Sebepsiz İnfertilite Diye Bir Şey Yok

Çok teşekkür ederim canım saolasın ben de yardımcı olmak için buradayım benim gibi insanlar hataya düşmesinler diye...

Canım hangi tedaviden sonra bunu yapmaya karar verdiler? Neden daha önce histeroskopi yapılmadı?

canım rahim duvarında tedavi başlangıcında bir sorun yoktu transfere hazırlanırken kalınlaşmadı 2 ay ilaçla kalınlaşması beklendi fakat olmadı ve benim daha önce bağırsak tüberkülozu geçirmiş olmamdan dolayı rahimde tüberküloz varmı diye bakmak araştırma amaçlı yapıldı ve sorun belli oldu şükür tüberküloz yansımamış rahme ama yapışıklık fena sarmış bunu tedavinin başında anlamak zaten mümkün değildi

Çok geçmiş olsun... Her işte bir hayır vardır mutlaka bak bu sayede çözüme ulaşacak inşallah..

Arkadaslar bu tedavinin bas dusmani stres biliyorsunuz. Sebepsizinde sebebi stres olabilir? Ama gel gelelim boyle bit tedavide nasil stressiz yasayacagiz?? Her attiginiz adim stres! Benimde asilamalarim tutmadi temmuz ayinda ilk Micro denemesi yapilacak. Hersey normal gorunuyor. Umarim bu kadar cabanin sonunda ilk denemede guzel haberleri yazarim.. Hepimiz biliyoruz ki yasayan biliyor bu islerin ne kadar zor oldugunu.Zor ve stres dolu oldugunu.Oyle degil mi?

merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum benimde sorunum aynı sebepsiz infertilite.5 defa aşılama uygulandı ama sonuçlar hep negatif.1yıldır tedaviye ara verdim doktorumuz iki seçenek sundu,laparoskopi yadatüp bebek.sizce benim laparoskopi yaptırmama gerek varmı çok karasızım sizce hangi yol benim için daha iyi olur bilgilendiriseniz sevinirim.

İnşallah tedavin başarılı olur canım içini fereah tut. Benim 3 aşılama 1 micro denemem başarısız halen Allah'tan ümidi kesmiyorum. Micro sonucunda çok hayal kırıklığına uğradım ama şimdi kendimi toparlayıp yeniden ümitlendim. Umarım seninkisi başarılı olur..

Şekerim 5 aşılama çoğu doktora göre gereksiz gibi. Çünkü aşılama ile olmuyorsa başka bir neden vardır diye düşünülüyor.. Öncelikle şunu düşüneceksin; Bir süre kendi kendine deneyecekmisin yoksa tüp bebek tedavisine mi başlayacaksın. Eğer kendin denemeyi düşünüyorsan rahim filmi, histeroskopi ve laporoskopi yapılarak rahim ve yumurtalıkların durumu kontrol ediliyor. Bazı rahatsızlıkları ultrasonla görmek mümkün olmadığından doktorlar infetilite problemleri olanlara bunları mutlaka yapmak istiyorlar.

Nasıl ki herhangi bir rahatsızlıktan dolayı doktora gittiğinde önce bazı tetkikler yapılıp röntgen falan çekilip hala çözüm bulunmadığında son çare olarak mr ya da tomografi istiyorlarsa laparoskopi ve tüp bebek de bu işin son aşaması. Ona göre düşünüp kararını vermen gerekiyor.

Benim doktorum bana laparoskopi yaptı sol tüpümün tıkalı olduğunu gördü ve açtı. Altı ay kendi kendinize deneyin olmazsa tüp bebeğe gelin demişti..

bende bunu defalarca bircok topikte yazdim bencede kesinlikle sebepsiz inferlite yok sebebi iyi arastirilmayan inferlite var ....sebebi olmasa hamile olurduk simdi zaten oyle degilmi???

bende bunu defalarca bircok topikte yazdim bencede kesinlikle sebepsiz inferlite yok sebebi iyi arastirilmayan inferlite var ....sebebi olmasa hamile olurduk simdi zaten oyle degilmi???

