Sebepsiz İnfertilite Diye Bir Şey Yok

Çok teşekkür ederim canım.. Gerçekten araştırmadan bazı şeyler olmuyor.. Bende tiroid problemi de vardı. Araştırınca öğrendim ki vücutta tiroidle bağlantılı olarak bazı antikorların yüksek olması da gebeliğe engelmiş. Ben bunu 3 yıl sonra öğrendim ve yeni yapıldı bu testler.. Bu antikorlar vücuda giren yabancı mikrop, virüs v.s. karşı koruma yapıyorlarmış. Aynı antikorlar bazen çok aşırı olunca vücutta sperm veya embryoya da yabancı madde muamelesi yapıp vücudun kabul etmemesine neden oluyorlarmış... :bbo:

Yani daha neler çıkacak bakalım... Şuanki doktorlarımdan çok memnunum.. İnşallah sizin için daha hayırlı olur.. Allah sağlıklı evlatlar nasip etsin isteyen herkese..

hoccee selam.Ben de konyadayim ve asilama yaptiracgim ve tahmin edersin ki sebepsiz grubundayim.Su an ara verdim ve dondugumde asilama yapilacak bana e doktorum konusunda kararizim biraz,sen kime gidiosun bana yazar misin?Ya da ozelden msj at bana.Kime gidecegimi bilmiyorum.5 kez klomen ve prenglyy kullandim ve adindan rahim filmi ceildi,hormonlar normal denildi.Dr um ii ama ben endiseliyim biraz,sen cok memnunum demissin dr larmdan ,kime gidiosun.Ben simdilik asilamada kendi doktoruma gideyim olmazsa tup bebege selcukluya gideyim diyorum???

yaa acaba bendede boyle bisey olabilirmi???bendeki antikorlarda fazlaydi bildigim kadariyla...:uhm:

Canım özel mesaj attım, umarım yardımcı olabilirim..süprizzzzz

yaa acaba bendede boyle bisey olabilirmi???bendeki antikorlarda fazlaydi bildigim kadariyla...:uhm:

Mehaycım sende de tiroid problemi var mı peki?? Antikorlarına ne zaman bakılmıştı?? Bir de doktorun hiç bir şey yapmadı mı ya da söylemedi mi bu antikorların yüksek çıkması ile ilgili bir şey??:bbo:

benim tanıdığım bir ablamız var. onada sebepsiz infertil demişlerdi doktorlar. eskişehirde avukat kendisi mali durumuda iyiydi. 8 yıl öncesine kadar 10 kere tüpbebek ve micro denedi. daha sonra izmirde bir doktor bulup aradı. doktor kendisinden izmire gitmeden önce tetkik ve tahilillerin dosyalarını göndermesini istedi. daha sonra buraya gelmenize gerek yok tahlilleriniz kontrol ettim sizde çinko eksikliği var deyip zinco diye bir ilaç verdi. üstelik hiç para falan almadan. ablamız ilaca başladığı ay hamile kaldı. tabi bu demek değil herkeste çinko eksikliği vardır. ben topiği görünce hatırladım bu olayı ve yazmak istedim.

Çok teşekkürler kayracım paylaşım için, bir şey daha öğrendik sayende, yazık çok çekmiş o abla da..:çok üzgünüm:

İşte bir örnek daha iyi araştırılmamış ve bir çok zahmetlere girilmiş bir tedavi..Çok üzgünüm çoook

arkadasımm sana ozelden msj attım,ılgılenırsen sevinirim

yazılanları okuyunca içime kurt düştü bizede nedensiz infertilite dendi 2 yıldır olmuyor demkki detaylı arştırma yapmak gerekiyor ama doktorlar tam anlamıyla incelemiyorki tiroid rahim filmi birkaç kan tahlili tamam nedensiz infertilite bende hep şunu sordum nedensise neden olmuyor madem bir sorun olmasa insanın neden bebeği olmasın dimi ya allah yardımcımız olsun inşallah

Biraz geç oldu ama özel mesaj yazdım canım, aklına gelen herşeyi sorabilirsin.. Yardımcı olabildim mi bilmiyorum, kafanı da çok karıştırmak istemem..laelaelaelaelae

Merhaba ozelden nasil mmesaj atiyorunuz merak ettim bilmiyorumda.Yardimci olurmusunuz.

Merhaba ozelden nasil mmesaj atiyorunuz merak ettim bilmiyorumda.Yardimci olurmusunuz.

merhaba canım en kolayı, mesaj atmak istediğin kişinin nickinin üzerine tıklayınca bir pencere açılıyor orada özel mesaj bölümünü tıkla direk yazabilirsin mesajını..

