyorum yarım orta elma püresi yemiş olacak, küçük çeyrek bir patates haşlaması yemiş olacak. birde milupanın pirinçli muhallebisini sulu yapıp biberonuyla veriyorum dün akşam koyu kıvamlı az yedi bugün biraz sulu yaptım.gerçi hep sıvı beslendikleri için tabiki kolay değil onlar için.sağlıklı olsunlar da.

kızlar peki havuç suyunu nasıl hazırlıyorsunuz? ben henüz katı meyve sıkacağı almadım da???

ben havuç suyunu katı meyve sıkacagında hazırlıyorum çünkü bazen elmayla karışık veriyorum daha güzel oluyo öğün olarak
sabah 07 -anne sütü
10.30-11 meyve suyu
arada anne sütü
14--14.30 sebze çorbası
17---17.30 yogurt
sonrasında hep anne sütü dr öbür ay muhallebi ve kahvaltı öneriyo bende dr sölediklerine göre hareket ediyom

jelibonbon,Swetter,yesimexpo çok teşekkür ederim arkadaşlar bende öyle yapayım.a.s.

peki ne kadar veriyorsunuz, kızım şimdilik çok az yiyor, bugün toplamda akşamıda katıyorum yarım orta elma püresi yemiş olacak, küçük çeyrek bir patates haşlaması yemiş olacak. birde milupanın pirinçli muhallebisini sulu yapıp biberonuyla veriyorum dün akşam koyu kıvamlı az yedi bugün biraz sulu yaptım.gerçi hep sıvı beslendikleri için tabiki kolay değil onlar için.sağlıklı olsunlar da.

canım ben meyve suyunu 50 cc veriyorum içtiği kadar içiyor zorlamıyorum ama seviyor genelde bitiriyor
diğerlerini 100 cc (muhallebi, sebze çorbası, vs.)
püreleri de küçük cacık kaselerinin yarısı kadar yaklaşık
ama önümüzdeki ay arttırırız miktarları

ben havuç suyunu katı meyve sıkacagında hazırlıyorum çünkü bazen elmayla karışık veriyorum daha güzel oluyo

peki canım elma suyuyla havuç suyunu karıştırınca yağ ekliyor musun?yağ eklemeyince havuç suyu emilmiyormuş ama elma ile de karıştırınca eklemek gerekiyor mu acaba bilgin var mı?

X