Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

Hoşgeldin micra:) Evet parabenin dünya kozmetik birliğince kullanılması gereken belli bir yüzdesi var ama buna ne kadar uyuyorlar bilemiyorum. Aslında uyuyorlar sanıyordum ta ki iki ay önce Sağlık Bakanlığı bir maskara markasını piyasadan toplatana kadar. Hııı, dedim demek ki durum gözüktüğü gibi değil. Maalesef bilemiyoruz parabeni ne kadar kullanıyorlar ama doğal koruyucu maddeler de var. Neden bunu kullanmıyorlar? Çünkü parabenin maliyeti çok düşük.

Bu arada şunu da öğrendim ki ecocert sertifikası sağlıklı bir krem için kıstas değil. Ecocert, yukarıda da yazdım, paraben ve türevleri yoksa veriliyor. İçeriğine iyi bak derim. Ben nedense oriflame avon gibi markaların ürünlerine pek güvenemiyorum. İyice araştır, öyle al derim. Paranı boş yere harcama. Mesela diyelim ki fiyatı 30 tl. Ben bu içeriğe sahip ya da daha daha iyi içeriğe sahip ve daha uygun fiyatlı ne bulabilirim diye yola çık..:KK4:

Hoşbulduk :) Kesinlikle haklısın. Sadece paraben olmaması net birşey ifade etmiyor o halde. Paylaşmış olduğun siteleri de bir inceleyeceğim.

Hoşbulduk :) Kesinlikle haklısın. Sadece paraben olmaması net birşey ifade etmiyor o halde. Paylaşmış olduğun siteleri de bir inceleyeceğim.

Canım 3ka'da Alba Botanica markasına bak. Bitki Sandığı'na bak, bizim başka bir forumda paylaştığımız Ersağ'a bak. Bir de bütçen yeterliyse pahalı ama çok iyi fresh line markasına bak. Onu da cate arkadaşım söyledi sağolsun... Şimdili bunlar aklıma geldi

çok tuttu ya :44: bakım ürünlerine para vermeye vermeye, gözüme çok göründü :KK9: ama şu yağların fiyatlarını indirmeleri lazım, lüüütfen :KK17:

çok tuttu ya :44: bakım ürünlerine para vermeye vermeye, gözüme çok göründü :KK9: ama şu yağların fiyatlarını indirmeleri lazım, lüüütfen :KK17:

Canım yağlar bana da pahalı gelmişti ama bunlar gerçekten de kaliteli doğal uçucu yağlar. Yine de almam dersen, istersen bulunduğun yerde aktar bulabilirsen oradan temin et. Fiyatı 4-4,5 tl dir. Marka da genelde Kardelen'dir. Ama adam sattığı yağa güvenmese sitesinde yazmaz. Doğal ile karışımlı yağ arasındaki farkı ve test yöntemlerini... Hangi ürünleri seçtiğini bilmiyorum. Neler seçtin? Belki birlikte eleyebiliriz:KK34:

kargo fazla olduğu için bari limiti doldurayım dedim, tam 99 lirada kaldım :KK19: neyse deodarantı çıkarıp yerine stick ekleyince yüzü geçtim.
neler aldım: karakafesotu kremi :KK52:, tatlı badem yağı, gül suyu, lavanta suyu, misk adaçayı yağı, lavanta yağı, biberiye yağı, eşime roll on- gidiyor nivea falan kullanıyo:KK19:, aloe vera yağı :KK16: bir de balmumu istedim, bakalım gönderecekler mi :KK31: hepsi 107 tuttu :44::18: eşim ilk alışveriş için güvenime hayran kalabilir :KK9: ama ne yapayım, çok pahalı kargo :KK19:

kargo fazla olduğu için bari limiti doldurayım dedim, tam 99 lirada kaldım :KK19: neyse deodarantı çıkarıp yerine stick ekleyince yüzü geçtim.
neler aldım: karakafesotu kremi :KK52:, tatlı badem yağı, gül suyu, lavanta suyu, misk adaçayı yağı, lavanta yağı, biberiye yağı, eşime roll on- gidiyor nivea falan kullanıyo:KK19:, aloe vera yağı :KK16: bir de balmumu istedim, bakalım gönderecekler mi :KK31: hepsi 107 tuttu :44::18: eşim ilk alışveriş için güvenime hayran kalabilir :KK9: ama ne yapayım, çok pahalı kargo :KK19:[/

