Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

Oooo çok güzelll hemşooommm:KK15:
Orta ölcekli şirket sanırım bunlar.o yüzden büyük sehirlerde pek yok.sökeye ne dersin canım?:KK19:
Aynen doğru söylüyorsun; Söke de iyidir Sinangil de iyidir bak! İkisi de senelerin markası. Sinangil Çeşidim diye bir un var mesela; pastanecilerün bazısı bu unu kullanıyormuş. Söke nin de makine için un karışımları başarılıdır ki yazmıştım sana zaten. Biz de ne yapalım? Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman çelebi diyelim:KK45:

Ha canim bir de, ipek hanim çiftliginden alisveris yapiyor musun? Ne aliyorsun mesela?
Canım o kadar çok çeşit var ki! Hangi birini yazayım? Sana son siparişimde neler aldığımı yazayım: şevket-i bostan, kuru börülce, safran ve lavanta sabunuyla benim çocuklar için mısır unu ile tam tahıllı un karışımı ile tereyağ almıştım. Ne istersen ne ararsan var; yani yok yok!
Herşeyi çok güzel ve çok lezzetlidir yalnız azıcık pahalıdır. Mesela 1 lt sütü 7,5 tl'ye satıyor ama bazılarının fiyatı da nispeten uygundur
Her cumartesi kendi yazısının ve o haftaki listesinin olduğu bir mail gönderir. Yazıları bir harikadır. Bazen kendisinden anlatır bazen gıda sahtekarlığından bazen de çiftlik hayatından bahseder; bunu nurlum da çok iyi bilir.
Eğer sana da mail gelmesini ve ürünleri de incelemeyi istersen İpek Hanım.com web sayfalarındaki iletişim bölümüne benim adresimi de kaydeder misiniz diye yazman yeterli. Ama dikkat et, bu ismi kullanan çok sahtekar var. İçinde çiftliğin resimleri ve Pınar Hanım'ın ismi varsa ve adres olarak Ocaklı Köyü olacak. Aslında sen Aydın'a yakınsın. Dışarıdan misafir de kabul ediyorlar

Aynen doğru söylüyorsun; Söke de iyidir Sinangil de iyidir bak! İkisi de senelerin markası. Sinangil Çeşidim diye bir un var mesela; pastanecilerün bazısı bu unu kullanıyormuş. Söke nin de makine için un karışımları başarılıdır ki yazmıştım sana zaten. Biz de ne yapalım? Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman çelebi diyelim:KK45:
Çok tatlısınn:KK48:

Canım o kadar çok çeşit var ki! Hangi birini yazayım? Sana son siparişimde neler aldığımı yazayım: şevket-i bostan, kuru börülce, safran ve lavanta sabunuyla benim çocuklar için mısır unu ile tam tahıllı un karışımı ile tereyağ almıştım. Ne istersen ne ararsan var; yani yok yok!
Herşeyi çok güzel ve çok lezzetlidir yalnız azıcık pahalıdır. Mesela 1 lt sütü 7,5 tl'ye satıyor ama bazılarının fiyatı da nispeten uygundur
Her cumartesi kendi yazısının ve o haftaki listesinin olduğu bir mail gönderir. Yazıları bir harikadır. Bazen kendisinden anlatır bazen gıda sahtekarlığından bazen de çiftlik hayatından bahseder; bunu nurlum da çok iyi bilir.
Eğer sana da mail gelmesini ve ürünleri de incelemeyi istersen İpek Hanım.com web sayfalarındaki iletişim bölümüne benim adresimi de kaydeder misiniz diye yazman yeterli. Ama dikkat et, bu ismi kullanan çok sahtekar var. İçinde çiftliğin resimleri ve Pınar Hanım'ın ismi varsa ve adres olarak Ocaklı Köyü olacak. Aslında sen Aydın'a yakınsın. Dışarıdan misafir de kabul ediyorlar
Tamam bi bakim canim:KK19:

Biz de hep söke un alırız .o dahil degil mi listeye? Yukaridaki markalardan 2-3 tanesini gordum bugune kadar izmirde.digerleri daha kücük yerlerde mi satiliyor? Nerden bulucaz yanio_O

Bir çoğunu bende ilk kez duydum maalesef ve marketlerde görmedim . İstanbul dayım ben , happ market var ordan alıyorum unu . Netten baktım biraz golda un a101 de satılıyor galiba ama bakmak lazım . Hangi şehirdesin netten bakalım istersen hangisini bulabileceğine .
Söke un listede yok ama firmaya sorulabilir ya da içeriğine , ambalajına bakılabilir güvenilir başka sertifika vs. varmı diye . Bende sonuçta sertifikasına göre kullanıyorum vebali onlara artık elimizden başka bir şey gelmiyor . Genel olarak gıda sektörüde kirliymiş tesadüfen araştırdıkça öğreniyoruz :KK43:

Son düzenleme:

Bende çok güveniyorum Pınar Hanım a ve severek kullanıyorum aldıklarımı . Mısırı ordan alırım mesela patlamış mısır yaparım , gdo suz nerden bulurum başka bilmiyorum . Imkanlar ölçüsünde ürünler almaya çalışırım .
Maillerini okumakda ayrı bir keyif kesinlikle katılıyorum .