Merhaba arkadaşlar bir kaç gündür foruma giremiyordum. Malum bizim sebepsiz infertiliteye sebep arayıp duruyorum ya..:CüvCüv:

Evet sanırım bizim sebebi bulduk inşallah bunları çözünce biz de başaracağız:sm_cool:

Birinci sebep hipertiroid (zehirli guatr) ve ameliyat olacağım...:1shok:
İkincisi de yapılan genetik testlere göre pıhtılaşma problemi var ve bu nedenle embriyo tutunamıyor veya hayatını idame edemiyor.. Bunun için de öğrendiğim kadarıyla 2nci micro denemesinde pıhtılaşmayı önleyici ilaçlar kullanacağım..:a015:
Ben kendime göre sanırım problemleri buldum ve çözeceğime inanıyorum, tabii ki yine doktorlarım sayesinde.. Bu konuda tavsiyesi olan arkadaşların tüm fikirlerine açığım..:1hug:
Yalnız size tavsiyem lütfen doğru merkezlerde ve doğru doktorlarla tedavinizi olun... Bunun yanında sizin de bu konuları çok iyi araştırarak biraz üzerine gitmeniz gerekiyor.. Ben inanıyorum ki bu sebepsiz infertillerin çoğunda eminim bakılmamış eksik bir taraf var.:1no2:

Son düzenleme:
hocee bende sonuna kadar haklısın ama bu çap meselesiiiiii...........
bazı insanlar yaşadıklarını paylaşmaz nedense......
bende 2 micro sonunda anladım tedavilerimdeki yanlış aşamaları.şimdi uyarıyorum herkesiii

cennet kokulum aynen dediğin gibi işte nedense bizim toplumumuzda bu tabu olmuş veya eksiklik arıza gibi bakılıyor olaya..:1shok:
Ben kendim birşeylerin yanlış olduğunu öğrenince aktarmaya çalışıyorum ki benim gibi insanlar geç kalmadan ve bu para tuzaklarına yakalanmadan tedavilerini olsunlar diye.. Bu forum sayesinde o kadar çok şey öğrendim ki.. Tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. a.s.
ARKADAŞLAR LÜTFEN BİLDİKLERİMİZİ PAYLAŞALIM

Bence de sebapsiz infertilite denilen olay aslında var olan bir problemin tıbben anlaşılamamsı olayına dayanır fakat burada yapılacak tedavilerin çok anlamı var. Benim gittiğim doktorlar ve pek çoğunuzun gittiği doktorlar bir an önce tüp bebk yapmaya çalışıyor çünkü parayı ordan kazanıyorlar, araştıran neredeyse hiç yok, hemen tüp bebk yapalım diyorlar ki ben 3 kez yaptırdım 3.yaptırışımda Alalhalah çok umutluyduk niye olmadı bilmiyoruz dediler. Şimdi şaşkınım gerçekten araştıran, ilgilenen parayı ön planda tutmayan doktor arıyorum o araştırsın bizler zaten bulunduğumuzu durumda parayı gözden çıkarıyoruz doktorlar bunu anlamıyor ama

çok haklısın canım tamamen doktor hatasından kaynaklanan sorunlar olabiliyor.bende doktor hatası yüzünden rahim filmi çekilmeden hatta rahim kalılığım hakkında hiçbirşey bilmezken tüp bebek yaptırdım.enfeksiyon kaptım.tam bir sene uğraştım.sonuçta tüplerim ikisinide hidrosalpenks yüzünden kaybettim ve abse ameliyatı olmak zorunda kaldım.bu işte doktorumuzu çok iyi seçmemiz gerekli.

canım öncelikle ümidini yitirme, ben de 2nci microya başladım. Bizim için de henüz net bir tanı konulamadı hala, aceba tiroidden mi diyorum ben kendi kendime. Bir de enfeksiyon ve iltihap çok önemli istersen 10 tane tüp bebek yaptır bir faydası yok. Çoğu zaman da sende hiç bir şikayet yokken bile iltihap olabiliyormuş. Sebepsiz gibi gözüküp en önemli sebeplerden biri..

Canım geçmiş olsun sana da, seninkisi de acı bir tecrübe olmuşsenağlama

kızlar banada yardım edermisiniz ben 22 yaşındayım hiç bi sorunum yok 1. kere denedik olmadı eşim azosperm ama mükemmel embriyolaroldu %80 olacak dediler olmadı
arkasından genetik test krmozon testi yapıldı bişi çıkmaınca folic asit ve b12 bakıldı onlarda normaldi
şimdi kanama zamanı sanırım kanda phtılaşma ve aclık kan şekeri bakıldı sonuc daha çıkmadı.. tutmamasına bi sebeb bulamadılar bu kötü bişeymi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…