Of of of neler almışsın sen böyle kargo ödemeyeyim diye:KK1: roll-on için bir şey diyemem hatta iyi de yapmışsın. Nivea'dan kat kat iyidir ama keşke almadan önce bana bi yazsaydın. İki kreme lavanta ya da gül suyu hediyeleri var. Ben bunları bunları alacağım, iki adet krem almayacağım ama bana yine de gül suyu ya da lavanta suyu gönderir misiniz derdin. Emin ol kırmazlardı. Sadece lavanta ve biberiye yeterliydi aslında:KK34: tatlı badem yağı ve aloe vera için birşey diyemeyeceğim. İhtiyacın varsa al tabiki. Ama umarım bulunsun diye almamışsındır. Kargo 6,99 tl değil miydi? Sulardan memnun alırsın çünkü ikisi de harika ama ikisini birden hangi amaç için aldın krizsavar? Ayrıca hemen şimdi siteye mesaj yaz, benim adımı ver, kendisi balmumunu sizin gönderebileceğinizi söyledi. Ben de doğal balmumu istediğim için size güveniyorum falan de:KK16:

Of of of neler almışsın sen böyle kargo ödemeyeyim diye:KK1: roll-on için bir şey diyemem hatta iyi de yapmışsın. Nivea'dan kat kat iyidir ama keşke almadan önce bana bi yazsaydın. İki kreme lavanta ya da gül suyu hediyeleri var. Ben bunları bunları alacağım, iki adet krem almayacağım ama bana yine de gül suyu ya da lavanta suyu gönderir misiniz derdin. Emin ol kırmazlardı. Sadece lavanta ve biberiye yeterliydi aslında:KK34: tatlı badem yağı ve aloe vera için birşey diyemeyeceğim. İhtiyacın varsa al tabiki. Ama umarım bulunsun diye almamışsındır. Kargo 6,99 tl değil miydi? Sulardan memnun alırsın çünkü ikisi de harika ama ikisini birden hangi amaç için aldın krizsavar? Ayrıca hemen şimdi siteye mesaj yaz, benim adımı ver, kendisi balmumunu sizin gönderebileceğinizi söyledi. Ben de doğal balmumu istediğim için size güveniyorum falan de:KK16:[/QUOTE]

bulunsun diye aldım birkaç tanesini :18: bana kargo 9 dedi, aldıklarıma bağlı sanırım :KK50: aloe vera eşimin saçlarına uyguladığım küre lazm, tatlı badem de dudak kremine. suları öylesine aldım, işe yarar diye :44: tamam yazayım hemencecik, sipariş notuna da yazmıştım ama. istek ve öneri kısmından mı yazayım? bir de bana buhurdanlık örnekleri verseniz, bir de kaç tane alsam :44: şimdi de horizon'a bakıyorum da.

boreas09, iki tane kokular için buhurdanlık aldım, umaırm yanlış bir şey yapmamışımdır :18:

Of of of neler almışsın sen böyle kargo ödemeyeyim diye:KK1: roll-on için bir şey diyemem hatta iyi de yapmışsın. Nivea'dan kat kat iyidir ama keşke almadan önce bana bi yazsaydın. İki kreme lavanta ya da gül suyu hediyeleri var. Ben bunları bunları alacağım, iki adet krem almayacağım ama bana yine de gül suyu ya da lavanta suyu gönderir misiniz derdin. Emin ol kırmazlardı. Sadece lavanta ve biberiye yeterliydi aslında:KK34: tatlı badem yağı ve aloe vera için birşey diyemeyeceğim. İhtiyacın varsa al tabiki. Ama umarım bulunsun diye almamışsındır. Kargo 6,99 tl değil miydi? Sulardan memnun alırsın çünkü ikisi de harika ama ikisini birden hangi amaç için aldın krizsavar? Ayrıca hemen şimdi siteye mesaj yaz, benim adımı ver, kendisi balmumunu sizin gönderebileceğinizi söyledi. Ben de doğal balmumu istediğim için size güveniyorum falan de:KK16:

bulunsun diye aldım birkaç tanesini :18: bana kargo 9 dedi, aldıklarıma bağlı sanırım :KK50: aloe vera eşimin saçlarına uyguladığım küre lazm, tatlı badem de dudak kremine. suları öylesine aldım, işe yarar diye :44: tamam yazayım hemencecik, sipariş notuna da yazmıştım ama. istek ve öneri kısmından mı yazayım? bir de bana buhurdanlık örnekleri verseniz, bir de kaç tane alsam :44: şimdi de horizon'a bakıyorum da.[/QUOTE]