Evet yaa işte benim gibi düşünen birisi daha..:1hug:

Aynen öyle canım... İyi araştırılması gerekir..a.s.

mehaycigim bugun nasilsin bir degisiklik varmi canim
beni bu sabah yataktan kalkarken kasiklarimda batmalar oldu onun disinda bir seyim yok karsilastirma amacli acaba sendede böyle bisey oldumu

sevgili hocee. sakıncası yoksa konyada hangi dr.a yada hastaneye gittiğini yazabilirmisin? ben de konyadayım ve bu konuda belki birbirimize yardımcı olup fikir verebiliriz.

tşk ederim arkadaşım.rahim filmimde herşey normal görünüyor.ama ben lparoskopiden korkuyorum.acaba rahmime birzarar verirmi diye.1yıldır tedaviye ara verdim.şimdi tüp bebek istiyorum ama laparoskopi yaptırmamın tüp bebeğe etkisi varmı acaba

mehaycigim bugun nasilsin bir degisiklik varmi canim
beni bu sabah yataktan kalkarken kasiklarimda batmalar oldu onun disinda bir seyim yok karsilastirma amacli acaba sendede böyle bisey oldumu

canim bende bir degisiklik yok hala eylule kadarda olmaz sanirsam olursa eylulde olur(insallah) tup bebegi eylulde yaptiricaz kismetse....senin sonuc ne zaman belli olacak????
(ha ama ilk gebeligimde kasiklarimdaki batmalar gebeligin 8. haftasina kadar devam etti yani oncesinde ve sonrasinda....hamile olabilirsin....)

canim bende bir degisiklik yok hala eylule kadarda olmaz sanirsam olursa eylulde olur(insallah) tup bebegi eylulde yaptiricaz kismetse....senin sonuc ne zaman belli olacak????

anladim canim ben sen tedaviye basladin saniyordum
benimkisi haftaya 8.inde belli olacak

anladim canim ben sen tedaviye basladin saniyordum
benimkisi haftaya 8.inde belli olacak

hadi insallah olur bu sefer canim...beni haberdar et mutlaka...bir biz kaldik hamile kalmayan bizim donemden bak...:çok üzgünüm:

Tam olarak etkisi var mı yok mu bilmiyorum ama ultrason ve histeroskopide gözükmeyen bazı rahatsızlıkları görüyorlar veya endometriosis varsa onu tedavi ediyorlar ..
Bunların içinde tüp bebek tedavisini de etkileyecek sebepler olabilir.. Doktorunla güzelce konuş bence.. Rahim filmi çok bir şey ifade etmiyor.. Bu arada bunu çok ehil birinin yapmasında fayda var çünkü rahim duvarına vereceği zarar sana başka dertler açabilir....

Biliyorsun bu işler aşama aşama gidiyor. Tüp bebek her şey denendikten sonra yapılırsa daha etkili olur kanaatindeyim çünkü pahalı ve eziyetli bir tedavi.. Tekrar tekrar tüp bebek denemektense önce sorun bulunup çözülmesinde fayda var bence..

Son düzenleme:
çok haklısın sana katılıyorum sen arastırmaya devam et canım bende edıyorum bunda fayda var zarar yok bak hsg cekılmeden aşılama olmusun çok yanlış banada dr lar bır suru sorun cıkardı şimdi ıgdırdan erzurum arastırmada doç dr a gıdıom oraya sonsuz guvenıyorum en onemlısı de bu işin temelı bu sızde ıyı bır dr a gıdın kendınızı ilaclarla yıpratmayın ben agustosta ılk aşılamamı yaptıracam dr bişeyınız yok dedı ve 2 yıldır olmadıysa uzun surebılır dedı aşılamayı onerdı inş hepımız hayırlısıyla bebişlerımıze kavusuruz bu arada moralın çok onemlı oldugunu düşünüyorum takmamaya calısın kendınızı uzmeyın bol şanslar:teselli::teselli:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…