Bana zor olacağından değil tabii ki gerekirse hepsini yazarım ne olacak , çok fazla ürün var ve kafa karıştırmak istemem . Ayrıca bu sertifikalar belli dönemlerde yenilendiğinden güncel takip etmek gerekir çünkü degişebiliyor , ilaveler , iptaller olabiliyor . O nedenle ben linki ekleyeyim , isteyen olursa tercihlerleri doğrultusunda bakarsa , daha sağlikli olur .

http://www.helalgidasertifikasi.info
teşekkürler nurlum,bilmediğim marklarıda görmüş oldum...
torkunun,etinde,sucuğunda helal gıda sertifikası var,listelerde adını göremedim...

teşekkürler nurlum,bilmediğim marklarıda görmüş oldum...
torkunun,etinde,sucuğunda helal gıda sertifikası var,listelerde adını göremedim...

Torkuyu marka olarak biliyorum toz şekerini kullanırız . Açıkçası diğer ürünlerini hiç düşünmemiştim . Konuyu okuyunca haftasonu Migrosta baktım ama sadece süt görebildim . Aldık ve çok beğendim sütünü .
Başka sertifikası vardır belki ona bakmak gerek .

Torkuyu marka olarak biliyorum toz şekerini kullanırız . Açıkçası diğer ürünlerini hiç düşünmemiştim . Konuyu okuyunca haftasonu Migrosta baktım ama sadece süt görebildim . Aldık ve çok beğendim sütünü .
Başka sertifikası vardır belki ona bakmak gerek .
Ürünün üzerinde helal gida sertifikası var ama listede yok...
ben bütün ürünlerini severek kullanıyorum,günlük sütü de geliyor mu oraya.

Ürünün üzerinde helal gida sertifikası var ama listede yok...
ben bütün ürünlerini severek kullanıyorum,günlük sütü de geliyor mu oraya.
Benim eklediğim liste gimdes kuruluşunun verdiği sertifika . Sertifika veren başka kuruluşlarda var . Kimin verdiğine bakmak gerek . Torku başka kuruluştan almıştır sertifikayı .
Normal sütü vardı , denemek için aldım yine de .

Boreas farmasi diye bir marka var,sen duydunmu,yerli ürün ve doğal kozmetikmiş.
bütün makyaj malzemesi ve kişisel bakım ürünleri,parfüm her şey var....bilgin varmı bununla igili...
birde note yi soracaktım onada bitkisel falan deniyor...

Benim eklediğim liste gimdes kuruluşunun verdiği sertifika . Sertifika veren başka kuruluşlarda var . Kimin verdiğine bakmak gerek . Torku başka kuruluştan almıştır sertifikayı .
Normal sütü vardı , denemek için aldım yine de .
Olabilir doğru,aklıma gelmedi...

Bir çoğunu bende ilk kez duydum maalesef ve marketlerde görmedim . İstanbul dayım ben , happ market var ordan alıyorum unu . Netten baktım biraz golda un a101 de satılıyor galiba ama bakmak lazım . Hangi şehirdesin netten bakalım istersen hangisini bulabileceğine .
Söke un listede yok ama firmaya sorulabilir ya da içeriğine , ambalajına bakılabilir güvenilir başka sertifika vs. varmı diye . Bende sonuçta sertifikasına göre kullanıyorum vebali onlara artık elimizden başka bir şey gelmiyor . Genel olarak gıda sektörüde kirliymiş tesadüfen araştırdıkça öğreniyoruz :KK43:
Valla sayenizde çok şey öğreniyorum.ikinize de teşekkür ederim kızlar .bakayım ben de sitelerine.

Ekmek yapma makinem şu an çalışıyor.sütlü ekmek yapıyor güya.baka lım sonuç da aynı olacak mı???o_O:oops::KK48:

20150216_145122.jpg
20150216_155105.jpg
20150216_164920.jpg

Eklentiler

• 20150216_164724.jpg
    20150216_164724.jpg
    101,1 KB · Görüntüleme: 73
Kızlaaarrr, boreas ve nurluuummm!! Yaptım ilk defaaaa:rolleyes:çok lezzetli oldu.aynı firin ekmegi gb olmuş kıvamı.sadece üstü indi sonradan.demek ki tamamen soğumadan çıkartmamam gerekiyormuş.borescım sayendeeee tozlu makinem işler olduuu:KK9:
ay çok mutluyummm:rolleyes:
bugun yarin torbaya koyayim diger gun buzdolabina mi koyayim? Sutlü ekmek adı.:KK49:

BOREAS09 BOREAS09 nerdesiiiiinnn:KK61:bu gazla kek yapim dedim.her seyi tarife gore koydum.sıvı olarak sadece tereyagi vardi.sanirim yetmedi.kuru kuru duruyor karisım makinada (biliyorsun durup durup calışıyor ya makine) Acaba süt mü döksem yaaa:mad:1 ssati doldu.2.40 dk kaldı:cry:

Kızlaaarrr, boreas ve nurluuummm!! Yaptım ilk defaaaa:rolleyes:çok lezzetli oldu.aynı firin ekmegi gb olmuş kıvamı.sadece üstü indi sonradan.demek ki tamamen soğumadan çıkartmamam gerekiyormuş.borescım sayendeeee tozlu makinem işler olduuu:KK9:
ay çok mutluyummm:rolleyes:
bugun yarin torbaya koyayim diger gun buzdolabina mi koyayim? Sutlü ekmek adı.:KK49:

Süper gözüküyor gerçekten , ellerine sağlık . Afiyet olsun :kk77:
Ben ekmeği akşam yaptıysam sabah poşetlere ayırıp dondurucuya atıyorum . Bunun bir usulü var mı bilemiyorum tabii .

X