canım horizon'da zevkine göre seçebilirsin. Aynı işlevi görüyor sonuçta. Kremi dediğim gibi elinde ısıtıp kullanmayı unutma. İstek ve öneriye yaz yine de balmumunu

bulunsun diye aldım birkaç tanesini :18: bana kargo 9 dedi, aldıklarıma bağlı sanırım :KK50: aloe vera eşimin saçlarına uyguladığım küre lazm, tatlı badem de dudak kremine. suları öylesine aldım, işe yarar diye :44: tamam yazayım hemencecik, sipariş notuna da yazmıştım ama. istek ve öneri kısmından mı yazayım? bir de bana buhurdanlık örnekleri verseniz, bir de kaç tane alsam :44: şimdi de horizon'a bakıyorum da.

canım horizon'da zevkine göre seçebilirsin. Aynı işlevi görüyor sonuçta. Kremi dediğim gibi elinde ısıtıp kullanmayı unutma. İstek ve öneriye yaz yine de balmumunu[/QUOTE]

Aslında 9 tl dememesi lazım ama sanırım mesafeden dolayı. Kütahya'dan bulunduğun yere:KK55:

Canım yağlar bana da pahalı gelmişti ama bunlar gerçekten de kaliteli doğal uçucu yağlar. Yine de almam dersen, istersen bulunduğun yerde aktar bulabilirsen oradan temin et. Fiyatı 4-4,5 tl dir. Marka da genelde Kardelen'dir. Ama adam sattığı yağa güvenmese sitesinde yazmaz. Doğal ile karışımlı yağ arasındaki farkı ve test yöntemlerini... Hangi ürünleri seçtiğini bilmiyorum. Neler seçtin? Belki birlikte eleyebiliriz:KK34:

kızlar aktarlardaki yağlara güvenmemenizi öneriirm ben denk geldikçe tv.de çıkan kozmetologları,herbalistleri dinlerim tariflerini uygulamaya çalışırım.tv.den çok faydalanıyorum tv de kim içinde yağlar olan tarifler verse alırken iyi markaları tercih edin diyor rastgele aktarlardan almayın.ben bu yüzden doadan almaya başladım boreas09 sayesinde bitki sandığından da haberim oldu.tv de hep eczanelerden alın diyorlar.mümkünde soğuk pres almamız gerekiyormuş.gerçekten inanıyorum çünkü ben karden buğday yağından yeterince verim alamamıştım...hem soğuk pres,hem organik,hem de ekonomik yağ markasını vallahi ben de henüz bulamadım ama yardım ederseniz sevaba girersiniz:)

kızlar aktarlardaki yağlara güvenmemenizi öneriirm ben denk geldikçe tv.de çıkan kozmetologları,herbalistleri dinlerim tariflerini uygulamaya çalışırım.tv.den çok faydalanıyorum tv de kim içinde yağlar olan tarifler verse alırken iyi markaları tercih edin diyor rastgele aktarlardan almayın.ben bu yüzden doadan almaya başladım boreas09 sayesinde bitki sandığından da haberim oldu.tv de hep eczanelerden alın diyorlar.mümkünde soğuk pres almamız gerekiyormuş.gerçekten inanıyorum çünkü ben karden buğday yağından yeterince verim alamamıştım...hem soğuk pres,hem organik,hem de ekonomik yağ markasını vallahi ben de henüz bulamadım ama yardım ederseniz sevaba girersiniz:)

Canım dediğin çok doğru. Soğuk pres ve katkısız olması gerekiyor. Ben pek tv seyretmediğim için bilemiyorum pek ama genelde internetten makaleleri okurum, analizleri takip ederim falan filan. Ama senin dediğin gibi özelliğe sahip olup da ekonomik fiyata maalesef yok. Benim, aktardan alabilirsin dediğim ve iPhone'umun kardelen diye düzelttiği karden:KK43: i sadece buhurdanlıkta kullanması için önerdim. Buhurdanlıklarla satılan ne olduğu belirsiz aromatik yağlardan iyidir.

Bitkisel yağ alacaksan ne yazık ki güvenebileceğin bu siteler dışında bir site yok. En ekonomik olanlar da bunlar zaten:KK66:

Eczanelerden alın demişler ama acaba eczanelerde satılan markalara bakmışlar mı acaba:) çoğunlukla karden:) ya da aktarlardaki markaların aynısı. En azından benim semtinde öyle:KK53:

Cemre markasının yağlarından ben de memnun kaldım. Özellikle menekşe yağı saçlarıma iyi geldi.....

X